Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

[dyskusje] Logout.pl / biznes-host.pl

Polecane posty

Nie macie problemu z utworzonymi subdomenami? Od wczoraj męczę się z utworzeniem subdomeny i zainstalowaniem na niej małego WP.

 

 

napisz do nas na pomoc@biznes-host.pl to sprawdzimy i pomożemy - ciężko cokolwiek napisać nie znając żadnych szczegołów problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

transfer zlicza raczej prawidłowo, ale pojemność, zużywam dużo więcej niż 0,0547MB

nie sądzę by problem dotyczył tylko mnie, zatem:
czy doczekamy się kiedyś zliczania pojemności?

pisałem już o tym w dwóch zgłoszeniach, niestety nic to nie daje

post-12601-0-70042100-1450567150_thumb.jpg

post-12601-0-70403100-1450567175_thumb.jpg

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Kori, możliwe, że system nie naliczył Tobie od razu danych - dane są zliczane w ciągu maksymalnie 24h przez DirectAdmin. Cierpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj to nie 24h, "Data uruchomienia: 2015-10-13"
jako że to pierdółka nie siliłem się by dręczyć tym obsługę, 2 lub 3 razy

 

pierwszy raz może po tygodniu od rejestracji,

nie sprawdzę bo w panelu nie ma historii zgłoszeń, czego mi bardzo brakuje

a ostatni raz 6 grudnia (mail sie uchował)

 

 

bardzo cieszę się że wreszcie mam podgląd na zajętość

zauważone 20 grudnia

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka lat uzywalem wlasnie Biznes-Host.pl. Posiadalem u nich 2 VPSy, kilka serwerow www i nie zliczona ilosc domen. Polecalem rowniez znajomym (7 osob zakupilo u nich usluge przez moj kod).

Niestety, jakis czas temu serwer VPS zaczal padac codziennie. Nie bylo godziny bez problemu. Na VPSie stal serwer Team Speak i non stop wywalalo ludzi lub kazdy mial wysokie packet lossy przez co nikt nikogo nie rozumial.

Pisalem kilka razy do firmy, ale wiadomo "naprawiamy", "mielismy przeciazenie" itp.

Jakis czas przed problemami przedluzylem VPS o kolejny rok, co bylo moim najwiekszym bledem. Po tym jak serwer zaczal padac, zostalo moze 2 tygodnie do konca pierwszego roku po czym mial zaczac sie drugi rok rozliczeniowy (juz oplacony). Napisalem prosbe o zwrot pieniedzy do portfela w biznes host abym mogl uzyc na domeny lub serwer www, niestety bez skutku. To nic ze nie wywiazywali sie z umowy. Wiem moja wina, bo nie przeczytalem ze nie mam prawa rozwiazac umowy nawet z ich winy, a tylko oni moga mi ja rozwiazac.

 

To nic. Zyskali troche pieniedzy, ale ani grosza od stalego klienta juz nie otrzymaja, jak i nie bede ich polecal wsrod znajomych - wrecz przeciwnie.

 

 

TL;DR: Nie polecam

 

Pozdrawiam

Edytowano przez matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić. Tam gdzie jest gów... ts3 tam DC ma tylko kłopoty. Dzieciarnia ma pole do "hakierki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze nie siedziala tam dzieciarnia, tylko osoby w wieku 18-50 lat (glownie zarzad tego projektu mial tam "baze"). VPS nie byl ruszany od kiedy zainstalowalismy go na poczatku 2015 r. Jedynie logowalem sie aby uruchomic ponownie serwer TS3 gdy vps padal, VPS uzywal 50 MB ramu, procesora prawie wcale. Nic poza TS3 nie bylo na nim uruchomione, nic.

Edytowano przez matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem ogólnie o DC. Vps-a masz na maszynie, na której są tez inne vps-y a rurka jest wspólna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, tylko problem nie byl z mojej strony a ze strony Biznes-Host, a pomimo tego nie chcieli zwrocic mi pieniedzy za nastepny rok rozliczeniowy ktory sie jeszcze nie rozpoczal. I ja dobrze rozumiem ze serwer moze pasc i nie dzialac kilka godzin bo np. plyta glowna sie uszkodzila... Ale nie rozumiem zeby problem byl codziennie przez 2 tygodnie, i jeszcze brak zadnej rekompensaty (ktorej nawet nie chcialem!) ani zwrotu pieniedzy za okres ktory sie jeszcze nie zaczal. Tak firmy nie powinny robic.

Edytowano przez matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też pewien czas korzystałem z usług biznes-host.pl . Ogólnie nie narzekałem. Często pomagali z problemami zupełnie bezinteresownie. Od czasu gdy powstała podmarka mh szczerze jakość suportu jak i usług znacznie się pogorszyła. Druga sprawa to pakowanie wszystkich klientów do jednego worka.

Edytowano przez Qedro (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo podobny problem z mintshost - codziennie (2-3 razy) wywala się routing do VPSA, co skutkuje tym że np na TeamSpeak wylatuje 50-80% ludzi. Część zostaje i wszystko śmiga bez lagów jednak te 80% nie może się połączyć.

