Skocz do zawartości
KALWI

[opinie] GlowaNet.pl

Polecane posty

No tak, tylko że u rejestratora przedłużenie kosztuje 99 zł a w firmie bodajże 41.

Czyli nie ważne kto będzie obsługiwał, byle ceny były podobne :)

Edytowano przez agland (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chyba że przedłużysz od razu na 10 lat lub przeniesiesz się w "bezpieczne" miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówcie o faktach dokonanych, póki co ktoś puścił niepotwierdzoną plotkę i każdy przyjmuje to za oczywistość ;) Ktoś przejmie bądź nie, ceny się zmienią lub zostaną na tym samym poziomie. Po co tu gdybać.

Prawdą jest, że cennik odnowień domeny jest jednym z najkorzystniejszych w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co GN rejestruje domeny w Consulting Service z tego co wiem. PLki przynajmniej na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie tylko .pl. Na szczęście dla klientów w ramach Consulting Service klient może bez problemu zmienić resellera, CSP obsługującego domeny. Wystarczy e-mail z numerem csp do którego chcemy przenieść domeny i załatwione. Myślę, ze nie jeden csp zgodzi się utrzymać ceny przedłużenia takie jak u GN przy takich przenosinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Za przyzwoleniem moderacji i ku przestrodze:

 

Jak wiadomo, miałem konto w firmie, gdzie trzymałem swoje strony i pliki (drobiazgi w zasadzie) plus kilka folderów dla znajomych na ich strony i pliki. Piszę w czasie przeszłym bo z dniem 1 września konto zostało zablokowane. Po kilkukrotnym dobijaniu się do supportu, dostałem zapewnienie że wszystko jest już w porządku. Tyle że nie jest. O ile mam dostęp do cPanel i FTP to strony jak nie chodziły tak nadal nie chodzą. A ja bardzo nie lubię jak ktoś robi ze mnie idiotę.

 

Żeby było jasne, napiszę na jakiej zasadzie istniało moje konto. Zanim je dostałem, zaznaczyłem wyraźnie że nie mam pieniędzy na opłacenie. Dostałem propozycję że będę miał je za darmo, pod warunkiem reklamowania firmy i polecaniu usług co też czyniłem (nrm nazwał mnie chyba wtedy klakierem w temacie gate :D). Można to nazwać układem, dżentelmeńską umową czy umową na tak zwaną gębę. Ja się z niej wywiązywałem do czasu pamiętnej awantury jaką rozpętał GrandBB - potem nazwa firmy została ocenzurowana i ciężko było reklamować. Ale wśród znajomych dalej polecałem usługi firmy.

 

No ale tak kończą się układy i układziki. Pretensję mogę mieć jedynie do siebie, tym bardziej że posiadając pewne informacje nie powinienem w zasadzie nikomu polecać usług firmy. Całe szczęście zrobiłem kopie wszystkich baz i plików stron moich jak i znajomych, tak więc straty nie ma. Tyle tytułem samokrytyki. Chciałbym jeszcze przeprosić GrandBB za agresywne posty w tematach w których domagał się swojego i prawdy. Andrzej - obaj zostaliśmy wyrolowani, ty na dość znaczną kwotę, ja na konto www ale jednak.

 

Zostając jeszcze przy GrandBB - co jakiś czas a w zasadzie regularnie co miesiąc jest afera bo właściciel nie opłacił serwera w OVH. Dlaczego nie opłacił ? Bo nie miał z czego. Swoich też nie opłaca, zaległości sięgają kilku miesięcy więc nie bądźcie zdziwieni pewnego dnia w ciągu miesiąca jak serwer będzie off-line. Tak po prostu z dnia na dzień.

