Skocz do zawartości

Polecane posty

Czy Ty tozumiesz co czytasz ?

generuje ruch przekraczający średnią dobową

Ruch w nocy jest znikomy wiec przyjmijmy ze przez prawie 12h dziennie na stronie nic się nie dzieje, w takim razie aby przekroczyć średnią 2,5mbit'a przez pozostałe 12h musiałbyś używać NON STOP 5mbit łącza (co w sumie tez proste nie bedzie, a jesli Twoja strona ma az tyle odwiedzin dziennych, to raczej nie powinna byc na shared hostingu)

 

A co do group5 to życze powodzenia, a w niedługim czasie postaram sie przetestowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Ty tozumiesz co czytasz ?

Tja.

 

Ruch w nocy jest znikomy wiec przyjmijmy ze przez prawie 12h dziennie na stronie nic się nie dzieje, w takim razie aby przekroczyć średnią 2,5mbit'a przez pozostałe 12h musiałbyś używać NON STOP 5mbit łącza (co w sumie tez proste nie bedzie, a jesli Twoja strona ma az tyle odwiedzin dziennych, to raczej nie powinna byc na shared hostingu)

Załóżmy więc, że ktoś ma zamiar uruchomić portal typu instalki.pl na takim serwie. No cóż, parametry zachęcają, a jak wiadomo naiwni się znajdą. Wówczas (tj. po promocji strony itd.) dam sobie obciąć palec, że średnia przekroczy parametry oferowane przez group5.pl.

 

A co do group5 to życze powodzenia, a w niedługim czasie postaram sie przetestowac ;)

Mogę powiedzieć to samo. Nie mam nic przeciwko kolejnej firmie, która planuje podbić rynek (w końcu ZDROWA konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła), ale chwyty takie jak unlimited za dwie stówy rocznie są IMO chwytami poniżej pasa...

 

I to byłoby na tyle ode mnie w tym temacie. :) Już nikt nie będzie na was wieszał psów. :P

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może i ta 1/40 wypada korzystnie co nie zmienia faktu , że nie powinno sie nazywać unlimited bo tak naprawdę to jest limited ;)

 

"reklama wprowadzająca w błąd. W świetle rodzimego prawa czynem nieuczciwej konkurencji pozostaje więc reklama wprowadzająca klienta w błąd i mogąca przez to wpłynąć na jego decyzję co do nabycia towaru lub usługi (art. 16 ust. 1 pkt. 2 ustawy). "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5

To jest to o czym Adrian wspomniał stronę czy dwie temu... Jednak dałem się podpuścić...

 

@Ryś co ty BREDZISZ !!! Zobacz czy gdziekolwiek pisze, że przepustowość jest bez limitu. Jak bym tak napisał to bym skłamał, bo łącze jest 100mbps. Inna sprawa, że regulaminy trzeba czytać. My tego nie ukrywamy, a limitowanie kont jest standardem w przypadku hostingów współdzielonych.

 

Jeśli macie problem i twierdzicie, że kogoś oszukuje to wystarczy napisać maila do klientów którzy na przykład nabyli konta na aukcji z allegro i zapytać - mogę zagwarantować, że będą zadowoleni z jakości usługi i obsługi.

 

PS. Apropo przepustowości - wykres z serwera proxy dla sieci segmentu sieci około 100 userów. Dziennie około 1000000 zapytań.

 

sovl74.png

 

Jak widać średnio na dobę 2,5mbps to BARDZO DUŻO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobacz czy gdziekolwiek pisze, że przepustowość jest bez limitu.

 

Kłamiesz, napisałeś przecież na stronie:

 

Transfer roczny - BEZ LIMITU

Transfer miesięczny - BEZ LIMITU

 

Transfer BEZ LIMITU wymusza przepustowość BEZ LIMITU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się też wtrącę...

 

Pomijając fakt, czy oferta jest unlimited, czy też limited, wg mnie szukacie trochę na siłę powodu, żeby się przyczepić. Przecież mimo wszystko użytkownik dostaje w pewien sposób 1/40 zasobów serwera i łącza, co w tym przypadku daje "własne 2,5 Mbps" na konto. Jakby nie patrzeć, cena za takie "nielimitowane" 2,5 Mbps + dostępne zasoby serwera jest bardzo mała.

 

Nawet jeśli nie jest to nielimitowane łącze to i tak użytkownik dostaje spory kawałek łącza dla siebie, który sam w sumie nie kosztuje mało. Gdyby jeszcze serwer stał na polskich łączach to oferta w ogóle powalałaby cenami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5

@Sebak - A może oświecisz nasz ilu użytkowników per serwer jest w efuturo.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@group5 ależ proszę bardzo. Średnio na 1 serwerze znajduje się 250 użytkowników. Wszystkie serwery są w naszej serwerowni gdzie mamy pełną dowolność w ich konfiguracji sprzętowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5

I teraz licząc ICH sposobami: zakładając łącze 100mbps. 100x250=0,4=400kbps

 

No i licząc tym sposobem masz strasznie wolny hosting... Wolniej niż upload na neo 6mbps...

 

To tak dla uświadomienia, że takie liczenie nie ma sensu i Ty jako dostawca usług powinieneś świetnie o tym wiedzieć a nie wdawać się w dywagacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jest drobna różnica, ja nie mówię klientom że maja nieograniczony transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co ty liczyłeś jest kompletnym bezsensem.

teraz licząc ICH sposobami: zakładając łącze 100mbps. 100x250=0,4=400kbps

 

No i licząc tym sposobem masz strasznie wolny hosting... Wolniej niż upload na neo 6mbps...

