Skocz do zawartości
Jarosław Szmańda

Phpbb by przemo - za co go nie lubisz?

Polecane posty

Prohost, owszem jest, ale wszystkie ajaxowe z autorefreshem. Chyba nie muszę wyjaśniać, że przy kilkunastu osobach udzielających się na takim sb generowane obciążenie jest równe okolo 100 osobom online przegladających tematy na PRZEMIE? Instalacja więc takiego g... za przeproszeniem mija się z celem, jakbym chciał sporego obciążenia to zostałbym na user-friendly przemie :)

 

Co do wycofania się Przema, no cóz - szkoda. Bb3 defaultowo trochę ubogie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prohost, owszem jest, ale wszystkie ajaxowe z autorefreshem. Chyba nie muszę wyjaśniać, że przy kilkunastu osobach udzielających się na takim sb generowane obciążenie jest równe okolo 100 osobom online przegladających tematy na PRZEMIE? Instalacja więc takiego g... za przeproszeniem mija się z celem, jakbym chciał sporego obciążenia to zostałbym na user-friendly przemie :)

 

Co do wycofania się Przema, no cóz - szkoda. Bb3 defaultowo trochę ubogie jest.

 

Są takie co można skonfigurować jak się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No przema instalują dzieci neo.

 

sam jesteś dziecko neo.

 

używam przema od dłuższego czasu , przedtem miałem zmodyfikowane przeze mnie phpbb2...

 

fakt jest zasobożerne jednak przy sensownej konfiguracji, wywaleniu paru rzeczy i kilku dodatkowym modyfikacjom nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważne, aby zdawać sobie sprawę z tego, że Przemo nie jest wydajny dla duuużych forów.

Jak sobie nie zdajesz z tego to jesteś dzieckiem neo+, pokemonem i w ogóle http://www.sweetbrokacik.pl/ - nawet oni mają SMF :)

 

 

Ja także jestem dzieckiem neo i dlatego forum mojej uczelni/wydziału postawiłem na Przemo :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

 

Za co k*wa nie lubisz tego skryptu?

Tylko proszę k*wa o konkrety smile.gif

 

Pzdr!

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jezu, co to za strona ? Kurde fanklub Joli Rutowicz i jej różowego konia ? Ta strona i towarzystwo na niej to powinno być odstrzelone na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem ten sweetbrokacik zostal zalozony dla "jaj" i podobnie to forum traktuje większość odwiedzajacych.

 

http://www.sweetbrokacik.pl/index.php/topic,4695.0.html

 

Haha swietne :)

 

---

 

Prohost ok, znalazlem jeden sb dla "ludzi" - Inferno Shoutbox Pro. Jedyny akceptowalny, ktory nie generuje dużego obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Powinni takiego shitu zabronić, niżej już nie można zejść bo pod dnem nic nie ma ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, dlaczego?

 

Jak ktoś chce się rozerwać to zawsze może poszaleć na takich forach - jego sprawa. Byle w rzeczywistości prezentował jakiś poziom.

Zresztą... wiele for i stron jest tworzona pod jakieś badania psychologiczne, badania zachowań ludzi, prace magisterskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Za co ja nie lubię przemo... hm... już wiem! Za to, że ludzie srają się w instalację modów, długie robienie thema pod takie SMF a trudno im POMYŚLEĆ i po prostu wyłączyć na przemo wszelkie zbędne im badziewia - tak! To z pewnością wina skryptu, iż ludzie nie potrafią go obsługiwać.

 

- system oznaczania nieprzeczytanych postów

 

Może i mało wydajny, ale niesamowicie wygodny i NIKT nie może temu zaprzeczyć - jeżeli chce, niech mi pokaże forum z podobnym systemem -> Blueman napisz ludziom, jak na Blueforum nażekano gdy przeszedłeś na phpbb3 i nagle min. właśnie ta funkcja zniknęła, obciążenie spadło, bo spadła popularność forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku system oznaczania nieprzeczytanych postów zapętlał się przy dużej ilości osob online i w ciągu niecałej minuty kładł na łopatki serwer o parametrach Athlon 3000+ z 1GB Ramu. Ostatnie loady jakie odnotowywałem to 30-35. Ciężko mi było nawet zdążyć zapisać wartośc loadu, bo w kilka sekund load potrafił urosnąć o kilka cyfr. W moim przypadku trudno było określić wygodnym fakt, że ślęczałem nad serwerem pół dnia i pilnowałem, żeby niedopracowana funkcja go nie wyłożyła. Potem zainstalowałem wyszukiwarkę autorstwa qbs łudząco podobną do obecnej wyszukiwarki phpbb3, która umożliwiała także wyłączenie readhistory, co było swoistym lekiem na wszystkie moje dotychczasowe problemy z przemo :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Co z Wami się dzieje??? Najpierw webhostinktalk.pl a teraz to? :P

 

współczesny trend :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co z Wami się dzieje??? Najpierw webhostinktalk.pl a teraz to? :)

 

Poprostu niektórzy chwytają się wszelkich sposobów aby zaistnieć w sieci. A jeśli przy okazji można zaprezentować (oczywiście całkowicie bezstronniczo) alternatywne rozwiązania, i dokopać komuś kto zdobył jakąś popularność... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepsze skrypty

 

Warto byłoby napisać pod jakim względem lepsze, bo np wymienianie SMF czy myBB w gronie lepszych jako całokształt od przema skryptów, to jakieś nieporozumienie.

 

Jeżeli ktoś chce stworzyć forum, na które nikt poza właścicielem nie będzie wchodził, to może zainteresować się "lekkim" (choć często pozornie) SMF czy MyBB, ale jeśli ktoś chce zgromadzić wokół forum wierną społeczność, to musi zainteresować się czymś "cięższym".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Kiedyś to był Chuck Norris a teraz jest Twój Stary i Twoja Stara :)

 

te rzeczy które akurat wymieniłeś to już są przeszłością :)

 

Myślę że można lepiej spożytkować czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle ze przemo jest czesto jedynym skryptem jaki nowi znaja i ktos postanowi zalozyc forum to pierwsze co robi to instaluje przemo bo skoro wszyscy go maja to czemu nie i ja? do tego spotkalem sie ze osoby wykonujace strony instaluja ten skrypt pod forum i jeszcze twierdza ze jest doskonaly. Przyklad to www.gimforum.pl gdzie klient mial wmowione ze nie ma lepszego skrytpu, a przeciez skoro placi za instalacje to ten ktos wie co robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle ze przemo jest czesto jedynym skryptem jaki nowi znaja i ktos postanowi zalozyc forum to pierwsze co robi to instaluje przemo bo skoro wszyscy go maja to czemu nie i ja? do tego spotkalem sie ze osoby wykonujace strony instaluja ten skrypt pod forum i jeszcze twierdza ze jest doskonaly. Przyklad to www.gimforum.pl gdzie klient mial wmowione ze nie ma lepszego skrytpu, a przeciez skoro placi za instalacje to ten ktos wie co robi...

 

I po to chciałem zrobić ta stronę...

Szkoda że Wy - znawcy prawie zmieszaliście mnie z błotem za tą akcję...

Nie mówić nic już o mailach jakie dostałem.... Ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×