Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

Filtracja odpowiedzi w tematach

Polecane posty

Noo, najlepiej z całego forum :)

Mam wrażenie, że administracja dąży do tego, żeby podnieść poziom forum, no i przez to chcą liczyć reputację w tych bardziej wartościowych (merytorycznie) działach. Z tej listy usunąłbym tylko "Dyskusje o WHT" bo jeżeli ktoś podsunie jakiś fajny pomysł, to dlaczego ma nie dostać za to nagrody ""?

 

No teraz, bo reputacja nie jest promowana.
widocznie chcą promować konkrety i "nagradzać" bardziej wartościowe odpowiedzi, choć ja nie raz lubię kliknąć + za rozrywkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki - co z przypadkami jak nowy user zakłada kilka topików bezsensownych topików naraz? to robienie śmietnika z forum, przydał by się chyba jakiś limit - nowy user = 1 topik dziennie albo co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki - co z przypadkami jak nowy user zakłada kilka topików bezsensownych topików naraz? to robienie śmietnika z forum, przydał by się chyba jakiś limit - nowy user = 1 topik dziennie albo co?

no ale może nie przesadzajmy może z tą automatyzacją. Czasami ktoś ma potrzebę i zakłada konkretne tematy, choć zwykle tak nie jest, no ale są jeszcze moderatorzy i m.in. dlatego są oni tak ważni. Bałbym się trochę, żeby nie dojść do czegoś takiego, co jest na forum elektroda, gdzie masz jakieś tam punkty i za te punkty zakładasz tematy, osobiście kompletnie mi się to nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

no ale może nie przesadzajmy może z tą automatyzacją. Czasami ktoś ma potrzebę i zakłada konkretne tematy, choć zwykle tak nie jest, no ale są jeszcze moderatorzy i m.in. dlatego są oni tak ważni. Bałbym się trochę, żeby nie dojść do czegoś takiego, co jest na forum elektroda, gdzie masz jakieś tam punkty i za te punkty zakładasz tematy, osobiście kompletnie mi się to nie podoba.

 

Jak napisałem wyżej, nic nie trzeba zmieniać oprócz ludzi w załodze. Starych modów usunąć z grupy i dodać 2-3 nowych którzy są aktywny na forum.

Między moderatorami sobie gdzieś uzgodnić jakieś zasady i ich się trzymać. Żadnego cudowania bo nawalicie modułów które będą później przeszkadzać normalnym użytkownikom w funkcjonowaniu forum.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Całkowitych automatów raczej nie powinno być. Jedyny ostry pomysł to z ukrywaniem wypowiedzi po 5 minusach. Reszta to nagrodzenie poprzez wyróżnienie użytkowników czyli to o czym była kiedyś rozmowa (nagrodzeni zostali użytkownicy za liczbę postów, a nie za jakość wypowiedzi).

 

@@Kopaczka - tutaj też chodzi o to, że sam pomysł moderatorów jest trochę przestarzały i widać, że serwisy typu wykop.pl sprawdzają się lepiej. Zwłaszcza przy wzroście ilości wypowiedzi/tematów. Dlatego połączenie głosów użytkowników + moderatorzy może być skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Trzeba zauważyć, iż dyskusja toczy się w nawiązaniu do wątku gdzie liderchłost założył sobie nowe konto, i spamował z niego żeby nabić posty, i podbić opinię na forum. Więc nie tworzy do reguły iż powstają posty zaniżające poziom forum.

 

 

Pytanie do moderatorów:

 

Na jaki target jest nastawione forum?

Jeśli na zwykłych użytkowników, którzy chcą się trochę dowiedzieć o świecie IT - musi być więcej tematów, o tematyce luźniej (te o lesbijkach też).

