Skocz do zawartości
ak47

[opinia] www.mzone.pl

Polecane posty

Tak jak Damian napisał, klient który kupuje konto na Allegro za kilka złotych na rok zastanowi się, aby wydać 200 złotych na roczną subskrypcję KIS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdecydowalem sie po opiniach na ten hosting, w czwartek zostaly zmienione dnsy, wczoraj wgrana strona (kilka razy na rozne sposoby bo w zaden sposob nie chciala zadzialac.

 

Dnsy już się odswiezyly minelo ponad 35h od zmiany.

Serwer dziala, wszystko na nim tez ale wyglada jakby nie dzialalo PHP.

 

Zmienialem juz kilka razy serwer i nigdy nie mialem takiej sytuacji, ze nie dziala na stronie php - tzn mysle ze to to...

 

Link do np jakiegos pliku tekstowego na serwerze dziala

Pinguje na nowy serwer juz.

Wyglada na to zeby htaccess cos odpalic zeby czytalo PHP - prosze o szybka interwencje, a chce przenosic do Panstwa moje kolejne strony...

 

Rozmawialem z kims wczoraj na czacie ale po opisaniu problemu cisza... a rano wstaje i dalej nic nie dziala, czekam w dalszym ciagu na odpowiedz z helpdesku.

 

P.S. Za serwer już zaplacilem wiec konto chyba jest w 100% aktywne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnsy już się odswiezyly minelo ponad 35h od zmiany.

Serwer dziala, wszystko na nim tez ale wyglada jakby nie dzialalo PHP.

 

Rozmawiałeś ze mną, sprawdziłem logi i wynika z tego że usunąłeś katalog CGI. Dlatego php nie działa.

Konto będzier działać wkrótce, zadanie zostało zakolejkowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałeś ze mną, sprawdziłem logi i wynika z tego że usunąłeś katalog CGI. Dlatego php nie działa.

Konto będzier działać wkrótce, zadanie zostało zakolejkowane.

 

Dzięki za odpowiedz.

Usuniety katalog? Hm dziwne.. w kazdym razie czekam az strona zadziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wynika z logów błędu. Ale proszę o kontakt poprzez helpdesk, nie przez forum. Forum nie jest miejscem do kontaktu z naszymi technikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu zezwalacie na usunięcie takiego katalogu ?

 

Ty to jak Kaczyński, wszystkiego byś zabrobił :)

 

Klient ma swój serwer i robi z nim co mu się podoba, jeśli nie potrzebuje obsługi CGI to go usuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może zabrońmy też w DA modyfikować strefę DNS - rekordy A (bo wtedy www może przestać działać), MXy też (bo może klient zepsuć obsługę poczty) - przez to też wynikają problemy, a się jakoś to robi... Wszystko kwestia tego, na co pozwalamy, a na co nie pozwalamy użytkownikom.

 

PS: Ale fakt faktem - że trzymanie samych wrapperów można rozwiązać w jakimś katalogu poza /home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
To może zabrońmy też w DA modyfikować strefę DNS - rekordy A (bo wtedy www może przestać działać), MXy też (bo może klient zepsuć obsługę poczty) - przez to też wynikają problemy, a się jakoś to robi... Wszystko kwestia tego, na co pozwalamy, a na co nie pozwalamy użytkownikom.

Ale nie porównuj strefy dns do CGI.

Klient kupuje serwer z php więc bez sensu jest dawanie mu możliwości usunięcia tego.

Często nieświadomego usunięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ale przez to wynikają takie problemy :)

 

Jeśli jakiś niedoświadczony klient nie wie do czego taki katalog służy, to po usunięciu mogą wyniknąć problemy.

Ale właśnie od takich spraw jest support, mamy obowiązek znaleźć problem i naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.... prace zostały zakończone więc link został usunięty

W tym samym dniu co dostałem e-mail z linkiem o statusie prac, nic się nie wyświetlało, żadnych komentarzy nie było, sprawdzałem na 2 komputerach u mnie i na kompie u kolegi dopiero po ok. 24 h był uzupełniony. Więc po co był wystawiany pusty na początku ??, jakaś lipa?

