Skocz do zawartości
Wloz_mi_tu

[nasza-klasa.pl] Dyskusja

Polecane posty

Syf to tam na prawdę się robi.

Ostatnio dostaje zaproszenia do wpisania się do jakiś rodów nazwisk, pseudonimów, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widać, że chyba nie przenoszą się do Poznania, przynajmniej tak mi się wydaje, gdyż szybkość ładowania stron zwiększyła się, a tym samym wystarczy spojrzeć
To zle Ci sie wydaje...

Glupota z ich strony byloby przeniesienie serwowania plikow statycznych (tutaj: obrazkow) na serwery w Poznaniu, jezeli transfer w Niemczech maja x razy tanszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, więc może coś ich olśni i zostaną ;]
E... Chyba nie zrozumiales.

Oni przeniesli serwery generujace kontent (php + db) do Poznania, natomiast serwery serwujace pliki statyczne (obrazki) zostaly w Niemczech. Jedno z niewielu dobrych posuniec naszej-klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oni przeniesli serwery generujace kontent (php + db) do Poznania, natomiast serwery serwujace pliki statyczne (obrazki) zostaly w Niemczech. Jedno z niewielu dobrych posuniec naszej-klasy.

 

Wzieli kalkulator i policzyli koszty i tyle. Transfer wiadomo ile kosztuje w PL a ile w DE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

aa.. to dlatego zdjęcia tak tragicznie wchodzą.. ale wiecie.. bądź co bądź, to fotki to spora część radochy korzystania z tego serwisu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo zmianie serwerów nie widzę różnicy w prędkości.

 

Jedyne co mogę zobaczyć otwierając portal nasza-klasa.pl to:

 

Serwer nasza-klasa.pl zbyt długo nie odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krzak a co ma do tego DC?

gowno czy to w palacu czy w slamsach dalej bedzie gownem...

 

postawia tyle maszyn co google to moze bedzie jakos dzialac xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

poprawią kod i strukturę plików to może na yoyo.pl by działało przez jeden dzień zanim ich wywalą bo za duży transfer pójdzie. Nagły sukces spowodował że niezbyt wykwalifikowani ludzie nie wiedzą co dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niewykwalifikowanie nie ma tu nic do rzeczy - to glupota

normalny myslacy czlowiek od razu po zdobyciu takiej kasy wynajalby specow i kazal im to od nowa napisac tak jak powinno byc...

 

ja bym zrobil rade nadzorcza i tylko palcem pokazywal kto co ma robic ;)

wtedy bylbym pewien ze nic nie zepsuje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzak a co ma do tego DC?

Jeśli człowiek z DC wypowiada się w radiu, że 'od dziś nasza-klasa będzie chodzić bardzo dobrze' (dokładnego cytatu oczywiscie nie pamietam), to chyba robi to na jakiejś podstawie, no nie? On sie nabijał z serwerów w Niemczech, ze nie wyrabiały; a teraz bedzie super i w ogole. Moze chcieli sobie zrobic darmowa reklame, ale skoro wypowiada sie w takiej formie (bylo zle, teraz bedzie lepiej) i niewiele z tego wynika, to raczej nie swiadczy to za bardzo o profesjonalizmie. No, przynajmniej ja tak to odbieram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu jak zwykle sami pro się wypowiadają.

Zapewne wszyscy zarządzacie klastrami serwerów, które mają 4mln użytkowników oprogramowaniem tak niestabilnym jak phpbb by przemo.

 

Napisanie skryptu, który ma być kompatybilny z tym co jest obecnie to nie zabawa w tydzień czy dwa.

 

Chłopaki korzystając z wolnego miliona zł dzierżawią sprzęt w serwerowni starając się jak najszybciej zapewnić obecnym użytkownikom chociaż przyzwoity poziom usług. Napisanie oprogramowania moim zdaniem mija się z celem skoro nie wiadomo jakie założenia zrobić co do ilości obsługiwanych użytkowników. Minimalizacja kosztów zacznie się jak nasza-klasa bedzie miała względnie ustabilizowany przypływ klientów, ew tworząc je równolegle z rozbudową całego klastra serwerów.

 

Bynajmniej tak by zrobił ktokolwiek, kto zarządzał kiedykolwiek czymkolwiek :P

 

 

Szkoda, że nie było postów typu. "Powinni wyłączyć serwery, napisać oprogramowanie i odpalić od nowa".

 

Skąd ta zawiść u was? Należy się uznanie, za stworzenie z niczego czegoś tak popularnego i dochodowego jak ich portal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to przecież ledwo co działa, a mieli co najmniej 3 miesiące na konfiguracje serwerów, moim zdaniem jest to czas wystarczający na skonfigurowanie maszyn, połączenia w klaster i zapewnienie ŁADOWANIA się stron w przyzwoitym czasie... nikt tu nie mówi o oprogramowaniu, bo są 'gotowce' które można lekko przerobić pod siebie i władować na serwer, oczywiście analizując, testując różne rozwiązania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Należy się uznanie, za stworzenie z niczego czegoś tak popularnego i dochodowego jak ich portal.

My ich wcale za to nie karcimy.

Odnieśli sukces i chyba w tym temacie wiele osób im tego gratulowało.

Ale problem polega na tym, ze mimo sporego zastrzyku gotówki nie potrafią się tym dobrze zająć i za wszelką ceną chcą, aby to było 'na ich skrypcie' - to jest po prostu żenujące!

Zamiast wydawać $$$$ (a może nawet 5?) na serwery, mogli by spokojnie przepisać portal od nowa poprzez zatrudnienie nie zależnych programistów. To, że tego nie robią, to właśnie w Naszym środowisku ich postępowanie jest śmieszne i nie pochwalamy takiego zachowania !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie dostałem jakąś g... ną ofertę zarobienia niesamowitej kasy, jakieś lottocośtam i profil rodziny jakiejś.. zaczyna się syf i spamowanie... tylko o ile widziałem gdzieś "zgłoś nadużycie" wcześniej, to akurat przy wiadomości tego nie ma.. i w ogólnie widzę, że jest problem z szybkim zgłoszeniem takich gnojów..

 

BlueMan a ja bym ich chętnie skarcił.. robią wszystko po amatorsku! Tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×