Skocz do zawartości
maus

Jaki system 64bitowy

Polecane posty

+ optymalizacja z tym (oczywiście niektóre tylko..)

 

http://www.xp.net.pl/art/2008_opt.html

 

 

Sam używam już ze 3(?) miesiące windows server 2008 32 bit. Enterprise.. no jak na razie złego słowa nie mogę powiedzieć o nim.. Stabilny, szybki i bezproblemowy.. Oczywiście mam oryginalnego z msdnaa ;)

 

W sumie to chyba woofer dalej używa ms win 2008? On mnie namówił... :PPPP

 

 

a co do gier.. to na razie all chodzą co testowałem.. i raczej nie ma problemów ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do gier to GTA IV ma kosmiczne wymagania i na niskich detalach mi tnie, polecono mi dokupienie ram, a to wiąże się ze zmianą systemu,

 

Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej, kumpel ma GTX260 i 2GB. Bez problemu na najwyższych ustawieniach mu poszło z tymi sterownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej, kumpel ma GTX260 i 2GB. Bez problemu na najwyższych ustawieniach mu poszło z tymi sterownikami.

 

 

bez przesady co ty porównujesz GTX260 do GeForce 8500 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czepiając się poprzednich wypowiedzi - co macie do Visty? To że coś jest inne od tego na czym się kilka(naście) lat pracowało nie znaczy, że jest gorsze. To, że bierze więcej zasobów na bycie piękną - co z tego ? Nasze kobiety też tak robią i jest dobrze.

 

Trzeba iść do przodu a nie stać w miejscu :-)

 

Btw - co do "systemu dla debili" - wyłączcie sobie UAC - będzie wersja dla nie "debili".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może powiesz dlaczego 2008 potrafi pracować na 250MB przy pełnych bajerach identycznych jak na viście podczas gdy ten sam system desktopowy potrzebuje 2x tyle w sumie nawet nie wiadomo na co? Dlaczego gry chodzą wolniej - dla porównania Crysis na viście = -4fps? Dlaczego nie zwalnia vista pamięci po wyłączeniu tych wszystkich superfetchy i innych bajerów niby wspomagających wydajność które tylko działają wręcz odwrotnie? Skąd np. w viście bierze się pomysł aby podłączyć mi jakąś sieć 192.168... (której nie posiadam) i nie ma bata żeby odnowić ip prawidłowo? I dlaczego vista tak przymula po podłączeniu urządzenia USB? Masa innych drobnych upierdliwości które jak ręką odjął po zainstalowaniu 2008. UAC mi nie pomoże pozbyć się śmieci które się instalują nawet nie pytając czy są potrzebne (i których odinstalowanie tak działało że szkoda słów). 2008 jest tym systemem który gdyby wyszedł zamiast visty (rok później) sądzę że zostałby bardzo dobrze przyjęty. W sumie to nie spotkałem się jeszcze z negatywną o nim opinią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na dysku 2 obrazy ...

-Windows Server 2008 ENG

-Windows Vista Trial [30dni] PL

 

Windows Server? hmm. Optymalizacja jakaś długa jest, mam nadzieje że jak coś to sobie poradze. Widzę że wasza opinia na temat tego systemu jest bardzo pozytywna. Nastepnym minusem będzie to że jest w angielskiej wersji językowej na na stronie MS nie jest opisane jak zintegrować to spolszczenie.

Windows Vista? Niby po polsku ale ... ma swoje wady i zalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2008 jest przeznaczony do troszkę innych zastosowań :P jak sama nazwa jego wskazuje.

Dzięki temu jest stabilniejszy, nie ma dodatków zbędnych do pracy w tym, w czym powinien pracować (aczkolwiek i tak MS umożliwił jednym klikiem włączenie graficznych zabawek... w 2003 było to troszkę trudniejsze).

 

Ma tylko jedną drobną wadę - nowe InstallShieldy trudno oszukać, że ma doczynienia z Vistą, a niektóre programiki nie lubią być instalowane na 2008... twierdzą, że kup se pan wersję Enterprise...

 

 

 

Co do postu o SBS 2003 - jeśli podasz mi linka, gdzie można to ściągnąć w chwili obecnej, to ci stawiam piwo. Wszystkie linki się forwardują do 2008sbs, a on wymaga już troszkę większej kobyłki (x64).

