Skocz do zawartości
KALWI

[opinie] GlowaNet.pl

Polecane posty

Gość Łukasz Tkacz

Mnie się starsza bardziej podobała, ale skoro jest nowa to niech będzie ;)

Mam kilka uwag:

 

- nie podane, czy ceny są netto czy brutto

- w ogóle, to czy mi się wydaje, czy ceny ostro poszły w górę?

- czy mi się wydaje, czy uptime poszedł w górę 99,0 -> 99,5%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
- nie podane, czy ceny są netto czy brutto

Brutto.

 

- w ogóle, to czy mi się wydaje, czy ceny ostro poszły w górę?

Zależy co dla kogo oznacza "ostro". W górę również poszła platforma serwerowa.

 

A mnie jeszcze brakuje informacji o domenach.

Oferta > Domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przyglądam się ofercie i śmiem twierdzić, że te wartości podawane jako obciążenie CPU są... śmieszne. Dlaczego? Bo są to wartości dotyczące obciążenia jednego rdzenia CPU a nie całego CPU. Dodatkowo może wprowadzać w błąd przy porównywaniu ofert różnych firm.

 

Przykład:

http://glowanet.pl/hosting-dla-wymagajacych.html

 

Konto - MPack 1 - 20% jednego rdzenia CPU = 854 zł

 

Nie mogę znaleźć jaki to CPU ale dajmy na to i7 920. 4 rdzenie po 2 wątki na rdzeń - w systemie widziane jako 8 CPU/rdzeni.

 

20% / 8 = 2,5% CPU - top SHIFT+I (IRIX mode OFF)

 

854 zł za 2,5% CPU no nieźle :)

 

To chyba konto dla bardzo MAŁO wymagających...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamilek - większość usługodawców, jak i też sam Linuks przy monitorze procesów stosuje współczynnik

100% = 1core
200% = 2core
400% = 4core

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamilek - większość usługodawców, jak i też sam Linuks przy monitorze procesów stosuje współczynnik

100% = 1core
200% = 2core
400% = 4core

 

top SHIFT+I (IRIX mode OFF) i nasz obciążenie dla całego CPU

 

przykład - i7 920 - 4 rdzenie po 2 wątki na rdzeń - niby 800% :) a tak na serio to 100% CPU

 

jeden "rdzeń/wątek" = 1/8 CPU = 12,5% CPU

 

Cały czas mowa o i7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przykład - i7 920 - 4 rdzenie po 2 wątki na rdzeń - 800%

No właśnie, sam potwierdziłeś dokładnie to, co napisałem wcześniej :)

Że każdy mierzy względną miarą %cpu=użycie jednego rdzenia, a użycie wielu rdzeni daje wynik >100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nigdzie temu nie zaprzeczałem - tylko 10% jednego rdzenia = 1,25% całego CPU (w przypadku i7)

 

Tak wiec jeśli ktoś pisze, że np. w GlowaNet są mocne serwery bo dają np. 20% CPU to po co brać takiego xxx który daje 5% CPU (całego). O to mi chodzi - to może wprowadzać w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe kurde, że ja na to nie wpadłem :) Zamiast pisać 5% CPU trzeba było napisać 40% CPU* w ofercie i grzmieć jakie to mocne konta Premium są w naszej ofercie :) A dla nowej planowanej oferty Business 100% CPU* zamiast 12,5% CPU.

 

 

EOT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Adam nie stosuje i7, tylko Xeony.

2. Jak już napisał Fiercio, chodzi o procent rdzenia. Dla mnie to jest proste, jasne i przejrzyste. A jeśli dla kogoś nie jest, t niech się tu nie wymądrza znajomością mnożenia i dzielenia, tylko skontaktuje z BOK Głowanet i się dowie, jak to dokładnie wygląda.

 

 

 

 

A w ogóle po co cała ta dyskusja? Jak Ci mało, to wykup sobie dedyka, będziesz miał dla siebie wszystkie rdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

 

A w ogóle po co cała ta dyskusja? Jak Ci mało, to wykup sobie dedyka, będziesz miał dla siebie wszystkie rdzenie.

 

Dla mnie to wisi ale - "może wprowadzać w błąd przy porównywaniu ofert różnych firm" zwłaszcza opis kont jako:

 

Hosting MAX został przygotowany dla wymagających. Dzięki tym pakietom nie będziesz musiał martwić się o niewystarczającą moc procesora, miejsce (dostępne do 25GB) czy transfer (nielimitowany).

 

2,5% CPU WOW - "szauuuu" no normalnie :)

 

Dobra koniec rozmywania - "mi to rybka" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2,5% CPU WOW - "szauuuu" no normalnie :)

 

Chyba nie wiesz, co to jest hosting współdzielony i jakie realne limity obowiązują w większości firm. Jeśli dla Ciebie 2,5% rdzenia na sharedzie to mało, to gratuluję. Większość masówek ładuje po 500 i więcej klientów na serwer (widywałem maszyny, na które pchano dobrze ponad 2000 klientów i działało), a wtedy średnio na jednego wychodzi sporo poniżej 1% rdzenia, a czasem może to być poniżej 0,25%. Po to wymyślono hosting współdzielony - tani i efektywny sposób na hostowanie dużej ilości niedużych stron. Policz sobie, ile stron z limitem 2,5% rdzenia można bez przesadnego oversellingu hostować na jednej maszynie. I jakie są koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz, co to jest hosting współdzielony i jakie realne limity obowiązują w większości firm. Jeśli dla Ciebie 2,5% rdzenia na sharedzie to mało, to gratuluję. Większość masówek ładuje po 500 i więcej klientów na serwer (widywałem maszyny, na które pchano dobrze ponad 2000 klientów i działało), a wtedy średnio na jednego wychodzi sporo poniżej 1% rdzenia, a czasem może to być poniżej 0,25%. Po to wymyślono hosting współdzielony - tani i efektywny sposób na hostowanie dużej ilości niedużych stron. Policz sobie, ile stron z limitem 2,5% rdzenia można bez przesadnego oversellingu hostować na jednej maszynie. I jakie są koszty.

