Skocz do zawartości

Polecane posty

Mozna założyc strone typu "Warez" na waszym serwerze group5.pl?

 

Prosze o odpowiedź group5.pl

 

Przeczytaj regulamin na group5.pl, to bedziesz wiedzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem anonimowym jednopostowcem.

 

zgodnie z regulaminem ten hosting nie jest no-limit.

 

przeciez masz 1GB/24h maksymalnego przyrostu. czyli rocznie mozesz max uzyc 365GB (przy ciaglym zapelnianiu)

 

co do podejscia do klienta (jestem klientem od ponad roku) jest różne, ale ogólnie są nastawieni na przyciąganie nowych a nie zatrzymywanie starych. zadnych negocjacji, upustów itp. dla nowych welcome promocja -50% a dla starych twardo 192zł bez negocjacji. na allegro sprzedają sie za 122zł. support techniczny na poziomie mata i pata z sąsiadów, ale nie jest jeszcze najgorszy.

 

ogolnie ja uzywam tego do edukacji (tj. forum, maile, konta ftp) i czasami zdarzalo mi sie wrzucac więcej niż te 1GB na dobę i nic złego się nie działo. myśle, ze ten zapis to raczej bezpiecznik w razie prawdziwego przeginania.

 

ja raczej przedłuże umowę(ale ciagle sie rozgladam za czyms innym), bo jest tam dużo danych a co do strony technicznej nie można zbytnio narzekać. razi trochę to, że z supportu piszę 'admin' Ja podpisuje sie imieniem i nazwiskiem a do mnie pisze jakis admin. Troche to nieprofesjonalne. Poza tym jak spalił im sie jakis procesor i wszystko leżało przez 3 dni to dali w nagrode 1 miesiac gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, jestem anonimowym jednopostowcem.

 

zgodnie z regulaminem ten hosting nie jest no-limit.

 

przeciez masz 1GB/24h maksymalnego przyrostu. czyli rocznie mozesz max uzyc 365GB (przy ciaglym zapelnianiu)

No co Ty nie powiesz..Była już dawno dyskusja dłuuuga na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5
witam, jestem anonimowym jednopostowcem.

 

zgodnie z regulaminem ten hosting nie jest no-limit.

 

przeciez masz 1GB/24h maksymalnego przyrostu. czyli rocznie mozesz max uzyc 365GB (przy ciaglym zapelnianiu)

 

a w przeciągu 2 lat - 730GB, 10 lat - 3650GB, i tak dalej... ;) No limit

 

co do podejscia do klienta (jestem klientem od ponad roku) jest różne,

 

Od 02/07/2008 to nie jest ponad rok...

 

ale ogólnie są nastawieni na przyciąganie nowych a nie zatrzymywanie starych. zadnych negocjacji, upustów itp. dla nowych welcome promocja -50% a dla starych twardo 192zł bez negocjacji. na allegro sprzedają sie za 122zł.

 

Promocja dotyczy pierwszego roku od aktywacji konta - klient po niższych kosztach może się zapoznać z działaniem usługi i jeśli mu odpowiada czyli jest zadowolony z usługi to może ją przedłużyć ale nie narzucamy takiego obowiązku. Cena 191,88 zł brutto i tak o około 50% niższą od oferty np. superhost.pl gdzie taka usługa kosztuje 486,78zł brutto.

 

support techniczny na poziomie mata i pata z sąsiadów, ale nie jest jeszcze najgorszy.

 

Można prosić o wyjaśnienie tego stwierdzenia?

 

razi trochę to, że z supportu piszę 'admin' Ja podpisuje sie imieniem i nazwiskiem a do mnie pisze jakis admin. Troche to nieprofesjonalne.

 

Proszę spojrzeć na stronę http://www.group5.pl/kontakt.php - formą kontaktu z działem technicznym jest zgłoszenie w panelu klienta(ticket) lub email na adres support@group5.pl. W przypadku gdy pisze pan na adres admin@group5.pl otrzymuje pan odpowiedz z automatycznym podpisem/stopką - admin. Zaznaczam iż nie jest to email pod którym jest świadczona pomoc klientom - mimo wszystko jak widać nawet z tamtego adresu klienci dostają odpowiedzi na zadane pytania.