 

 

EDIT: Integracja spolszczenia: zasysasz ze strony ISO, wypalasz/montujesz wirtualnie, po czym w panelu sterowania w opcjach regionalnych wybierasz zmianę języka, wybierasz odpowiednią paczkę i dalej ciągle next ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do WS2k8 to posiadam oryginalny:

  • WS2k8 Enterprise 64-Bit na 60 dni z możliwością przedłużenia do 240(1x DVD)
  • Windows Home Serwer na 120 dni(3x CD)
  • Książkę "Poradnik administratora Windows Serwer 2008" (trochę czytana ale stan bdb - mogę sprzedać).

 

Jak by ktoś chciał to PW

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[*]Książkę "Poradnik administratora Windows Serwer 2008" (trochę czytana ale stan bdb - mogę sprzedać.

 

Heh... kolejny, który dostał za darmo, a chce sprzedawać... b/k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
niby czemu? Ten system tym się różni od Visty że wszystko na nim działa lepiej, również gry. I w porównaniu do 2003 nie ma żadnych problemów kompatybilności.

 

Mimo instalacji DirectX 9 Fifa 09 nadal ich nie wykrywała...

Również sterownik do mojego WiFi niby się zainstalował, ale już system żadnej sieci nie wykrył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez przesady co ty porównujesz GTX260 do GeForce 8500 ;)

 

Nie zauważyłeś, że pisałem o ilości ramu? skoro u niego wszystko na max bez problemu na 2GB ramu poszło, to znaczy, że nie ilość ramu jest problemem. Widzę ten nick nieprzypadkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie głupie pytanie ..

otóż czy może przypadkiem jakimś cudem jest szansa że będą na nim działały sterowniki od visty ?

( bo do części urządzeń nie mam do 2008 a chciałbym wypróbować )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam takie głupie pytanie ..

otóż czy może przypadkiem jakimś cudem jest szansa że będą na nim działały sterowniki od visty ?

( bo do części urządzeń nie mam do 2008 a chciałbym wypróbować )

 

 

 

ta jak u mnie na razie w lenovo R61i działają all sterowniki z visty do ms serv 2008.

Jedyny małym problemem było oprogramowanie do myszki Logitech'a (SetPoint), ale chwilka w google i odpowiedź już jest; >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dałem rady zainstalować serwera. Po zainstalowaniu wyskoczyło mi okienko 1 logowania, miałem podać jakies haslo ... wpisywałem swoje i nic, ehh windows xp 64bit eng mi chyba tylko został ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po zainstalowaniu wyskoczyło mi okienko 1 logowania, miałem podać jakies haslo ...

 

Miałeś ustawić swoje(nowe) hasło, a nie podać "jakies haslo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Mało tego, trzeba podać skomplikowane hasło, np

 

=rower=mojej=BABCI=!@#=

 

;) xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,<br />Wlasnie pisze z tego systemu, narazie fajnie ale mam tylko szablon podobny do windowsa 98, co jest grane?

narazie brak polskich znakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz enty. :P

Zgłupiałem, prawie wszystko chodzi dobrze. Mam nadzieje że mi pomożecie...

Moja karta graficzna .... xD coś chyba jest nie tak, niech mi ktoś wytłumaczy

http://img395.imageshack.us/img395/3725/beztytuuwh3.jpg

 

Mimo optymalizacji muszę podawać hasła ... coś musiałem źle zrobić, tylko co teraz naprawić?

pozdrawiam

PS: WHT rządzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to dobrze czy źle?

 

i jeszcze jedno pytanko :P

po spolszczeniu często zmienia mi się z=y y=z i muszę ręcznie ustawiać [ctrl+shift]

 

;D gdzie mogę ustawić na stałe albo chociaż na długo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmien układ klawiatury .. a najlepiej usun wszystkie poza PL..

 

a co do hasła, na poprzedniej stronie masz www z optymalizacja, tam znajdziesz jak wyłączyć wpisywanie hasła..

 

 

używam systemu od 3 dni na lapku .. i musze powiedzieć że jak na razie całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mes się tematów naczytał i teraz jedzie na trialu WinServer 2008.

 

Btw, niektóre programy fur Vista mi nie chodzą. Np: COMODO Internet Security. (a szkoda ;/)

 

Btw2: po tych 240 dniach triala można wklepać seriala i jechać dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×