 

Zgadzam się z większością tego co napisałeś - nigdzie temu nie zaprzeczyłem jak być nie zaważył. Ale zwróciłem tylko uwagę na to, że podane wartości % rdzenia CPU może wprowadzić w błąd przy porównaniu ofert - tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w GlowaNet i jestem bardzo zadowolony. Wszystko chodzi szybko i stabilnie. Admin jest bardzo miły i da się wywalczyć zniżki lub bonusy. Szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zwróciłem tylko uwagę na to, że podane wartości % rdzenia CPU może wprowadzić w błąd przy porównaniu ofert - tylko tyle.

Większość firm liczy to procentowe obciążenie tak samo.

Ba... ci, którzy podają to without irix są w bardzo dużej mniejszości.

 

A co do porównania - to jaki ma być niby tego sens?

To tak, jak byś napisał, że klient w jednej knajpie dostanie 50% schabowego, w drugiej 25%.

Ale co z procentów, skoro te 25% może być większe, niż tamte 50?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra to doszliscie ze nie ma standaryzacji na rynku i ze 10% CPU znaczy 10% atoma 10% jednego cora xeona 10% celerona zaleznie od firmy

radze zalozyc ogolny watek a nie czepiac sie jednej firmy to jest ogolnorynkowa smutna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TO mój pierwszy post na tym forum, tak więc witam :)

 

Od kilku dni poszukuję hostingu,żeby przenieść część usług z home.pl. Nie potrzebuję transferu, nie potrzebuję dużej przestrzenii, to na czym mi zależy, to stosunkowo duża dostępna moc obliczeniowa (ram/cpu), brak limitu na rozmiar MySql. Nie szukam usługi za 100pln rocznie.. No i zależy mi na naprawdę wysokim uptime/dostępności w skali tygodnia (zwłaszcza pon-pt 8-18).

 

Dzięki waszym opiniom trafiłem m.in. na glowanet. Jak na razie to co mogę napisać - zarejestrowałem na próbę 2 usługi

-http://glowanet.pl/hosting-dla-wymagajacych.html - Mpack1

-http://glowanet.pl/hosting-w-polsce.html - wersja High

 

Jak na razie wszystkie hostingi które testuję katuję jednym skryptem (z aplikacji napisanej w PHP) - skrypt wykonuje jedno większe zapytanie mysql do niewielkiej (7MB) bazy, po czym dla znalezionych (700-900) sztuk rekordów wykonuje kolejnych kilka zapytań plus obliczenia...

 

W home.pl (shared hosting - bez znaczenia na rodzaj pakietu) skrypt wykonuje się w nocy (teraz) ok. 15 sekund, w glowanet ok. 7 sekund. W home.pl w ciągu dnia ten sam skrypt wykonuje się ok. 20-25 sekund, tutaj nie miałem jeszcze okazji sprawdzić.

 

Cpanelu nie przeglądałem, więc nie wiem jeszcze jakie do końca są możliwości, natomiast dużym plusem dla mnie jest dostęp z zewnątrz do MySql. Z resztą po panelu udostępnianym przez home.pl chyba każdy inny będzie się wydawał rozbudowany... Podoba mi się też to, że można tworzyć userów mysql z różnymi uprawnieniami; a chcąc mieć kilka baz danych mogę wszystkie je mieć w jednym wirtualnym serwerze (zamiast 10 różnych userów itp.).

 

Poczty w ogóle nie testowałem, szukam hostingu pod aplikacje, pocztę póki co chcę zostawić na home.pl (choć możliwości zarządzania kontami przy ok. 200 kontach są naprawdę mizerne).

 

Może to nie dużo, ale może akurat ktoś, kto będzie w podobnej sytuacji skorzysta z tych "3ech groszy".

Edytowano przez dawid widyna (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czwartek zarejestrowałem domenę, wysłałem maila z pytaniem czy można zastrzec dane - brak odpowiedzi do dziś.

 

Dziś próbuję zmienić dnsy i otrzymuję:

errno: com.logicboxes.error.DataConstraintException

 

error: Same value for new and old NameServers.

 

error_msg: Same value for new and old NameServers.

 

errno_msg: warn

 

errorCode: com.logicboxes.error.DataConstraintException

 

errorClass: com.logicboxes.foundation.sfnb.order.domorder.DomInfo

 

errorMsg: Same value for new and old NameServers.

 

errorLevel: warn

 

Próbuję dzwonić - brak odpowiedzi. W teorii - jest sobota. W praktyce - mogliby odebrać i jeśli okazałbym się namolnym klientem który czegoś nie wie/chce tutorial zakładania ftpa - wtedy spuścić mnie na drzewo.

 

 

 

 

Jak na razie - minus za obsługę domen. Panel nie działa, kontakt średni. (Pokusiło mnie na firmę, która ma tanio domeny - to mam za swoje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×