Skocz do zawartości
Shk

Internetowe konto bankowe.

Polecane posty

Witam!

Może orientujecie się w tym temacie... W którym banku polecacie otworzyć konto?

Najlepiej z możliwością zarządzania przez internet.

A jeszcze lepiej by było gdyby konto mogło być zarządzane tylko przez osobę niepełnoletnią.

Z góry dzieki za wypowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam konto w mBanku nic nie płacisz za utrzymanie i przelewy pomiędzy wszystkimi bankami w Polsce do tego rachunkiem możesz zarządzać poprzez stronę www Polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w mBanku masz konto od 13 roku życia gdzie może być zarządzane tylko przez ciebie lecz musi być podajże zezwolenie opiekuna czy cuś. Oczywiście wszystkie przelewy utrzymanie oraz karta jest za darmo. Płatności karta przez internet itp.. Oczywiście oferta jest bardzo ciekawa w porównaniu do innych banków lecz jedna wada mBanku jest brak placówek w większości miast :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos mBanku, przed wyborem konta polecam zajrzeć do harmonogramu sesji elixir. W mBanku sesje wychodzące są tak rozplanowane aby pieniądze pozostawały u nich jak najdłużej (wiadomo wtedy bank na nich zarabia i to są ukryte koszty mbanku), a zatem przelewy wychodzące do zewnętrznych banków księgują się dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd
A propos mBanku, przed wyborem konta polecam zajrzeć do harmonogramu sesji elixir. W mBanku sesje wychodzące są tak rozplanowane aby pieniądze pozostawały u nich jak najdłużej (wiadomo wtedy bank na nich zarabia i to są ukryte koszty mbanku), a zatem przelewy wychodzące do zewnętrznych banków księgują się dłużej.

 

mBank/multibank mają najwcześniejsze sesje wychodzące od 5:55. Ostatnia III sesja wychodząca rozpoczyna się o 13:25. Sesje te trawają ok 1,5h.

Inne banki mają najpóźniejszą sesje wychodzącą ok 17:00 co zbyt duzej różnicy nie robi, ponieważ III sesja ELIXIR zaczyna się o 13:30 i info do banków przychodzi ok 17:30-18:30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd
mBank sesje przychodzącą ma dopiero o 12...

 

Bo wcześniejsza nie ma sensu. Elixir przekazuje informacje do banków dopiero o 11:00

W innych bankach rano są księgowane środki o których informacja została przekazana bankom po 17:30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o sesje wychodzące:

13.30 jest po to zrobiona, żeby pieniądze przelane po południu przeleżały w banku do następnego dnia, w innych bankach można robić przelewy do 15 (niekiedy nawet 16) i wyjdą tego samego dnia.

Ta poranna sesja to też wcale nie żaden bonus. To jest tak pomyślane żeby pieniądze przelewane rano (firmy zaczynają od 8 na ogół przelewać, a i nikt z osób prywatnych też nie będzie wstawał o takich chorych godzinach) nie załapały się na pierwszą sesję i trochę poleżały w banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w innych bankach można robić przelewy do 15 (niekiedy nawet 16) i wyjdą tego samego dnia.

W BGŻ transakcje dokonane do 12 idą sobie przedostatnią/ostatnią sesją aktualnego dnia.

Te po 12 idą pierwszą sesją kolejnego dnia roboczego ;)

Jeśli komuś zależy, to za jakieś 5zł extra może zlecić przelew pilny - czyli jeśli będzie przed godziną 15, to wtedy wyjdzie także ostatnią sesją aktualnego dnia :P

 

Więc na mBank aż tak bardzo nie narzekajcie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W BGŻ transakcje dokonane do 12 idą sobie przedostatnią/ostatnią sesją aktualnego dnia.

Te po 12 idą pierwszą sesją kolejnego dnia roboczego ;)

Jeśli komuś zależy, to za jakieś 5zł extra może zlecić przelew pilny - czyli jeśli będzie przed godziną 15, to wtedy wyjdzie także ostatnią sesją aktualnego dnia :P

 

Więc na mBank aż tak bardzo nie narzekajcie ;p

 

A w x innych banków idą normalnie z najbliższą sesją. Nie chodzi o to czy zależy czy nie a o to, że darmowość mBanku jest fikcją - wolę płacić za konto w innym banku i mieć obsługę na poziomie oraz by bank zarabiał na mnie otwarcie a nie przez jakieś machinacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Ja mam konto w PKOBP+iPKO, nie marudzę, wszystko szybciutko.

Aczkolwiek, jakbym zakładał konto teraz, wziąłbym w WBK, albo mBANKu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Też nie narzekam na PKO, przynajmniej płacę za "profesjonalizm", i konsultant załatwia sprawę od ręki, nie każe czekać na rozmowę zwrotną.

Mimo iż widzą że konto małoletniego, to [mbank] dzwoni w czasie lekcji ;)

 

Z Inteligo ostatnia sesja 15:30, wyślesz kasę o 15:29, to się załapiesz. w mBanku jak wysłałem kasę o 13, nie załapałem się na sesje o 13:30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N3T5kY: argument o dzwonieniu w czasie lekcji mnie powalił...

 

ze swojej strony mogę polecić bzwbk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mBANK nadal pobiera odestki za niewykorzystany kredyt (karta kredytowa) ?

To ja postoje jeżeli bank stosuje takie triki, chociaż i tak KK nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mBANK nadal pobiera odestki za niewykorzystany kredyt (karta kredytowa) ?

To ja postoje jeżeli bank stosuje takie triki, chociaż i tak KK nie posiadam.

 

I wiele innych, zwłaszcza lubi przetrzymywać cudzą kasę. Kiedyś mi wpłatomat wciągnął pieniądze i zwrot trwał dokładnie miesiąc (czyli tyle ile mają maksymalnie czasu), pomimo że sprawa była oczywista - to się stało na oczach pracownika mkiosku.

 

Że już nie wspomnę o ludziach, którzy wzięli kredyty mieszkaniowe u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
N3T5kY: argument o dzwonieniu w czasie lekcji mnie powalił...

Dlatego, wole zapłacić w inteligo i mieć sprawę od ręki załatwioną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W zeszłą środę wpłatomat mBanku "zjadł" mi pewną sumkę - kontakt telefoniczny szybki i rzeczowy, zgłoszenie zarejestrowane. Napiszę Wam co wyszło, bo podobno - choć mają bodaj 30 dni - w ciągu tygodnia rozpatrują takie sprawy. Poszło o 330zł, w dodatku nie moje, także mam wielką nadzieję, że nie nawalą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×