 

Wzorowy 24h support ? Możliwe, szkoda że działa wybiórczo. Od tygodni nie mogę się doprosić o naprawienie konta. Coś się zepsuło i nie wykonują mi się żadne skrypty PHP. Moje konto miało funkcję reseller, mogłem tworzyć nowe konta i jedno dla znajomego utworzyłem. W cPanel logując się na moje konto mogłem przeskakiwać na konto znajomego. Po jakimś czasie nagle ta opcja znikła zarówno w cPanel jak i w WHM. Dobijanie się do supportu bezskuteczne. Jak się już udało dobić to odp była że jutro bo dziś mi się nie chce albo że idę się pobujać na miasto...

 

Ktoś puścił parę że firma jest na sprzedaż. Z tego co mi wiadomo to żadne rozmowy nie są obecnie prowadzone bo właściciel uparcie stoi na swoim i chce za firmę 30 tysięcy. Nikt nie da (chyba) 30 kafli za interes który ma tak zszarganą opinię. Właściciel dostał kilkanaście różnych ofert i propozycji ale wszystkie (korzystne lub bardzo korzystne w jego sytuacji) zostały odrzucone bo są bez sensu. Tak czy siak firma zostanie w końcu albo sprzedana albo konta klientów zostaną przekazane innej firmie na dohostowanie do końca okresu rozliczeniowego. Innej opcji raczej nie będzie.

 

Inną sprawą jest nadużywanie zaufania jakiego dopuścił się właściciel. Wiem że paru użytkowników (ale kto i dlaczego to zostawię dla siebie i administratora) w dobrej wierze dawało właścicielowi dostęp do swoich kont. Były to konta i moderatorów i zwykłych użytkowników. Z kont moderatorów były kasowane opinie negatywne dla właściciela bez wiedzy osób zainteresowanych. Z kont użytkowników były wystawiane minusy w tematach dotyczących GrandBB.

 

Chyba tyle. Nie zgadzajcie się na żadne układy i układziki z właścicielem i uważajcie na konta bo nie wiadomo kiedy serwery zostaną wyłączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to niezła jazda. I pewnie nie chce sprzedać za mniej, bo długi są dużo większe.

Co sie z tym Adamem porobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Żeby było jasne, napiszę na jakiej zasadzie istniało moje konto. Zanim je dostałem, zaznaczyłem wyraźnie że nie mam pieniędzy na opłacenie. Dostałem propozycję że będę miał je za darmo, pod warunkiem reklamowania firmy i polecaniu usług co też czyniłem (nrm nazwał mnie chyba wtedy klakierem w temacie gate :D).

Miło, że zapamiętałeś ale suma sumarum... miałem rację ;) To po prostu było widać.

 

Plus dla Ciebie za tzw. cywilną odwagę, minus za całokształt owej działalności :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne, napiszę na jakiej zasadzie istniało moje konto. Zanim je dostałem, zaznaczyłem wyraźnie że nie mam pieniędzy na opłacenie. Dostałem propozycję że będę miał je za darmo, pod warunkiem reklamowania firmy i polecaniu usług co też czyniłem

I ta część mnie najbardziej przeraża bo jest duże prawdopodobieństwo, że inne firmy mają układy z innymi użytkownikami i polecanie na forum może być oparte na takich układach a nie na obiektywnych ocenach działania usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ta część mnie najbardziej przerażą bo jest duże prawdopodobieństwo, że inne firmy mają układy z innymi użytkownikami i polecanie na forum może być oparte na takich układach a nie na obiektywnych ocenach działania usług.

 

Masz jakieś dowody? Czy znowu jakaś głupia sugestia na stronę kilku firm z forum?

 

Bo jak na razie to przeczytałem to o moderatorach:

Wiem że paru użytkowników (ale kto i dlaczego to zostawię dla siebie i administratora) w dobrej wierze dawało właścicielowi dostęp do swoich kont. Były to konta i moderatorów i zwykłych użytkowników.

 

Paweł@ brawo za odwagę, plus dla Ciebie.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś dowody? Czy znowu jakaś głupia sugestia na stronę kilku firm z forum?

