Skocz do zawartości
Maarek

Firmy oferujące resellera w polsce

Polecane posty

W skrócie: tragedia. Szukałem konta od 1 do kilku GB w przedziale od 100 do ~300zł. Transfer nie musi być wielki. Chodziło mi ogólnie o możliwość postawienia stronek klientów (html, php + mysql) i ewentulnie danie im możliwości zaglądania na ftp. Skończyło się na tym że nic nie znalazłem. Oto moja historia :)

 

Jedyną firmą gdzie było wszystko ładnie skonfigurowane jest Xon.pl. We wszystkich innych hostingach login na ftp był w stylu login@moja_domena.domena_hostingu.pl. Wtf? Dłużej się nie da? Takie same ciekawe nazwy jeśli chodzi o serwery mailowe. W Xon jest ładnie 'mail.moja_domena.pl' dla każdej domeny którą dodam. Tylko.... Pan obsługujący odpowiada z częstotliwością dzień - dwa. Konta testowe tworzy chyba ręcznie, zero automatów. Znalazłem katalogi w których automatyczne skrypty tworzą katalogi ze statystyką z użytkownikiem 'root'. Trochę niebezpieczne chyba... Zgłosiłem... I od tego czasu moje konto testowe przestało działać :) Dwa dni po uruchomieniu. Dziwne.

 

Avx.pl też wydawało się dobre. Można nawet przeżyć fakt, że wymuszają w hasłach TYLKO litery i cyfry, chociaż niecodzienna rzecz. Miałem jeszcze kilka zastrzeżeń, ale konto działa od jakiegoś czasu. No i oczywiście też dziwna sprawa. Jeśli skrypt stworzy katalog lub plik to na użytkownika 'apache' co uniemożliwia jego usunięcie w ftp. Poprosiłem o zmianę i... 'będzie zmienione'. Ok. Jeszcze jedna sprawa. Założyłem dla jednej firmy konto za nich, umieściłem tam stronkę. Dogadałem się z firmą, że jednak postawią na moim hostingu i nie ma sensu wykupować następnego. Niestety okres testowy się skończył, konto zablokowali, a że gość z firmy trochę tam pozmieniał to nie mam aktualnej wersji stronki więc nie mogę zgrać do siebie. Prosiłem admina czy może mi przegrać te pliki lub przenieść na moje konto (bo mam na ich hostingu, tylko inny login niż ta firma), bo są tam tylko zablokowane, fizycznie istnieją. Powiedział żebym rozmawiał z biurem o odzyskiwaniu plików lub wykupił usługę na rok! Żeby tylko skopiować 1MB php? Za 100zł? Trochę mało pomocni, no ale nic, niby moja wina, mogłem skopiować na czas, teraz płacę za to słooono :P

 

U innych... Rok temu założyłem konto na miesiąc w Hostings.pl. Potem nie opłaciłem, bo nie spełniało oczekiwań. Jak ktoś chce spróbować, to polecam, można opłacić na miesiąc i się pobawić, działa ok. Tylko że.... Do dzisiaj przesyłają mi co miesiąc maila, żebym za następny miesiąc zapłacił, bo tamten okres mija. Eh... Dalej... prosiłem kilku adminów w różnych miejscach czy można zmienić te loginy lub serwery na bardziej user friendly, nawet mógłby dopłacić. Skoro jeden Pan z Xon.pl potrafił to tak ładnie zrobić to czemu na innych się nie da? Wszyscy odmówili 'bo się nie da'. Skończyło się na tym, że nic nie znalazłem, zniechęciłem się do firm z pcina dolnego, która istnieje dopiero 2 lata i ma serwery w Danii czy gdzieśtam daleko i szukam firm z większych miast założonych przynajmniej kilka lat temu, gdzie nie obsługuje ich tylko jeden gość. I nie, nie szukam firm gdzie za jedyne 600zł mogę sobie postawić 'NIEOGRANICZONĄ' ilość serwisów a tylko JEDNĄ DB. Czyżby jedyne wyjście to kupić sobie dedyka i 'nauczyć się hostować' dla siebie samego?  :)

 

Takie moje żale jeśli chodzi o polski hosting (konta resellerskie) ;) Interesuje mnie wasza przygoda, gdzie co i jak było źle. Może wreszcie uda mi się coś znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za 300zł miesięcznie to nawet w Polsce można mieć ładnego VPSa z adminem w cenie na panelu DA :)

No nie bardzo :). Sam VPS z 128 MB RAM będzie kosztował więcej niż 300 zł/rok. Upchanie DA na 128 MB też będzie kosztowało dodatkową pracę administratora.

 

Maarek zerknij na ofertę prohost.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

300zł to trochę mało jak na takiego resellerka...

Co prawda firma MasterNET.pl dzięki autorskiemu panelowi klienta umożliwia tworzenie indywidualnych skrzynek email, kont ftp, kierować domeny dowolnie do osobnych katalogów, etc ale nie pozwala na tworzenie osobnych użytkowników baz danych, no cóż wtedy to byłby już dosłownie reseller, a nie zwykły shared :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z nasza ofertą serwerów VPS zarówno Root jak i Managed.

