Skocz do zawartości
ak47

[opinia] www.mzone.pl

Polecane posty

"Miło Nam Państwa poinformować, że została zakończona procedura przenoszenia kont H5 na nowy serwer Merkury.

W związku z tym prosimy zaktualizować swoje domeny na poniższe DNS-y:"

Stary serwer został wyłączony bodajże po 10 dniach, skoro nie zmieniłeś DNS jak prosiliśmy w mailach, to pretensje musisz mieć tylko do siebie, że po delegowaniu swojej domeny na nowy serwer masz stare dane.

To MZone nie stać na zbudowanie klastra DNS, żeby w razie przenosin podmieniać tylko rekordy A na odpowiednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To MZone nie stać na zbudowanie klastra DNS, żeby w razie przenosin podmieniać tylko rekordy A na odpowiednie?

Jak ktoś będzie czytał maile systematycznie wysyłane do niego, to będzie wiedział co się dzieje. Nie możemy ponosić odpowiedzialności za to, że ktoś będąc na urlopie, po 3 tygodniach od przenosin twierdzi że mu sklep nie działa, lub że baza została usunięta przez nas.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie ma prawa tak twierdzić?

W końcu po to się stosuje DNS, żeby w razie takowych sytuacji transparentnie podmienić rekordy na inne serwery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kafi, a skąd wiesz, że to nie było ustawione? Na jakiej podstawie tak twierdzisz, tylko na podstawie postu?

Ja rozumiem, że lubisz afery na forum, szczególnie z udziałem Mzone. Ale wybacz teraz, nie znasz całej sprawy, tylko to co jest napisane na forum z udziałem moim i naszego klienta.

Ja nie będę rozwijał tematu tylko po to, aby forumowe "hieny" mogły kolejną firmę obsmarowywać dla zabawy.

 

Nie będę dyskutował niepotrzebnie, odpowiedziałem na post naszego klienta i dla mnie dyskusja zakończona.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nakazujesz klientowi zmianę delegacji domeny {to WIDAĆ Z TREŚCI zacytowanego przez ciebie maila, który został do klientów rozesłany} (i masz pretensje, czemu łaskawca tego nie zrobił) - to znaczy, że SIŁĄ RZECZY nie masz jednolitych nameserverów, na których zmianą adresacji możesz żonglować, tylko każdy serwer to osobna jednostka z osobnymi, tylko-swoimi rekordami dns.

 

PS: Widzę, że teksty w stylu

Ale wybacz teraz, nie znasz całej sprawy, tylko to co jest napisane na forum z udziałem moim i naszego klienta.

spodobały ci się, i jest to jedna z twoich ulubionych wymówek na krytykę.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym, że najwięcej krytyki jest od Ciebie teraz. Zawsze przyjmujesz jedną stronę widzisz wszystko subiektywnie, ale jeśli chodzi o inne firmy to siedzisz cicho i zawsze jest ok. Jak ktoś będzie chciał znaleźć problem, to go znajdzie.

 

Tu problem nie dotyczył tylko DNS, a także czegoś innego.

Krytyka owszem, ale grajmy fair.

 

My staramy się zapewnić wysoki standard, zmieniliśmy serwery na Dell dla naszych klientów, nie dla widzi mi się.

 

Klient jakoś nie wspomniał nawet o tym, o czym pisałem wcześniej, nasz administrator poprawił plik konfiguracyjny klienta, chociaż nie musiał.

Klienta ma prawo być niezadowolony, ale Panowie nie traktujcie Mzone jak jakiegoś krzaka.

 

Na nowym serwerze są nowe DNS`y, stare (było ich kilka) jak najbardziej działają także.

 

Skoro nakazujesz klientowi zmianę delegacji domeny {to WIDAĆ Z TREŚCI zacytowanego przez ciebie maila, który został do klientów rozesłany} (i masz pretensje, czemu łaskawca tego nie zrobił) - to znaczy, że SIŁĄ RZECZY nie masz jednolitych nameserverów

I tu się mylisz, były wysyłane maile, newsletter i przekierowania na nowe DNS. Strona działała przez okres 3 tygodni na starym serwerze, ponieważ klient w pliku konfiguracyjnym swojej strony zamiast wpisać "localhost" miał wpisane IP starego serwera. Administrujemy serwerem, nie stroną klienta, nie zaglądamy na konta klienta bez jego prośby, ze względu na szacunek dla niego i zawartości jego serwera. W końcu mogą tam być prywatne dane, których klient nie życzyłby sobie aby ktoś zobaczył.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jednak jestem po stronie @kafiego. Poszliście na łatwiznę karząc zmieniać DNSy, zamiast zrobić to automatycznie i w ogóle nie mieszać w to klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym@ Przecież napisałem, że informacja o zmianie DNS była dodatkową.

