Skocz do zawartości
lesio

Jor.pl - Ostatnio Pada Co Dziennie...

Polecane posty

No i znów porażka, wczoraj kilka godzin "małych problemów z łączami", dziwna sprawa, że przez łącza leżały też bazy. Dzisiaj od co najmniej godziny leży http. Uptime sprawdzany na siteuptime.com działający od 11 stycznia wynosi 94.570%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mierzony z siteuptime.com co godzinę czy 15 minut? Od 11 stycznia? Napewno jest miarodajny.

Nie mieliśmy dłuższych przerw niż kilka minut (takich było trochę). Mateuszu oszczędź takich informacji, bo rzuca to złe światło na nas, a uptime jest znacznie powyżej 99%.

Dziś była pierwsza dłuższa przerwa w tym roku - nieco ponad godzinę.

Mieliśmy dosyć nietypowy problem i musieliśmy dokonać nagłych zmian w konfiguracji.

Nasza wina i tyle.

Przy okazji chciałbym nadmienić, że w drugiej połowie przyszłego miesiąca, stawiamy nową maszynę opartą na xeonach, na której będą pracować wyłącznie bazy danych.

 

Ps: ciekawe, że nikt nie zadzwoni z pytaniem co nie tak, tylko napisze na forum :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co pół godziny, dzięki temu te kilkuminutowe braki http są nie zauważane. Co do przerw to były 3 od 11 stycznia.

 

Dziś była pierwsza dłuższa przerwa w tym roku - nieco ponad godzinę.

 

A ta wczorajsza?

 

Ps: ciekawe, że nikt nie zadzwoni z pytaniem co nie tak, tylko napisze na forum

 

E-mail wysłany, zadzwonić niestety nie miałem możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dłuższych przerw nie było, natomiast faktem jest, że można było odczuć zwolnienie działania serwera.

E-mail wysłany

Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj dłuższych przerw nie było, natomiast faktem jest, że można było odczuć zwolnienie działania serwera.

 

Wczoraj wszystko trwało prawie cztery godziny. Najpierw serwer zwolnił, strony otwierały się po 40-60s. Później przez długi czas albo otwierały się wolno, albo w ogóle. Następnie padły bazy, leżały długo po czym problem został całkowicie naprawiony. Nie jestem znawcą tematów hostingowych, ale jest conajmniej dziwne, że "mając problem z łączami" jesteście w stanie wysyłać pliki z prędkością 1mbita, a strony po kilkadziesiąt kB wyświetlają się przez minutę. Żeby nie było, że nie pytałem co się wczoraj działało, pytałem. Oficjalnie atak typu DoS

 

EDIT: z tego co widzę w siteuptime, pierwszy pad przed tymi dwoma miał miejsce 14 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był bardzo mały atak i nie był on bezpośrednią przyczyną problemu, choć mógłbym według praktyk niektórych napisać inaczej :).

Nie zagłębiając się w szczegóły - Dziś musieliśmy zrobić tak, a nie inaczej, aby problem wyeliminować na stałe.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak były 3 pady, teraz znów http nie działa. Ta dyskusja tutaj chyba nie ma sensu i tak nie przyznasz sie do błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

17:30 znowu kupa :/ no ludzie...

 

17:40 w porzadku.. takie przerwy strasznie mnie denerwuja, wyslalem klientowi linki do stron z portfolio a on mi dzwoni ze zadnej mu nie wyswietla, pomyslec ze inni potencjalni klienci moi i moich klientow nie moga wejsc na strone i wchodza na strony konkurencji .. bo jej wszystko dziala dobrze... pffff :)

 

Jeszcze kilka dni takich zwisow i biore zabawki i ide do innej piaskownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka restartow http i wielki kryzys :)

Tak czy inaczej wszystko dziala poprawie, a tak jak wspominalem wkrotce przenoszenia baz danych na druga niezalezna maszyne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heheh a pamiętam jak kiedyś na tym forum zapytałem o opinię dla http://netarteria.pl/ to właśnie Pan admin z jor.pl napisał taką opinię żę serwer słaby, admin młody i słaby że firma padnie raz dwa... eheh a co się stało? Netarteria hula jak trzeba a właśnie Pan z jor.pl ma kłopoty - kuleje jak piesek bez nóżki ;) I po co było wtedy tak najeżdżać na konkurencję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie tamat o Jor.pl, a po drugie nigdy nie pisałem nic złego - były tylko pewne spekulacje odnośnie ceny i ewentualnych konsekwencji (na szczęście spekulacje błędne), opinia, że strona jest przejrzysta, oraz, że życzę wszystkiego najlepszego Netarteria.pl

 

Pozdrawiam,

Jor.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale juz po 5 minutach padu meldowałeś, że nie dziala. Nie wziales pod uwage chocby glupiego updejtu? No i czy nie mogles napisac najpierw do supportu i czekac cierpliwie na odpowowiedz, tylko jak dziecko w przedszkolu od razu lecisz na skarge?

 

Jor, współczucia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisze się wtedy kiedy nie działa, a nie np. tydzień czy rok po awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebak: ale chodzi o czas przerwy a nie po jakim czasie jest tu post. Przesadne są takie właśnie posty gdzie się żalą ludzie jak dosłownie minutę coś nie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebak: ale chodzi o czas przerwy a nie po jakim czasie jest tu post. Przesadne są takie właśnie posty gdzie się żalą ludzie jak dosłownie minutę coś nie chodzi.
Przecież 5min to już całkiem znaczący downtime (z definicji wyklucza 99.999% :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×