Skocz do zawartości

Polecane posty

Zamówiłem serwer Custom 60 GB i czekam na niego już od 19 października. Serwer został opłacony przez PayPal i system potwierdza uiszczenie opłaty.

Ja stracilem 300 zl na nich, a nawet faktury vat nie dostalem. :)

Serwer wisi zawieszony do końca grudnia.

 

Serwery z allegro po 1 zł miesięcznie działają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać. HitMe to jest jakaś śmieszna firemka.

Byłem kiedyś klientem BudgetVPS i ciągle dostaję od nich maile techniczne. Pomijam fakt, że nie ma tygodnia żebym nie dostał maila, że będzie jakaś przerwa techniczna ale to co dostałem ostatnio już mnie rozbiło.

 

Witamy,

Szanowni Państwo, uruchomiliśmy właśnie usługę kopii zapasowej FTP dla naszych klientów.

Kopia realizowana jest przez protokół FTP.

Dodatkowo serwer kopii zapasowych jest backupowany raz w tygodniu na całkowicie inną maszynę dla podniesienia bezpieczeństwa danych.

Każdy z naszych klientów otrzymał możliwość stworzenia 1 GB konta FTP Backup. Dodatkowa powierzchnia jest płatna, więcej informacji można uzyskać kontaktując się z BOK.

 

Niby super - 1GB gratis. Tylko, że regulamin BudgetVPS mówi co innego:

 

2. BudgetVPS.pl zobowiązuje się do udostępnienia klientowi przestrzeni na dysku twardym serwera do wykonania kopii zapasowych swoich danych o wielkości umożliwiającej archiwizację całego dysku VPS bądź archiwizacji wielu kopii dysku VPS w zależności od oferty. Jeżeli nie jest to określone przyjmuje się, że BudgetVPS.pl obowiązane jest do udostępnienia klientowi miejsca do zarchiwizowania jednej kopii dysku VPS.

3. Dla serwerów VPS opartych o system Linux klient ma możliwość wyboru pomiędzy kontem FTP o wielkości określonej w punkcie 2 pod kopie zapasowe swojego serwera VPS a wbudowanym w panel HyperVM systemem kopii zapasowych. Natomiast w przypadku serwerów VPS opartych o system Microsoft Windows klient ma prawo do korzystania z konta ftp o wielkości przysługującej mu przestrzeni na kopie zapasowe.

 

Na moje oko to coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podtrzymuję moje zdanie, że ta firma to krętacze - partacze.

 

Proponuję uważać na słowa.

 

Nie mogłem się powstrzymać. HitMe to jest jakaś śmieszna firemka.

Byłem kiedyś klientem BudgetVPS i ciągle dostaję od nich maile techniczne. Pomijam fakt, że nie ma tygodnia żebym nie dostał maila, że będzie jakaś przerwa techniczna ale to co dostałem ostatnio już mnie rozbiło.

 

 

 

Niby super - 1GB gratis. Tylko, że regulamin BudgetVPS mówi co innego:

 

 

 

Na moje oko to coś jest nie tak.

 

Co do przerw technicznych to nie wydaje mi się ;-)

 

Przerwa była de facto jedna skończyła się wczoraj rano, zaczęła przedwczoraj w nocy. Trwała kilka godzin, klienci byli o tym poinformowani. Innych przerw nie było.

 

Rozmawiamy o backupie profesjonalnym, gdzie dane są de facto kopiowane na 2 serwery, jest to zatem zupełnie inne rozwiązanie niż to, które było zawarte w HyperVM.

 

Proszę nie wprowadzać opinii w błąd.

 

Ponadto mija się Pan z prawdą pisząc, że nie jest Pan już klientem - maile otrzymują tylko osoby posiadające co najmniej 1 aktywną usługę.

 

Zresztą, skoro twierdzi Pan, że nie jest Pan klientem to czemu Pan się zajmuje nieswoimi sprawami ?

 

Ja stracilem 300 zl na nich, a nawet faktury vat nie dostalem. ;)

Serwer wisi zawieszony do końca grudnia.

