Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
julss

Jaki serwer - przesyłanie danych. Stabilny!

Polecane posty

Witam!

Prowadzę małe studio graficzne.

Potrzebuję serwera na który klienci będą mogli wysyłać

swoje pliki. Przede wszystkim zależy mi na stabilności.

(żeby uniknąć sytuacji gdzie klienci dzwonią "wasz serwer nie działa").

 

Pojemność ok 5GB.

Transfer ok. 1GB dziennie.

(nic mi nie mówi hasło "reseller" czy "VPS" - doradźcie coś)

 

Dzięki za pomoc w doradzaniu! biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już długi czas współpracuje z nowym LiveNet.pl i osobiście poleca. Usługi sa na bardzo wysokim poziomie. Helpdesk 24h/7.

 

Ja mam u nich dedyka. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek nie potrzeba Ci nic wielkiego. Wystarczy najzwyklejszy reseller. Co do samego wyjaśnienia o co tu chodzi. (tu) Reseller, jest tym samym co zwykły hosting współdzielony, z tą różnicą, że możesz zakładać subkonta swoim klientom, w obrębie swojego, i nimi administrować. Ponad to każdy klient otrzymuje dostęp do panelu administracyjnego. Załóżmy, że kupujesz resellera 10 gb (dysk/miejsce czy jak to sobie nazwiesz) który ma limit 50gb transferu. To co kupiłeś rozdzielasz na swoich klientów. Z tym, że większość serwerów reseller oferuje overselling.

Co do firm mogę Ci podać kilka, żebyś sobie przejrzał oferty i opinie: Głowanet, Unixstorm, Vipower, Vihost, Ionic, hekko, Mzone, Prohost, webh itd. Zawsze coś wybierzesz, szperając w dziale opinie o firmach hostingowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz mnie jeszcze oświeciło co do jednej rzeczy. Ty potrzebujesz serwera na pliki/strony klientów, czy potrzebujesz zwykłego hostingu, z kontem ftp, gdzie klienci mogą wrzucić Ci pliki graficzne, które masz obrobić (przykład)? Bo jeżeli to drugie to nie ma sensu kupować resellera, wystarczy zwykły hosting z kontem/kontami FTP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyślałem, Wood ma rację.

Jeśli potrzebujesz tylko konta FTP z dostępem dla klientów to wystarczy zwykły shared hosting.

Jeśli chcesz udostępnić cały panel kontrolny to musi być konto reseller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No czyli jednak rolleyes.gif.

Podaj może budżet to dobierzemy coś optymalnego.

Bo z tego co patrzę na ich stronę to jest to 1$/msc, a to będzie trochę mało jeżeli ma być przynajmniej te 5/40gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budzet jak zwykle niski : )

ok 180pln rocznie. (ale naprawde tylko 3-5 GB jest potrzbne)

 

I super gdyby byl okres testowy (albo mozliwosc zrezygnowania) - w przypadku gdzyby serwer "siadal"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mogę Ci polecić głowanet, unixa, mzone ma też jakąś promocję, poza tym dhosting ma ostatnio fajne promocje, tylko że póxniej nie będzie już tak tanio rolleyes.gif, więc bierz też pod uwagę budżet na następny rok. W tej kwocie wydaje mi się, że to jedne z najlepszych opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluzmen

Polecam http://v220.pl mam tam hosting od prawie 3 lat i jestem zadowolony. Dobra obsługa klienta, tanio. Jest możliwość przetestowania na jakiś okres czasu i możliwość konfiguracji usług wg. własnych potrzeb, tylko trzeba napisać do nich. Szybki transfer z możliwością powiększenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam http://v220.pl mam tam hosting od prawie 3 lat i jestem zadowolony. Dobra obsługa klienta, tanio. Jest możliwość przetestowania na jakiś okres czasu i możliwość konfiguracji usług wg. własnych potrzeb, tylko trzeba napisać do nich. Szybki transfer z możliwością powiększenia.

 

Jesteś bardzo wiarygodny, całkiem niezły start na forum ...

 

Studio v220

Piotr Prażmo

ul. Szczerbowskiego 5

20-012 Lublin

NIP: 712-269-09-37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studio v220

Bo jestem, serwer istnieje od ponad 3 lat a ja jestem właścicielem od kilku miesięcy i teraz jest wykorzystywany w legalnej działalności. Chcesz sprawdzić to proponuję okres testowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jestem, serwer istnieje od ponad 3 lat a ja jestem właścicielem od kilku miesięcy i teraz jest wykorzystywany w legalnej działalności. Chcesz sprawdzić to proponuję okres testowy.

Chyba borykasz się z problemem rozdwojenia jaźni... skoro

"Dobra obsługa klienta"

"trzeba napisać do nich"

oj chłopie długa droga przed tobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

julss skąd Ty wziąłeś ten hosting? : ) ale stronkę mają...

Działasz z klientami w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wytłumacze Panu Piotrowi bo widze ze nie zajarzył:

Otóż na tym forum nie tolerujemy osób które będąc właścicielem firmy polecają ją jako klient.

Przedstaw swoją oferte ale jako właściciel. Jeśli jeszcze nie rozumiesz to spójrz jak to powinno mniej więcej przyglądać ( tu akurat oferta Irka):

http://www.webhostin...post__p__239210

 

A to dopisanie że był krzak to zupełnie niepotrzebne.

 

Ps. Witamy na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jestem, serwer istnieje od ponad 3 lat a ja jestem właścicielem od kilku miesięcy i teraz jest wykorzystywany w legalnej działalności. Chcesz sprawdzić to proponuję okres testowy.

