Skocz do zawartości
KALWI

[opinie] GlowaNet.pl

Polecane posty

Propagacja domeny w internecie może trwać nawet do 72 godzin, sprawdź czy masz ustawione poprawnie wpis DNS dla tej domeny na swój serwer.

Z reguły jednak trwa to znacznie krócej niż te 72 godziny, najlepiej podaj nazwę domeny, tam wszystko masz zapisane (kiedy utworzona, jakie DNS i kto jest właścicielem domeny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze odradzam tą firmę. Same kłopoty.

Nie reagują na tickety, telefony i generalnie mają gdzieś klienta.

Do tego panel klienta nie działa jak należy. Nie ma podanych prawidłowych dat ważności domen itp.

 

Miesiąc temu opłaciłam swoją domenę, która miała ważność do dzisiaj. Na pytanie czemu jeszcze moja domena nie została odnowiona, odpowiedziano mi, że domeny są odnawiane zaraz przed ich wygaśnięciem... (niezależnie od tego jak wcześnie zapłacę).

Efekt? Dziś moja domena nie działa. Jeśli nie została opłacona, to prawdopodobnie zostanie przejęta jakimś botem... Chyba nie muszę tego komentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejęta nie zostanie, jest jeszcze okres zamknięty zależnie od rozszerzenia np. dla .pl 14 dni. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to działanie zupełnie nieprofesjonalne, domena powinna zostać przedłużona niezwłocznie po otrzymaniu płatności przez firmę. Wychodzi na to że takie działania w tej firmie to standard tak jak w wypadku dedyka wykupionego przez GH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domena powinna zostać przedłużona niezwłocznie po otrzymaniu płatności przez firmę

Problem jest tylko taki, że nie wszystkie TLD można w dowolnym momencie przedłużać, więc dosyć bezpiecznie robić to pod koniec (pod koniec != na koniec żeby było jasne) ważności domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Właściciel Firmy doigrał się. W Poniedziałek składam wniosek do prokuratury o wyłudzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajnie masz Andrzeju, ciekawe do której prokuratury złożysz wniosek w święto państwowe :-)

 

A tak poważnie, to nie wiem po co o tym piszesz, kiedy to na dobrą sprawę prywatne "igraszki" pomiędzy Tobą a właścicielem...

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez proponuje ci dzialac, tylko najpierw zalecam konsultacje z adwokatem czy na pewno mozesz to zrobic w ten sposob, zdajesz sobie oczywiscie sprawe ze cos takiego jest rownoznaczne z zakonczeniem wspolpracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A tak poważnie, to nie wiem po co o tym piszesz, kiedy to na dobrą sprawę prywatne "igraszki" pomiędzy Tobą a właścicielem...

 

Ja jako klient tejże firmy jestem zainteresowany co się z nią dzieje. Akurat sprawa w sądzie może mieć duże znaczenie w opiniach i jest to można powiedzieć gwóźdź do trumny gdyż potencjalny klient raczej nie zakupi usługi i pójdzie do konkurencji widząc że owa firma "dyma" klientów na nie małe pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Kamikadze, usługa o której Andrzej mówi z tego co wiem nie jest usługą w ramach oferty usług świadczonej przez * Firma nie uzyskała akceptacji WHT *.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jako klient tejże firmy jestem zainteresowany co się z nią dzieje. Akurat sprawa w sądzie może mieć duże znaczenie w opiniach i jest to można powiedzieć gwóźdź do trumny gdyż potencjalny klient raczej nie zakupi usługi i pójdzie do konkurencji widząc że owa firma "dyma" klientów na nie małe pieniądze...

 

Tyle, że nie spotkałem się jeszcze nigdy, w przypadku poważnych firm, ze straszeniem środkami prawnymi i sankcjami, zaś wszelkie publikacje podjętych działań i postanowień prokuratury są widoczne po ukończeniu rozprawy, nie zaś przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nie spotkałem się jeszcze nigdy, w przypadku poważnych firm, ze straszeniem środkami prawnymi i sankcjami, zaś wszelkie publikacje podjętych działań i postanowień prokuratury są widoczne po ukończeniu rozprawy, nie zaś przed.

 

Tu się mylisz, swego czasu firmy z TOP 3 nawet działały prewencyjnie i głośno o tym mówiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamikadze, usługa o której Andrzej mówi z tego co wiem nie jest usługą w ramach oferty usług świadczonej przez * Firma nie uzyskała akceptacji WHT *.

Ale Adam pośredniczy w zakupie serwera. Wziął za to pieniądze i powinien się z tego wywiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@Kamikadze, usługa o której Andrzej mówi z tego co wiem nie jest usługą w ramach oferty usług świadczonej przez * Firma nie uzyskała akceptacji WHT *.

 

A co to ma do rzeczy? Poza tym jeszcze kilka miesięcy temu były dedyki w ofercie. To że zniknęły nie znaczy że nadal nie utrzymują komuś tych usług.