 

Serwery z allegro po 1 zł miesięcznie działają :)

 

Również proponuję uważać na słowa, mam nadzieję że ma Pan dowody na swoją tezę ;-)

 

Faktury VAT wystawiamy ZAWSZE, ZAWSZE w ustawowym terminie. Druga sprawa czy Pan te faktury odbiera, czy ma Pan aktualne dane, czy nie są odfiltrowywane przez PAŃSKI spam filtr.

 

Wy się tutaj nawzajem obrażacie, a Hitme / BudgetVPS już się nawet nie stara tłumaczyć

Bo tłumaczenie się tutaj mija się z celem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takim podjeściem ja sugeruję uważać na klientów - beszczelnie łamiecie postanowienia swojego regulaminu i kłamiecie. Proszę o udostępnienie TUN/TAP albo wskazanie który punkt umowy lub regulaminu wskazuje na to, że takowa usługa jest niedostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takim podjeściem ja sugeruję uważać na klientów - beszczelnie łamiecie postanowienia swojego regulaminu i kłamiecie. Proszę o udostępnienie TUN/TAP albo wskazanie który punkt umowy lub regulaminu wskazuje na to, że takowa usługa jest niedostępna.

 

1) Nie ma tu mowy o łamaniu regulaminu, usługa FTP Backup jest osobną, dodatkową usługą.

2) Forum nie jest supportem.

3) Jeśli jest Pan klientem BudgetVPS.pl (a tak mi się wydaje) i wymaga Pan jakichkolwiek zmian w systemie wirtualizacji to wybrał Pan złą usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do przerw technicznych to nie wydaje mi się ;-)

 

Przerwa była de facto jedna skończyła się wczoraj rano, zaczęła przedwczoraj w nocy. Trwała kilka godzin, klienci byli o tym poinformowani. Innych przerw nie było.

 

Co potwierdza niniejszy wątek na forum... ;)

 

Rozmawiamy o backupie profesjonalnym, gdzie dane są de facto kopiowane na 2 serwery, jest to zatem zupełnie inne rozwiązanie niż to, które było zawarte w HyperVM.

 

Proszę nie wprowadzać opinii w błąd.

 

Czyli standardowy backup na FP był dostępny?

To ciekawe bo gdy korzystałem z usług HitMe kilkukrotnie prosiłem o jego aktywację - niedoczekanie moje. Co więcej w nowym panelu HitMe gdy korzystałem jeszcze z usług (nie wiem jak teraz) to link "FTP Backup" prowadził do nikąd.

 

Ponadto mija się Pan z prawdą pisząc, że nie jest Pan już klientem - maile otrzymują tylko osoby posiadające co najmniej 1 aktywną usługę.

 

Nie mijam się. Nie jestem państwa klientem. Owszem - mam aktywną usługę - bo wykupiłem VPSa na rok z góry, jeszcze kilka miesięcy zostało ale bardzo szybko od Was uciekłem bo trzymanie czegokolwiek na państwa vpsach uznałem za zbyt duże ryzyko.

 

Zresztą, skoro twierdzi Pan, że nie jest Pan klientem to czemu Pan się zajmuje nieswoimi sprawami ?

 

Żeby inni nie popełnili mojego błędu. Ot takie podsumowanie współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogłem się powstrzymać. HitMe to jest jakaś śmieszna firemka.

Byłem kiedyś klientem BudgetVPS i ciągle dostaję od nich maile techniczne. Pomijam fakt, że nie ma tygodnia żebym nie dostał maila, że będzie jakaś przerwa techniczna ale to co dostałem ostatnio już mnie rozbiło.

Przerwy zdarzają się wszędzie, a to że HitMe jest na tyle uczciwe że poinformuje klientów o tym wcześniej w przeciwieństwie do wielu innych firm które chyba żyją w przekonaniu "zrobimy przerwę w nocy i może nikt nie zauważy". Zauważ również że przerwy nie odbywają się na wszystkich serwerach, tylko np. na jednym w którym trzeba np. wymienić ram.