 

Przeniesienie trwało bodajże 2 dni, była tam ogromna ilość kont do sprawdzenia....

Piszecie co innego, a co innego robicie. To niewiecie ile macie użytkowników ? Skoro niewiedzieliście, co kto miał, dla zasady trzeba było napisać bardziej ogólnie, a nie pisać nie prawdę. Tylko po tych 2 dniach nadal się nie mogłem zalogować na konto, więc ktoś tu czaruje..

 

W związku z tym że prawdopodobnie wszystkie konta z Elocka były sprzedawane na Allegro za grosze przez poprzednią firmę...

Czyli jak miałem konto za grosze, to gratis miałem trojany? , a ci co mieli droższe konta to ich nie mieli ? Ciekawa sprawa..

 

...Pliki zainfekowane zostały usunięte..

Na koncie miałem kilka fotografi. Zdjęcia też, zawierały wirusy? To ciekawe..

 

Często nie są one wykrywane właśnie przez bezpłatne antywirusy....

Przepraszam, ale nawet nie przeczytaliscie mojego postu uważnie,,, gdzie napisałem że używam darmowego - bezpłatnego wirusa??? Przecierz wiadomo że darmowe anty-wirusy to szajs i przepuszczają wszystko... Pisałem że zakupiłem a tu znowu próbujecie na mnie coś zwalić ? że niby miałem bezpłatnego wirusa? i wirus przeszedł z kompa na serwer ?

 

Na niektórych kontach były umieszcane nawet strony służące do wykradania danych, jak np pełna kopia serwisu NK...

Przepraszam ,że będę niegrzeczny, ale co mnie inni obchodzą mam ich w dowodzie, wpisanych ??? Co to mnie obchodzi... piszcie na temat.

 

Nie twierdzę że było to akurat na Twoim koncie, ale jeśli pliki zostały usunięte z Twojego konta, napewno musiały być zainfekowane...

Pocztę sprawdzam, prawie co dziennie, mogliście dać znać - sam bym usunął, a nie bez żadnego kontaktu, bo konto za grosze, to się nie będziecie patyczkować. A nie miałem backupu na HDD, i wszystko poszło się pie....ć, za grosz szacunku dla pracy innego człowieka.

 

...Skontaktowałeś się z nami i poinformowaliśmy Ciebie, że Twoje pliki były zainfekowane. Nigdy nie oskarżamy klientów o nic, tymbardziej, że wielu klientów nawet nie zdawało sobie sprawy że infekowały komputery odwiedzających ich stronę.

Proszę nie odwracać kota ogonem, pliki zostały skasowane w pierwszej kolejności , a dopiero póżniej mnie państwo poinformowaliście o tym fakcie. Przynajmniej Ja tak to przyjąłem z rozmowy w e-mailach, że to niby moja wina, moje konto , to moje wirusy.

 

Jeśli zgłaszałeś te wszystkie problemy do naszego supportu, proszę o podanie biletów oraz dat kiedy zgłoszenie wysyłałeś.

I znów będę czakał, po 24h lub dłużej na odpowiedz.. bo mam konto za "grosze..."

 

Ja dodam, że moim zdaniem prawdziwym powodem takiego komentarza jest zmiana cen. Firma u której kupowałeś na Allegro konto sprzedawała konta nielimitowane po około 5 złotych na rok, resellery po 30 złotych na rok, więc nie oczekuj że takie ceny będą utrzymane przez naszą firmę.

