Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

[dyskusje] Logout.pl / biznes-host.pl

Polecane posty

Gość Pokuć

Zapłać im 1000 PLN miesięcznie za shared to będą wokół ciebie skakać jak ćmy wokół lampy i informować cię o wszystkim, łącznie z tym czy admin ma biegunkę czy nie. Za duże wymagania masz za taką cenę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tares

Zapłać im 1000 PLN miesięcznie za shared to będą wokół ciebie skakać jak ćmy wokół lampy i informować cię o wszystkim, łącznie z tym czy admin ma biegunkę czy nie. Za duże wymagania masz za taką cenę :)

 

i znowu to samo...

 

Mógłbyś zacytować moją wypowiedź, na podstawie której uważasz, że mam wysokie wymagania? Bo może faktycznie mam, ale chciałbym wiedzieć, które konkretnie.

Edytowano przez Tares (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

BOK mógł napisać coś w rodzaju: "Witam, Ze względu na to, że problem z instalatorem jest od nas niezależny, rozwiązanie problemu może potrwać nawet do kilku miesięcy. Po rozwiązaniu poinformujemy Pana w odpowiednim zgłoszeniu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę i być może i w tym przypadku jest to bug niezależny od firmy hostingowej, ale byłoby miło gdybym został o tym poinformowany przez support :)

Proszę

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tares

 

BOK mógł napisać coś w rodzaju: "Witam, Ze względu na to, że problem z instalatorem jest od nas niezależny, rozwiązanie problemu może potrwać nawet do kilku miesięcy. Po rozwiązaniu poinformujemy Pana w odpowiednim zgłoszeniu."

I gdzie tu są wysokie wymagania? Przecież to są raptem 2 zdania odpowiedzi. Co powinni mi odpisać w takim razie?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I gdzie tu są wysokie wymagania? Przecież to są raptem 2 zdania odpowiedzi. Co powinni mi odpisać w takim razie?

 

 

 

 

Żebyś się nie brał za hostowanie stron, skoro nie umiesz skopiować plików z ftp'a i bazy danych z phpmyadmina.

 

Nie widzę absolutnie żadnego powodu, dla których admin miałby odpowiadać za problem w skrypcie niezależny od niego.

 

Czekam na moment, gdy wszystkie te zabezpieczenia, które obecnie się robi na serwerach, włącznie z rekompilacją jądra z jakimś grsecurity będzie się robiło jednym przyciskiem "zainstaluj zabezpieczenia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tares

Złośliwe uwagi można sobie darować, tym bardziej jeżeli rozmówca takich nie stosuje.

 

Nie widzę absolutnie żadnego powodu, dla których admin miałby odpowiadać za problem w skrypcie niezależny od niego.

 

Ja też nie. Dodam nawet nieśmiało, że nic takiego nie pisałem. :) Problem polega na tym, że ja NIE WIEM czy problem jest od niego niezależny bo nie dostałem takiej informacji. Odpowiedziano mi miesiąc temu, że "Pracujemy nad rozwiązaniem problemu". Post użytkownika www.mzone-net.eu http://www.webhostingtalk.pl/topic/34274-dyskusje-logoutpl-biznes-hostpl/page-7?do=findComment&comment=367156 rzeczywiście zasugerował mi, że problem MOŻE BYĆ niezależny od firmy hostingującej, ale to tylko moje przypuszczenia.

 

P.S Posty, dość złośliwe, niektórych użytkowników nadal są kierowane ad personam. Dowiedziałem się między innymi, że: mogę współpracować z SB :) , nie umiem kopiować plików z ftp i bazy danych z phpmyadmina, interesuje się tym czy admin ma biegunkę etc. Dla pozytywnego kontrastu: od użytkownika www.mzone-net.eu , który darował sobie podobne uwagi dowiedziałem się, że problem może być niezależny od admina, co mogę uznać za przydatną i związaną z tematem informację.

 

Edytowano przez Tares (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z installatronem na jednej matce i z wydawcą pracujemy by go usunąć - być może faktycznie gdzieś przeoczyliśmy twoje zgłoszenie bo go obecnie nie widzę - przepraszam jeśli nie udzielono ci satysfakcjonującej odpowiedzi.