 

Żeby nie wyszło że tylko bronie Hitme, dodam że support od około miesiąca "leży i kwiczy". Mam jeden otwarty ticket z 7.10.09(Ich panel nie zlicza transferu, ciągle mam zużyte 0 GB). Dodatkowo z aktywacją usług też jest coś nie tak, 27 października kupiłem DA + instalacja(opłacona PayPalem) i do tej pory usługa ma status "Oczekuje", również założony kilka dnie temu ticket bez odpowiedzi ze strony firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

beszczelnie łamiecie postanowienia swojego regulaminu i kłamiecie. Proszę o udostępnienie TUN/TAP albo wskazanie który punkt umowy lub regulaminu wskazuje na to, że takowa usługa jest niedostępna.

A ja bym chciał sobie mieć na budgetvps customizowanego kernela z grsec, chciał bym mieć podpięte do niego klasę PI /24, słonia na złotym łańcuchu chciał bym, i jeszcze wiele innych rzeczy chciałbym.

Druga rzecz - biorę sobie hosting w home.pl i proszę ich o udostępnienie bazy Oracle lub "podanie punktu umowy lub regulaminu wskazujące na to, że takowa usługa jest niedostępna" - bo nigdzie na stronach home nie pisze, że nie udostępniają oracle ;)

Ale na jakiej podstawie? Skoro w regulaminie usługi, ani w opisanych parametrach usług nic nie ma, czy to o customizowanym kernelu, czy to o customizowanych modułach do TUN/TAP, to klient sam jest sobie winien, że wymaga rzeczy, które nijak nie mają się do tego, co kupił... jeszcze pewnie za marne grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerwy zdarzają się wszędzie, a to że HitMe jest na tyle uczciwe że poinformuje klientów o tym wcześniej w przeciwieństwie do wielu innych firm które chyba żyją w przekonaniu "zrobimy przerwę w nocy i może nikt nie zauważy".

 

Niezupełnie. Kolokuję się w ATMie i dostaję informację o każdej najmniejszej awarii, padzie zasilania, problemami w punktach wymiany ruchu. Nie mniej jednak zdarza się to... ja wiem... może raz na dwa miesiące. Moje serwery w ATMie mają uptime 157 dni. Kiedy byłem w HitMe to uptime mojej wirtualki na poziomie 10 dni to był prawdziwy rekord.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie. Kolokuję się w ATMie i dostaję informację o każdej najmniejszej awarii, padzie zasilania, problemami w punktach wymiany ruchu. Nie mniej jednak zdarza się to... ja wiem... może raz na dwa miesiące. Moje serwery w ATMie mają uptime 157 dni. Kiedy byłem w HitMe to uptime mojej wirtualki na poziomie 10 dni to był prawdziwy rekord.

 

Jeśli go Pan samodzielnie resetował, tudzież zamawiał jakieś prace to oczywiście. Mógł Pan mieć wtedy niski uptime, ale nie z naszej winy.

 

Zresztą nie jestem pewny, ale wydaje mi się że nie jest Pan (bo nadal Pan jest, do tej pory, ma Pan aktywną, opłaconą usługę, umowa jest ważna) naszym klientem tak długo żeby mieć co porównywać.

 

Miesiąc temu przenosiliśmy maszyny do nowego budynku Nephaxu. Przed tą operacją większość maszyn może poza jedną (niedawno dostawioną) miały uptime ponad pół roku.

 

Wysoki uptime i wysoką jakość naszych usług zachwalają klienci nie tylko w kontaktach z nami, ale także na forach - m.in. tutaj, w tym temacie i to wcale nie są stare posty.

 

Zresztą - nie ma co porównywać maszyny kolokowanej a serwera VPS. Maszyna fizyczna zawsze będzie miała wyższy uptime niż standardowy VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli go Pan samodzielnie resetował, tudzież zamawiał jakieś prace to oczywiście. Mógł Pan mieć wtedy niski uptime, ale nie z naszej winy.

 

No niestety było to spowodowane ciągłymi pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez firmę HitMe.

 

Zresztą nie jestem pewny, ale wydaje mi się że nie jest Pan (bo nadal Pan jest, do tej pory, ma Pan aktywną, opłaconą usługę, umowa jest ważna) naszym klientem tak długo żeby mieć co porównywać.