Takie 400 kbps ~ 100+ GB transferu /mc. Teraz popatrz czy efuturo oferuje gdzieś takie pakiety transferowe :-)).

A co do sformułowania nie ograniczony transfer = nie ograniczone łącze -- co w tym widzisz błędnego.

Jeżeli to się nie spełnia to nie ma mowy o świadczeniu takich usług.

Jakby na to nie patrzeć Twoje "unlimited" ma jakiś limit, a więc wydaje mi się że można było by się do tego prawnie przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5

No a jak ma nie mieć jak karta sieciowa w serwerze jest 100mbps !!!

 

Wielu dostawców limituje konta które generują obciążenie serwera i o tym nie informuje - my piszemy wyraźnie w regulaminie - po to jest taki zapis w regulaminie żeby jeden z drugim zakładając klony RS nie próbował konkurować na hostingu współdzielonym. Jak chcesz to robić to kupujesz serwer dedykowany i bierzesz na siebie odpowiedzialność.

 

Wiecie jak wyglądają wasze posty ?? Jak walenie głową w mur - nie rozwalisz ale może choć pęknie i jak tylko pojawi się rysa to przychodzi następny z takim samym założeniem.

 

Żenada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając tą męczącą dyskusję chciałbym zadać 1 pytanie.

Rozumiem że limit transferu nakładacie --ok.

Teraz pytanie, czy nakładacie jakiś limit na wykorzystaną przestrzeń dyskową? Czy na przykład jeżeli wgram 60 GB plików lub więcej, mogę dostać blokadę konta, lub moje pliki zostałyby usunięte?

Z góry mówię że pliki są w 100% legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha weź np. zrób ze swojego serwa mirror dla nowej dystrybucji linuxa to zobaczysz jaki bedzie transfer....

 

Spróbuj z openSuSE lub Fedorą.....

 

Aha i leć do Providenta po kredyt bo nie spłacisz wypapranego transferu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość group5

Zamilcz kobieto...

 

 

Tym postem kończę moją krótka ale jakże bujna obecność na forum - bo to mija się z jakimkolwiek celem. To co się tu dzieje to trolling pełna gębą...

 

Jeśli ma ktoś jakieś pytania zapraszam support@group5.pl.

 

Przy okazji pozdrawiam ludzi którzy życzyli mi powodzenia, a była to jakby nie patrzeć konkurencją - również życzę im tego samego.

 

Pozdrawiam

W.Sitkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pełną gębą...to group5 ma PR ... kompromitacja po całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ktoś przecież szukał taniego rozwiązania na backup maszyn ;) a tu hokus pokus pojawia się group5 :P brać i zapychać im dysk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.......... ja obecnie przygotowuje firmę hostingową, i na pewno nie wprowadzę oferty unlimited, nie ma to żadnego sensu, na 100% nie zwiększy sprzedaży a wręcz odwrotnie to odstrasza klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co to gdybanie. Poczekajcie kilka miesięcy i zobaczymy jak się będzie group5 trzymać. Jeśli dobrze, to oznacza, że w Polsce taka oferta ma rację bytu. Przez większą częśc postów w tym temacie przemawia typowa polska zawiść i zazdrość. Zajmijcie się swoimi hostingami.

 

elmer_fudd przypominam, że do prowadzenia płatnego hostingu potrzebna jest firma oraz pełnoletność, a tej nie masz sądząc po poziomie twoich postów.

 

No i nikt rozsądny nie bierze kredytu w Providencie, gdzie skala oprocentowania w skali roku oscyluje koło 60-70% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niedlugo przetestuje transfer unlimited, moj kolega kupil tam host, rozda kilka kont ftp pod szybkie sciagnie plikow z serwera cs, lacznie bedzie to z 10 serwerow na kazdy serwer srednio 50gb co daje razem ~500gb/miesiac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmer_fudd przypominam, że do prowadzenia płatnego hostingu potrzebna jest firma oraz pełnoletność, a tej nie masz sądząc po poziomie twoich postów.

 

Firmę to ja mam zarejestrowaną, mam serwery w data-center GTS Energis - Piaseczno, po prostu nie mogę patrzeć na "szablonowe" hostingi. Każdą dobrą firmę jest stać na porządną witrynę a nie na szablon z Template Monster. Więc samo to że witryna jest z szablonu to już mnie wygina w drugą stronę, ludzie postawcie na profesjonalizm, bo tandetę to można w 15 minut zrobić, a potem jest płacz że go "pojechali" na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdą dobrą firmę jest stać na porządną witrynę a nie na szablon z Template Monster. Więc samo to że witryna jest z szablonu to już mnie wygina w drugą stronę, ludzie postawcie na profesjonalizm, bo tandetę to można w 15 minut zrobić, a potem jest płacz że go "pojechali" na forum.

 

zalozeniami dobrej witryny sa:

- rzetelne i pełne informacje o ofercie i firmie

- od strony graficznej powinno to byc mile dla oka i poukladane

- uklad strony powinien byc logiczny

 

to czy dana strona jest wykonana przy uzyciu szablonu, czy tez nie.. nie ma wiekszego znaczenia. Najważniejsza jest funkcjonalosc i estetyka witryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy całym prawdopodobnym braku profesjonalizmu przedsięwzięcia group5, przeciwnicy zabierający głos w tym temacie w większości wykazali się na prawdę żałosnym poziomem niższym od group5, a szkoda, bo w przepychanki słowne wdały się osoby, po których bym się tego nie spodziewał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×