Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

Filtracja odpowiedzi w tematach

Polecane posty

Gość

Minusy dla wypowiedzi (nie użytkowników) to dobry pomysł. W momencie gdy wypowiedź osiąga pewien pułap punktów ujemnych to jest zwijana (nie chowana całkowicie), ale z opcją "pokaż wypowiedź". Tak aby każdy mógł sam decydować czy chce ją przeczytać czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Zabezpieczenia będą wielotorowe:

1. Tylko jeden głos na daną wypowiedź z jednego konta.

2. Nie z nowych kont.

3. System wag głosów.

4. Ograniczenie reputacji do wybranych działów.

System jest już opracowany pod kątem reputacji pozytywnej, wystarczy go wdrożyć "w drugą stronę" :)

 

1. takie coś jest w standardzie :)

2. szybka piłka :)

3. :)

4. tak jak ad 2

w drugą stronę był robiony od razu

 

 

Minusy dla wypowiedzi (nie użytkowników) to dobry pomysł. W momencie gdy wypowiedź osiąga pewien pułap punktów ujemnych to jest zwijana (nie chowana całkowicie), ale z opcją "pokaż wypowiedź". Tak aby każdy mógł sam decydować czy chce ją przeczytać czy nie.

 

napewno lepsze takie rozwiązanie, niż całkowite ukrywanie treści IMHO takie coś powinno być prostsze nawet do zrobienia :) Tylko biorąc pod uwagę to co napisał Tomek, jeśli będą wagi to liczba minusów będzie musiała być dość duża, żeby nie było, że jedna osoba da minus i od razu ukryje, bo tak wyjdzie z wagi :)

 

 

Adresy IP powinny być widoczne dla każdego - wtedy można dużo faktów skojarzyć :)

http://www.webhostin...032

 

 

Adresy IP, ok, ale napewno nie całe. Jeśli już to uważam, że powinno być coś na zasadzie np. 127.0.xxx.xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Adresy IP, ok, ale napewno nie całe. Jeśli już to uważam, że powinno być coś na zasadzie np. 127.0.xxx.xxx

 

Ja bynajmniej nie widzę, co złego jest w `całych` adresach IP.

Aczkolwiek w temacie który przytoczyłem, wystarczy hostname :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko biorąc pod uwagę to co napisał Tomek, jeśli będą wagi to liczba minusów będzie musiała być dość duża, żeby nie było, że jedna osoba da minus i od razu ukryje, bo tak wyjdzie z wagi :)

No jak, przyjdzie BOSS walnie w stół i post leci :)

 

A na serio, to tak określimy liczbę minusów aby dajmy na to post się ukrywał po 5 głosach świeższych użytkowników a po 2 starych wyg forum.

 

Ogólnie też skupimy się na wyróżnianiu tych osób, które chcą być z nami jak najdłużej. Stąd te wagi głosów pod względem stażu jako jeden z pierwszych etapów, doceniania najaktywniejszych i najwięcej poświęcających swojego czasu na WHT.

 

Ja bynajmniej nie widzę, co złego jest w `całych` adresach IP.

Aczkolwiek w temacie który przytoczyłem, wystarczy hostname :)

Całe IP podchodzi pod ochronę danych osobowych. Tutaj nie ma jednej wykładni bo jest faktem, że część serwisów stosuje to i nic się nie dzieje, np. blogi blox.pl dla komentarzy niezalogowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się będzie pojawiać IP/hostname to zaraz jakiś oszołom pozwie Bartka za naruszenie Ustawy o ochronie danych osobowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adres IP tak.

Ale przecież można dać IP-Hash (split haszy poszczególnych czterech części adresu)

Przykładowo ZF-IX-I5-3F

 

Dzięki temu adres IP to nie jest, identyfikacji nie umożliwia, ale widać, na ile podobne są klasy adresowe piszących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąc tropem wyznaczonym przez Adama z przykrością stwierdzam co następuje:

Osoba sorxes oraz liderson wczoraj między 21 a 22 korzystały z tego samego ip. Pamięta ktoś jaka jest kara za multikonto ? Ach, już wiem. Spokojnie Liderson oraz sorxes - nie stracicie konta - w końcu jedno jest firmowe a drugie prywatne.

 

 

Jak tutaj mówić o słabej moderacji skoro Ci co najwięcej narzekają robią tutaj największy burdel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno wiele osób cieszyło się z tego że wiele dyskusji nie jest skracanych w zarodku - bo czasem tworzą się z nich sensowne dyskusje, mimo że nie maja związku z głównym wątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąc tropem wyznaczonym przez Adama z przykrością stwierdzam co następuje:

Osoba sorxes oraz liderson wczoraj między 21 a 22 korzystały z tego samego ip.