 

Jeśli installatron to dla ciebie tak duzy problem i nie możesz bez niego pracować to napisz do mnie na marek@biznes-host.pl - postaram się coś wymyśleć by był wilk syty i owca cała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tares

Dziękuje bardzo za odpowiedź.

 

Nie, nie potrzebuje ad hoc żadnej pomocy, to co miałem zrobić już zrobiłem. Traktuje instalator jako rozwiązanie, które bardzo przyśpiesza pewne rzeczy i w przyszłości na pewno będę chciał z niego skorzystać. Fakt, że biznes-host posiada automatyczny instalator był jednym z czynników, na podstawie których wybrałem ofertę państwa firmy. Skoro wszystko się wyjaśniło to pozostaje mi cierpliwie czekać na usunięcie problemu.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remez

@Tares - sporo na tym forum ludzi, którzy nadinterpretowuja wypowiedzi. Wystarczy, że się napisze coś o negatywnym wydźwięku zaraz piszą, że płaczesz, że twoje wymagania sa niewspółmierne do ceny, że jak ci nie pasuje to se zmień dostawcę usług i takie tam.

Tak jakby to forum w ogóle nie przyjmowało słów krytyki pod niczyim adresem.

A najśmieszniejsze jest to, że to nie firma, której dotyczy post po tobie najwięcej jeździ, tylko cała grupa osób w ogóle nie związanych z tematem.

A jesli chodzi o BH to korzystam z ich usług od dłuższego czasu i z supportem nigdy nie miałem problemu, większość zgłaszanych problemów jest rozwiązywanych szybko i zawsze dostaję odpowiedzi na zgłoszenia.

 

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem odpowiedzialny za utrzymanie małej serwerowni gier dla pewnego klienta. Prowadzę ją od 2-ch lat. Poprzednio korzystałem z usług firmy HostPark ale ze względu na fatalny kontakt z supportem i pogorszenie jakości usług przeniosłem się właśnie do firmy Biznes-host.

 

Początek zdecydowanie kiepski - w kalkulatorze wyczaiłem opcję wirtualizacji XEN (na której mi bardzo zależało). Złożyłem zamówienie zgodnie z jakąś tam promocją na stronie głównej, opłaciłem serwer na cały rok (za całkowite grosze!) i w dodatku dostałem jeden miesiąc gratis - niesamowicie pozytywny szok. Następnie skonsultowałem się z supportem celem dokupienia XENa i szok minął. Konsultant (w miły sposób) wyjaśnił mi, że wycofali się z XENa - no cóż, szkoda. Zapewniono mnie że do OpenVZ jest dodawany margines 20% zasobów i w razie czego w późniejszym czasie bez zmiany IP można zmienić wirtualizację na KVM.

Wdrożyłem swoją aplikację serwerową na serwer + LAMPa. Wszystko wyglądało świetnie aż do momentu uruchomienia pierwszego serwera i rozpoczęcia testów. Tu się cięło, tam się zamykało, to się zawieszało i wyłączało.. Kontakt z supportem - odpowiedź na pierwsze pytanie najpóźniej po 5 minutach! Raz nawet dostałem wiadomość z supportu o godzinie bodajże pierwszej nad ranem - kto normalnie pracuje o tej porze? Podziwiam! Support jest na pewno ogromną zaletą tej firmy. Tak samo jak chęć pomocy płynąca z ich strony. Co prawda kontaktując się przez telefon mało można usłyszeć (strasznie kiepska jakość dźwięku, nie wiem mikrofon czy coś? Ale to jest detal, nie czepiajmy się ich).

 

Dużą wadą (dla mnie) jest brak możliwości wykupienia krótko-terminowego serwera testowego. Potrzebowałem takowego na 3 dni ale byłem zmuszony zamówić normalny, na 30... mimo to - nie żałuję. Aktualnie wciąż szukamy rozwiązania problemu mojej aplikacji. Co najważniejsze, CAŁY CZAS UDZIELA MI POMOCY SUPPORT! Nie muszę się walać po różnorakich forach, tylko konkret pytanie - konkret odpowiedź. Osobiście podziwiam ich cierpliwość i wytrwałość wobec klientów tak upierdliwych jak ja.

 

Powracając do kwetsii cen muszę powiedzieć, że rozdają oni serwery praktycznie za darmo. Maszyna w skali rocznej u konkurencji wychodzi mnie prawie 300-450zł drożej.