Czy konto jest za 10zł czy za 100zł, ma chodzić nonstop, wiem że jest czas na konserwacje itd.., ale w miesiącach wrzesień/pażdziernik/listopad robiło się to nagminne i mnie to denerwowało, po co komu oczy mydlicie? Tu wcale nie chodzi o cene. Poprostu co chwile jakies naprawy, wirusy, nikt tu nie jest winny... za każdym razem w ostatnich miesiącach, serwer był mało dostepny dlatego moja taka opinia, a zwalanie tego na cene jest mało wiarygodne. Już nie pamiętacie jak w czerwcu 2010 pytałem o przedłużenie u was na serwer o wyższych parametrach??, bo fajnie chodziło, a w X-XI zrezygnowałem, bo zaczęło sie u was psuć... Wynika z tego że jak konto jest za "grosze" jak to napisało szanowne państwo, więc może chodzić jak chce.

 

Dlatego nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo minie rok odkąd jestem klientem mzone, Posiadam serwer wirtualny.

Firma moim zdaniem jest bardzo solidna, lecz zdarzyła się także nieprzyjemna sytuacja.

 

Plusy:

+ serwer działa bardzo szybko i stabilnie

+ pomoc techniczna jest świetna, administratorzy bardzo szybko pomagają, naprawiają, reagują,

+ przystępne ceny

 

Minusy:

- raz padł dysk i wszystkie pliki oraz bazy zostały zniszczone, niestety mzone nie posiadało backupu. Wszystko poleciało...

 

 

Mimo wszystko mogę polecić tą firmę. Mam nadzieję, że tego typu usterki nię będą więcej występowały.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- raz padł dysk i wszystkie pliki oraz bazy zostały zniszczone, niestety mzone nie posiadało backupu. Wszystko poleciało...

 

Jak mówią, mądry Polak po szkodzie. Faktycznie uszkodzenie dysku spowodowało swojego czasu uszkodzenie kilku kopii zapasowych. Od kilku miesięcy mamy jednak osobne serwery przeznaczone tylko i wyłącznie pod kopie zapasowe dla wszystkich naszych serwerów.

 

W tej chwili kopie (w przedziale 24h) są wykonywane na dwóch niezależnych serwerach.

 

Z nowości mogę dodać, że od kilku tygodni oferujemy system monitoringu dla wszystkich serwerów, gdzie klient ma mozliwość otrzymania płatnego konta i dostępu do wykresów dla swojego serwera. Wykresy zawierają dane takie jak: CPU Load, wykorzystanie sieci, uptime Itp.

Edytowano przez nrm
nieszczęsna literówka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minusy:

- raz padł dysk i wszystkie pliki oraz bazy zostały zniszczone, niestety mzone nie posiadało backupu. Wszystko poleciało...

 

Mam tam konto wirtualne już prawie rok i przyznam szczerze że to chyba największa wpadka odkąd znam tą firmę no ale cóż człowiek uczy się na błędach - ja na szczęscie posiadam osobny vps na backupy swoich wszystkich kont bo jak się kupuje konta budrzetowe trzeba się liczyć z takimi sytuacjami :) Ogromnym minusem było zachowaniu suportu podczas awarii a w zasadzie milczenie - nie odpowiadaniem na moje zapytania pogorszyli swoją sytuacje wtedy w moich oczach. Mimo wszytko nie wyprowadziłem się i polecam innym bo mzone ma wielki plus - serwer działa naprawdę bardzo szybko - moja strona która tam stoi została wygoniona już z niejednego wirtuala za "obciążenie" a w mzone śmiga jak burza i nikt mi nic nie mówi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero stają się klientem tej firmy.

 

Ale serwery testowałem i wszystko OK.

 

 

 

 

Mam jednak propozycję, aby dodać do metod płatności metodę jaką stosują inne firmy, mianowicie serwis typu platnosci.pl (nie chce reklamować ale jakos muszę dać przykład), wtedy pieniądze są zaksięgowane w kilka minut, łatwa obsługa.

 

Osobiscie to trudno mi przekazywać pieniądze metodą, jaka jest teraz. Wysyłanie kasy gdzieś, potwoerdzenie trzeba pokazać. Nie ma jasno podanego numeru banku firmy itp. Paypala i moneybook też nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIestety nie jesteśmy Polską firmą, więc te podane przez Ciebie płatności niestety nie możemy uruchomić.