Stare DNS będą z czasem wyłączone, nie wiem za jaki czas, rok, miesiąc, to dlatego prosimy klientów o zmianę na nowe, aby nie robić tego w przyszłości. To nie tak jak piszesz, że poszliśmy na łatwiznę, bo stare DNS cały czas działają:

 

; > DiG 9.6-ESV-R4 > -t A ns1.mzhost.eu

;; global options: +cmd

;; Got answer:

;; ->>HEADER

;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 2, ADDITIONAL: 2

 

;; QUESTION SECTION:

;ns1.mzhost.eu. IN A

 

;; ANSWER SECTION:

ns1.mzhost.eu. 14400 IN A 31.3.234.18

 

;; AUTHORITY SECTION:

mzhost.eu. 86400 IN NS ns1.mzone-net.co.uk.

mzhost.eu. 86400 IN NS ns2.mzone-net.co.uk.

 

;; ADDITIONAL SECTION:

ns1.mzone-net.co.uk. 14400 IN A 31.3.234.18

ns2.mzone-net.co.uk. 14400 IN A 31.3.234.19

 

;; Query time: 284 msec

;; SERVER: 69.56.222.10#53(69.56.222.10)

;; WHEN: Sun Aug 14 10:05:31 2011

;; MSG SIZE rcvd: 130

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie problem w tym, że najwięcej krytyki jest od Ciebie teraz. Zawsze przyjmujesz jedną stronę widzisz wszystko subiektywnie, ale jeśli chodzi o inne firmy to siedzisz cicho i zawsze jest ok.

Och tak... Oczywiście!

Szczególnie np. tu - http://www.webhostingtalk.pl/topic/31765-wirtualny-poszukiwania-w-zastepstwie-mzhostu/page__view__findpost__p__265014 - się na ciebie wybitnie uwziąłem, prawda?

 

PS: Mi też będziesz, podobnie jak to robiłeś w przypadku @megi, codziennie dowalać po jednym shocie minusików, bo pogodzić się z krytyką nie potrafisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kafi@ no przepraszam, ale wjechałeś na nas, jakbyśmy nie wiedzieli jak ustawić DNS na nowych serwerach.

W końcu po to mamy administratorów, aby myśleli o takich rzeczach.

Niestety takie sprawy często wyglądają inaczej od strony firmy i osoby postronnej.

 

Minusa dostałeś nie z rewanżu, a za to (zresztą sam nie wiem, za co Ja go dostałem), że się z Tobą nie zgodziłem i byłeś w błędzie. Cały czas pisałeś o DNS, ja Ci przecież tłumaczyłem, że problem nie był w DNS`ach.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc w takim razie precyzując. Określmy tą sytuację takim zdaniem:

Strona działała na NOWYM serwerze używając STAREGO HOSTNAME SERWERA BAZY DANYCH.

Przyznaj, że to lekko inaczej brzmi, niż to, że Strona działała na STARYM serwerze.

Gdybyś tak od razu napisał, nie było by żadnych niedomówień.

 

A tak, to mówienie o starym serwerze, dodając jeszcze nakaz zmiany serwerów DNS z powodu migracji, wyraźnie wskazywało na to, że po prostu migracja na nowy serwer wymagała interwencji klienta w postaci zmiany delegacji dla domen.

 

 

PS:

Minusa dostałeś nie z rewanżu, a za to (...), że się z Tobą nie zgodziłem i byłeś w błędzie.

Reputacja nie służy do polemiki, tylko do wyrażania wartości merytorycznej postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznaj, że to lekko inaczej brzmi, niż to, że Strona działała na STARYM serwerze.

To może wyjaśnię Tobie i oczywiście klientowi, który opisał problem:

 

Dwa serwery działały w tym samym czasie przez okres około 14 dni (licząc od uruchomienia i przenosin kont do nowego serwera), klient miał wpisane w pliku konfiguracyjnym IP starego serwera H5. Pomimo tego, że strona działała już na nowym serwerze (Mercury), system zapisywał rekordy w bazie danych na starym serwerze. W momencie kiedy wyłączyliśmy stary serwer, baza przestała działać.

 

Nie mogliśmy wiedzieć przecież, że klient wpisał w pliku konfiguracyjnym swojego sklepu IP serwera H5, zamiast standardowego localhost.

Problemy w większości wynikają z niedomówień, ale że Polski klient jest bardzo nerwowy i zawsze wini firmę to już odrębny temat.

 

Mam nadzieje, że sprawa teraz już została wyjaśniona i nasz "topór wojenny" zakopany.

