Skocz do zawartości
Jarosław Szmańda

Phpbb by przemo - za co go nie lubisz?

Polecane posty

Zamulanie serwera tylko jak jest dużo online :]

Do dużych forów się nie nadaje, ale do małych jest jak najbardziej OK i nic do niego nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno za obciążenie które generuje, w sposób w jaki został napisany, masa niepotrzebnych modyfikacji. No w sumie w założeniu tak miało być, ale po co? ;]

 

Nie lubię go też za to że większość noobów właśnie instaluje przema ;)

 

Dobranoc xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mi sie nie podoba? Hmm... trudniejszy kod do modyfikacji niż w VB, jak i również gorsze SEO - samo rewrite na VB daje o wiele większe efekty niż na przemciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zamulanie, pełno badziewia z którego i tak nie korzystam, lamerskie i łatwe do złamania. Generalnie masówka, jedyny plus to to że jest za free ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac zamulenia, jak widze kolejnye forum by przemo to cos mnie lapie :P ten skrypt a raczej jego potuningowana wersje przez przemo stala sie tak popularna jak bulki w sklepie, kazdy nie zastanawia sie jak forum bedzie wygladac do czego nie popatrzy po innych forach tylko wali przemo. Po roku lub nawet 3 miesiach jesli spora grupa ludzi rejestruje si ena forum okazuje sie ze nas uslugodawac serwera kaze nam sie wynosic lub wykupic wiekszy pakiet bo niby tam zjada sie duzo %% serwera . Ogolnie nie wiem czemu, ale hmm przemo troche mi sie kojarzy z czyms "jestem dzieckiem neo instaluje przemo" nie w kazdym przypadku rzecz jasna. Niektore fora na przemo sa calkiem cakiem dobre ale jak widze przemo to cos mnie tak w srodku zjada, zwlasza jak widze MASE jakies jak to nazwa Pluginow/dodatków by forum bylo "fajne" , gdzie zazwyczaj przez pierwsze 15 minut orientuje sie o co tu wlasciwie chodzi. Stracilem adres pewnien jak mi przegladarka cos padla, bym wam pokazal co to jest forum by przemo zapachane 210 % jakiis dodatkami. By przejsc rejestracje trzeba kupic zimne piwo i wypelniax xxxxxxx pol, nastepnie potwierdzac to xxxx razy mailowo a jak juz nam sie uda zalogowac jestesmy zasypywani milionami opcji profilu, pisania tematu i zaprzeproszeniem edytowaniem wlasnego maila na kolorowo. Niestety po reinstalce przegladarki strcilem linka ;) . Raczej nie znajde tego forum, gdyz tam malo co ludzi bylo zarejstrowanych cos kolo 30 .. ale na prawde by tam na pisać temat trzeba było podać godzine , imie, date i chyba z 7 rzeczy by zalozyć temat - w sumie dobry sposob przed spamowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja lubie by przemo :]

tylko nie piszcze ze dlatego mam taki nick ;P

 

przemo to wypasiona choineczka ze swiatelkami i multum ozdob

swiatepla mozna sobie samemu przelaczac i wylaczac jak kto woli

jedni takie fanty lubia inni nie...

...a ze potem przychodzi piekny rachunek za prad to inna sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Hmm mnie też denerwuje to że <dzieci> instalują przemasy na swoje fora o Csie ;)

 

Jakby to czegoś lepszego nie było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASE jakies jak to nazwa Pluginow/dodatków by forum bylo "fajne"
No przema instalują dzieci neo. Zgadzam się. Ten "trend" jest wzięty z mojego forum, jeżeli chodzi o pluginy do serwerów gier.

 

Powiem Wam że moje forum chodzi teraz jeszcze dobrze na shared hostingu, ale migracja na "fał biuletyn" jest nieunikniona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na przemie działałem od wersji 1.8 aż do 1.12.6

Aktualnie wykupiłem licencję na vB na rok zobaczymy jak się sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakas kolalicje anty przemowa robisz? Az tak ci podpadli?

 

 

A instalowany jest przede wszystkim z lenistwa, bo łatwiej 2klikami włączyć opcje, niz modowac czyste phpbb.