Ale spokojne Irek. Może tak być, ale też nie musi. Masz przykład Adama, więc część firm może tak samo działać.

 

IMO u Adama wyszedł teraz lans serwerami o wysokich parametrach w drogich serwerowniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś dowody? Czy znowu jakaś głupia sugestia na stronę kilku firm z forum?

 

Nie mam dowodów i nie pisałem to z myślą o żadnej konkretnej firmie ani żadna sugestia była to myśl-przypuszczenie, że jeżeli była jedna taka osoba mogła coś takiego robić to inne też mogą mieć taki układ. To takie moje zastanowienie nad tym czy forum jest obiektywne czy nie.

Dopóki ktoś się nie przyzna to nie da rady tego udowodnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale ja pisałem o tym incydencie już w dziale "WHT Pro" (http://www.webhostin...l/topic/29986-* Firma nie uzyskała akceptacji WHT */) - to nic nowego, że większość opinii firmy Głowińskiego były pisane dla poklasku. Sponsoruje 3/4 światka serwerów CS i innych działów (a teraz wielkie oczy, że firma nie zarabia).

 

Filmik znajduje się na stronie YouTube i jest dostępny dla wszystkich odwiedzających od 29 listopada 2010 roku

 

Tak btw. całkiem mądrą radę dał mu ojciec: "nie pchaj się na etat". :rolleyes:

Edytowano przez KowR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Regdos, ale takie wątpliwości możesz również mieć co do moderatorów czy np. do administracji forum.

To jest tylko gdybanie i niepotrzebne podgrzewanie i tak już gorącej sytuacji na forum.

Nie można przypuszczać czegoś takiego na podstawie odosobnionego przypadku, układy i układziki zawsze były w polskim życiu, takich już nasz charakter. Jednak nie można wszystkich mierzyć tą samą miarą, bo jakby ten świat wyglądał.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale ja pisałem o tym incydencie już w dziale "WHT Pro" (http://www.webhostin...l/topic/29986-* Firma nie uzyskała akceptacji WHT */) - to nic nowego, że większość opinii firmy Głowińskiego były pisane dla poklasku. Sponsoruje 3/4 światka serwerów CS i innych działów (a teraz wielkie oczy, że firma nie zarabia).

 

Filmik znajduje się na stronie YouTube i jest dostępny dla wszystkich odwiedzających od 29 listopada 2010 roku

 

Tak btw. całkiem mądrą radę dał mu ojciec: "nie pchaj się na etat". :rolleyes:

 

Po obejrzeniu tego materiału, moja opinia dot. Firmy * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * jest równa 0 - Najwyższy czas przenieść stamtąd domeny oraz strony.. Nie wnikam ile ten facet 'rzekomy Adam' ma lat na tym materiale..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Dexieco - czy dla Ciebie wiek właściciela jest znaczący? Pamiętaj, że w wielu aspektach wiek nie świadczy o inteligencji czy nabytej wiedzy. Dlatego też sądzę, że ocenianie kogoś po wieku jest dosyć płytkie.

 

Chciałbym jeszcze dodać, że ciesze się @Pawel_15, że masz cywilną odwagę przyznać się do "nieuczciwej" zagrywki (każdy oceni to jak chce - wiadomo, że otrzymując upust klient będzie bardziej zadowolony i będzie polecał usługi innym - ale nie można mu tego nakazać). Boli mnie tylko to, że dopiero teraz to ujawniłeś (mimo, że np. ja tą stronniczość zauważyłem dawno temu) gdy "zrobiono z Ciebie idiotę" (sam tak napisałeś i pewnie gdyby nie to nie wspomniał byś o tym).

Edytowano przez KowR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@regdos, @MZone, takich układów i układzików jest sporo tu na WHT. Tyle że nie są one jakoś specjalnie szkodliwe. Wystarczy poczytać dobrze forum i będzie wiadomo kto z kim jest na mniej lub bardziej przyjacielskiej stopie...