 

I możesz mi zagwarantować że będę miał ciągłość płatności swoich usług jeżeli dużo droższe usługi (no i bardziej priorytetowe) są nie dotrzymywane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Kamikadze O ile mi wiadomo nie rozchodzi się tu o zwykłego "dedyka z oferty", więc na dobrą sprawę nie wiadomo, czy w ogóle umowa jest z firmą czy z osobą ;-)

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ale o co właściwie biega, ja widzę że Grand-Host.pl działa cały czas, czyli serwer opłacony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB
Data wygaśnięcia: 2011-08-25

Gdzieś do 14:30 GH będzie działało.

Jak ja nienawidzę takiego frajerstwa i chamskich zagrywek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ovh zmieniło politykę , serwera nie blokuje jeszcze przez kolejne 5 dni, kiedyś blokowali i miałeś 5 dni na opłacenie a następnie skasowali, a obecnie serwer 5 dni działa i kolejne kilka dni masz po zawieszeniu. Z tego co mi wiadomo * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * ma być sprzedana, rozmowy trwają.

Edytowano przez sshd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

5 Dni, tylko ciekawe dlaczego blokują następnego dnia serwer?

 

Głowa chce 30 tyś zł. za swój "hostink" z tego co MI wiadomo.

Ale nie dostanie nawet 5 tyś zł. bo ma zadłużenia i jakoś musi dać w rozliczenie takich Klientów jak ja.

On niestety tego nie rozumie, zgrywa kozaka, no ale tak to jest jak dziecko krzaczy, mamusia za niego załatwia powinności a później MAGNAT hostingowy się robi bo biznes rejestruje na siebie w wieku 18 lat. Nic tylko rżeć można :D

 

BTW, mnie nie obchodzi czy sprzedaje Firmę czy zakłada skarpetki tygodniowe, ważne jest to, że ZAPŁACIŁEM więc żądam czy to będzie firemka głowy czy największe DC na świecie. KLIENT NASZ PAN... a u niego to KLIENT = mój pełny brzuch i kac we łbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 Dni, tylko ciekawe dlaczego blokują następnego dnia serwer?

Nie wiem jak tam u ciebie ale ja mam jeden serwer nie używany już, ważny do 22.08 a nadal działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Czy coś się zmieniło w OVH?

Posiadam serwer Kimsufi 24G i sądzę, że nie ma czegoś takiego jak 5 Dniowe odpuszczenie płatności.

 

Zresztą mało ważne, dla mnie termin to termin i nie ma gadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@GrandBB - jest 5 dniowy termin "zwłoki", w którym serwer jest niezablokowany (często przyznawany z automatu). Po nim możesz napisać jeszcze do OVH, że np. robisz przelew z poczty i by nie blokowali go (dostaniesz kolejne 5 dni).

 

Tak czy siak nie rozumiem Andrzeju Twojego skowytu. Zapłaciłeś Głowie z góry to się z nim sądź i odzyskaj pieniądze.

Piszesz, że spotkacie się w sądzie, a te Twoje słowa rzucane są wręcz na wiatr - bo nic z tym nie zrobiłeś, a co miesiąc jest jęk, że Głowa to, że Głowa tamto.

 

Zamiast płakać na forum i niszczyć markę Grand-Host (wybacz, ale w oczach moich, a także pewnie klientów nie wyglądasz poważnie przez takie żale wylewane na forum - takie sprawy załatwia się bezpośrednio pomiędzy Tobą, a usługodawcą i ew. sądem) porozmawiaj z Głową i ew. złóż pozew i skończmy temat Twojego serwera.

 

W ogóle po co kupować serwery w OVH przez pośredników? WTF? Przecież masz taką samą lub wyższą cenę niż w OVH. :)

Edytowano przez KowR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"5 Dni, tylko ciekawe dlaczego blokują następnego dnia serwer?

 

Głowa chce 30 tyś zł. za swój "hostink" z tego co MI wiadomo.

Ale nie dostanie nawet 5 tyś zł. bo ma zadłużenia i jakoś musi dać w rozliczenie takich Klientów jak ja.

On niestety tego nie rozumie, zgrywa kozaka, no ale tak to jest jak dziecko krzaczy, mamusia za niego załatwia powinności a później MAGNAT hostingowy się robi bo biznes rejestruje na siebie w wieku 18 lat. Nic tylko rżeć można :D

 

BTW, mnie nie obchodzi czy sprzedaje Firmę czy zakłada skarpetki tygodniowe, ważne jest to, że ZAPŁACIŁEM więc żądam czy to będzie firemka głowy czy największe DC na świecie. KLIENT NASZ PAN... a u niego to KLIENT = mój pełny brzuch i kac we łbie."

 

 

to po co wypisujesz ciągle takie głupoty (magnaty, mamusie etc.)?

 

" 5 Dni, tylko ciekawe dlaczego blokują następnego dnia serwer?"

 

mam w ovh od wielu lat serwery i od zawsze było 5 dni na wpłatę ostateczną.

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Może po prostu go zagadał, zbajerował i zostali super kolegami na jakiś czas... do czasu ;-)

 

Dokładnie tak jak wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×