Skocz do zawartości
Shk

Internetowe konto bankowe.

Polecane posty

 

Mimo iż widzą że konto małoletniego, to [mbank] dzwoni w czasie lekcji ;)

No bez przesady to już jest przegięcie z taką opinią. Ja mogę polecić mbank, miałem i żadne problemy nie wystąpiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mBANK nadal pobiera odestki za niewykorzystany kredyt (karta kredytowa) ?

Nie widziałem jeszcze banku, który by pobierał odsetki za niewykorzystany kredyt

na karcie kredytowej. Może chodziło Ci o kredyt odnawialny w koncie bierzącym?

Tutaj praktyka jest wręcz odwrotna, nie widziałem jeszcze banku,

który by od niewykorzystanego limitu odsetek nie pobierał.

Statystycznie ~ 10% rocznie od niewykorzystanej kwoty.

 

Ja mam konto firmowe i prywatne w MultiBanku i ogólnie mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mBANK nadal pobiera odestki za niewykorzystany kredyt (karta kredytowa) ?

To ja postoje jeżeli bank stosuje takie triki, chociaż i tak KK nie posiadam.

 

Nie dalej jak 2 tygodnie temu była znowu jazda z mbankiem, gdzie część klientów miała problemy z wypłaceniem środków w bankomatach. W tym roku już ze 3 takie kwiatki mbank zgotował klientom.

Sam korzystam prywatnie od 3 lat, ale jako konta firmowego to nie polecam.

Osobom chcącym zaciągnąć kredyt na koncie osobistym, również nie polecam tego banku.

 

Dla tych jednakże którzy intensywnie korzystają z płatności internetowych (wraz z pozakrajowymi transferami pieniężnymi) polecam jak najbardziej, wraz z e-kartą.

 

Na chwilę obecną dobrą ofertę ma Volkswagen Bank direct. Ale to normalka z nową marką na danym rynku.

 

 

edit: bellerofont http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,6488...centowany_.html

To jeden z owych tegorocznych kwiatków mbanku.

ps. apropo multibanku: brałeś kredyt ? Bo problemy jakie są w tym banku wcale nie odbiegają od mbanku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Joszu, Adrian - ale właśnie bellerofont o tym napisał - że ciężko znaleźć bank, który by od niewykorzystanej linii kredytowej także nie pobierał jakiejś prowizji.

A wy chyba mylicie pojęcia linii kredytowej i dopuszczalnego overdraftu na koncie.

 

Natomiast istotą karty kredytowej jest to, że tam słone odsetki są tylko od wykorzystanego limitu, i naliczane zaczynają być wstecznie, ale dopiero od tego, gdy minie grace-period.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. apropo multibanku: brałeś kredyt ? Bo problemy jakie są w tym banku wcale nie odbiegają od mbanku.

Mam limit kredytu odnawialnego w koncie i kartę kredytową na średnie ( moim zdaniem ) kwoty.

Wszystko odbyło się bez problemów.

Dużych pieniędzy nie potrzebowałem pożyczać jak dotychczas u nich.

 

Jednego jestem pewien, że MultiBank będzie w kwestii kredytów lepszy od mBanku.

Dlaczego? Bo w tym pierwszym wypadku mamy szansę pogadać z człowiekiem.

Zawsze można się dogadać, coś ugrać, albo ponegocjować.

Facetowi za biurkiem zależy, abyśmy spełniali kryteria, bo on od każdego

wciśniętego nam produktu dostaje prowizję.

W bankach wirtualnych 90% wniosków odrzucają... serwery. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednego jestem pewien, że MultiBank będzie w kwestii kredytów lepszy od mBanku.

Dlaczego? Bo w tym pierwszym wypadku mamy szansę pogadać z człowiekiem.

Zawsze można się dogadać, coś ugrać, albo ponegocjować.

Facetowi za biurkiem zależy, abyśmy spełniali kryteria, bo on od każdego

wciśniętego nam produktu dostaje prowizję.

