Skocz do zawartości
Malitek

[opinie] Unixstorm.org

Polecane posty

Panie Michale, czy może pan ujawnić coś więcej o ofercie dotyczącej serwerów VPS? Kiedy to ma wszystko stanąć na nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem został zgłoszony i obiecano mi że moje konto zmieni serwer.

Zobaczymy jak będzie na nowym.

Jeśli dobrze zgaduję, które to zgłoszenie to problem faktycznie wystąpił na jednej maszyn (k1), kilka razy w ostatnim czasie i powodowany głównie przez jednego z klientów, którego wielokrotnie ostrzegaliśmy - były z nim problemy jeszcze na serwerach warszawskich... Przykładowo, w sobotę w godzinach wieczornych ktoś postanowił pakietować jego, tudzież nasz serwer, na którym znajdowała się jego strona.

 

W związku z licznymi i powtarzającymi się problemami, konto tego klienta zostało zawieszone. Problemy na tym serwerze nie powinny się już więcej powtarzać.

 

 

Generalnie 99% wszelkich problemów powodują użytkownicy, czasami nieświadomie, ale jednak...

 

W każdym razie Pana konto zgodnie z obietnicą zostanie mimo wszystko przeniesione na inną maszynę.

 

 

Panie Michale, czy może pan ujawnić coś więcej o ofercie dotyczącej serwerów VPS? Kiedy to ma wszystko stanąć na nogi

 

Oferta powinna być gotowa w tym tygodniu - technicznie wszystko jest już gotowe do pracy, tylko czeka na opisanie i wrzucenie na stronę.

 

 

Może uda się jutro...

Edytowano przez UnixStorm.org (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@krzysiuus posiadam 2 sklepy na prescie, 3 x wordpress i także przewineły się inne skrypty bez jakichkolwiek problemów (a to chodzi praktycznie na jednym koncie biznes-1). Jedynym problem jaki zauważyłem to jeden z pluginów w Wordpress najwidoczniej ma większe zapotrzebowanie na pamięc (limit 64MB) i wywala error przy uploadzie plików przez niego, ale problem łatwo można rozwiązać instalując inny plugin :lol: Ogólnie brak problemów z firmą Unixstorm, a można wręcz pokusić się o stwierdzenie że firma i pomoc prowadzona przez Pana Michała jest wzorowa. Ja osobiście nie mam najmniejszych zastrzeżeń i polecam!

 

P.S. a awarie zdarzają się największym, złośliwość rzeczy martwych a na kontach współdzielonych dodatkowo dochodzi czynnik ludzki - chce Pan go wyeliminować? Dedyka i po kłopotach ;)

Edytowano przez hsnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda moje konto zostało zawieszone. Ale słusznie nawet po zawieszeniu kontakt był miły i pan Michał mi pomógł w przeniesieniu z kopiami itd.

 

mogę polecić hosting byłem tam rok i było ok. aktualnie jestem w bh i też jest B.D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale, czy może pan ujawnić coś więcej o ofercie dotyczącej serwerów VPS? Kiedy to ma wszystko stanąć na nogi

 

Oferta jest już dostępna.

 

 

Dokładniejsze informacje znaleźć można w dziale "Oferty" na WHT (jak tylko zostanie zaakceptowane) i tutaj: http://www.unixstorm.org/News/Serwery_dedykowane_w_ofercie,id27.html

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wyprostować moją ostatnią opinię o firmie unixstorm

Moje konto zostało przeniesione na inny serwer i działa o niebo lepiej. Żadnych problemów nie zauważyłem.

Także + dla administracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do Pana reprezetującego Unixstorm, czy zamierzacie w najbliższym czasie otworzyć oferte kont pocztowych?jesli tak to kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na VPS dostepne sa nastepujace systemy: Debian 6, Freebsd 8.2?

Dla VPSów aktualnie nie oferujemy jeszcze FreeBSD, tylko dystrybucje Linuksa (w tym Debiana 5 lub 6 - domyślnie 6.0 amd64).

 

Dla serwerów dedykowanych może być bez problemu FreeBSD lub wybrana dystrybucja Linuksa.

 

 

 

mam pytanie do Pana reprezetującego Unixstorm, czy zamierzacie w najbliższym czasie otworzyć oferte kont pocztowych?jesli tak to kiedy?

Obsługa poczty jest zawarta w każdym pakiecie kont WWW/Reseller. Nie planujemy osobnej oferty wyłącznie z pocztą elektroniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chciałbym napisać tylko tyle, że stety lub niestety Pan Michał nie chciał podjąć się konwersji cpanel -> directadmin, przez co jego klientem się nie stałem (na korzyść Miłosza z castpol).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym napisać tylko tyle, że stety lub niestety Pan Michał nie chciał podjąć się konwersji cpanel -> directadmin, przez co jego klientem się nie stałem (na korzyść Miłosza z castpol).

Może ze względu na czas który trzeba poświęcić owej konwersji i poprawkach? Generalnie nie jest to temat na takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest to temat, bo jest to opinia.

W Castpol poszło to praktycznie z automatu, były drobne poprawki które uczynił administrator, zaś tutaj przyszłq odmowa podjęcia się od razu.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinia ze względu na to, że odmówili zrobienia czegoś co nie jest kompletnie ich obowiązkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym napisać tylko tyle, że stety lub niestety Pan Michał nie chciał podjąć się konwersji cpanel -> directadmin, przez co jego klientem się nie stałem (na korzyść Miłosza z castpol).

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ile zajmuje taka konwersja, ponadto skrypt nie kowertuje wielu rzeczy, trzeba je wykonać ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Opinia ze względu na to, że odmówili zrobienia czegoś co nie jest kompletnie ich obowiązkiem ?

Przecież mam do takiej prawo.