Przecież to od razu było widoczne - nowe konto, udzielanie się głównie w temacie o liderhoście, obrona tegoż, jak twierdzy. Nie dziwiłbym gdyby oferta była na rynku przynajmniej rok, bo może jakiś oburzony zadowolony klient, by pisał, ale nowa oferta i obrońca rodem jak spod krzyża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Z modów aktywnych widziałem tylko kilku w tym crazyluki. Choć dostałem od niego nie raz ostrzeżenie to i tak twierdzę, że dobrze myśli.

 

Nie ma być żadnych modyfikacji i różnych obietnic, trzeba przyjąć kilku świeżych moderatorów którzy będą się męczyli z tymi trollami.

Wy chcecie robić jakieś modyfikacje i cuda na kiju a rozwiązanie jest proste -> wywalić starych nieaktywnych i przyjąć dwóch nowych którzy są często na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że IPB nie ma narzędzi do wykrywania takich 'kwiatków'. Chyba że po prostu ja nie mam do nich dostępu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy chcecie robić jakieś modyfikacje i cuda na kiju a rozwiązanie jest proste -> wywalić starych nieaktywnych i przyjąć dwóch nowych którzy są często na forum.

No prawda jest taka, że najbardziej widoczny na forum jest crazyluki. No jeszcze ewentualnie blueman i bellerofont. Z tego co ja zauważyłem, to na raport reaguje zwykle crazyluki i nawet jak były takie napięte dni, to interweniował on, nikt inny. Ja doceniam jego pracę, ale uważam, że fakt, że sobie dobrze radzi nie jest powodem do tego żeby obciążać jednego moderatora wszystkim, bo jest ich tu więcej, ale jakoś ich nie widać. Wiem, że to raczej są wewnętrzne sprawy administracji forum, no ale może warto rozważyć jakieś zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Tylko jeden głos na daną wypowiedź z jednego konta.

ok sensowny pomysł

2. Nie z nowych kont.
a tak konkretniej jakie jest kryterium oceny, czy konto jest nowe czy nie? Tak samo, które konta są świeższe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może taki pomysł?

konto nienowe to takie konto które otrzymało minimum 1 plusa.

Plus do tego wymagany byłby podgląd dla wszystkich użytkowników w profilu danego użytkownika za co otrzymał plus`y.

 

Użytkownik bez plusa nie mógłby przyznawać plusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjęliśmy inne kryterium, ilość wpisów (np. od 10).

 

Plusa komuś można łatwo dać, a wpisy które nie wylecą do kosza trudniej :)

 

Kryterium owszem dobre, ale czy 10 to nie za mało? 10 postów można nabić spokojnie, dając w dziale ofert kilka postów z linkiem do jednej z firmy + kilka wypowiedzi w piaskownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjęliśmy inne kryterium, ilość wpisów (np. od 10).

 

Plusa komuś można łatwo dać, a wpisy które nie wylecą do kosza trudniej :)

Szczerze mówiąc, to jak tak się popatrzy na reputację, chociażby 10 pierwszych stron użytkowników, to wcale nie jest ona jakaś niezwykła (nie liczę tu N3T5KY :)) wydaje mi się, że posty można łatwiej nabić. Ja uważam, że tak od 20 postów byłoby lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kryterium owszem dobre, ale czy 10 to nie za mało? 10 postów można nabić spokojnie, dając w dziale ofert kilka postów z linkiem do jednej z firmy + kilka wypowiedzi w piaskownicy.

10 to przykładowa liczba.

 

Propozycja aby w ogóle wyłączyć liczenie wpisów z działów:

  • Oferty
  • Luźne rozmowy o hostingu
  • Host is down (serwer nie działa)
  • Oferty Pracy
  • Giełda
  • Piaskownica
  • Dyskusje WHT

 

Szczerze mówiąc, to jak tak się popatrzy na reputację, chociażby 10 pierwszych stron użytkowników, to wcale nie jest ona jakaś niezwykła (nie liczę tu N3T5KY :))

No teraz, bo reputacja nie jest promowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No teraz, bo reputacja nie jest promowana.

Aha, chyba że tak. To ja osobiście nie mam żadnych uwag co do ograniczania przez ilość postów, ale trzeba podyskutować na temat ostatecznej ilości.

 

Co do powyższego (pierwsza część postu powyżej) to jestem za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Propozycja aby w ogóle wyłączyć liczenie wpisów z działów:

 

* Oferty

* Luźne rozmowy o hostingu

* Host is down (serwer nie działa)

* Oferty Pracy

* Giełda

* Piaskownica

* Dyskusje WHT

Noo, najlepiej z całego forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×