Skocz do zawartości
ak47

[opinia] www.mzone.pl

Polecane posty

Witam ! Co sądzicie o kontach resller firmy mzone.pl opłaca się kupować u nich ? Wie ktoś czy mają dosyć szybkie serwery ? Czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam

 

// Administracja

Temat czyszczony na bieżąco.

 

Moduł dodawania opinii o firmie: http://www.webhostingtalk.pl/opinie/dodaj_opinie/14-mzone-net-eu/

Profil firmy: http://www.webhostingtalk.pl/katalog/firma/14-mzone-net-eu/

Dyskusje o ofercie i firmie: http://www.webhostingtalk.pl/topic/34277-dyskusje-wwwmzonepl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam coś od siebie:

 

@Skrypta.pl - Już tu kiedys jeden był co chciał zawojować to forum i zniszczyć wszystkie krzaki - skończyło się na wielkich słowach jak w polityce.

 

Jak pisał Fiercio i inni - skoro masz pretensje do firm że nie mają tego i tego w regulaminie to nie korzystaj z ich usług, bądź też napisz maila do nich jak jesteś zainteresowany ich ofertą z pytaniem - każda ceniąca się firma odpowie co i jak.

 

Mzone padł serwer i starają się go naprawić a dla ciebie to kolejna okazja żeby się dosrać do jakiejś firmy - bynajmniej ja to tak odbieram.

 

A to twoje pisanie o SLA i rzucanie wszedzie linkami i zaczepkami przypomina mi zachowanie dziecka na supporcie skryptów któremu coś nie działa; wpadnie na forum , napisze temat, co chwile go podbija i rzuca linkami na gg, pw etc...............

 

Odnośnie opinii o firmie bo do tego słuzy ten temat:

 

Sam jestem czasami w gorącej wodzie kąpany i miałem na początku mały zgrzyt z Mzone - ale zmądrzałem, wymieniłem parę PW z Irkiem i doszliśmy do porozumienia.

Korzystam u nich z serwera krótko bo niecałe trzy miesiące - w tym czasie wymieniłem parę ticketów i na kazdy otrzymałem wyczerpującą odpowiedź.

 

Serwer działa znakomicie, informacje o pracach i inych rzeczach są wysyłane na skrzynkę więc nie mogę narzekać.

 

Tak więc mogę polecić usługi Mzone z czystym sumieniem, a osobom ktore chcą zwojować świat radzę najpierw zaczać od swojej osoby ;).

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrypta.pl jest jak Don Kichot - błędny rycerz widzący w wiatrakach smoki ;) Tak samo Skrypta.pl widzi w każdej firmie świadczącej usługi hostingowe oszusta i naciągacza który tylko czeka aby nabić w butelkę pierwszego lepszego klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że rozchodzi się o klientów z serwera firmy (tak to ujmijmy) elock. Znana była swego czasu z kont za 5zł. To co oni teraz mają w mzone to jest Ameryka, więc błagam, niech co poniektórzy nie strugają z siebie cierpiętników. No przepraszam bardzo, ale niby taki super hiper ważny reseller, a wydał za niego może 15zł!

Usługi mzone (z ich strony) to zupełnie inna bajka i nie ma na co narzekać, wszytko działa bardzo stabilnie, obsługa jest naprawdę miła i nie ma się czego doczepić. A Ty skrypta gdzie zawitasz, tam siejesz zamęt, przepraszam ale musiałem to powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle ani z help desk nie mam odpowiedzi ani się dodzwonić nie można ;)

 

Telefon w biurze jest czynny od 12 do 21 czasu angielskiego.

Jeśli dzwonisz z internetu poprzez tanie rozmowy i masz zastrzeżony numer, napewno takie połączenie zostanie odrzucone przez system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telefon w biurze jest czynny od 12 do 21 czasu angielskiego.

Jeśli dzwonisz z internetu poprzez tanie rozmowy i masz zastrzeżony numer, napewno takie połączenie zostanie odrzucone przez system.

 

Dzwoniłem z tel komórkowego

co nie zmienia faktu ze tickety dalej pozostały bez odpowiedzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę pochwalić tą firmę... Miałem kilka swoich kłopotów z uruchomieniem strony ale admin jest bardzo miły i rzeczowo profesjonalny.

Serwer chodzi szybko... chociaż używam od 3 miesięcy (chyba nawet trochę mniej)

Na razie jest na wielki +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem z tel komórkowego

co nie zmienia faktu ze tickety dalej pozostały bez odpowiedzi ...

 

 

Mogę Ciebie zapwnić, że na wszystkie tickety są wysłane odpowiedzi (pomimo tego że nie ma ich naprawdę wiele).

