Skocz do zawartości
ak47

[opinia] www.mzone.pl

Polecane posty

Moja przygoda z tą firmą skończyła się tak szybko jak się zaczęła. Zachęcony pozytywnymi opiniami zamówiłem VPS

Serwer może jest jednym z najtańszych, ale raczej nie nadaje się do niczego

 

Instalacja drobnego pakietu trwa wieki, odczyty dyskowe na tym VPS są gorsze od RPSów.

Strony ładują się dłużej niż na shared, load mimo pustego serwera nie schodzi poniżej 0,5 a wa często skacze do 90

 

Chyba ktoś przesadził z oversellingiem

 

Jednym słowem NIE POLECAM

 

Oczywiście, podaj mi jeszcze tylko numer biletu, o ile taki złożyłeś i który dotyczył VPS-a.

Nie przypominam sobie, aby ktoś narzekał na helpdesku wolne działanie serwera.

 

Chyba ktoś przesadził z oversellingiem

 

Nie stosujemy oversellingu na serwerach VPS.

 

Podaj jeszcze serwer na którym było twoje konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie stosujemy oversellingu na serwerach VPS.

 

No to widocznie takie szybkie maszyny...

 

Straciłem już wystarczająco dużo czasu, nie mam zamiaru dyskutować i robić bok z tematu.

 

Temat to opinie, a nie "publiczne dyskusje z klientami" co nie?

Edytowano przez marc123 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie takie szybkie maszyny...

 

Straciłem już wystarczająco dużo czasu, nie mam zamiaru dyskutować i robić bok z tematu.

 

Temat to opinie, a nie "publiczne dyskusje z klientami" co nie?

 

Twoja opinia nie jest wiarygodna ;) Dlaczego nie chcesz podać numeru biletu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie takie szybkie maszyny...

 

Straciłem już wystarczająco dużo czasu, nie mam zamiaru dyskutować i robić bok z tematu.

 

Temat to opinie, a nie "publiczne dyskusje z klientami" co nie?

 

Niestety napiszę to: Piszesz totalne bzdury, i nawet nie zastanowisz się jak to napisać aby było wiarygodne.

Nie byłeś i nie jesteś naszym klientem, jeśli tak to udowodnij to.

WSZYSTKIE serwery są monitorowane przez całą dobę, na WSZYSTKIE serwery trzymamy logi przez bardzo długi czas, tak aby mieć całą historię, co gdzie i jak się działo. Jeśli było jakiekolwiek spowolnienie na danym serwerze napewno mamy to zapisane.

 

Uptime serwerów VPS wynosi pow. 150 dni, średni load to 1.5 - max. 3.0, co ciekawe nasza strona główna jest na jednym z takich serwerów i chodzi bardzo płynnie, żadnych zawahań czy opóźnień.

 

Posiadamy całą historię biletów, logów itp., więc jeśli miałeś problem to powinieneś to zgłośić, ale nie zgłosiłeś bo nie miałeś nawet konta klienta u nas. Zarejestrowałes konto na forum specjalnie, aby dać złą opinię o naszej firmie, bez otwarcia biletu, bez powiadomienia chociażby mailem BOK i nawet bez podania IP maszyny w poście, hosta czy chociażby numeru zamówienia.

 

My się nie boimy żadnej opinii, nawet jeśli jest nieprzychylna nam, ale udowodnij to, że to piszesz co naszej firmie jest prawdą, wtedy przyznam Ci rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N

 

Uptime serwerów VPS wynosi pow. 150 dni, średni load to 1.5 - max. 3.0, co ciekawe nasza strona główna jest na jednym z takich serwerów i chodzi bardzo płynnie, żadnych zawahań czy opóźnień.

 

 

Dlaczego to klient ma udowadniać coś. Sam udowodnij że masz maszyny obciązone w 20-30% (podawany przez ciebie load). Zresztą firma zaślepiona sama sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

post do skasowania za chwilę, ja tylko proszę nie uzywajcie słowa BILET mając na myśli ZGŁOSZENIE. To jakaś dramatyczna kalka ticketa.

 

1. kartka z odpowiednim nadrukiem wydającej ją instytucji, będąca dowodem uiszczenia opłaty przez nabywcę, uprawniająca do określonej usługi 2. kartka z krótką wiadomością, liścik, dziś tylko w wyrażeniu: bilet wizytowy

 

ps. jak byłem dzieckiem, za prlu była taka gazeta humorystyczna "KARUZELA". Dzieciaki robiły sobie jaja na kioskarzach:

- jest Karuzela?

