Skocz do zawartości
Wloz_mi_tu

[nasza-klasa.pl] Dyskusja

Polecane posty

Gość Pokuć

Dobrze ale jeżeli ktoś miał wybitnie durnowatą klasę w gimnazjum (powinni je pacyfikować) i znalazło się tam jego zdjęcie a taka osoba nie chce mieć z tymi syfami nic wspólnego ? Można chociaż żądać żeby zamalować twarz i nie podpisywać jej ? Bo ja na przykład odcinam się od mojej klasy w gimnazjum i chce o niej w miare szybko zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Za kilka dni najpopularniejszy portal społecznościowy w Polsce ma działać szybko i bez zawieszania się. Chwilami wszystko wręcz śmiga. - Jesteśmy w fazie tworzenia jednego z największych kompleksów serwerów w kraju - mówi Maciej Popowicz, ojciec portalu.

 

Nowa serwerownia powstaje w Poznaniu. Będzie wyposażona w 80 potężnych serwerów. W przyszłym roku Maciej Popowicz i spółka kupią dodatkowe. - Będzie ich 50 bądź 70. Szczegóły jeszcze ustalimy. - mówi. - Obecnie jesteśmy na etapie testowania nowego sprzętu, konfigurowania go i sprawdzania jego wydolności. Dziennie mamy około 150 milionów odsłon. Gdybyśmy nie zainwestowali w serwery, zrobiłby się potężny korek - tłumaczy Popowicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4803766.html

 

Od nocy nie działa jeden z najpopularniejszych serwisów ostatnich miesięcy - nasza-klasa.pl - poinformowali Alert24 internauci. W sieci pojawiły się plotki, że serwis zaatakowali hakerzy, wyczyścili dyski, a dane z serwerów zostały bezpowrotnie stracone.

 

- Nie było żadnego ataku hakerów - wyjaśnia Paweł Olchawa z serwisu nasza-klasa.pl. - Zmienialiśmy serwery DNS na własne, ponieważ do tej pory korzystaliśmy z wynajmowanych. O godz. 2 w nocy przepięliśmy wszystko, ale inne serwery w internecie potrzebują nawet doby, by znaleźć nasze nowe serwery. Najpóźniej do godz. 2 w nocy w czwartek strona powinna być dostępna.

 

Pełen profesjonalizm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie działało i wg. mnie wyszło im to na dobre :D Kilkanaście godzin przerwy spora część Polski w spazmach i taaaaaka reklama w głównych serwisach :D To równiez dzięki temu n-k osiągneła taki sukces...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szum medialny :]

 

Dziwne, że tak w kółko wałkują temat n-k.pl i nie objadło się to ludziom jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeszcze trochę, czuję, że w pewnej chwili ludziom minie.. pewnie zostaną profile, ale osłabnie ta mania heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nic śmiesznego...

 

Ludzie pozazdrościli sukcesu n-k.pl i teraz w ten sposób się nabijają... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no :o Domena nasza-cela.pl zarezerwowana :) Pozostaje tylko czekać na kolejny sukces portalu społecznościowego grypsujacych z centralą w Andrespolu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W portalu nasza-klasa.pl zarejestrowało się już ponad trzy miliony Polaków, w portalu grono.net - ponad milion.

Nawet nie wiedziałem o tym :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A według najświeższych danych zarejestrowanych jest już ponad 6 milionów użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba, że mają serwery w Progreso, to dopiero na Święta ; )

 

ale tak na serio, to ja stawiam na 2-3dniowe przesunięcie, heh.. nigdy chyba nie ma tak, że wszystko idzie z godnie z planem : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Cóż przełamałem się i z wielkim oporem wystukałem ten magiczny adres i jedyne pocieszenie że jest tam moja obecna klasa LO jak i poprzednia co mnie bardzo cieszy :o Szybkość tego cudactwa pozostawię bez komentarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://di.com.pl/news/18595,Nasza-klasa_pl...w_terminie.html

Wyjawił jedynie, że serwerownia teraz liczy 70 maszyn, a docelowo będzie ich około 170. Przy okazji wyjawił DI, że uruchomieniu nowych serwerów towarzyszyła masa problemów.

Ja jestem debilem, czy jak, bo nie kaman o co chodzi... .

 

1. Kto im pisał skrypty PHP, że potrzebują 170 serwerów?

2. No chyba, że są to takie serwery po 100 MHz :/

 

Jaja sobie robią, czy jak?

Allegro ma coś 3 serwery, fotka.pl ma chyba 6, a oni wyskakują z liczbą 170?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

;] Może to te maszynki Sun`a co wkłada się po 60-70 procesorów :o i Oni liczą każdy procesor

Bo Nie potrafię skomentować tych bzdur ;] albo po prostu ich skrypty mają po 10 000 linijek :o

Chociaż wydaje mi się że to jest marketingowa papka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak liczą procek jako "serwer", to i tak przegięli... 170 procków... no nawet licząc, że 170 rdzeni. Na pewno mają kasy na 4-rdzeniowe Xeon, więc wychodzi 21 serwerów po 2 takie procki na pokładzie...

 

Stawiam więc tak jak mówisz na 'papkę marketingową' :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×