 

minus - zasobożerny(czyli takze drogi w utrzymaniu), mało kto wykorzystuje jego pełną funkcjonalność

plus - sporo rzeczy mozna "wyklikać". ( w porownaniu do czystego phpbb2 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma bardzo dobrą, niepowtarzalną w innych skryptach funkcję "Zobacz posty nieprzeczytane"

A to nie jest to samo co "Zobacz nowe posty" jak na tym forum? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O sukcesie Przema swiadczy wiele czynnikow. Przemo ma dobry, polski support. Jest wiele stron i for, gdzie jest pelno artykulow na temat tego skryptu. Szablony tez ma bardzo ladne, jest duzo modulow, ale nic wiecej ;)

A na przyklad taki SMF, ma wszystko co jest potrzebne do prowadzenia dobrego forum ( no bo chyba nie zarzucicie tutaj duzych obciazen ), ale w Polsce nie zdobyl duzej popularnosci. Jest nawet do niego kilka ladnych szablonow hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to nie jest to samo co "Zobacz nowe posty" jak na tym forum? ;)

Tamten mechanizm działa bezbłędnie - wejdź na forum, przeczytaj 10 postów, 20 zostaw. Wejdź jutro, i masz tamte 20 + nowe posty. Nie ma też coś w stylu że pokazują Ci się przeczytane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tamten mechanizm działa bezbłędnie - wejdź na forum, przeczytaj 10 postów, 20 zostaw. Wejdź jutro, i masz tamte 20 + nowe posty. Nie ma też coś w stylu że pokazują Ci się przeczytane :P

 

wbb3 ma idealnie to samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak przemo dzięki masie dodatkow staje sie coraz bardziej popularny, bo trzeba przyznać jak się ma 12 lat łatwiej jest po polsku czytać i zadawać głupie pytania związane z forum, niż czytac po angielsku czy innym "nie polskim" języku i nie umieć zadać głupiego pytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to nie jest to samo co "Zobacz nowe posty" jak na tym forum? :)

w przemie liczy sie kazdy post

jak temat ma 3 strony i go nie czytales jak wejdziesz na druga strone to odznaczy ci tylko posty z drugiej strony

jak zalogujesz sie z innego kompa nastepnego dnia i zmienisz ilosc postow na strone tematu to dalej bedziesz miec oznaczone naprawde nieprzeczytane posty jako nieprzeczytane

 

dodatkowo aby nie przepelniac bazy to ustawia sie limit ilosciowy na max x000 postow nieprzeczytanych na usera oraz przetrzymywanie na xx dni

 

choineczka pieknie blyszczy ale przy tysiacach uu zamula

a saab pali "tylko" 3-4 litry na 10km :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z przema od 4 lat, dopiero niedawno się przeniosłem na vbulletin. Korzystałbym dalej z przema, ale:

- system oznaczania nieprzeczytanych postów oraz

- wyszukiwarka

są w tym skrypcie tragicznie rozwiązane i praktycznie używanie obu funkcji na większych forach nie ma sensu (z racji generowanego obciążenia i zabugowania tych funkcji). Bez nich skrypt naprawdę świetnei działa a pod względem tzw. "user-friendly", czy nawet "admin-friendly" bije ipb i vbulletin na głowę. Twórcy tych dwóch płatnych skryptów niestety nadal są w epoce kamienia łupanego pod tym względem i wygląda na to, że jeszcze długo się to nie zmieni. Pewnie gdybym spytał ich o takie "ustrojstwo" jak Shoutbox, to dialog wyglądałby następująco:

 

Ja: Where Can I find Shoutbox in vb?

Oni: Shoutbox? WHAT?

 

Moje forum było największym i najczęściej odwiedzanym forum na phpbb by przemo w Polsce (400 000 postów, 150 osob online - i to nie gości tylko realnych użytkowników), nie widziałem innego tak dużego forum z takimi statystykami.

 

Krytyka przema wynika głównie z ignorancji i zasłyszanych opinii "znafców". Jeżeli przemo stworzy swoją nową wersję w oparciu o bb3 (który zdążyłem przetestować i szczerze mówiąc spowodowały mi się zmiany jak np. ucywilizowanie wyszukiwarki, czy znaczne ograniczenie generowanego przez skryp obciążenia) oraz nie napcha więcej dodatków niż do phpbb2, to nie będzie miał sobie równych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o ile wyszukiwarka owszem jest do d**** (zazwyczaj jej wylaczenie powoduje znaczny spadek obciazenia) to system odznaczania jest de best (mimo ze obciaza troche serwer)

watpie zeby daloby sie to inaczej rozwiazac nie rezygnujac z czesci uzytecznosci

np w phpbb3 jest opcja nieprzeczytanych postow na ciachach - obciazenie serwera zerowe ale uzytecznosc tez zerowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×