- Jest.

- Po po proszę 2 bilety dookoła kiosku ;)

 

Tak więc poproszę 2 bilety dookoła Mzone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego to klient ma udowadniać coś. Sam udowodnij że masz maszyny obciązone w 20-30% (podawany przez ciebie load). Zresztą firma zaślepiona sama sobą...

Przestań pisać w tym temacie, skoro nie jesteś i nie byłeś naszym klientem.

Proszę bardzo:

 16:29:40 up 174 days,  7:23,  1 user,  load average: 1.73, 1.75, 1.76

 

 

post do skasowania za chwilę, ja tylko proszę nie uzywajcie słowa BILET mając na myśli ZGŁOSZENIE. To jakaś dramatyczna kalka ticketa.

NRM@ Masz rację, ale jak spędzisz kilka lat w Anglii, to ticket będzie dla Ciebie biletem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

MZone to dobra Firma. Nie wiem po co te zarzuty. Powinni się wypowiadać klienci a nie osoby, które nawet z daną Firmą nie miały do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MZone to dobra Firma. Nie wiem po co te zarzuty. Powinni się wypowiadać klienci a nie osoby, które nawet z daną Firmą nie miały do czynienia.

 

mykaj się uczyć administracji, może znowu cos popsujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mykaj się uczyć administracji, może znowu cos popsujesz

A Ty zaraz mykniesz na odpoczynek od forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak serio to znaczy, że nic się nie mogło dziać nieprawidłowego na tym vpsie ?

Przecież mógł być jakiś problem, niezależny od LA serwera matki ... :P

Fakt nie zgłaszania do supportu jest co najmniej dziwny,

ale nie popadajmy w paranoję w każdej firmie mogą wystąpić mniejsze czy większe problemy techniczne.

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

A tak serio to znaczy, że nic się nie mogło dziać nieprawidłowego na tym vpsie ?

Przecież mógł być jakiś problem, niezależny od LA serwera matki ... :P

Fakt nie zgłaszania do supportu jest co najmniej dziwny,

ale nie popadajmy w paranoję w każdej firmie mogą wystąpić mniejsze czy większe problemy techniczne.

 

 

To by udowodnil ze jest ich klientem, a nie jak ktos poprosi udowodnij to on temat zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak serio to znaczy, że nic się nie mogło dziać nieprawidłowego na tym vpsie ?

Przecież mógł być jakiś problem, niezależny od LA serwera matki ... :P

Fakt nie zgłaszania do supportu jest co najmniej dziwny,

ale nie popadajmy w paranoję w każdej firmie mogą wystąpić mniejsze czy większe problemy techniczne.

 

Jeśli byłby klientem MZone, to nie miałby oporów przed podaniem numeru zgłoszenia problemu do supportu. A na to wychodzi, że klientem firmy nie jest, bo żadnych danych nie podaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Paypal, ale zapewniam ze Grosik obsluguje nasze platnosci na najwyzszym poziomie.

Wplata moze byc zaksiegowana nawet w jedna godzine!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i panie może), user marc123, to raczej zwykły troll. Nie ma się co przejmować i wdawać w dyskusję.

 

Co do firmy MZone, to gorąco polecam. Nie jestem już ich klientem, ale miałem i hosting www, i VPS. Na prawdę polecam, zero problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prawie pół rocznym korzystaniu z usług mzone nadeszła pora na wystawienie opinii.

 

Praktycznie złego słowa o tej firmie powiedzieć nie mogę.Przez te pół roku, nie było żadnej zwiechy serwera, jedynie ostatnio kilka razy na kilka sekund wysypało się sql. Nawet akceptują potwierdzenia przelewów w ostatni dzień jako dowód wpłaty, co dla mnie jest wielkim plusem.

 

Pozdrawiam, Kamil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem klientem tej firmy od ponad 3 miesięcy i nigdy nie musiałem wcześniej tyle męczyć z hostingiem - chyba, że był darmowy. Od początku były problemy z serwerem - niskie czasy dostępu i chwilowe zwieszki. Cały czas maszyna sypała błędami php - czego oczywiście pomoc techniczna nie widziała.