 

W innym przypadku, będą tylko tematy typu "Jaki KVM do IBMa...".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na serio, to tak określimy liczbę minusów aby dajmy na to post się ukrywał po 5 głosach świeższych użytkowników a po 2 starych wyg forum.
To ja mam jeszcze tylko takie pytanie. Skoro będzie to dotyczyło konkretnych postów, to czy nie będzie sytuacji, że powiedzmy, post #10 dostaje 5 minusów, znika i temat jest poszatkowany, i nie bardzo wiadomo o co w nim chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze tylko takie pytanie. Skoro będzie to dotyczyło konkretnych postów, to czy nie będzie sytuacji, że powiedzmy, post #10 dostaje 5 minusów, znika i temat jest poszatkowany, i nie bardzo wiadomo o co w nim chodzi?

No nie przesadzajmy :P W 99,99% te zaminusowane posty nie wnoszą nic do tematu / spamują ofertą / są jakąś bezsensowną uwagę, więc ich ukrycie nie spowoduje dziwnej luki. A po drugie to można będzie rozwinąć i zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie rozgraniczania "ważności" kont wobec tam jakiegoś kryterium.

To jeśli ktoś będzie chciał złośliwie zaszkodzić jakiemuś użytkownikowi, to w bardzo prosty sposób to zrobi. Wystarczy, że wyprodukuje dziesięć/dwadzieścia/etc. postów o treści xyz123abcdefg (żeby zmieścić się w limicie minimalnej wielkości postu), po czym naklika swojemu wrogowi minusów, no i zniknie...

 

Co do dawania możliwości minusowania postów przez wszystkich - to przecież tak było na samym początku forumowej rewolucji - no i wyszło tak, że oceniana była nie wartość merytoryczna postu, a wartość poziomu "lubienia" użytkownika - czyt. jeden drugiego nie lubił, to minusował gdzie popadnie.

 

Tak podsumowując - to jestem za tym, żeby głosy dawane przez osoby "nowe" (tych, którzy dali mniej niż np. 10 merytorycznych ocen) weryfikowane były przez moderatorów. Jeśli ktoś przekroczy próg 10 zweryfikowanych - wtedy każde następne by były weryfikowane automatycznie.

Jednak w każdym przypadku mały formularz pozwalający na uzasadnienie plusa/minusa był by obowiązkowy.

Dodatkowo użytkownik dostający owego zweryfikowanego plusa/minusa dostawał by powiadomienie o tym, wraz z treścią owego komentarza, i w razie czego mógł by odwołać się od owej decyzji.

 

Dodatkowo - teraz mamy jeszcze przycisk RAPORT - trzeba by się zastanowić nad jego sensem w takich przypadkach. Jeśli miał by zostać, to może, podobnie jak na elektrodzie, pierwszy użytkownik zgłaszający treść do moderacji tym buttonem dostawał by za to "plusika"?

 

 

---

Dodano chwilę później.

 

Do tego przydała by się bezwzględna weryfikacja powiązań użytkowników.

Tak co by nie było, że dany delikwent zakłada sobie konto firmowe, z niego postuje ofertę; do tego zakłada 10 kont "prywatnych" z których się wzajemnie plusikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie rozgraniczania "ważności" kont wobec tam jakiegoś kryterium.

To jeśli ktoś będzie chciał złośliwie zaszkodzić jakiemuś użytkownikowi, to w bardzo prosty sposób to zrobi. Wystarczy, że wyprodukuje dziesięć/dwadzieścia/etc. postów o treści xyz123abcdefg (żeby zmieścić się w limicie minimalnej wielkości postu), po czym naklika swojemu wrogowi minusów, no i zniknie...

Głosy nie są "dożywotnie" :) Szybko możemy wprowadzić korektę takiej punktacji.

 

 

Tak podsumowując - to jestem za tym, żeby głosy dawane przez osoby "nowe" (tych, którzy dali mniej niż np. 10 merytorycznych ocen) weryfikowane były przez moderatorów. Jeśli ktoś przekroczy próg 10 zweryfikowanych - wtedy każde następne by były weryfikowane automatycznie.

Jednak w każdym przypadku mały formularz pozwalający na uzasadnienie plusa/minusa był by obowiązkowy.