Nieprawda, w mBanku załatwiasz kredyt z żywym człowiekiem i też możesz z nim pogadać i negocjować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mały update.. minął tydzień i pół dnia i kasiorka "zjedzona" przez wpłatomat wróciła na moje konto wraz z e-mailem przepraszającym.

Szybko, konkretnie, bez problemów - kolejny plusik dla mBanku ode mnie jakby co.

 

bellerofont facetowi za biurkiem najbardziej zależy na procencie : )

a mBank to już nie to co 5-8 lat temu.. teraz w każdym dużym mieście masz punkty.. nie przepaśne marmury, ale naprawdę użyteczne biura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja na razie pochwalić mbanku nie mogę. 3 tygodnie temu zjedli mi pieniądze za odnowienie karty, która nigdy do mnie nie dotarła (tzn. rok temu NIBY była do mnie wysłana, ale skoro nie dotarła, to nawet nie została przeze mnie aktywowana). Ciągle czekam na rozpatrzenie reklamacji, jeśli jej nie uznają to poważnie rozważę przeniesienie się do inteligo - tak dla zasady (bo te 25 zł to przecież nie pieniadz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

ode mnie zadnych pieniazkow nie pobrali za odnowienie karty ;)

nie wiem jak z visa, pewnie z 20 zl trzeba bedzie zaplacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie mBank 2 razy skasował za :

 

1 Zaświadczenie o posiadaniu rachunku - 15,00 zł

2. Wyrobienie eKarty - 25,00 zł

 

takie poniosłem koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest faktycznie z procedurą założenia konta przez internet, długo się czeka na umowę itd.? - chodzi o mbank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak to jest faktycznie z procedurą założenia konta przez internet, długo się czeka na umowę itd.? - chodzi o mbank.

 

Nie nie czeka się długo od momentu złożenia wniosku o otwarcie konta czekasz do 5 dni w przeciągu tych 5 dni odezwie się do ciebie konsultant aby ustalić miejsce spotkania na podpisanie umowy .Podpisujesz papierki Facet daje ci umowę + dokumenty mówiące o tym jak aktywować swoje konto. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę dziwne, bo wniosek złożyłem jakieś 2 miesiące temu i nadal cicho...

 

Może system odrzucił zamówienie najlepiej skontaktuj się z Bankiem i ci powiedzą .Wyżej opisałem ci procedury jakie przeszedłem aby mi otworzyli rachunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie papierzyska z mBanku były po 3 czy 4 dniach. Ale i tak zrezygnowałem z konta u nich, bo tylko wisiało puste, wtedy jeszcze za wypłaty we wszystkich bankomatach w mojej mieścinie pobierali wysoką prowizję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym podpisywaniem umów przez kuriera często kończy się porażką. Albo olewają i nie przysyłają, albo przysyłają po 2 dniach.

Ja osobiście pofatygowałem się do większego miasta i osobiście sprawę załatwiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joszu, Adrian - ale właśnie bellerofont o tym napisał - że ciężko znaleźć bank, który by od niewykorzystanej linii kredytowej także nie pobierał jakiejś prowizji.

A wy chyba mylicie pojęcia linii kredytowej i dopuszczalnego overdraftu na koncie.

 

Natomiast istotą karty kredytowej jest to, że tam słone odsetki są tylko od wykorzystanego limitu, i naliczane zaczynają być wstecznie, ale dopiero od tego, gdy minie grace-period.

Nie pisałem nic nt. karty kredytowej.

Tylko o kredyty na np. zakup gabloty czy mieszkania. M.in w tym celu wybiera się bank, aby w odpowiedniej chwili wyprosić na złodziejski procent trochę forsy i przenieść się na swój kwadracik.

Z kredytami są problemy w zasadzie w każdym banku. Tylko w niektórych są większe.

