Skocz do zawartości

Polecane posty

Więc moim zdaniem miałeś stronę typu download. Łamałeś ich regulamin. Nie wiem po co narzekasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Całkiem ciekawa rzecz.. w sumie fajny przykład (wśród tych wszystkich nazw.pl i innych firm, które rzekomo "dokładnie określają co można, a czego nie"), że wychodzi tak, jak sobie admin/BOK myśli... dają dysk do zasiedlenia, a potem się okazuje, że nie można... to co na ten dysk wrzucać w takim razie? Przecież to logiczne, że wszystko wgrane to jest upload, a wszystko zgrane to jest download (patrząc od strony usera)... śmiech na sali..

 

To może być tylko (kolejną) przestrogą przed firmami oferującymi "no limit"... heh marketingowa ściema...

ba, sporo firm, jak by ktoś poczytał, potrafi takie jaja robić nawet przy limitach.. że ilość plików nie taka, a wielkość nie taka.. itd. itp.. i wychodzi na to, że nie da się tak naprawdę użyć tego, bo są kruczki... w mojej opinii to w ogóle jest sprawa do UOKiK... tak samo tzw. "overselling".. że gościu zajmie 4,5 GB na dysku i possie 50GB transferu to od razu firma marudzi.. a "przecież zapłacił"... i zaczyna się pierdu pierdu.... no ale to też inna dyskusja, niczym rzeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

crazyluki, nie podam adresu, jestem www-noobem, strona jest marna, a jak widzę, na tym forum panuje świetnie sobie działający trolling. Wyobraź sobie stronę o emulatorach z rozbudowanym downloadem (dużo plików, obrazy płyt (w sensie płyt hardwarowych, nie CD) itp).

Czy możesz mi podać zatem jaka strona nie jest typem download? Taka, która ma tylko tekst?

Jeszcze nie nie otrzymałem odpowiedzi od admina, co mam dokładnie zrobić, co usunąć, więc sprawa jeszcze nie jest otwarta. Ale sama reakcja na moją stronę świadczy o jednej wielkiej ściemie reklamowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie sytuacje zawsze będą występowały przy tego typu ofertach.

Za stronę download/upload można uznać każdą, nawet tą na której znajduje się parę plików po parę kb.

Bez dokładnego sprecyzowania, iż np download oznacza pobieranie plików w ilościach XX w czasie XX czy pobranie danych wielkości XX w czasie XX itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5

Miałem nie odpisywać gdyż już panu udzieliłem odpowiedzi na email który pan napisał, ale skoro próbuje pan "odwracać kota ogonem" to odniosę się do zaistniałej sytuacji.

 

Konto użytkownika zostało sprawdzone pod kontem zgodności z regulaminem, po analizie zawartości okazało się, że jest ono pełne plików archiwów zip/chd, które są przeznaczone do pobierania ze specjalnie przygotowanej strony zawierającej linki do tychże plików.

 

Regulamin webhostingu określa jasno iż tego typu strony nie mogą być utrzymywane na naszych serwerach - o czym pan dokładnie wie gdyż zapoznał się pan z regulaminem naszego webhostingu.

 

Został pan poinformowany o łamaniu regulaminu i o tym iż ma pan 7 dni na dostosowanie konta do wytycznych regulaminu, ale pan zamiast dostosować się do otrzymanych informacji woli rozpisywać się po forach internetowych jacy to źli w group5.pl bo mi zwrócili uwagę.

 

PS.

"NIE POLECAM! Za tą cenę można kupić każdy inny, również limitowany w rzeczywistościhosting, ze znacznie lepszym panelem administracyjnym." Konto jest obsługiwane za pomocą DirectAdmina przez znaczną większość klientów uważany za jeden z najrozsądniejszych pod względem funkcjonalności paneli administracyjnych.

 

PS2. http://jestem.pro/emu/index.php - o tę "witrynę" się rozchodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda strona jest stroną typu "download". Jak wchodzę na wht to pobiera się mnóstwo plików. Generalnie to chciałbym niektórym uświadomić, że to całe zamieszanie ze stronami internetowymi polega na tym, że są pliki pobierane przez użytkownika. Nie da się zrobić strony "nie-download" (pliki przesyłane przez gołębie pocztowe, telepatycznie). W ogóle to nie wiem czy jest sens to komentować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@krokodyl czy ty dobrze się czujesz ??