 

Wszystkie odpowiedzi na tickety są podpisane imieniem i nazwiskiem to samo dotyczy kont biuro@group5.pl, support@group5.pl czy allegro@group5.pl - konta oficjalnie stosowane do komunikacji z klientami.

 

 

Poza tym jak spalił im sie jakis procesor i wszystko leżało przez 3 dni to dali w nagrode 1 miesiac gratis.

 

Tak zdarzyła się awaria na początku stycznia 2009 - w trakcie migracji kont z jednego serwera do OVH. Usterka nie dotyczyła tylko procesora ale i dysków twardych, konta zostały przywrócone po 36h ze stanem danych z chwili awarii - można było konta odtworzyć z backupu ale wiązało się to z utratą danych z okresu od backupu do dnia awarii - jest to około 13-16h. Dlatego zdecydowaliśmy się, że potrwa to dłużej ale nikt nie straci "ani jednego pliku".

 

Jeśli nie satysfakcjonowała pana rekompensata mógł pan poprosić o zwrot wpłaconego abonamentu - otrzymałby go pan w całej kwocie jaka została wpłacona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w przeciągu 2 lat - 730GB, 10 lat - 3650GB, i tak dalej... ;) No limit

Nie zaczynaj znowu. Już Ci sto osób tłumaczyło tę kwestię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5

Ale to Ty podejmujesz temat robiąc OT.

 

Pojemność jest bez limitu - pod warunkiem przestrzegania regulaminu usługi.

 

Zresztą uważam że temat "[dywagacje] group5.pl, się da? czy się nie da?" można już zamknąć bo jak widać po ponad roku istnienia usługi "się da", a opinie przenieść do nowego tematu np.: "[opinie] group5.pl". Inaczej będzie ciągły OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojemność jest bez limitu - pod warunkiem przestrzegania regulaminu usługi.

 

;)

jak tam sobie uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to Ty podejmujesz temat robiąc OT.

 

Pojemność jest bez limitu - pod warunkiem przestrzegania regulaminu usługi.

 

Zresztą uważam że temat "[dywagacje] group5.pl, się da? czy się nie da?" można już zamknąć bo jak widać po ponad roku istnienia usługi "się da", a opinie przenieść do nowego tematu np.: "[opinie] group5.pl". Inaczej będzie ciągły OT.

Chyba rzeczywiście lepiej zamknąć ten temat.

 

Chociaż nie będziesz się już więcej ośmieszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5

@Malas dzienny przyrost zajętości != Limit pojemności konta

@Linux - robisz sam z siebie mało poważna osobę udzielając się w ten sposób na forum w wątku który w żaden sposób nie dotyczący Twojej osoby, twojego konta czy usługi świadczonej tobie/przez ciebie - o której nie masz zielonego pojęcia a się udzielasz - lans co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Malas dzienny przyrost zajętości != Limit pojemności konta

 

dzienny przyrost zajętości = Limit pojemności konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że muszę być Twoim klientem (broń boże - nie jestem nim!) żeby wypowiedzieć się publicznie w tym temacie na temat przedstawionej przez Twoją firmę oferty?

 

Reszty nie komentuje bo post wyżej wszystko wyjaśnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W skończonym okresie czasu (bo na taki klient zamawia usługę) pojemność nie ma szans dojść do nieskończoności. Więc jest ograniczona. Matematyka się kłania. Polecam podręcznik do matematyki (może głowa już przerobił i może odstąpić?) i rozdział "ciągi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co ciągniecie tą akademicką dyskusje? W świecie praktycznie* nie ma rzeczy nieograniczonych, więc wszelkie oferty od nielimitowanej dolewki Pepsi w KFC po hosting w group5.pl wiążą się z jakimiś "kruczkami" czy niedomówieniami.. Skoro w regulaminie jasno jest określone na czym to "unlimited" polega i group5 chce tak swoją ofertę nazywać to chyba naprawdę nie ma już o czym dyskutować, zwłaszcza, ze forum ostatnio ciężko znosi przyrost bazy danych ;)..

