Skocz do zawartości

Polecane posty

przy całym prawdopodobnym braku profesjonalizmu przedsięwzięcia group5, przeciwnicy zabierający głos w tym temacie w większości wykazali się na prawdę żałosnym poziomem niższym od group5, a szkoda, bo w przepychanki słowne wdały się osoby, po których bym się tego nie spodziewał

 

idealnie to podsumowales! wyjales mi to niemalze z ust.

 

ja rowniez proponuje zeby napierw pojawilo sie kilku uzytkownikow tego hostingu ktorzy mogliby sie rzetelnie wypowiedziec o jakosci produktu.

jakos dreamhost ,site5 i tym podobne dzialaja a maja podobna oferte co group5... dajmy im szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje ograniczenia, nawet dyski sieciowe. Pojemności mogą być ogromne, ale zawsze mają swoje ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej powinniscie pomyslec o ograniczeniach od strony uzytkownika... czyli typa z neo ktory w zyciu nie wysle wiekszej ilosci danych... I to pewnie tez o to chodzi w unlimited accounts jesli chodzi o group5.pl. Wniosek? unlimited to pojecie wzgledne :-) I zawsze mozna pofilozofowac... I w nawet tak prostym slowie jak unlimited, teorytyka i praktyka ma swoje miesce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko ma swoje ograniczenia, nawet dyski sieciowe. Pojemności mogą być ogromne, ale zawsze mają swoje ograniczenia.

 

serio?

 

ale przeciez chodzi o to ze group5 nie limituje pojemnosci, w sensie - jesli bedzie potrzeba to doloza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aktualnie testuje transfer, bedzie tego jakies 10gb/dzien, bardzo chcialbym przestestowac ich miejsce na dysku, ale za bardzo nie wiem jak a szkoda bo mam 40gb na dedyku i mogłbym sprawdzic jak pojemność tylko musialby mi ktos wytlumaczyc jak to zrobic z ftp na ftp wystepuje blad : Zdalne przesylanie przerwane - prawdopodobnie NIE obslugiwane przez serwer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serio?

 

ale przeciez chodzi o to ze group5 nie limituje pojemnosci, w sensie - jesli bedzie potrzeba to doloza...

 

Można coś dołożyć, jeśli się ma do tego fizyczny dostęp. Proponuję przetestować ofertę i za jakiś czas się dowiemy, gdzie leży limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu powiem, że ich nielimitowana przestrzeń dyskowa i ew. dołożenie dysków to czysta fikcja i jedne wielkie kłamstwo. Sam jestem w trakcie testowania, pobawiłem się kontem jakieś 12h, a od 48h mam zablokowane. Do tego brak kontaktu i odpowiedzi na moje maile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można coś dołożyć, jeśli się ma do tego fizyczny dostęp. Proponuję przetestować ofertę i za jakiś czas się dowiemy, gdzie leży limit.

 

zeby to raz zdarzalo mi sie dodawac hdd/ram do dedyka...nawet tego wynajetego

eot z mojej strony - oferte zweryfikuje rynek, za 3 miesiace chetnie wroce do tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od razu powiem, że ich nielimitowana przestrzeń dyskowa i ew. dołożenie dysków to czysta fikcja i jedne wielkie kłamstwo. Sam jestem w trakcie testowania, pobawiłem się kontem jakieś 12h, a od 48h mam zablokowane. Do tego brak kontaktu i odpowiedzi na moje maile.
oferte zweryfikuje rynek, za 3 miesiace chetnie wroce do tematu

Hehe chyba jednak szybciej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee, musze powiedziec ze jezeli chodzi o transfer to nie jest źle, zasysam im z 5gb/dzien i puacz off, zobaczymy co powiedza na 10gb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5GB dziennie to nie jest jakaś duża wartość. Moje konto jest nadal zablokowane i brak jakiegokolwiek kontaktu. A wrzuciłem tylko 25GB danych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpis regulaminu

 

2. Działają na szkode użytkowników group5.pl lub użytkowników sieci internet.

 

 

1/40 zasobów jest pana - czyli jeśli będzie pan znacznie i stale
powodował większe obciążenie to działa pan na szkodę innych
użytkowników - jeśli potrzebuje pan więcej zasób ów to hosting
współdzielony nie jest odpowiedni dla pana - pan będzie potrzebował
vps-a lub dedykowanego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpis regulaminu

 

2. Działają na szkode użytkowników group5.pl lub użytkowników sieci internet.

 

 

1/40 zasobów jest pana - czyli jeśli będzie pan znacznie i stale
  powodował większe obciążenie to działa pan na szkodę innych
  użytkowników - jeśli potrzebuje pan więcej zasób ów to hosting
  współdzielony nie jest odpowiedni dla pana - pan będzie potrzebował
  vps-a lub dedykowanego serwera.

 

No ale nie rozumiem co tu jest nie jasne - ja zdecydowałem się na test i jestem narazie zadowolony z tego co otrzymałem.

 

Jest tak jak napisane jak potrzbujesz więcej to muisz zainteresować się VPS lub serwerem dedykowanym - taka jest rzeczywistoć - niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro podają 1/40 serwera to niech podadzą przykładową specyfikację do której odnosi się 1/40.

Inaczej traci to sens/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro podają 1/40 serwera to niech podadzą przykładową specyfikację do której odnosi się 1/40.

Inaczej traci to sens/

 

Mimo wszystko wole 1/40 niz 1/250 jak u @Sebak (sam napisał że ma 250 per dedyk) - co i tak jest bardzo dobrą ofertą jak na moje potrzby - pisałem w innym temacie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimo wszystko wole 1/40 niz 1/250 jak u @Sebak (sam napisał że ma 250 per dedyk) - co i tak jest bardzo dobrą ofertą jak na moje potrzby - pisałem w innym temacie na ten temat.