Codziennie zaglądam na helpdesk i wiem co się dzieje, podaj numer biletu lub zgłoś się do konsultanta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fimę naprawdę polecam. Aktualnie posiadam w Mzone resellera, niedawno miałem jeszcze VPS'a. Z obu usług jestem bardzo zadowolony :)

Tickety działają tam jak livechat :) Miałem problemy z Paypalem, ale zostałem poprowadzony za rączkę przez któregoś z adminów.

Otrzymałem także specjalną ofertę do mojego budżetu miesięcznego, a dzisiaj co mnie zaskoczyło otrzymałem gratis 6GB miejsca i 35GB traffiku, cena pozostaje taka sama :)

Pozdrawiam,

Kolopik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie gdzie trafiają nowi klienci sharedów, do UK czy DE? i chyba macie błąd na stronie głównej albo ja coś przeoczyłem: "serwery vps - od 15 zł/m-c" a w ofercie VPS najtańszy 30zł/miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie gdzie trafiają nowi klienci sharedów, do UK czy DE? i chyba macie błąd na stronie głównej albo ja coś przeoczyłem: "serwery vps - od 15 zł/m-c" a w ofercie VPS najtańszy 30zł/miesiąc?

 

To zależy od wielu czynników, jeśli konkretnie chcesz aby serwer był w UK, napisz to przy zamówieniu.

 

Tam nie ma błędu, przy opłacie rocznej to 180 złotych, czyli 15 złotych na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka, teraz widzę. Nie została dodana promocja do VPS.

 

Tam jest jest taka sama opcja 50% przy promocji "Pół na pół". Błąd oczywiście zostanie poprawiony. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.mzhost.co.uk/ => http://superhost.pl/

Grafik mógłby bardziej się postarać

 

Grafik przygotował projekt dokładnie tak jak chcieliśmy (projekt był rysowany dużo wcześniej niż ta nowa strona Superhost została umieszczona w sieci), takich podobnych stron jest tysiące, o czym pewnie wiesz, albo udajesz że nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie musisz być taki agresywny. Oczywiście, że jest pewien styl stron których są setki (sam takie lubię! Mógłbym robić produktówki na potęgę ;) i zawsze mi ktoś zarzuci, że taka sama jak inne "amerykańskie"), ale tu ewidentnie ktoś przesadził (widać po detalach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe jestem agresywny, przecież tylko odpowiedziałem na Twoje wątpliwości.

Strona faktycznie podobna, ale z reką na sercu nie jest to żaden plagiat a taki typ strony był już u nas od dawień dawna.

 

W pierwszym projekcie mieliśmy 6 kategori w boxach, jednak okazało się ze będą za małe i zostało na pięciu.

 

Przepraszam za tak ostrą odpowiedź. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Słowa plagiat nawet nie użyłem, nie to miałem na myśli ;) No ale nie ma co kontynuować OT, wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia , dry.gif nie polecam.

Miałem wykupiony serwerek virtualny elock. Po pewnym czasie się dowiaduje że został elock został sprzedany mzone, to myśle trzeba sprawdzić. Wszystko ładnie działało do czasu od kwietnia 2010 do sierpnia 2010 działało dobrze bez zastrzeżeń, ale 18 sierpnia 2010 zaczeło się psuć. Padł serwer elock, został podany link który woogóle nie działał dopiero po kilku dniach coś na nim pisało. Póżniej zmaina oprogramowania miała być przeprowadzona w nocy z 24-25 sierpnia 2010, a w rzeczywistości trwało to ze 3 dni, więc mijanie się z prawdą..., nastepnie przeniesienie konto z elocka na serwer H3 ("...Przeniesienie kont z serwera Elock na serwer H3 nastąpi w godzinach nocnych poza godzinami szczytu...") przeniesienie też trwało z kilka dni jak nie z tydzień za nim mogłem się zalogować.

 

Po zalogowaniu okazało się że wszystkie zainstalowane skrypty i pliki strony zostały usunięte bez uprzedzenia, backupy były 2 też zostały usunięte, a póżniej zostałem oskarżny o infekowanie serwera, to już przesada. Cały czas używam zakupionego Antywirusa z firewalem więc ktoś musi być tym "kozłem", jak pisał kolega helmut

 

Całkiem niedawno padł serwer elock.com.pl a ja niestety miałem tam pliki. Jak podaje firma mzone wszystkie dane zostały przywrócone, jednakże na moim koncie nie do końca. Znikły mi pliki php oraz jpg. w niektórych miejscach pliki php są ale zamiast kodu mam puste znaki. Firma twierdzi że [....] Dlatego zdecydowanie odradzam współpracę z ta firmą.

Niestety, u mnie też szystko zostało usunięte, i nic nie zostało przywrócone, a jak po kilku dniach zapytania podali przyczynę, że miałem zainfekowane pliki, to już przechodzi wszelkie pojęcie. Zgadzam się z kolegą helmut-em nie warto i odradzam współpracę z ta firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać mijasz się z prawdą, więc zacznijmy od początku:

 

Po pewnym czasie się dowiaduje że został elock został sprzedany mzone, to myśle trzeba sprawdzić.