 

@KowR, podejrzewam że prędzej czy później by to wyszło na jaw. Jak nie ode mnie to od innych osób. Już od dłuższego czasu nie podobało mi się sporo rzeczy, poczytaj forum a zobaczysz że coraz mniej polecałem firmę a więcej na przykład MZone. Po prostu przy wiedzy jaką posiadam i jaką będę musiał się podzielić z bellem i innymi osobami, było mi po prostu głupio reklamować usługi firmy.

 

Aa, i żeby nie było - nie mam z MZone podpisanych żadnych tajnych paktów odnośnie polecania jego firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

No to już wiem dlaczego mam minusa od @Pawel_15

Filmikiem jestem zszokowany. Zero klasy, guma w papie, elokwencja na poziomie wczesnej Samoobrony.

Nic dziwnego, że firma poszła do lasu. Ciekawi mnie tylko czy "tatuś" też pokierował jak rolke na klientach robić.

 

Zaraz pewnie posypią się gromy, ale największym błędem tego forum jest to, że moderacje jest w rekach osób prowadzących firmy związane z tematyka lub osób związanych z takimi. To naruszenie podstawowych zasad bezstronności, co w wypadku moderatora jest podstawowym parametrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że coś tu śmierdzi. Nie mogłem niestety w żaden sposób wytłumaczyć sobie dlaczego * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * był tak zachwalany na lewo i prawo. Teraz wychodzi "szydło z worka". Sorry, ale według mnie to forum straciło teraz bardzo dużo na obiektywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to niezła jazda. I pewnie nie chce sprzedać za mniej, bo długi są dużo większe.

Co sie z tym Adamem porobiło...

Nie chcę nikogo bronić - wręcz przeciwnie, w 100% nie pochwalam zachowania Głowy bo jest poniżej krytyki.

Ale tego typu zdanie nie powinno paść - to jest raczej, jeśli nie jesteś księgowym GNet ani nie ma u Ciebie pokaźnego długu zdanie które może być traktowane jako brzydka insynuacja czyt. oszczerstwo. Sugeruję dorosnąć nie tylko osobie która jest właśicielem tejze firmy hostingowej omawianej w tym temacie ale również osobom które coś starają się tu pisać - bicie piany ot co ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłoby się jeszcze paru userów pokroju Pawel_15, którym za rabaty proponuje się polecanie firm... Także 'interes się kręci'... Piszę tu choćby o Aimerze i Kamikadze... wystarczy przeanalizować ich posty... cóż, szkoda że nie zwraca się na to szczególnej uwagi... Dla mnie to nędzna forma reklamy i żal mi takich firemek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

cóż, szkoda że nie zwraca się na to szczególnej uwagi...

Zwraca się, zwraca (co widać na przykładzie wyżej) ale jest to brane jako najeżdżanie na firmy, nieobiektywność, szczucie etc ;) Potem wsiądą na ciebie klakierzy jednej czy tej drugiej firmy i nie masz szans na rzeczową dyskusję.

 

Proszę, przykład: http://www.webhostingtalk.pl/topic/29769-glowanetpl-gate/page__view__findpost__p__248370

 

"Bez urazy, ale popadacie w paranoję. Wszyscy co próbują bronić Adama to jego agenci i współpracownicy?"

 

;D No bez urazy, bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo bronić - wręcz przeciwnie, w 100% nie pochwalam zachowania Głowy bo jest poniżej krytyki.

Ale tego typu zdanie nie powinno paść - to jest raczej, jeśli nie jesteś księgowym GNet ani nie ma u Ciebie pokaźnego długu zdanie które może być traktowane jako brzydka insynuacja czyt. oszczerstwo. Sugeruję dorosnąć nie tylko osobie która jest właśicielem tejze firmy hostingowej omawianej w tym temacie ale również osobom które coś starają się tu pisać - bicie piany ot co ...

Masz rację, troche przesadziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×