 

W tym tygodniu nastąpiła zmiana maszyny na nową. 2 na 5 z moich serwisów przestała działać, ale oczywiście to moja wina cały czas jest. Poprawki i dopasowania do nowej konfiguracji zajęły mi 2 dni, same serwisy leżały od 3-4, a technicy nie potrafili naprawić tego błędu. Cała obsługa jest arogancka i zarozumiała. W pewnym momencie jeden z techników zaczął wymagać ode mnie kultury podczas gdy sam mnie "obrażał" sprawdzając jeden z niedziałających serwisów oczywiście nie pod moją domeną (inna domena, której nie byłem właścicielem działała). Oczywiście nie można wypowiedzieć umowy wraz ze zwrotem pieniędzy bo jest to zabronione w regulaminie. Cały czas zastanawiam się czy nie zgłosić działań firmy do UKE.

 

Wcześniej posiadałem hosting w USA, ale chciałem dać zarobić polakom i widzę, że od 3 lat w Polsce się nic nie zmieniło. Nadal jest bardzo źle w porównaniu do innych krajów. Parokrotnie chciałem już tutaj zamieścić opinię o tym serwisie, ale wciąż myślałem, że to po prostu małe wpadki. Teraz widzę, że jest to normalna praktyka firmy.

 

Podaję domenę, którą mam zarejestrowaną w tej firmie - yadue.eu - na wypadek gdyby ktoś posądził mnie o oskarżenia bez pokrycia. Sama firma również może sprawdzić czy jestem ich klientem.

 

Posiadam do wglądu także tickety.

 

Edycja:

Musiałem zmienić parę zdań.

Edytowano przez yadue (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

od 3 lat w Polsce się nic nie zmieniło. Nadal jest bardzo źle w porównaniu do innych krajów.

ale wybrałeś firmę z UK, a nie z Polski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ciekawe bo inni nie narzekają, chyba że konkurencja czasem robi taki wyskok ale to idzie ładnie zweryfikować po dacie rejestracji, napisania postu i ilości tychże :)

 

Jeżeli twierdzisz że obsługa jest ,,arogancka" to jest wysoce prawdopodobne że sam się do tego przyczyniłeś. Jeżeli wylewałeś na kogoś tony pomyj to nie dziw się żę ktoś w końcu nerwowo nie wytrzymał i miał czelność zwrócić ci uwagę żebyś był grzeczniejszy.

 

Firma ma dobre referencje i poza jednostkowymi nieco dziwnymi postami o bardzo negatywnej treści ma same dobre opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsługa arogancka i zarozumiała? Korzystam od kilku tygodni i nie miałem żadnych problemów ani z hostingiem ani z BOK. Wręcz przeciwnie... Przed przenoszeniem strony na nową maszynę zostałem poproszony o kontakt z BOK gdzie zostałem poinformowany, że moje konto zostanie przeniesione w weekend i poproszony o zmianę DNS. Miałem kilka dodatkowych pytań - otrzymałem odpowiedź bez problemu. W sumie to pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją - inne firmy roześlą mailing i dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem pierwszego zakupie w fimie . Zobaczymy jak będzie przebiegać współpraca . Narazie czekam na odpowiedź na maila .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yadue, już odpowiadam Ci na Twoje wątpliwości:

Jestem klientem tej firmy od ponad 3 miesięcy i nigdy nie musiałem wcześniej tyle męczyć z hostingiem - chyba, że był darmowy. Od początku były problemy z serwerem - niskie czasy dostępu i chwilowe zwieszki. Cały czas maszyna sypała błędami php - czego oczywiście pomoc techniczna nie widziała.

Potwierdzam, jesteś naszym klientem od 3 miesięcy. To, że maszyna sypała Ci błędami PHP, niekoniecznie oznacza problem z serwerem. Problem występuje tylko z Twoimi skryptami.

W tym tygodniu nastąpiła zmiana maszyny na nową. 2 na 5 z moich serwisów przestała działać, ale oczywiście to moja wina cały czas jest. Poprawki i dopasowania do nowej konfiguracji zajęły mi 2 dni, same serwisy leżały od 3-4, a technicy nie potrafili naprawić tego błędu.

