Skocz do zawartości
KALWI

[opinie] GlowaNet.pl

Polecane posty

Gość Astron

Może problem z łączami? U mnie wszystko śmiga i śmigało... Wg mnie na 100% nie jest to problem z serwerem, bo by nie ładowało u mnie cały czas dobrze, a akurat u Ciebie źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może, teraz jest trochę lepiej. Tak czy siak takie wahania transferów w ciągu dnia nie rokują dobrze.

 

Teraz strona i panel działają lepiej ale test na Loadimpact.com nadal pokazuje, że dla 50 równoległych userów czas ładowania wzrasta do 10s przy 3s dla smallservers.pl. Tylko że smallservers daje znacznie mniej powierzchni dyskowej.

 

Zna ktoś jeszcze jakieś podobne rozwiązania jak te te 2 wymienione powyżej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Są problemy na łaczach tranzytowych z Polski. Leaseweb "pracuje", zobaczymy co z tego wyniknie.

 

A ten loadimpact, z ilu adresów IP "udaje 50 użytkowników"? Jeśli z jednego, to taki wynik nie jest zaskoczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) A ten loadimpact, z ilu adresów IP "udaje 50 użytkowników"? Jeśli z jednego, to taki wynik nie jest zaskoczeniem.

 

Jeśli chodzi o loadimpact.com, to z wielu różnych.

Swoją drogą - ciekawa zabawka, taki swego rodzaju limitowany (i nieszkodliwy raczej) DDoS. ; )

 

Edycja:

Zrobiłem test na swojej stronie - z różnych IP, ale kolejnych.

Tzn. x.x.x.1, x.x.x.2, x.x.x.3, ...

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są problemy na łaczach tranzytowych z Polski. Leaseweb "pracuje", zobaczymy co z tego wyniknie.

 

A ten loadimpact, z ilu adresów IP "udaje 50 użytkowników"? Jeśli z jednego, to taki wynik nie jest zaskoczeniem.

 

Tak jak napisał kolega Piotr, ten test to profesjonalna platforma do testowania hostingów. Ruch wysyła z wielu miejsc.

Polecam każdemu, kto szuka narzędzia do testowania obietnic firm hostingowych :)

 

Wracając do meritum sprawy.

Wolność chodzenia waszej usługi była spora również z mojego polskiego łącza. Akurat jestem w trakcie wyłonienia nowego hostingu dla siebie.

Klonowanie portalu xclonerem z o12 do was trwało pare minut.

Dla porównania klonowanie z o12 do smallservers.pl albo do kei trwało dosłownie parę sekund.

 

Nie skreślam was jeszcze bo Was chwalą ale szukam firmy hostingowej, które będzie w stanie wytrzymać ruch na poziomie 30-50k userów na 24h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawdź teraz. Wczoraj wiele firm miało problemy przez problemy z łączami tranzytowymi. Ja np. nie mogłem się dostać na serwery, które mam umieszczione w Polsce.

Z Głowanet korzystałem w zeszłym roku, po przesiadce z Prohostu i szybkość ładowania się stron była w porządku. Odczułem widoczną poprawę jakokści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Głowy przesiadłem się prawie 2 tyg temu z Prohostu. Jak na razie nie mogę narzekać, bardzo dobry kontakt z właścicielem, oferta hostingu dostosowana elastycznie, polski serwer pracuje bardzo stabilnie a strona ładuje się w mgnieniu oka.

Troszkę za wcześnie na ostateczny werdykt, ale zapowiada się na to, że wreszcie znalazłem to, czego szukałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wina leżała w braku cachowania. Co pokazuje, że warto je stosować :) Domyślam się, że ruch generowany z loadimpact pożerał za dużo czasu procesora.

 

Po włączeniu cachowania wszystko wygląda świetnie.

 

Oto wynik: http://loadimpact.co...08694cabc10137c

 

I jeszcze dla porównania wynik dla smallservers z włączonym cachowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

I jeszcze dla porównania wynik dla smallservers z włączonym cachowaniem

Gdzie ten wynik? :) Chyba link się zgubił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dla porównania wynik dla smallservers z włączonym cachowaniem

 

Ostatni link źle wkleiłem dlatego wklejam ponownie. Do tego 3 kolejne testy, które pokazują ciekawe spostrzeżenia.

 

Głowa

http://loadimpact.com/result/najbardziej.zxy.me-98d1f3cb388898b652a1acc201cec471

bez cachowania

 

Smallservers

http://loadimpact.com/result/www.najbardziej.ifirma.info-077cd6b1277f96d39206d384235365f4

bez cachowania

 

Smallservers

http://loadimpact.com/result/www.najbardziej.ifirma.info-860d5a21e20fa070cbe1d4ae26ebe56d

z cachowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu postanowiłem pozbierać strony swoich znajomych i niektóre swoje projekty, tak żeby znalazły się w jednym miejscu. Oczywiście w grę wchodził jedynie reseller. Patrząc na opinię zdecydowałem się na głowanet.