Od 6 kwietnia 2010 roku taka informacja była umieszczona na domenach otrzymanych od firmy, u której kupowałeś hosting na Allegro. Do wszystkich też został wysłany email (kilkakrotnie poprzez panel DA), który pewnie nawet nie czytałeś, no bo po co :D. Proponuję skontaktować się z firmą u której kupowałeś konto na Allegro. My nie otrzymaliśmy żadnej bazy danych zawierających informacje kontaktowe, jedyna możliwość to email zapisany w profilu DA.

 

Padł serwer elock, został podany link który woogóle nie działał dopiero po kilku dniach coś na nim pisało.

Link o którym piszesz to link zawiadamiający o postępach prac na serwerze, prace zostały zakończone więc link został usunięty.

Póżniej zmaina oprogramowania miała być przeprowadzona w nocy z 24-25 sierpnia 2010, a w rzeczywistości trwało to ze 3 dni, więc mijanie się z prawdą..., nastepnie przeniesienie konto z elocka na serwer H3 ("...Przeniesienie kont z serwera Elock na serwer H3 nastąpi w godzinach nocnych poza godzinami szczytu...") przeniesienie też trwało z kilka dni jak nie z tydzień za nim mogłem się zalogować.

Przeniesienie trwało bodajże 2 dni, była tam ogromna ilość kont do sprawdzenia. Od poprzedniej firmy dostaliśmy tylko listę kont, nawet nie było informacji od dokładnej dacie odnowienia, dlatego wszystkie konta są utrzymane dokładnie pełny rok zgodnie z prośbą od poprzedniego właściciela.

 

Po zalogowaniu okazało się że wszystkie zainstalowane skrypty i pliki strony zostały usunięte bez uprzedzenia, backupy były 2 też zostały usunięte, a póżniej zostałem oskarżny o infekowanie serwera, to już przesada. Cały czas używam zakupionego Antywirusa z firewalem więc ktoś musi być tym "kozłem", jak pisał kolega helmut

 

W związku z tym że prawdopodobnie wszystkie konta z Elocka były sprzedawane na Allegro za grosze przez poprzednią firmę, na wielu kontach po przeskanowaniu znalezliśmy złośliwe skrypty np trojany. Pliki zainfekowane zostały usunięte, i nie mogą zostać przywrócone z wiadomych względów. NIe każdy antywirus wykryje Ci złośliwego trojana lub złośliwy skrypt w Twoim kodzie żródłowym strony. Często nie są one wykrywane właśnie przez bezpłatne antywirusy. Na niektórych kontach były umieszcane nawet strony służące do wykradania danych, jak np pełna kopia serwisu NK. Nie twierdzę że było to akurat na Twoim koncie, ale jeśli pliki zostały usunięte z Twojego konta, napewno musiały być zainfekowane.

 

Piszesz, że zostałeś oskarżony, jest to nieprawda. Strasznie to przeinaczyłeś. Skontaktowałeś się z nami i poinformowaliśmy Ciebie, że Twoje pliki były zainfekowane. Nigdy nie oskarżamy klientów o nic, tymbardziej, że wielu klientów nawet nie zdawało sobie sprawy że infekowały komputery odwiedzających ich stronę.

 

Jeśli zgłaszałeś te wszystkie problemy do naszego supportu, proszę o podanie biletów oraz dat kiedy zgłoszenie wysyłałeś.

Ja dodam, że moim zdaniem prawdziwym powodem takiego komentarza jest zmiana cen. Firma u której kupowałeś na Allegro konto sprzedawała konta nielimitowane po około 5 złotych na rok, resellery po 30 złotych na rok, więc nie oczekuj że takie ceny będą utrzymane przez naszą firmę.

 

Ale oczywiście masz prawo do swojego zdania i szanuję to, chociaż nie zgadzam się z powyższą opinią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIe każdy antywirus wykryje Ci złośliwego trojana lub złośliwy skrypt w Twoim kodzie żródłowym strony.

Czyli antywirus użytkownika może się mylić, a wasz jest bezbłędny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli antywirus użytkownika może się mylić, a wasz jest bezbłędny ?

A wiesz jaki antywirus był zainstalowany, jakie pliki trzymał klient na koncie, a może znasz datę ostatniej aktualizacji klienta w antywirusie?

 

Po co zadajesz pytania, skoro nie masz pojęcia nawet o czym rozmawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antywirusy PCetowe na winde nie zawsze wykryją wirusa w kodzie php (mówię tu o zwykłych antywirusach nie jakiś win serwer anty wirus)

 

Te droższe skanują  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×