 

Wyśmienicie. Zapytać o samopoczucie warto kogoś komu zdaje się, że może dostać "hosting bez limitu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzi, ale ja akurat mam w NetArt i tam troszke taniej jest (wpierw pare zł nie pamietam dokladnie ale nie 1 a teraz 95zł).

OT: wciąż mnie dziwi jak można przepłacać prawie dwukrotnie za domeny.. w życiu nie dałbym takich pieniędzy za przedłużenie.. widać dla nie których ważniejszy znaczek aniżeli pieniądze.. endOT

 

PS2. http://jestem.pro/emu/index.php - o tę "witrynę" się rozchodzi...

Tu uważam Pańskie zachowanie zdecydowanie nie na miejscu. Jeśli Wasz klient nie chce publikować na tym forum adresu swojej strony, powinien Pan to uszanować. Takie zachowanie nie przystoi człowiekowi występującemu w imieniu firmy świadczącej usługi. Idąc tym tokiem postępowania, w końcu może przecież dojść do tego iż zacznie Pan wyciągać dane osobowe do publicznej wiadomości, tylko dlatego że w Pańskim zamyśle urodziła się myśl porównująca to forum z sądem najwyższej instancji.

 

Nikt z Nas tutaj nie jest od osądzania czy zrobili Państwo dobrze czy źle blokując komuś konto. A klient także powinien być odrobinę mądrzejszy i jeżeli nie zgadza się z Państwa decyzją, zawsze przysługuje mu prawo zgłoszenia tego faktu do rzecznika praw konsumenta. Przy okazji rzecznik sprawdzi zgodność regulaminu oferty z obowiązującym w pl prawem, w dodatku za darmo.

 

Panowie tak jest o wiele sensowniej. Wylewanie żali niczego nie zmienia.. dlatego apeluję o rozsądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5

@Raffuss - link do strony nie jest danymi osobowymi a skoro @hao przedstawił zaistniałą sytuację w sposób jaki przedstawił i wyciągną to na forum publiczne, a puźniej zaczęło się trollowanie przez @Sponsi uznałem za zasadne opublikowanie linku do tej strony.

 

@Prohost - ja nie wnikam czy to legalne czy nie - po prostu u nas takie serwisy są zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Raffuss - link do strony nie jest danymi osobowymi a skoro @hao przedstawił zaistniałą sytuację w sposób jaki przedstawił i wyciągną to na forum publiczne, a puźniej zaczęło się trollowanie przez @Sponsi uznałem za zasadne opublikowanie linku do tej strony.

Mam prawo mieć odmienne zdanie. Przypomina mi to zabawę dzieci w piaskownicy. Proszę wybaczyć ale od przedstawicieli firm oczekuje się jednak chłodnego podejścia do tematu oraz rozsądnego sposobu prowadzenia dialogu z każdym klientem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o nieprowadzenie dyskusji tym tokiem.

Pliki usuwam, bo wiem, że z wiatrakami nie wygram i znam realia interpretacji regulaminu przez właścicieli firm, banki itp...

 

Wracam do tematu: Co to jest (z definicji?) "serwis typu upload/download" ?

 

A pozatym wyczuwam tutaj nutkę hipokryzji:

 

 

cytat, którym się sugerowałem kupując konto (jeden z dwóch, które znalazłem)

 

user:

mogę kupić u was konto i postawić download typu RapidShare ? :P

zapełnie dysk ok. jakieś 1TB zobaczymy ile macie zasobów :P

opowiedź:

Jeśli zasoby konta nie złamią polskiego prawa i regulaminu to proszę bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myślę, że wniosek, że "każda strona jest stroną typu download, bo przy wizycie pobiera się pliki" to trochę definicja na wyrost... ja bym powiedział, że każda strona, na której jest link do pliku (w sumie ten plik nawet nie musi być zamieszczony lokalnie - spójrzcie jakie TO daje pole do manewru usługodawcy - może w skrajnych wypadkach wyrzucić za posiadanie samych linków... co jest już tupetem.. oczywiście pamiętając, że to linki do legalnych rzeczy, nie jakieś forum warezowe, że "my tylko udostępniamy linki".. ale to już inna historia) - wtedy to jest download...