 

No to masz w takim razie fajnie :( bo moim zdaniem to jest bez sensu.

 

Nie pomyślałeś o tym że serwery u Sebaka mogą być kilka razy lepsze od tych z group5 (weźmy czystą teorie). Nie chce tutaj wywoływać wojny konkurencji ale o tym było już kilka tematów. NIE JEST ISTOTNE porównywanie liczby użytkowników na serwerze dwóch firm. Chyba że obydwie firmy mają taki sam sprzęt, dam prosty przykład:

 

Firma A ma sprzęt PIII 1000MHz,1GB RAM,250GB DYSK i trzyma na tym około 50 klientów.

Firma B ma sprzęt 4x Xeon 2.6 4GB RAM, 700GB Dysk i trzyma tam 400 klientów. Weź pod uwagę też overselling - co jest lepsze? Nie wiem, po prostu nie uważam że jest sens stosowania tego typu porównań.

 

i tutaj Sebak ma racje, jak ktoś definiuje jakąś wartość % to powinien określić 100% w przeciwnym wypadku nie ma to żadnego sensu i zastosowania. Chodzi mi o to że nie wiadomo czy dzielisz z innymi 1000MHz czy 2600MHz, dla mnie to istotna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem myślisz, że group5 "ładuje" tylko 40 klientów na 1 serwer?

Po prostu w regulaminie napisana jest taka wartość, która nie koniecznie oznacza ilość klientów.

Zresztą z tego co wiem u Sebaka dostajesz miejsce na serwerach IBM, lub platformach serwerowych opartych na dyskach SAS w Polsce. Wydajność takiego czegoś jest dużo wyższa.

 

Zresztą nie wiem skąd wziąłeś liczbę 1/250.

Domyślam się że chodzi Ci o to że podał taką liczbę klientów przypadającą na 1 serwer, w takim razie skąd wiesz że każdy klient wykorzystuje 100% mocy jaką wykupił?

 

Podoba Ci się group5, ok.

Storm mam nadzieję, że nie będziesz się potem żalił na forum.

Pamietaj, że 1/40 nie posiada żadnej definicji.

Nie wiadomo czy jest to łącze 1 mbps czy 100 mbps, nie wiadomo czy są to dyski 100gb czy 1tb.

Jest masa nie wiadomych. Policz sobie w ogóle opłacalność działania group5, według Twojego toku myślenia czyli 1/40 oznacza, że na serwer przypada 40 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest masa nie wiadomych. Policz sobie w ogóle opłacalność działania group5, według Twojego toku myślenia czyli 1/40 oznacza, że na serwer przypada 40 osób.

 

1/40 czyli 2,5 % to wartość maxymalna a i tak przeciętny użytkownik nie przekroczy 1% wiec na maszynie bedzie znacznie wiecej klientow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...

Podoba Ci się group5, ok.

Storm mam nadzieję, że nie będziesz się potem żalił na forum.

...

 

Ale ja nie mam zamiaru się nigdzie żalić. Napisałem, że testuje i sprawdza się wyśmienicie (jak na moje potrzeby i możliwości finansowe). Zauważ, że mimo wszystko są juz jakiś czas na rynku a opinii negatywnych nie widać -@ultraaa i ja mamy pozytywne odczucia jak narazie. A jak wiecie sami szybciej pojawi się niezadowolony klient na forum chcący obsmarować daną firmę niż zadowolony chcący się podzielić swoimi uwagami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważ, że mimo wszystko są juz jakiś czas na rynku a opinii negatywnych nie widać -@ultraaa i ja mamy pozytywne odczucia jak narazie. A jak wiecie sami szybciej pojawi się niezadowolony klient na forum chcący obsmarować daną firmę niż zadowolony chcący się podzielić swoimi uwagami.

To dla forumowiczów WHT nie ma zbyt wielkiego znaczenia. My również jesteśmy już spory czas na rynku, a jednak ze względu na target klientów nie ma o nas opinii na forach dyskusyjnych, a więc w oczach wielu forumowiczów WHT jesteśmy po prostu "mało wiarygodni" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jasne jest, że firma nie wywiązuje się z umowy jak blokuje konto po wrzuceniu kilku gb danych. Jak się coś oferuje to trzeba się liczyć z tym, że ktoś użyje tyle ile jest w ofercie. Pokazując, że nie są w stanie wywiązać się z umowy raczej dobrej oceny sami sobie nie wystawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dla forumowiczów WHT nie ma zbyt wielkiego znaczenia. My również jesteśmy już spory czas na rynku, a jednak ze względu na target klientów nie ma o nas opinii na forach dyskusyjnych, a więc w oczach wielu forumowiczów WHT jesteśmy po prostu "mało wiarygodni" :)

 

Tak jako najeżdżająca na siebie konkurencja...

 

 

 

Według mnie to jasne jest, że firma nie wywiązuje się z umowy jak blokuje konto po wrzuceniu kilku gb danych. Jak się coś oferuje to trzeba się liczyć z tym, że ktoś użyje tyle ile jest w ofercie. Pokazując, że nie są w stanie wywiązać się z umowy raczej dobrej oceny sami sobie nie wystawili.

 

Ja mam trochę ponad 5GB - i nic nikt mi nie zablokował. Rozumiem, że piszesz odnośnie tego co napisał @Sebak - @Sebak zablokowali ci za wgranie 25GB danych (coś koło tego jak sienie mylę wpisałeś stronę czy dwie temu) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×