Dodatkowo użytkownik dostający owego zweryfikowanego plusa/minusa dostawał by powiadomienie o tym, wraz z treścią owego komentarza, i w razie czego mógł by odwołać się od owej decyzji.

Spooooro by to skomplikowało wdrożenie :P

 

 

Dodatkowo - teraz mamy jeszcze przycisk RAPORT - trzeba by się zastanowić nad jego sensem w takich przypadkach. Jeśli miał by zostać, to może, podobnie jak na elektrodzie, pierwszy użytkownik zgłaszający treść do moderacji tym buttonem dostawał by za to "plusika"?

To już widzę, tych setki userów raportujących wszystko co się rusza :)

 

 

Do tego przydała by się bezwzględna weryfikacja powiązań użytkowników.

Tak co by nie było, że dany delikwent zakłada sobie konto firmowe, z niego postuje ofertę; do tego zakłada 10 kont "prywatnych" z których się wzajemnie plusikuje.

Dlatego ranking i reputacja będzie w 100% transparentna. Wiadomo, super szczelnego systemu nigdy nie zrobimy, dlatego tu liczymy na czujne oko społeczności WHT, która wykryje przekręt i nam to zgłosi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Dlatego ranking i reputacja będzie w 100% transparentna. Wiadomo, super szczelnego systemu nigdy nie zrobimy, dlatego tu liczymy na czujne oko społeczności WHT, która wykryje przekręt i nam to zgłosi

Łatwiej było by o to, gdyby był ten IP-Hash... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głosy nie są "dożywotnie" Szybko możemy wprowadzić korektę takiej punktacji.

Domyślam się, ale przez ten okres od momentu takiego spamu minusów do owej korekty sporo minie... przez co np. podana rada albo oferta wprowadzana w odpowiedzi na jakieś zapytanie, etc. by była ukryta.

 

A to, co napisałem, to z początku było by dosyć trudne do wdrożenia, ale potem praktycznie rozwiązywało by w 100% sprawy nadużyć związanych z reputacją. I tych merytorycznych użytkowników z pewnością w najlepszym stopniu by mogło nagrodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywajmy, system reputacji będzie ewoluował, aby jak najwierniej oddać rzeczywisty wkład i wartość poszczególnych wypowiedzi. Na start chyba nam się nie uda wprowadzić tak skomplikowanego systemu, a nie chcę też tego odkładać i odkładać w czasie.

 

W sumie, i tu odrębna kwestia, to taka jak sobie radzić z takimi delikwentami, którzy będą oszukiwać i złapiemy ich na gorącym uczynku.

 

Co do zmniejszania ryzyka to myślałem, że może na stałe zablokować wejścia z proxy / dedyków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zmniejszania ryzyka to myślałem, że może na stałe zablokować wejścia z proxy / dedyków?

Tu już temat-rzeka - jak zamierzasz wychwycać, czy użytkownik łączy się przez proxy?

No i co to jest ten magiczny "dedyk" - potrafisz to ściśle zdefiniować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu już temat-rzeka - jak zamierzasz wychwycać, czy użytkownik łączy się przez proxy?

No i co to jest ten magiczny "dedyk" - potrafisz to ściśle zdefiniować?

Tak tylko rzucam, bo po prostu przypomniało mi się, że ostatnio o tym myślałem.

 

IP po serwerowniach: Hetzner itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli promujesz większych ktorzy mają duże zasoby IP, z własnego doświadczenia sprzedajemy ruch do sieci, sprzedajemy im też adresacje, to będzie raczej gonienie za wiatrakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IP po serwerowniach: Hetzner itd. itp.

Czyli chcesz wyciąć dostęp także i pracownikom firm wchodzącym tutaj ze swoich sieci firmowych?

Jaki więc sens ma mieć to forum?

Edytowano przez Fiercio (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Od tego jest ta dyskusja. Fajnie jest to, że od wczoraj liczba zgłaszanych raportów wzrosła pewnie trzy razy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkopie troche temat.

Będzie ten pomysł z 1 postu wdrożony?? Bo w niektórych przypadkach (KLIK) byłby on naprawde przydatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×