Skocz do zawartości
maus

Jaki system 64bitowy

Polecane posty

Witam, złożę raporcik:

 

VISTA 64bit PL -> trzeba mieć dużo nerwów ...

Serwer 2008 ENG -> po optymalizacji okej, ale ciągle czegoś brakuje

XP 64bit ENG -> Spoko system, daje radę, ale szata graficzna nie pasuje, dużo programów nie działa lub poprostu muli

Windows Seven ENG -> Marzenie ... normalnie marzenie, szata graficzna b. przejrzysta wszystko pasuje do momentu... Kupna głośników 5.1 i podłączenia ich do karty dzwiękowej Creativa Sound Blaster. W testach działa 5.1 ale system oprócz testu podaje tylko w 2 kanałach, nie da sie tego zmienić, sterowniki od Visty nie działają i zaczeło się robić nie fajnie, ponieważ nie ma systemu dla mnie ;).

 

Myśle nad powrotem do Windowsa XP 32Bit PL SP3 ale z kolei zmarnuje się ok 1gb ram.

Czytałem coś o PAE. Podobno po dodaniu tego w boot.ini system wyłapuje więcej ramu, teraz pytania do Was:

1. System nadal będzie stabilny?

2. Te wykryte ramy będą działać?

 

Pozdrawiam Mausik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam Viste 64bit i nie narzekam.. wszystko chodzi bardzo szybko i stabilnie, więc nie wiem po co mi "dużo nerwów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem co wy chcecie od tej biednej VISTY ;) Nie wiem jak u innych, ale u mnie ten system dziala o wiele lepiej niż XP. Wiekszość osób wypowiadających się na temat jej dzialania nawet nie widzialo tego systemu na oczy, a wygadują mnóstwo bredni.

 

Jeżeli miałbym teraz wybierać między XP, a VISTĄ to na 100% wybrałbym wlasnie VISTE.

 

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista na start odpada bo resetowanie routera co włączenie komputera jest męczące ... Vista przymula, mam na myśli kopiowanie i wklejanie, częste przerywanie akcji w trakcie gdy coś robię. Wiele programów i aplikacji muszę uruchamiać w trybie zgodności XP, po za tym gubił mi hasła/loginy/archiwum gg, jedynie co mi się spodobało w Viście to szata graficzna, ale i tak Se7ven ma lepszą.

Gdyby exe działało na linuxie to by problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vista na start odpada bo resetowanie routera co włączenie komputera jest męczące ...

To cóż to za jakiś dziwaczny router masz...

 

Vista przymula, mam na myśli kopiowanie i wklejanie, częste przerywanie akcji w trakcie gdy coś robię. Wiele programów i aplikacji muszę uruchamiać w trybie zgodności XP, po za tym gubił mi hasła/loginy/archiwum gg, jedynie co mi się spodobało w Viście to szata graficzna,

Wiesz... z 5-6 lat temu to samo o XP mówiono i porównywano go do 98(gdzie wszystko było idealne).

No... ale na p2 450MHz + 64MB ramu praca na XP nie była nigdy komfortowa... tak jak i teraz praca Visty na słabeuszach ;)

 

Gdyby exe działało na linuxie to by problemów nie było.

Wine? Cedega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwny nie dziwny ale tak jest. Myślę że mój komputer aż taki słaby nie jest, wiem że nie najnowszy itp ale do słabeuszy bym go nie zaliczył, chodź nie stwierdziłeś tego bezpośrednio.

 

PS:

mój komputer był przedstawiany na kilku skrinach w tym temacie ale przypomnę:

Amd Althon 5000+

4GB Ram

GeForce 8500GT

 

płyty głównej nie powiem bo nie pamiętam, coś gigabajta, wiem że mogę łączyć karty graficzne przez SLI ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×