 

*Einstein wspominał coś o nieskończoności ludzkiej głupoty :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do group5 :

 

-rekompensata za pad : jestem zadowolony

-support mialem, problem z wgraniem bazy danych przez ftp. zamiast wklepac krotka komende do shella, wspanialomyslnie zostal zwiekszony limit wielkosci bazy w phpmyadminie. ale dobra baza wgrana nic sie nie dzieje zlego. nie mam pretensji.

-nie pamietalem dokladnie daty, moja wina, ze przesadzilem o miesiac ;)

 

do rzeczy :

 

jestem zadowolny z uslugi i jedyne co mnie boli to to, że musze placic te prawie 200zł, bez mozliwosci zadnej negocjacji. zebym mogl chociaz zaplacic cene z allegro. i to mnie troche boli. dlaczego nie mialbym zrezygnowac z uslugi i np. kupic nowego hostingu na rok ?

to troche nie fair.

 

co do nieograniczonosci, to narazie jej nie zauwazylem jej braku.

 

 

ogolnie ani nie polecam ani nie odradzam. sam raczej przedluze ten abonament, ale boli mnie podejscie 'jak sie nie podoba to spier*'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5
...

ogolnie ani nie polecam ani nie odradzam. sam raczej przedluze ten abonament, ale boli mnie podejscie 'jak sie nie podoba to spier*'

 

To nie działa w ten sposób. Kupując konto po cenie promocyjnej my dokładamy do "biznesu" w nadziei, że zarobimy w następnych latach, nie da się świadczyć bezustannie usługi po kosztach, zwłaszcza że nie zwrócił pan uwagi na jedną istotną sprawę a mianowicie kurs euro - w momencie kalkulacji cen i przygotowania oferty euro kosztowało 3,2-3,6zł - teraz kosztuje 4,46zł - cena poszła w górę o około 1zł (około 1/3 ceny) a cennik obowiązuje ten sam co w dniu przedstawienia oferty.

 

Taką metodę stosuje np. home.pl przy rejestracji domen, 1,22zł w pierwszym roku, odnowienie 120zł, ale to zapewne nie budzi pana obiekcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie działa w ten sposób. Kupując konto po cenie promocyjnej my dokładamy do "biznesu" w nadziei, że zarobimy w następnych latach, nie da się świadczyć bezustannie usługi po kosztach, zwłaszcza że nie zwrócił pan uwagi na jedną istotną sprawę a mianowicie kurs euro - w momencie kalkulacji cen i przygotowania oferty euro kosztowało 3,2-3,6zł - teraz kosztuje 4,46zł - cena poszła w górę o około 1zł (około 1/3 ceny) a cennik obowiązuje ten sam co w dniu przedstawienia oferty.

 

Mogliscie kupic opcje walutowe. (joke)

 

Taką metodę stosuje np. home.pl przy rejestracji domen, 1,22zł w pierwszym roku, odnowienie 120zł, ale to zapewne nie budzi pana obiekcji...

 

Budzi, ale ja akurat mam w NetArt i tam troszke taniej jest (wpierw pare zł nie pamietam dokladnie ale nie 1 a teraz 95zł).

 

 

 

 

 

 

Ogolnie chyba koncze temat z mojej strony, bo napisalem co mi na sercu lezalo. A i zebys wiedzial, ze kilka razy pisali do mnie nieznani ludzie z allegro pytajac o jakosc waszych uslug. Może tego nie zrefowałem, ale widziałem, że kilku z nich kupiło wasz hosting. (of korz niczego sie nie domagam ani nie mam pretensji. pisalem do nich zgodnie z sumieniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5
Budzi, ale ja akurat mam w NetArt i tam troszke taniej jest (wpierw pare zł nie pamietam dokladnie ale nie 1 a teraz 95zł).