 

Piotrze@ To że serwer był wykorzystywany do nielegalnej działalności, na Twoim miejscu nawet bym nie pisał na forum publicznym. Jeśli nawet byłeś klientem na tym serwerze (w co wątpię tak szczerze), to teraz jesteś właścicielem i Twoim obowiązkiem jest informować klientów o stanie faktycznym a nie przeszłym.

 

Nie jest żadnym wstydem, że firma jest nowa (a czasmi to i nawet lepiej, ludzi ciekawi jak jest w nowej firmie), więc jestem zaskoczony Twoim działaniem i tak naprawdę zaszkodziłeś sobie w tym przypadku.

Każdemu może się zdarzyć, ale nie czaruj na forum bo nie lubimy tego. To jest poważne forum nie jakieś Onetowskie czary mary, gdzie sami specjaliści od katastrof lotniczych potwierdzają że Tu-154 był bombowcem.

 

Czy tak cięzko napisać: "o kurcze źle zacząłem, mała wpadka UPS ... ;) ", i wszyscy zrozumieją, każdemu się zdarza. Ale jak byk piszesz że jesteś klientem i możesz wydać obiektywną opinię na temat swojej firmy, to kto Ci teraz uwierzy w to. Ja napewno nie, potencjalni klienci pewnie też nie, i raczej nikt na z tego forum.

 

Poproś moderatora o usunięcie Twojego konta, załóż nowe i zacznij wszystko od poczatku, ja tak bym zrobił i to dlatego że to jest poważne forum, gdzie możesz się wiele nauczyć, wiele dowiedzieć, poznać wielu ciekawych ludzi,a co najważniejsze dla Twojej firmy zachęcić potencjalnych klientów na swój biznes.

To tyle co miałem do napisania, przepraszam za OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studio v220

Piotrze@ To że serwer był wykorzystywany do nielegalnej działalności, na Twoim miejscu nawet bym nie pisał na forum publicznym. Jeśli nawet byłeś klientem na tym serwerze (w co wątpię tak szczerze), to teraz jesteś właścicielem i Twoim obowiązkiem jest informować klientów o stanie faktycznym a nie przeszłym.

 

Nie jest żadnym wstydem, że firma jest nowa (a czasmi to i nawet lepiej, ludzi ciekawi jak jest w nowej firmie), więc jestem zaskoczony Twoim działaniem i tak naprawdę zaszkodziłeś sobie w tym przypadku.

Każdemu może się zdarzyć, ale nie czaruj na forum bo nie lubimy tego. To jest poważne forum nie jakieś Onetowskie czary mary, gdzie sami specjaliści od katastrof lotniczych potwierdzają że Tu-154 był bombowcem.

 

Czy tak cięzko napisać: "o kurcze źle zacząłem, mała wpadka UPS ... :) ", i wszyscy zrozumieją, każdemu się zdarza. Ale jak byk piszesz że jesteś klientem i możesz wydać obiektywną opinię na temat swojej firmy, to kto Ci teraz uwierzy w to. Ja napewno nie, potencjalni klienci pewnie też nie, i raczej nikt na z tego forum.

 

Poproś moderatora o usunięcie Twojego konta, załóż nowe i zacznij wszystko od poczatku, ja tak bym zrobił i to dlatego że to jest poważne forum, gdzie możesz się wiele nauczyć, wiele dowiedzieć, poznać wielu ciekawych ludzi,a co najważniejsze dla Twojej firmy zachęcić potencjalnych klientów na swój biznes.

To tyle co miałem do napisania, przepraszam za OT.

 

Jeśli serwer nie należał do jakiejś firmy nie znaczy że działał nielegalnie, nie za wszystko od początku trzeba kasę brać. Masz rację że nowa firma nie jest wstydem, nie wiem skąd taką teorię wziąłeś. Faktycznie źle to opisałem że jestem klientem, już się tak przyzwyczaiłem do takiego stanowiska więc patrzę z takiej perspektywy już, administratorem-programistą też nie jestem. Od tego mam profesjonalistów rzecz jasna. Co do usunięcia konta to pisałem już do kogoś ale nie usunęli nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i teraz jest wykorzystywany w legalnej działalności.

 

Niestety ale Twoja wypowiedź sugeruje, że kiedyś nie był legalnie wykorzystywany.

Może się przejęzyczyłeś i miałeś troche inny sens w zdaniu na myśli, zdarza się.

 

Dobrze że przyznałeś się do błędu, niestety chyba trochę za późno, Twoja reputacja na forum sięgnęła granic kopalni.

Koniec OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studio v220

Niestety ale Twoja wypowiedź sugeruje, że kiedyś nie był legalnie wykorzystywany.

Może się przejęzyczyłeś i miałeś troche inny sens w zdaniu na myśli, zdarza się.

 

Dobrze że przyznałeś się do błędu, niestety chyba trochę za późno, Twoja reputacja na forum sięgnęła granic kopalni.

Koniec OT.

 

Wyrwałeś połowę zdania z kontekstu i sam zmieniasz znaczenie wg. własnego upodobania tłumacząc że kiedyś było źle a teraz jest dobrze wg. mnie. Jak cytujesz coś to w całości cytuj. W ten sposób to sam mogę sobie konstytucje przerobić na własne potzreby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi już ręcę opadają jak czytam Twoje posty, daj sobie spokój i zajmij się lepiej tematem dyskusji od autora postu w którym bierzesz udzaiał.

Koniec OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studio v220

No ja już poleciłem dobry serwer hostingowy o który autor pytał. Sprawność można sprawdzić w okresie testowym, wtedy zobaczysz czy Ci odpowiada. Bo z tego co zrozumiałem to faktycznie tragedia jest z połączeniem i stabilnością za taką kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×