 

A jak to jest faktycznie z procedurą założenia konta przez internet, długo się czeka na umowę itd.? - chodzi o mbank.

Składasz wniosek przez neta, do 5 dni oddzwania konsultant, potwierdza dane i umawia się na datę dostarczenia kurierem umowy do podpisania. Ten etap następuje do 2 tyg, w zależności od miejsca zamieszkania.

Po 5 dniach warto skontaktować się z mlinią i zapytać jak się sprawy mają.

Moje 1sze zgłoszenie zostało anulowane, bo nie byłem dostępny gdy przyjechał kurier (podpisać można tylko osobiście).

Pytałem na mlinii czy zgłoszenie jest jeszcze aktualne i czy mogą po prostu wysłać jeszcze raz.

Niestety, konsultant po sprawdzeniu powiedział że wniosek wrócił i jest w trybie kasacji. Muszę ponownie złożyć wniosek elektronicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składasz wniosek przez neta, do 5 dni oddzwania konsultant, potwierdza dane i umawia się na datę dostarczenia kurierem umowy do podpisania. Ten etap następuje do 2 tyg, w zależności od miejsca zamieszkania.

Po 5 dniach warto skontaktować się z mlinią i zapytać jak się sprawy mają.

Moje 1sze zgłoszenie zostało anulowane, bo nie byłem dostępny gdy przyjechał kurier (podpisać można tylko osobiście).

Pytałem na mlinii czy zgłoszenie jest jeszcze aktualne i czy mogą po prostu wysłać jeszcze raz.

Niestety, konsultant po sprawdzeniu powiedział że wniosek wrócił i jest w trybie kasacji. Muszę ponownie złożyć wniosek elektronicznie.

 

Joszu przecież o tym napisałem wyżej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że posiadam/posiadałem konta w kilku bankach mogę się wypowiedziec odnośnie niektorych z nich.

 

Na początek wypowiem sie o PKO, z ktorego to kona juz nie korzystam. Powodem tego byl straszny balagan jak na owe czasy okolo 4-5 lat temu. Przelewy realizowane czesto dochodzily z ogromnym opuznieniem , chodzi o to ze wyslany przelew z mojego kona na zewnetrzne konto potrafil gdzies tam sobie isc nawet do 14 dni po czym dochodzil, ewentualnie wracal z blizej nieznanych przyczyn, wysylajac przelew z inego banku przelew na konto dochodzil. Konto zalozylem gdyz blisko sie miesci placowka owego banku. Drugim punktem do rozwiazania umowy bylo nieprzyjemna straszanie obsluga jakas pani szerszych gabarytow ( nie mowie ze ja jestem tez szczuply ) ciagle siedziala za biurkiem i na kazde zadane pytanie w sprawie konta przelewu odpowiadala tak jak by jej za to nie placili i jeszcze ona do interesu dokladala. Rozwiazalem umowe z bankiem po tym jak przeslalem okolo 3000 zl do rodziny i kasa gdzies sie zagubila po drodze , jak po tems ie wyjasnilo przelew niby zostal zrealizowany ale ktos zapomnial cos na zasadzie wydac pieniedzy do innego baku. Przelewy wewnetrzne jako tako dzialaly.

Aktualnie posiadam dwa konta w BGZ i mbanku. Konto w BGZ mam zalozone od niepamietnych czasow posiadam karte platnicza VISAi za obsluge tego i tego plus internet place okolo 10 zl z tego co pamietam. Za kazdym razem jak jestem w baku panie sluza rada i naprawde ze wzgledu na bardzo dlugi staz jako klient ich banku mam jak to by nazwac upusty dostepne i oplty nie dostepne dla normalnych smiertelnikow, chodzi o to ze maja jakies jeszcze dodatkowe oferty bankowe dla stalych klientow. Przelewy dochodza sprawnie ogolnie jak pisze nie pamietam kiedy zalozylem to konto ale bylo to wieki temu ;) oo napewno dawno, gdyz panie siedzialy przy takich starodawnych monitorkach i komputerkach ;)