 

http://hitme.net.pl/index.php?adminpanel=vps

 

Na serwerze VPS (włącznie z serią root) możemy zainstalować panel DirectAdmin oraz przygotować go do pracy jako taki wydajniejszy reseller:). W serwerach klasy Managed dodatkowo udzielamy pełnej pomocy technicznej w administracji serwerem VPS.

 

Serwery VPS utrzymujemy na maszynach kolokowanych w Datacenter w Gdańsku.

 

Mamy dostęp do 2 niezależnych łączy z zachowaniem pełnej redundancji - dostawcą łącza głównego jest firma ATMAN, zapasowego NASK.

 

Maszyny podpięte są do zasilaczy UPS, te z kolei do sieci elektrycznej zabezpieczonej generatorem.

 

Obecnie mamy promocję - 30 % taniej w pierwszym miesiącu korzystania z VPSa.

 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu via PW lub

Biuro obsługi klienta:

E-mail: bok(małpa)hitme.net.pl

 

Telefon: 0 801 081 247 (telefony stacjonarne, koszt połączenia 35 gr. brutto / min)

lub 0 56 669 89 70 (telefony komórkowe, połączenia międzynarodowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sensownego resellera w Polsce to przygotuj się raczej na kilkadziesiąt złotych / miesiąc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił hekko. Jak za takie pieniądze to jest to porządny hosting. Resellera też można sobie dobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam do zapoznania się z nasza ofertą serwerów VPS zarówno Root jak i Managed.

Z całym szacunkiem, ale kolega prosił o opinię na temat kont reselerskich a nie o ofertę dla serwerów VPS

 

 

Co do samych kont reselerskich to ja zauważyłem prawidłowość, że bardzo często konta reselerskie mają parametry zbliżone do zwykłych lub czasami mniejsze (np. w hostings.pl ma się większy transfer a mniej miejsca na hdd) a cena jest niewspółmiernie wyższa i nie bardzo rozumeim za co się płaci (chyba za to, że ma się DNS we własnej domenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z całym szacunkiem, ale kolega prosił o opinię na temat kont reselerskich a nie o ofertę dla serwerów VPS

 

 

Co do samych kont reselerskich to ja zauważyłem prawidłowość, że bardzo często konta reselerskie mają parametry zbliżone do zwykłych lub czasami mniejsze (np. w hostings.pl ma się większy transfer a mniej miejsca na hdd) a cena jest niewspółmiernie wyższa i nie bardzo rozumeim za co się płaci (chyba za to, że ma się DNS we własnej domenie)

 

Płaci się za możliwość tworzenia kont i trochę większą tolerancję na obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o VPS to można go uznać jako "mniej ograniczone konto reseller z uprawnieniami roota" więc nie widzę problemu ? Przy dobrym kontakcie z administracją działa to praktycznie analogicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, rozumiem, że 300zł na rok to może być mało, ale jakbym mógł sobie wszystko skonfigurować ładnie (i będzie NAPEWNO działać) to mogę i 400-500zł zapłacić. Wyżej nie ma sensu, bo potem dojdę z miesięcznym płaceniem do cen VPSa czy dedyka, a to się trochę mija z celem. Może dopiero zaczynam zabawę i nie umiem ustawić linuxa czy bsd pod hosting, ale to nie znaczy że nie mogę mieć swojego małego hostingu (głównie zajmuję się programowaniem (też stronek), więc chyba jakoś dam radę zmęczyć konfigurację linucha jak będzie trzeba). Poza tym >500zł rocznie za 1GB miejsca dowolnie konfigurowalnego na stronki to dla mnie już przesada. Nie wiem, może za mało wiadomości jeszcze mam, ale myślę, że po prostu coś jest nie tak z tymi rzeczami tutaj :P Poza tym ustawienie hostingu nie wydaje się takim dużym wyczynem, bo z tego co widziałem (a widziałem, pingowałem i ripeowałem już sporo) to większość tych małych i średnich firm z malutkich miejscowości pod Poznaniem, Krakowem, Gdańskiem czy Warszawą (zawsze mnie też zastanawiało czemu akurat takie miejscowości, w dużych miastach nikt firm nie zakłada czy jak? :P, ma serwery za granicą, lub tutaj wykupione w dużych serwerowniach w Gdańsku czy Łodzi i śmigają. Co prawda zarządza tym jedna, dwie osoby, no ale chodzi o to że DZIAŁA, a nie to czy na maila odpowiadają :P Jak oni mogą sobie VPSa z niemczech załatwić to widocznie mogę i ja. Tylko szkoda, że większość firm niemieckich ma stronki tylko w DE, nie widziałem jeszcze w EN. Zależało mi jednak na outsourcingu. Zakładam niedługo firmę i nie opłaca mi się jednocześnie pisać aplikacje i stawiać serwery, już ta pierwsza rzecz sporo czasu pochłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×