 

Używałem usługi wystarczająco długo aby zorientować się, że trzeba stamtąd uciekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Fiercio - w standardzie OpenVZ jest TUN/TAP, trzeba dokonać customizacji, żeby to wyciąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komentarz ode mnie jestem tam chyba 4 miesiąc i uciekam ;) Malo zorganizowana firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer od godziny nie odpowiada. Z adresem "panel.rootvps.pl" nie można nawiązać połączenia. Kontaktu brak, telefonu nikt nie raczy odebrać i to już nie pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel niby działa, ale jak wczoraj dałem, żeby zmieniło hasło roota to do dzisiaj pisze, że trwa realizacja poprzedniego zlecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jednej maszynie panel nie realizował wczoraj zleceń, poprawiliśmy, wszystkie zlecenia z kolejki zostały wykonane.

 

pytanie do zorientowanych: czy w panelu VPS Managment Panel można zarządzać DNS?

edit: skutecznie zarządzać ;)

 

Można ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj, jak ja patrze na tych łatwowiernych ludzi, którzy nie popatrzą na ilość negatywnych komentarzy, zgłoszeń downtime'u, tylko wierzą w puste słowa Pana Marka, które mówią 'ten Pan znowu kłamie', odpierające coraz to nowsze zarzuty, aż mi się niedobrze robi ;)

Kłamie, to może tutaj ktoś inny niż dziesiątki, setki klientów, tylko sam właściciel, zresztą, co my będziemy dywagować, Pan Marek wie przecież najlepiej. ;)

Nie kupujcie i tyle, oszczędźcie sobie zmarnowanego czasu na przenoszenie z powrotem swoich danych na inny hosting :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ma Pan mocne dowody na tezę postawioną powyżej.

 

Poza tym - właśnie zaprezentował nam Pan swój bardzo wysoki poziom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam

3. BudgetVPS.pl zobowiązane jest do reakcji na zgłoszenie klienta o nieprawidłowym działaniu usługi określone jako „POWAŻNA AWARIA” przesłane za pośrednictwem systemu zgłoszeń zlokalizowanego pod adresem http://support.hitme.net.pl przesłane do właściwego departamentu tj. „BudgetVPS.pl” w godzinach:

Od 8:00 do 23:00 – Najbliższy możliwy termin

Od 23:00 do 8:00 – Najbliższy możliwy termin

4. W przypadku przekroczenia wymienionego w punkcie 3 terminu klient ma prawo do rekompensaty w wysokości trzykrotności rekompensaty wymienionej w punkcie 2 niezależnie od dostępności usługi w danym miesiącu.

Dziwnie sformułowane to SLA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając, że BudgetVPS.pl jest kompletnie osobną marką odpowiem - w BudgetVPS nie ma żadnych gwarancji na czas realizacji zgłoszeń - jest to usługa budgetowa. Podobnie z tej samej przyczyny nie ma czegoś takiego jak "support" poza rozwiązywaniem problemów dotyczących stricte serwera VPS (wirtualizacji).

 

BudgetVPS.pl - tanio, bez dodatków, bez gwarancji jakości, bez supportu.

 

HitMe.net.pl - drożej, z dodatkowymi usługami, gwarancją jakości i supportem.

 

Można by to w końcu zacząc ograniczać a nie wrzucać wszystko do "jednego wora".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BudgetVPS.pl - tanio, bez dodatków, bez gwarancji jakości, bez supportu.

 

 

Podsumowując "żenada" korzystałem z budgetvps i dałem sobie z tym "serwerem" spokuj.

Lepszy uptime i większą stabilność ma chyba mój serwer w domu

 

A ten slogan:

BudgetVPS.pl - tanio, bez dodatków, bez gwarancji jakości, bez supportu.

polecam wstawić na strone, będzie mniej problemów z klientami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując "żenada" korzystałem z budgetvps i dałem sobie z tym "serwerem" spokuj.

Lepszy uptime i większą stabilność ma chyba mój serwer w domu

 

1) Temat dotyczy HitMe.net.pl, nie BudgetVPS.pl

2) Nie wydaje mi się

3) Nawet gdyby punkt 2 nie był prawdą to przypominam o cenie usługi. Wymaga Pan wysokiej jakości - musi Pan to uwzględnić w kosztach projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×