 

Ogolnie chyba koncze temat z mojej strony, bo napisalem co mi na sercu lezalo. A i zebys wiedzial, ze kilka razy pisali do mnie nieznani ludzie z allegro pytajac o jakosc waszych uslug. Może tego nie zrefowałem, ale widziałem, że kilku z nich kupiło wasz hosting. (of korz niczego sie nie domagam ani nie mam pretensji. pisalem do nich zgodnie z sumieniem)

 

Miło mi słyszeć że po zapoznaniu się z opinią klienta ktoś decyduje się na zakup, nie wnikam jaka to była opinia bo te mogą być rożne - z każdą się zgodzę pod warunkiem że jest obiektywna i wystawiona przez klienta który korzysta z usługi - jak w Twoim przypadku.

 

Sami na pytania o działanie usług lub o ustosunkowanie się do wywodów w tym wątku - polecamy napisanie zapytania do któregokolwiek z klientów którzy zakupili usługę na allegro.pl - zazwyczaj to wystarczy aby rozwiać wątpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście uważam takie oferty za psucie rynku (bo przez to konkurencja zaczyna sprowadzać się do prześcigania w oversellingu), ale jak pokazuje rynek amerykański jest to chyba nieuniknione, tak jak te wszystkie wędliny w których de facto nie ma mięsa...

 

a swoją drogą więcej było tutaj chamskiego najeżdżania na group5 niż merytorycznej krytyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

A czemu tak wszystkich dziwi OVH? Ot DC, tyle że we Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do rzeczy :

 

jestem zadowolny z uslugi i jedyne co mnie boli to to, że musze placic te prawie 200zł, bez mozliwosci zadnej negocjacji. zebym mogl chociaz zaplacic cene z allegro.

 

 

ogolnie ani nie polecam ani nie odradzam. sam raczej przedluze ten abonament, ale boli mnie podejscie 'jak sie nie podoba to spier*'

 

 

jeden z lepszych postów jakie ostatnio czytałem,

ciekawe czy boli Cię też podejście innych firm, np. że nie możesz nic utargować z ceny za prąd, gaz, czynsz, itd, itp,

jeżeli Cię boli to chyba jesteś wiecznie wk...............ny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem 1-postowym użytkownikiem forum, ale znalazłem wątek nt. firmy group5, więc podzielę się moim doświadczeniem.

Specjalnie założyłem tam konto, posiadam je od niecałego roku. Załadowałem 50.7 GB danych plików w tym czasie. Teraz otrzymałem informację o łamaniu regulaminu i ew. zawieszeniu konta, jeśli nie dostosuję się do regulaminu, w którym, wg. mojej interpretacji nie ma nic nt. zakazu funkcjonowanie stron, z których można pobierać pliki.

 

§6.5. Zabronione jest tworzenie na serwerach group5.pl serwisów typu download/upload oraz mirrorów stron, zabronione jest również archiwizowanie na serwery group5.pl innych serwerów lub stron internetowych.

 

Ktoś mi wytłumaczy co to jest strona typu download/upload?

Sądziłem, że witryny tupu "rapidshare".

 

Ruchu dużego nie generuję.

 

Jak na razie żadna argumentacja nie przeszła, otrzymuję za każdym razem informację, że

 

Jak już pisałem:

"Strona jest typu download - jej celem jest dostarczanie plików do

pobrania/downloadu."

 

I jak znam życie, głową muru nie przebiję.

 

Jako plus dodam szybki czas odpowiedzi na moje maile i dobre działanie serwera.

 

Jako minus - cała oferta pod hasłem "nielimitowany" - to tylko hasło reklamowe.

 

A tutaj na forum wyraźnie odpowiadał pan z firmy group5, że TAKA FORMA PROWADZENIA STRON JEST DOPUSZCZALNA.

 

Jestem zły, bo straciłem dużo czasu na upload plików i przygotowanie strony.

 

NIE POLECAM! Za tą cenę można kupić każdy inny, również limitowany w rzeczywistościhosting, ze znacznie lepszym panelem administracyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×