Również potwierdzam. Niedawno przenieśliśmy serwery wirtualne z serwerowni Hetzner do UK, na nowe maszyny Dell. Potwierdzam, że bawimy się z tym problemem, jednak nie mamy zbyt wiele informacji od klienta. Klient ma kilka stron, na skrypcie którego nie znamy, i zajmie to trochę czasu zanim rozwiążemy problem. Migracja kont miała miejsce w sobotę, w poniedziałek wszyscy klienci otrzymali informację o zakończeniu procedury przenoszenia kont. Były też wysyłane newslettery do zarejestrowanych klientów, niestety nie wszyscy klienci są wpisali na listę mailingową i mogli nie otrzymać newslettera.

Cała obsługa jest arogancka i zarozumiała. W pewnym momencie jeden z techników zaczął wymagać ode mnie kultury podczas gdy sam mnie "obrażał" sprawdzając jeden z niedziałających serwisów oczywiście nie pod moją domeną (inna domena, której nie byłem właścicielem działała).

Raczej nie określiłbym tego, że nasza obsługa na helpdesku była niegrzeczna, staramy się prowadzić rozmowę z każdym klientem na wysokim poziomie. Pan Paweł (klient) nie jednokrotnie podwyższał temperaturę w ticketach, być może w tym momencie odbierał to jako arogancję, poniżej przykłady naszej rozmowy:

Klient:

Ogólnie powinna pojawić się działająca witryna a dostaję komunikat "No input file specified.". Gdy podczas zmiany dnsów zapomniałem o jednym z serwisów xxxxxxx podczas wywołania tego adresu pojawiał się ten sam komunikat. Domena bankowo jest ustawiona. Jeśli u Pana wyświetla się poprawna witryna (czyli: serwis z fotkami) to oznacza wtedy, że do mnie nie dotarły poprawne adresy jeszcze. W każdym razie przed zmianą maszyny śmigało, teraz nie i nie mam pojęcia dlaczego.

 

Odp. z Helpdesku:

Proszę Pana, odnośnik xxxxx działa, proszę sprawdzić specyfikację skryptu, być może brakuje jakiegoś modułu na nowym serwerze.

Bez pełnej specyfikacji i wymagań Pana skryptu, nie będziemy w stanie Panu pomóc.

 

Proszę podać nazwę skryptów, które zostały zainstalowane na Pańskim koncie.

Odpowiedź ze strony klienta:

Proszę najpierw sprawdzić zanim Pan napisze. Skoro mówię, że serwis nie działa to oznacza że nie działa. Oba niedziałające serwisy oparte są na Kohanie (2 i 3).

Na hasło kohan, Google znajduje różności w wyszukiwaniach, więc proszę się nie dziwić, że to trwa tak długo.

Ticket został założony wczoraj: Posted On - Jul-27th,2011 11:14

Oczywiście nie można wypowiedzieć umowy wraz ze zwrotem pieniędzy bo jest to zabronione w regulaminie. Cały czas zastanawiam się czy nie zgłosić działań firmy do UKE.

Zgadza się, jednak zrobimy wyjątek w tym przypadku. Proszę użyć opcji "zażądaj usunięcia", jest ona dostępna w Moje produkty i usługi, niewykorzystana część opłaty za abonament zostanie oczywiście zwrócona na podane konto (w przeciągu 7 dni, ewentualnie bezpośrednio na Paypal w dniu dzisiejszym).

 

W tym momencie czekamy na potwierdzenie rezygnacji z naszych usług przez Pana Pawła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Na hasło kohan, Google znajduje różności w wyszukiwaniach, więc proszę się nie dziwić, że to trwa tak długo.

Nie Kohan a Kohana i jest to 3ci link nawet na to błędne hasło ;) No input file wskazuje na problemy z routingiem. Jak jest serwowane php5, via cgi? To może brakuje fix_path = 1 (path_info)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tu masz rację nrm:

 

Oba niedziałające serwisy oparte są na Kohanie

 

Kohanie, a Kohana to dwa różne zapytania.

Dałeś nam jednak trop, dzięki.

 

Nie wiem jednak czy klient zrezygnuje, więc czekamy na odpowiedź Pana Pawła.

 

cgi.check_shebang_line11 cgi.fix_pathinfo11 cgi.nph00 cgi.rfc2616_headers00 fastcgi.logging11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie trop, a rozwiązanie cgi.fix_pathinfo = 1 ;)

 

I dwa różne no bo taki jest nasz piękny język ;) Odmiana przez przypadki, you know... ;)

 

A klient nerwowy... z takimi ciężko jest wypracować jakies rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×