 

Zgłaszałem, prosiłem - nie mogą tego przeskoczyć. Mnie już to przestaje odpowiadać i jeśli dzisiaj błąd wystąpi to przenoszę się gdzie indziej. Szkoda bo byłem zadowolony z usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Przenieś się od razu, bo widocznie masz problem z łączem. Ewentualnie przenieś się na inną maszynę od nich (powinni Ci w ramach rekompensaty przenieść).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Poprosiłem o przeniesienie na innego dedyka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odmówiono mi przeniesienia VPSa na inną dedykowaną maszynę. Nie pozostało mi nic innego jak wynieść się w cholerę z MH. Dodatkowo zabiorę ze sobą jeszcze maszynę z BH która ma podobną przypadłość jednak na niej tak bardzo mi to nie przeszkadzało.

 

Dostałem też informację że przecież te problemy trawją tylko kilka minut więc to nie powinien być dla mnie jakiś problem - niestety jest.

 

Niestety ale nie mogę polecić usługi. MH nie wie co się dzieje, cały czas pracują nad rozwiązaniem problemu i nie umieją napisać kiedy problem zostanie rozwiązany. Cool story.

 

Dziękuję i dowidzenia MH

Edytowano przez Defi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie problem ataków i ich filtrowania jest niestety aktualny. Pracujemy nad rozwiązaniami. W pierwszej połowie lutego planowane jest wdrożenie sprzętowego filtrowania dla ruchu do 10G. Pojawią się też dwa nowe łącza każde po 10G.

Nowe rozwiązania poprawią skuteczność ochrony przed atakami.

 

Prosimy o cierpliwość, robimy wiele by poprawić skuteczność tych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TGX

 

Nie lepiej skorzystaç z filtròw OVH i stworzyç tunel gre?

Wyjdzie taniej i troche bezpieczniej?

 

Co do FW to wyciac mozecie Chiny, Japonie oraz kraje muzumañskie np. Turcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TGX

 

Nie lepiej skorzystaç z filtròw OVH i stworzyç tunel gre?

Wyjdzie taniej i troche bezpieczniej?

 

Co do FW to wyciac mozecie Chiny, Japonie oraz kraje muzumañskie np. Turcja.

 

Tak tylko ma to chyba pewną wadę. Opóźnienie. Przy takim zastosowaniu serwery w Polsce tracą sens :)

 

@tgx miło że poczyniliście jakieś kroki w tym kierunku. Ogólnie z usługami nie jest źle jednak jeśli chodzi o ddosy to jest bieda. Ten blackholing w mojej opinii nie jest rozwiązaniem, jedynie pewną przerwą i nadzieją że atakujący odpuści

Edytowano przez Qedro (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie problem ataków i ich filtrowania jest niestety aktualny. Pracujemy nad rozwiązaniami. W pierwszej połowie lutego planowane jest wdrożenie sprzętowego filtrowania dla ruchu do 10G. Pojawią się też dwa nowe łącza każde po 10G.

Nowe rozwiązania poprawią skuteczność ochrony przed atakami.

 

Prosimy o cierpliwość, robimy wiele by poprawić skuteczność tych rozwiązań.

Junipery czy Cisco? A może cos innego?

10Gbps Ochrony to troche maĺo, ale jezeli ma to pomoc to jak najbardziej.

 

@Topic Co do kilkunastu ms do kilkudziesièciu mozna zrozumiec, gdyz mamy pewna ochrone serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie po to rozwijamy własne DC by tunelować ruch przez OVH.

Vendor nie ma większego znaczenia dla klienta koncowego - czy to juniper,cisco, F5 czy inna marka zadanie ma takie same, więc rzucanie modelami czy firmami niewiele da.

 

@scherk - obecnie mamy x rurek 10G i na dniach dojdzie kolejne 2x10G + jak tgx podał pelną parą idą prace do przyjmowania większego ruchu bez blackholingu co mamy nadzieje dla większości i dla Nas rozwiąże problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie po to rozwijamy własne DC by tunelować ruch przez OVH.

Vendor nie ma większego znaczenia dla klienta koncowego - czy to juniper,cisco, F5 czy inna marka zadanie ma takie same, więc rzucanie modelami czy firmami niewiele da.

 

@scherk - obecnie mamy x rurek 10G i na dniach dojdzie kolejne 2x10G + jak tgx podał pelną parą idą prace do przyjmowania większego ruchu bez blackholingu co mamy nadzieje dla większości i dla Nas rozwiąże problemy.

Skoro pojawiły się już tutaj zapowiedzi zastosowania firewalla sprzętowego to pozwolę sobie zadać pytania.

1.Czy usługa filtrowania poprzez firewall sprzętowy obejmie wszystkie uslugi?

2. Czy ochorna będzie dostępna w cenie dajmy na to vpsa czy jako osobny pakiet?

3. Czy jeżeli taka usługa bedzie w cenie to czy wpłynie to na cene końcową, tzn zostaną zwiększone kwoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejście macie słabe. Twierdzicie, że jest atakowana konkretna maszyna ale niechcecie przenieść mnie dla świętego spokoju na inną maszynę bo problem może wystąpić wszędzie... Rozumiem że za tego VPSa zapłaciłem śmieszne pieniądze bo 108 zł z rabatem na cały rok jednak myślałem, że mimo wszystko będziecie bardziej pomocni w sytuacjach problematycznych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×