Z ręką na sercu POLECAM i współczuję takich klientów jak ja.

 

Pozdrawiam ;)

Edytowano przez Squir (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W firmie Biznes-Host mam od miesiąca wykupiony serwer VPS, na którym postawiłem 2 małe serwery gier. VPS jest bardzo obciążony 2 razy dokupowałem ramu (zacząłem od oferty bardzo nisko budżetowej niestety z biegiem czasu musiałem zrewidować swoje podejście ;) ). Powiem szczerze, że póki co jestem zadowolony. Serwer cały czas online, nie padał nawet gdy zużycie ramu sięgało 960mb/1000max. Dwa razy musiałem się skontaktować z support'em. Odpowiedzi szybkie i rzeczowe, nie doświadczyłem żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Raz miałem wgrywany backup ponieważ trochę namieszałem podczas konfiguracji. Od tygodnia jestem na serwerstatus.pl i jest 100% online (jeden dzień mam 97% ale ustawiałem firewall i zablokowałem pingi).

 

Jedyne do czego mogę się przyczepić to łącza....przydałoby się takie 100mb bez limitu trasferu ;);).

Ofertę firmy BH polecam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do czego mogę się przyczepić to łącza....przydałoby się takie 100mb bez limitu trasferu ;);).

 

Napisz mi maila na marek@biznes-host.pl z ID serwera - wszystko da się zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do czego mogę się przyczepić to łącza....przydałoby się takie 100mb bez limitu trasferu ;);).

Ofertę firmy BH polecam :).

 

Marek kpi z Ciebie. Przy ofercie VPS'a z łączem 20 Mbit praktycznie można uzyskać nawet 100 Mbit. Czyli wychodzi to raczej na +. No chyba, że jesteś na innej matce serwera - to inna bajka. -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Marek kpi z Ciebie. Przy ofercie VPS'a z łączem 20 Mbit praktycznie można uzyskać nawet 100 Mbit. Czyli wychodzi to raczej na +. No chyba, że jesteś na innej matce serwera - to inna bajka. -_-

 

Przyznam szczerze, że ekspertem w temacie wirtualizacji nie jestem, nie wiem jak dokładnie odbywa się dzielenie łącza w takim przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przyznam szczerze, że ekspertem w temacie wirtualizacji nie jestem, nie wiem jak dokładnie odbywa się dzielenie łącza w takim przypadku...

 

A nie musisz być ekspertem. Fajnie dzielą. Wystarczająco dobrze, żeby utrzymać przyzwoitą jakość. Na podobnej zasadzie działa Ultimahost, SDC, OVH. Tyle ile dasz radę wytrzasnąć, tyle wytrzaśniesz. Toż cała bajka, nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Romsom Szczerze mówiąc nie za bardzo wiem o czym mówisz i o co dokładnie chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do osoby związanej z firmą Biznes-Host, ile kosztuje przeniesienie domeny .pl na serwer Biznes-Host oraz jak to technicznie wykonać z dotychczasowym usługodawcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do osoby związanej z firmą Biznes-Host, ile kosztuje przeniesienie domeny .pl na serwer Biznes-Host oraz jak to technicznie wykonać z dotychczasowym usługodawcą?

 

Witaj,

 

Zalecam kontakt mailowy z nami :)

Odpowiadając na pytanie:

1) Uzyskujesz kod authinfo od obecnego usługodawcy

2) Logujesz się do naszego panelu klienta i przechodzisz do "transfer domen pl"

https://biznes-host.pl/?s=d&a=nask2&view=domainTransfer

3) Wpisujesz nazwę domeny, kod authinfo i klikasz na "Wykonaj akcje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj,

 

Zalecam kontakt mailowy z nami :)

Odpowiadając na pytanie:

1) Uzyskujesz kod authinfo od obecnego usługodawcy

2) Logujesz się do naszego panelu klienta i przechodzisz do "transfer domen pl"

https://biznes-host.pl/?s=d&a=nask2&view=domainTransfer

3) Wpisujesz nazwę domeny, kod authinfo i klikasz na "Wykonaj akcje"

 

Witam,

 

Dziękuję za odpowiedź, wiem że pytanie zadałem w niezbyt właściwym miejscu. Pośpiech nie jest dobrym doradcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×