Przelewy na Grosik sa bardzo łatwe, nikt nie miał z tym problemów (a obsługujemy ogrom płatności w tym kanale), przecież wpłacasz normalny przelew i podajesz w tytule numer referencyjny i tylko wysyałasz info że przelew zrobiony.

 

Numer konta jest podany na każdym rachunku, nawet jak wpiszesz nas jako odbiorcę przelew dojdzie, testowane wiele razy, klienci nie mają żadnego problemu z księgowaniem tych płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero stają się klientem tej firmy.

 

Ale serwery testowałem i wszystko OK.

 

 

 

 

Mam jednak propozycję, aby dodać do metod płatności metodę jaką stosują inne firmy, mianowicie serwis typu platnosci.pl (nie chce reklamować ale jakos muszę dać przykład), wtedy pieniądze są zaksięgowane w kilka minut, łatwa obsługa.

 

Osobiscie to trudno mi przekazywać pieniądze metodą, jaka jest teraz. Wysyłanie kasy gdzieś, potwoerdzenie trzeba pokazać. Nie ma jasno podanego numeru banku firmy itp. Paypala i moneybook też nie posiadam.

 

 

 

Nie jest tak źle - w mail jest wszystko ładnie napisane. Fakt że człowiek przyzwyczaił się aż nadto do automatów ( 3 kliki i kasa wyslana) , ale czasami warto rozruczać palce i dać odpoczać myszce :)

 

Co d opinii o samej firmie:

 

Serwery i pomoc techniczna jak dla mnie w pełni satysfakcjonujące. Nie bede pisał o padach bo jakoś nie sprawdzam czy mi strona działa co minute - w czasie gdy korzystam z konta wszystko działa prawidłowo , nikt też się nie skarży że moja strona nie działa więc jest ok. stosunek ceny do jakości wysmienity.

 

Jedyne co mi troszke przeszkadzało to to że pare miechów wstecz testowali systemy helpdesku i wcieło wcześniejsze tickety - no ale widać że firma się rozwija i testuje nowe rozwiązania, a przecież o to chodzi.

 

Druga rzecz to czat - raz jest na gornej belce, a raz go nie ma :) a czasami lepiej na gorąco pyknąc 2 pytania niż pisać ticket.

 

Tak więc prócz tych rzeczy za które defacto nie płace i nie mają znaczenia dla klienta to z czystym sercem polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w mailu jest tak:

 

Pomoc techniczną uzyskasz w naszym systemie Helpdesk: https://www.helpdesk.mzhost.co.uk

 

lub kliknij na zakadkę POMOC > NEW TICKET

 

- i działa

 

 

a z poziomu panelu HyperVM wyskakuje adres : http://www.helpdesk.mzhost.eu/

 

Database connection error, config.php file may not configured

Edytowano przez metrowy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś działa helpdesk.

 

Gdzie Ty widzisz ten błąd ?

 

To stary adres, jutro sprawdzimy w panelu i przekierujemy na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mzone.jpg

 

 

 

 

 

nie to żebym musiał z ticketów korzystać , tak sobie z nudów poklikałem w paneliku i mi się teraz przypomniało :)

 

żeby nie było że off > serwerek śmiga jak złoto , na emaile odpisują od kilku chwil do kilku godzin

 

 

 

 

serw opłacony paypalem w niedzielę w nocy - w poniedziałek z rańca udostępniony

 

pozdro

Edytowano przez metrowy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mzone potrzebuje informacji o VPS40H, dokladnie o cpuinfo

 

 

 

Czemu nie napiszesz maila do BOK lub na helpdesk?

 

Jak bede w biurze to sprawdze, ale nowe konta beda niedlugo na nowej mocniejszej maszynie wiec dane moga sie roznic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×