 

No ale ja i tak się dziwię jak można zapełnić np. 20 GB dysku stroną typu nie-download.. heh(e)...

 

Czyli wracając - takie zastrzeżenia powodują, że usługa tak naprawdę z punktu widzenia klienta "nie ma sensu"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli wracając - takie zastrzeżenia powodują, że usługa tak naprawdę z punktu widzenia klienta "nie ma sensu"...

 

Ale kiedy klienci chcą dostawać coraz więcej, za coraz mniejsze pieniądze, to firmy wpadają na pomysł, by powiedzieć, że wszystko jest bez limitu... W USA jest to już dość powszechne, ale często okazuje się, że ten hosting nie jest nawet w stanie strony załadować później, kiedy otrzymuje się wszystko nielimitowane za kilka dolarów :P.

 

Taka funkcjonalność ogólnie 'ma sens'... problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy użytkownicy zachęceni 'brakiem limitów' faktycznie próbują to wykorzystać :P. Przecież jeśli każdy użytkownik wykorzystywałby 10-20GB, mając w świadomości, że normalnie wykorzystując hosting nigdy nie będzie miał problemów z miejscem, zamiast pokazywać providerowi, ile to jest w stanie załadować plików, to wyglądałoby to nieco inaczej :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie reprezentujesz firmę, pełna profeska.

 

"Nie popełnia błędów ten co nic nie robi"

 

Poza tym czepiasz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi,

ja bym powiedział, że każda strona, na której jest link do pliku
No ale ja i tak się dziwię jak można zapełnić np. 20 GB dysku stroną typu nie-download.. heh(e)...

 

A powiedzmy, że ktoś sobie zrobi stronę z filmikami w formacie flv czy tam mp4. Filmiki będą odtwarzane w odtwarzaczu flashowym, zgodnie z tą definicją nie będzie to strona download? Spokojnie można sobie zapełnić taką stroną 20 giga...

 

Przykład z drugiej strony: firma umieszcza cennik do ściągnięcia w pdf. No jak nie patrzeć, zgodnie z regulaminem, jest to strona "typu download".

 

To jest taka polityka typu: w urodzinowej promocji dostajesz 1000 bezpłatnych minut *

*maksymalny czas połączenia 1 minuta, naliczanie dziesięciominutowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze tak sie juz podepne...

chcialbym zrobic strone mysle, ze tak ok 500/1000 odwiedzin dziennie. I nie chodzi mi tu o strone typu download tylko o cos w stylu bloga ; ) Myslicie ze da rade na tym hostingu czy lepiej wybrac cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze tak sie juz podepne...

chcialbym zrobic strone mysle, ze tak ok 500/1000 odwiedzin dziennie. I nie chodzi mi tu o strone typu download tylko o cos w stylu bloga ; ) Myslicie ze da rade na tym hostingu czy lepiej wybrac cos innego?

 

Jest na tyle sensownych hostingów, że szkoda ryzykować moim zdaniem, biorąc kota w worku  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jaki dobry hosting polecacie na te 1k wejsc dziennie?

 

to jest temat o grou5, więc nie powinienem tego pisać no ale dobra... popatrz na forum - jest ionic, hekko, neteasy :lol: sprawdzone firmy, posiadające wielu klientów tu na forum ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5

@Pappi - nie powinno być najmniejszego problemu z takim ruchem na stronie - możesz założyć konto na okres testowy (7dni) i sprawdzić.

 

@Lan Hikari - "sprawdzone firmy, posiadające wielu klientów tu na forum" - ;):lol:;) argumentacja nie do podważenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
argumentacja nie do podważenia

 

Lepsza niż twoja, tego nielimitowanego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×