 

Jeśli chodzi o mój j. polski Kafi, masz rację można było napisać inaczej. Problem polega na tym, że za długo przybywam za granicą i czasami zdania, które piszę mogą mieć inny sens wyrażony w pisaniu niż odbiorca by to oczekiwał.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czyli dokładnie cytując

Strona działała na NOWYM serwerze używając STAREGO HOSTNAME SERWERA BAZY DANYCH.

Jak widzisz, odpowiednie wysłowienie się może pozwolić uniknąć oskarżeń o niekompetencje.

 

Zastanawia mnie tylko odniesienie powyższego postu do cytatu:

Stary serwer został wyłączony bodajże po 10 dniach, skoro nie zmieniłeś DNS jak prosiliśmy w mailach, to pretensje musisz mieć tylko do siebie, że po delegowaniu swojej domeny na nowy serwer masz stare dane.

Tu wyraźnie jednak winisz nie o hostname dibi, tylko o zmianę DNSów...

Człowieku! Zdecyduj się w końcu, a nie jak chorągiewka zmieniasz wersję wydarzeń ciągle się kompromitując.

 

A jeśli wysławiasz się tak, jak się wysławiasz, to masz to co masz.

Na przyszłość zamiast fochać się, to przemyśl 10* swoją odpowiedź i skonstruuj ją tak, żeby nie prowadziła do niedomówień.

 

Tu naprawdę nikt nie chce cię zagryźć i pożreć twojej firmy. Ale jeśli sytuacje przedstawiasz w sposób nie do końca zrozumiały, to nikt głaskać się nie będzie. Sorry Winnetou :)

 

PS: Na przyszłość - takie sytuacje (próby connectów do jakiegokolwiek portu na stary adres IP) wypada logować, a może i nawet na to nie zezwalać.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu problem nie dotyczył tylko DNS, a także czegoś innego.

Tu masz odpowiedźw mojej poprzedniej wypowiedzi.

 

Stary serwer został wyłączony bodajże po 10 dniach, skoro nie zmieniłeś DNS jak prosiliśmy w mailach, to pretensje musisz mieć tylko do siebie, że po delegowaniu swojej domeny na nowy serwer masz stare dane.

Kafi, ja rozumiem, że na forum są sami doskonali ludzie, ja niestety nie jestem. W pośpiechu coś napisałem, potem sprawdziłem, a sam nie administruje naszymi serwerami (moja działka jest zgoła inna w naszej firmie).

 

Tak więc aby dać dokładną odpowiedź musiałbym się skonsultować z osobą, która załatwiała problem na helpdesku. To dlatego właśnie forum nie jest odpowiednim miejscem na takie dyskusje, ponieważ nie da się tu wszystkiego sprawdzić odrazu, zawsze zapraszam na helpdesk lub chat.

 

Ponownie znowu wracamy do tematu sformułowania zdań, tak aby odbiorca wiedział o co chodzi. Tu przyznam Ci trochę racji, co innego miałem na myśli pisząc odpowiedź w tym poście, a co innego napisałem. Jednak na forum zawsze jest to jak burza, nie zawsze wszystko można edytować w poście itp. :)

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Czy naprawdę trzeba się wszystkiego czepiać i wszędzie szukać dziury w całym ? Bo ja tutaj doszukuje się celowego sabotowania tematu żeby dopieprzyć, ot tak po Polsku bo w tym jesteśmy dobrzy. Pół strony pieprzenia o niczym i obrzucanie się błotem. Panowie dajcie na luz i nie czepiajcie się o to że Irek napisał przecinek przed albo po. Bo kogo to interesuje i jakie to ma znaczenie ?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo kogo to interesuje i jakie to ma znaczenie ?

Skoro ciebie to nie interesuje, to po co czytasz te brednie ;)

To nie jest kwestia przecinka, tylko dosyć rażącego błędu merytorycznego w wyjaśnieniach.

 

W pośpiechu coś napisałem, potem sprawdziłem, a sam nie administruje naszymi serwerami (moja działka jest zgoła inna w naszej firmie). Tak więc aby dać dokładną odpowiedź musiałbym się skonsultować z osobą, która załatwiała problem na helpdesku.

Na przyszłość, tak, jak napisałem - nie śpiesz się, żeby odpisać 30 sekund po krytykującym poście, nie fochaj się też na innych, tylko sprawę wewnętrznie wyjaśnij, przemyśl, skonstruuj jakieś rozsądne wyjaśnienia, daj kilku osobom do przeczytania i poprawienia, no i na końcu umieść na forum :)

 

W sumie to motto także i wielu innych właścicieli/przedstawicieli firm powinno sobie wziąć do serca.

 

[eOt]

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dobra, teraz moja kolej. Jako że siedzę już prawie miesiąc (i jeszcze długo pewnie posiedzę) w MZone, pozwolę sobie napisać własną prywatną opinię na temat działania serwerów i supportu z którego korzystałem dwa razy, wczoraj i dziś.