Pierwsza miła rzecz z jaką się spotkałem, to indywidualne podejście, i dokładne dostosowanie oferty do moich wymagań. Wszystko w bardzo przystępnej cenie. Dalej nie było problemu z żadnymi dziwnymi zachciankami, bo chciałem, żeby to był reseller z prawdziwego zdarzenia. Pomimo mojej upierdliwości i natrętności, zawsze byłem obsługiwany z pełnym profesjonalizmem, bez żadnych sugestii itp. Poza tym firma wykonała tak na prawdę więcej niż by musiała.

Plusy:

elastyczność, indywidualne podejście do klienta, szybkie reakcje supportu, spełnianie różnych zachcianek i udziwnień, litespeed, polska lokalizacja (ATMAN), przystępne ceny IP, wysoki uptime i stabilność

Minusy:

jak na razie jeszcze nie miałem żadnych zgrzytów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy pokazuje to:

This test does not exist or does not belong to you

 

Pro forma celem wyjaśnienia:

Darmowe testy wykonane na loadimpact.com przez osoby nie zalogowane są po pewnym czasie automatycznie usuwane. Te wykonane przez zarejestrowane w systemie osoby mogą pozostać zapisane na dłużej, a to też w darmowej wersji tylko 3. Nawet w płatnych wersjach ilość zapisanych wyników jest ograniczona.

Zatem praktycznie wszelkie linki do wyników na loadimpact.com są tymczasowe. Proponuję więc na przyszłość robić zrzuty ekranu itp., jeśli ma pozostać dla potomnych. ; )

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie 3 w nocy Glowa odbiera nie awaryjne telefony tylko zapytanie o oferte i jest w stanie podac szczegoly. POLECAM !!! Ewenement !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie 3 w nocy Glowa odbiera nie awaryjne telefony tylko zapytanie o oferte i jest w stanie podac szczegoly. POLECAM !!! Ewenement !

 

Zadzowniłeś o 3 nad ranem zapytać o ofertę i szczegóły ? Coś chyba nie tak ze mną czy z dzwoniącym ? Kto dzwoni o 3 rano do firmy hostingowej ? heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj. Przynajmniej z mojego dowsiadczenia wiem, ze ludzie/inforamtycy/webmasterzy siedza po nocach (dla nich to jest jak dzien - taki tryb zycia|cos za cos). Wyslalem oferte o 3:15 w nocy i dostalem o 3:20 telefon z wycena. Naprawde jest to rzadko spotykane w Polsce.

 

P.S. 1.Co do godziny musialem na rano przeniesc www na szybko wraz z domenami i jeszcze dokupic pare, wiec jak dla mnie rewelacja.

 

P.S. 2 Glowa chyba "imprezowal" soczki i te sprawy) z kamazem ;))) - Dlatego dzieciaki nie spaly. Nie wiem czy to przypadek czy po prostu tak jest. Raz zadzwonilem i jestem bardzo zadowolony - pozytywnie.

 

Z gory dziekuje. Pozdrawiam.

Edytowano przez bryn1u (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło wiedzieć, że tak jest i dzięki za wyczerpującą odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio jest taki support nocny czy to czysty przypadek? Nie chcę pytać właściciela firmy, a jego Klientów, bo różnie bywa na "papierku", a inaczej w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio jest taki support nocny czy to czysty przypadek? Nie chcę pytać właściciela firmy, a jego Klientów, bo różnie bywa na "papierku", a inaczej w rzeczywistości.

Nikt Ci nie zagwarantuje, że zawsze w nocy otrzymasz odpowiedź, ale ja o różnych godzinach wysyłam tickety i zwykle nie ma problemu. Bardzo szybko dostaje odpowiedzi o różnych porach dnia. Wiadomo, że nie zawsze odpowiedzi są od Adama ale co za różnica? Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta siedza dwie osoby ktore w duzym skrocie mozna opisac jako cos pomiedzy nerd a nolife wiec szansa na szybka pomoc codziennie jest duza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta siedza dwie osoby ktore w duzym skrocie mozna opisac jako cos pomiedzy nerd a nolife wiec szansa na szybka pomoc codziennie jest duza

padłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak i niekoniecznie możecie się ze mną zgadzać.

Korzystałem z hostingu * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * i byłem zadowolony, jedynym minusem były czasami chwilowe przeciążenia bazy MySQL(ale co poradzić, jak się kupiło najtańszy pakiet to się ma ^^ ). Na małe i średnie strony jest w porządku.

 

A to, że support w nocy odpowiedział na pytanie to chyba raczej nie jest dziwne. Ja zawsze jak coś w nocy robię to przed wyłączeniem komputera sprawdzam jeszcze pocztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×