Gdyby firmie zależało na mnie jako na kliencie to zapewne przeniesienie nie byłoby problemem, also nie zależało im = nie zostałem klientem i dlatego jako nie-klient informuję potencjalnych przyszłych klientów, iż przeniesienia nie uzyskają w unixstorm.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ile zajmuje taka konwersja, ponadto skrypt nie kowertuje wielu rzeczy, trzeba je wykonać ręcznie.

Taa... strasznie dużo czasu zajmuje ;)

 

xorg, Theqkash podaje tylko informację, że Unixstorm nie wykonuje takiej konwersji, wiec poniekąd może być to opinia. A zarazem informacja dla przyszłych klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xorg, Theqkash podaje tylko informację, że Unixstorm nie wykonuje takiej konwersji, wiec poniekąd może być to opinia. A zarazem informacja dla przyszłych klientów

 

Nie wykonują też wielu innych rzeczy związanych z hostingiem :) Równie dobrze można powiedzieć "gdyby firmie zależało na mnie jako kliencie uruchomienie Railsów/Django/czegokolwiek nie byłoby problemem". Wydaje mi się, że opinie raczej powinno się wydawać o usługach, które firma świadczy a nie nie świadczy i lepszym miejscem na info o konwersji byłby temat o Castpol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No masz rację. Obrali sobie taką drogę i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wydaje mi się, aby przekonwertowanie serwisu za pomocą skryptów, które dostawca posiada (ja nie) i dopasowanie do posiadanego panelu było jakieś problematyczne, zwłaszcza, że chodziło głównie o maile, które z tego co wiem przenoszą się bez większego problemu, zwłaszcza że rozchodziło się o rozwiązania biznesowe.

 

Zatem nie mogę wystawić pozytywnej opinii, ponieważ nie było mi dane skorzystać z tej usługi, odmówiono mi pomocy.

 

btw. Uruchomienie dodatkowych usług na serwerach moim zdaniem jest zupełnie inną kategorią żądania, niż dokonanie jednorazowej czynności nie powodującej żadnych strat/zmian/problemów na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

pewnie też nie dowożą pizzy ani nie wypasają owiec w południowym peru. Uważam za przesadę wymagać ponadstandardowych usług, a potem wystawiac negatywne komentarze za ich brak. To, że ktoś to zrobił - plus dla niego, zyskał reklamę i opinię elastycznego. Ale nie można wymagać takich usług od wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chciałbym zauważyć, że nie napisałem negatywnej opinii, tylko stwierdziłem, że nie chciał się podjąć przenosin. To jak kto to potraktuje to tylko i wyłącznie jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wydaje mi się, aby przekonwertowanie serwisu za pomocą skryptów, które dostawca posiada (ja nie) i dopasowanie do posiadanego panelu było jakieś problematyczne, zwłaszcza, że chodziło głównie o maile, które z tego co wiem przenoszą się bez większego problemu, zwłaszcza że rozchodziło się o rozwiązania biznesowe.

To jak z tego, co wiesz to sobie to sam poprzenoś, przecież wiesz jak...

 

Migracje między różnymi systemami to nie takie hop-siup jak myślisz... Oczywiście, można wygooglować jakiś autoskrypt, który to jako tako skonwertuje i na tym zakończyć... ale kogo będziesz winił, jak coś z jakichś złośliwych powodów się by nie przeniosło ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kafi, inna by była rozmowa i sytuacja w przypadku choćby podjęcia takich prób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie pamiętam za bardzo takiego zgłoszenia i czy na pewno ja na nie odpisywałem, ale bardzo możliwe, że faktycznie padła odpowiedź odmowna bo takich rzeczy nie wykonujemy. Nie oferujemy usług "konwersji" z panelu cpanel do DA i nigdy czegoś takiego nie oferowaliśmy.

 

Niestety nie potrafię zrozumieć ani uzasadnić jak można wystawiać jakąkolwiek opinię dlatego, że dana firma nie zgodziła się wykonać (w dodatku bezpłatnie) usługi, której nigdy nie oferowała. Tutaj nie chodzi o to, czy zależy nam na danym kliencie czy nie, tylko o zdrowy rozsądek i ustalone procedury. Jeśli ktoś oferuje serwery z cpanelem to pewnie posiada gotowe mechanizmy do konwersji takich backupów lub wie jak je poprawnie przerobić. My serwerów z tym panelem nie oferujemy, nie znamy struktury plików/katalogów takich backupów, więc nie podejmujemy się ich konwersji. Gdyby później wyszedł jakiś problem (np. klient straciłby jakieś dane) to od razu obwiniałby o to właśnie nas albo musielibyśmy poświęcić kolejne godziny na szukanie przyczyny.

 

Równie dobrze możnaby wystawić nam opinię np. za to, że na życzenie klienta nie zgodziliśmy się na uruchomienie osobnej maszyny z panelem, którego nie oferujemy, a o który prosi klient. Mamy jasno określoną ofertę, więc nie można nas obwiniać za to, że odmówimy wykonania jakiejś usługi, której w ofercie nie mamy.

Edytowano przez UnixStorm.org (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rozmowa odbyła się telefonicznie, odmowa została udzielona natychmiast. Nie było mowy o pieniądzach, bo gdyby te wchodziły w grę, to podejrzewam, że problemu by nie było.

 

Poza tym opinia nie jest o działaniu usług, gdyż tego nie doczekałem, tylko o nie wykonaniu dodatkowej czynności celem pozyskania klienta. Jako, że wątek jest z opiniami, poinformowałem potencjalnych klientów zainteresowanych przenosinami do Ciebie z panelu opartego o cPanel o braku możliwości wykonania tego "z automatu". Tak właśnie powinieneś to zrozumieć.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×