 

Jestem BARDZO zadowolony z jakości usług świadczonych przez firmę MZone. Serwery chodzą bardzo szybko i bardzo stabilnie. Nie zauważyłem przerw w działaniu serwera, nie zauważyłem spowolnienia w działaniu serwera. Trzymam na koncie jakieś swoje pliki i strony na które prawie nikt nie wchodzi, prócz tego trzymam strony i pliki paru znajomych. Na część stron jest spora ilość wejść, na inne tak jak na moje, znikoma. Nikt nie monitował mi że coś nie działa, że coś jest nie tak itd. Oby było tak dalej to będę bardzo długo klientem firmy MZone.

 

Jak wspomniałem, korzystałem dwa razy z Supportu, poprzez LiveChat. Wczoraj to się nawet lekko zbłaźniłem, zadając tak banalne pytanie, nie sprawdziwszy rozwiązania... Po złożeniu zamówienia, dostałem w mailach dane do zalogowania się do WHMCS, cPanel itd. Link do cPanel miałem podany http://www'>http://www itd. Wczoraj cały dzień FF wyrzucał mi komunikat o niemożliwości połączenia. Okazało się że zamiast http://www wystarczyło samo http:// bez www. Zamiast to samemu sprawdzić to zajmowałem czas na LiveChacie. No ale po opisaniu problemu dostałem z miejsca odpowiedź o tym żebym spróbował bez www, no i zadziałało. Podejrzewam że pisząc do supportu pewnych firm (tak, pluję tutaj do nazwa.pl i home.pl) bym był proszony o sprawdzenie łącza i przeskanowanie komputera programami antywirusowymi. Tutaj dostałem z miejsca rozwiązanie, szkoda że sam na nie nie wpadłem. Plus dla supportu.

 

Dziś miałem już poważniejszą sprawę, dotyczącą płatności. Zapłaciłem poprzez PayPal wczoraj przed 22, dziś obserwuję cały dzień status faktury i cały czas była niezapłacona. Nie płaciłem poprzez wygenerowany przycisk w panelu, ponieważ nie mam podpiętej karty kredytowej (muszę to zrobić jak najszybciej) i zapłaciłem poprzez opcję Wyślij Pieniądze. Napisałem na LiveChacie, zostałem poproszony o odpowiedź na pytanie bezpieczeństwa które wybrałem przy rejestracji co uczyniłem, następnie zostałem poproszony o numer identyfikacyjny płatności żeby było łatwiej odszukać płatność i za chwilkę zostałem poinformowany o pozytywnym zaksięgowaniu wpłaty. Podwójny plus dla supportu. Poważne podejście do klienta, bez zbędnej biurokracji.

 

I to tyle :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o hostingu wirtualnym, pakiet 1.

 

Bo za tydzień kupuje tam własnie ten pakiet.

 

Czy utrzyma forum z 100 online ?

 

Ej co to ma być, chciałem sobie kupić pakiet 1 , z płatnością na miesiąc.

I co widze ? usuneli płatnosc na 1 mies .. . w pierwszym hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszy pakiet będzie raczej za mały na takie forum.

Niestety nie już płatności miesięcznych dla najtańszego pakietu, min. to 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z pakietu MZ TWO przez rok. Do czasu migracji na nowy sprzęt zdarzały się jakieś krótkotrwałe pady, natomiast miały one miejsce w godzinach wieczornych lub w nocy. Po wymianie sprzętu było już tylko lepiej. Pomoc supportu oceniam bardzo dobrze, kilka razy coś namieszałem, ale wystarczyło napisać zgłoszenie lub wejść na chat i zawsze uzyskałem rzeczowe i fachowe wsparcie. Dodatkowo chciałbym podkreślić, iż osoby pracujące w supporcie prezentują wysoką kulturę osobistą. Niestety musiałem zrezygnować z serwera, ale to ze względu na zakończenie projektu do którego był potrzebny mi ten serwer. Jak najbardziej polecam serwery wirtualne mzone - na pewno jeszcze tam wrócę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Pytanie do użytkowników z Polski. Widzicie jakieś różnice w szybkości wczytywania stron? Chodzi mi o konto współdzielone w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znasz kogoś kto ma takie oko aby zauważyć różnicę 30 milisekund lub może nawet mniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Jeżeli mamy zaczynać taką głupią gadkę, to spoko... Mój komputer ma takie oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mamy zaczynać taką głupią gadkę, to spoko... Mój komputer ma takie oko.

Zamów konto testowe i sprawdź, nie zauwazysz różnicy. Gdyby serwer był w USA to jest widoczna różnica w ladowaniu stron, ale też nie aż tak tragiczna jak byś się komuś mogło wydawać.

 

O ile wiem Pawel_15 ma serwer u nas, niech sam potwierdzi.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×