Drugie konto to mbank jest to bardziej konto takie na skladanie zaskurniakow przed rodzina :D hehe , ale obsluga jest dobra. Mimo ze najblisza placowka od moejsca mojego pobytu miesci sie okolo 80 km odemnie ani razu nie potrzebowalem z niej korzystac. Wszystkie sprawy zalatwiam telefonicznie, a nawet jesli rozmowa jest dlusza wcale nie odczuwa sie zmeczenia rozmowa z tzw urzedasami. Panie lub panowie w mLini sa bardzo uprzejmi i naprawde rozwiazuje kazdy problem i jeszcze dwa punkty wiecej na przyslosc. O wszelkich konserwacjach jestem powiadamiany mailowo a jesli cos dotyczy tzw grupszej sprawy potrafia zadzwonic. Aktualnie w mbanku mam dwa konta jedno to z to Izzy a drugei to jakies gold czyc os fakt faktem ze utrzykmanie owych kont nic mnie nie kosztuje po za wykonywanymi przelewami zewnetrznymi 50 gr i wewnetrznymi 0,00 ktore max po godzinie (zazwyczaj juz po kilku sekundach ) chodzi o wplaty wewnetrzne sa ksiegowane i zmiany sa widoczne na 2 kontach. Wiec ogolnie srodki moge przzucac sobie bo oby kontach za freeko jak to sie mowi.

 

Wiem ze jeszcze moj znajomy mial konto w SKOKu i szybciej je zlikwidowal niz zalozyl, podobno jakies oplaty i ostrzezenia wysylaja w trybie szybciej niz pilnym i przy tym naliczaja bardzo bardzo duze koszty tych upomnien wiecej nic nie wiem gdyz osobiscie nigdy tam konta nie mialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Chyba warto sprawdzić ofertę alior banku, wygrali w rankingu forbsa w segmencie kont dla MSP. Chyba, jednak się tak szybko nie zwiną jak wszyscy się obawiali :D

 

Osobiście mam firmowe w Kredyt Banku, warunkiem było posiadanie fizycznej placówki i w sumie jest ok. Do tego w inteligo (głównie karta visa electron do płacenia w internecie) - wszystko ok, tylko wpłacenie kasy w banku graniczy z cudem. Jest to bank (PKO) uwielbiany przez starsze osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[...] wszystko ok, tylko wpłacenie kasy w banku graniczy z cudem. Jest to bank (PKO) uwielbiany przez starsze osoby.

 

oj tak :D - dlatego dobrym rozwiązaniem jest wpłacanie poprzez bankomat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up, posidam kilka kont w tym ostatnio od 3miesięcy w aliorbanku. Cóż, jak na razie mogę powiedzieć, że alior wygrywa:). Mają bardzo dobrze zaprojektowaną bankowość internetową, jak i mobilną(dostępną z komórki). Miałem przyjemność korzystania 3 razy z infolinii i za każdym razem połączenie z konsultantem miałem natychmiastowe(w np. mbanku zdarzało mi się czekać po 15 minut...).

 

Koszty konta, to 3 zł za kartę, przy koncie standardowym. Lub też 3 + 7(za prowadzenie), przy koncie zakupowym. W tym przypadku zaś zwracają 1% od transakcji kartą płatniczą.

 

W oddziale banku byłem tylko przy zakładaniu konta. Poczuć można było nowoczesność (podpisywanie umowy via tablet, czy mały skaner do dowodu na biurku każdego pracownika). Dodatkowo osoba mnie obsługująca była bardzo kompetentna. Wykazywała wiedzę zarówno w dziedzinie inwestycji (giełda, lokaty), jak i bieżącej oferty banku.

 

Dotychczas unikałem chodzenia do placówek, gdyż np. w Kredyt Banku załatwienie prostej czynności trwało z 1h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×