Skocz do zawartości

Artur Pajkert

WHT Pro
 • Zawartość

  326
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

Artur Pajkert wygrał w ostatnim dniu 18 Wrzesień 2012

Artur Pajkert ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

39 Normalna

7 obserwujących

O Artur Pajkert

 • Ranga
  Stały użytkownik

Informacje osobiste

 • Firma
  H88 S.A.
 • Imię
  Artur
 • Nazwisko
  Pajkert

Metody kontaktu

 • Strona WWW
  http://www.ogicom.pl
 • ICQ
  cdUL7WzFWGPfwwVsPrOkzOBwmCJR2xL1s4kJXFCrigVI9+gPngffN2ZJZ2fKlXSu

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

15834 wyświetleń profilu
 1. [dyskusje] Linuxpl.com

  Parametry bezpieczeństwa hostingów są publikowane przez większość firm hostingowych. Jak masz obłożoną Prestę to się nie dziw, że może nie działać dobrze na środowisku współdzielonym, bo jakieś limity każdy rozsądny operator ma - z doświadczenia jednak mogę powiedzieć, że najczęściej przyczyna leży w samej stronie, a dość rzadko w serwerze. Zmiana właściciela Linuxpl skutkowała zmianami technicznymi: Wdrożeniem Let's Ecrypt, którego wcześniej nie było. Bezpłatnym udostępnieniem Generatora Polityki Prywatności - tego też nie było. Wdrożeniem innowacyjnego pakietu Hosting WordPress - z którego jako właściciel Presty też możesz korzystać. Tam przyrosty wydajności klienci czują już w kokpicie i masowo przechodzą na to rozwiązanie z innych hostingów... ale najwięcej skorzystasz tylko, jeśli możesz efektywnie wykorzystać Redisa.https://addons.prestashop.com/pl/wydajnosc-strony/26866-redis-cache.html - tu masz gotowca do Presty. To usługa na NVMe, z podrasowanym mocno Litespeedem - myślę, że nieźle się zdziwisz się rezultatami. Wdrożeniem nowej wyszukiwarki domen. Żadne inne zmiany technologiczne dla usług klientów nie były wdrażane, nie zmieniano data center, nie zmieniano także ekipy obsługującej tę markę. Podaj proszę numery czterech zgłoszeń na które się powołujesz, chętnie kolegów z Linuxpl spytam o szczegóły Twojej sprawy, może coś da się poprawić z tą Twoją Prestą.
 2. [dyskusje] Hekko.pl

  @AdvertSite - czekałeś dłużej niż średnia, ponieważ Twoje zgłoszenie wpłynęło poza godzinami pracy BOK - są one określone na stronie. Marka Hekko odpowiada na zgłoszenia 7 dni w tygodniu, natomiast godziny pracy BOK są określone w dziale KONTAKT na stronie. Są one tak skalkulowane, że praktycznie w tych godzinach wpada ok. 95% zgłoszeń. Przykro mi, że akurat w Twoim wypadku stało się tak, że miałeś sprawę w godzinach, gdzie nie udało się zareagować tak szybko, jakbyś chciał, jeśli napiszesz w godzinach wskazanych na stronie - na pewno czas oczekiwania na reakcję będzie znacznie krótszy.
 3. Na początek powiedzmy sobie szczerze, że to jest serwer raczej klasy ekonomicznej, więc cudów nie będzie. Ale do wielu zastosowań się nada. Wiesz, "Zaawansowana aplikacja" to może być taka, że ma wiele linii kodu, ale nie wymaga wiele mocy. Zależy co ona dokładnie robi, jak korzysta z baz i ilu użytkowników będzie jej jednocześnie używać. Jeśli np. głównie selecty i ewentualnie inserty na MyISAM to może wystarczyć. Takie operacje najczęściej są efektywnie realizowane nawet przez podstawowe wersje procesorów. Ale przy pracy z InnoDB, przy masowych update'ach rekordów, to nawet o wiele mocniejsze konfiguracje klękają. No i kwestia pamięci RAM, czasem aplikacje są bardziej wrażliwe na wielkość RAM niż moc CPU. Moc procesora Pentium, wydaje mi się, że mogłaby - tak mniej więcej - nadać się do takich obszarów, jak: 1) Hosting gier 2) Serwer głosowy typu TeamSpeak 3) Programowanie, developerka 4) Małe strony www produkcyjne - małe, to jest nie takie, że intensywnie korzystają z baz i mają setki jednoczesnych użytkowników, tylko typu blog, mały sklep na kilkadziesiąt produktów o umiarkowanej popularności itp. 5) Nauka administracji 6) Serwer logów 7) Serwer backupów 8) Ewentualnie mocniejsze wykorzystanie pod selecty / inserty MyISAM, jeśli są dobrze zoptymalizowane zapytania 9) Obsługa poczty elektronicznej dla małej/średniej firmy 10) Systemy ticektowe 11) Serwery głosowe typu VOIP Raczej odradzałbym natomiast pod: 1) Kopanie krypto 2) Środowiska produkcyjne wymagające najwyższej niezawodności 3) Rozbudowane sklepy / CMS'y z dużym ruchem 4) Bazy ze znaczną ilością insertów na innoDB, albo update'ów. Ale raczej potraktuj to jak bardzo ogólne myśli, bo tylko autor aplikacji albo realny użytkownik może wiedzieć, na ile korzysta ona z zasobów sprzętowych i czy obciąża główne CPU/RAM/IOPS. Jeśli to faza początkowa działania takiej aplikacji, to myślę, że moc CPU powinna być ok, ale zwróć uwagę na panel administracyjny. Poszukaj rozwiązania z dobrym panelem żeby w razie czego łatwo przywrócić serwer do stanu wyjściowego, zrestartować itp.
 4. [dyskusje] Hekko.pl

  @ahhh - proszę napisz mi na priv co to Ci się przytrafiło, bo w Hekko są setki promocji, klienci z nich masowo korzystają i jakoś nie ma zbyt wielu podobnych opinii... Chętnie sprawdzę Twój przypadek.
 5. Ogicom przejmuje hekko & superhost

  Potwierdzam, że kod uprawnia do 50% rabatu na shared hosting, choć liczba serwerów w tej akcji nie jest nieograniczona. Na ten moment jednak sporo zostało, więc śmiało - można korzystać.
 6. @Akalis3 - Napisz proszę maila na biuro@hekko.pl z opisem co tam jest do przeniesienia, ile danych, jakieś ewentualne szczególne uwagi do migracji i spróbujemy Ci to przenieść bez dodatkowych opłat (o ile nie ma tam jakiś szczególnych uwarunkowań utrudniających tą operację), żebyś nie musiał żadnych zewnętrznych specjalistów szukać. Hekko istnieje po to, żebyś był zadowolony, tylko napisz w mailu, że to prośba o pomoc w przeniesieniu w nawiązaniu do rozmowy z WHT
 7. VPS na OpenVZ znajdziesz tanio w Mintshost.pl na https://mintshost.pl/vps-openvz/ (18 zł /mc lub 108 zł/ rok) Z kuponem S32R-KU46-792C-OMKU masz dodatkowo 20% rabatu na pierwszy, dowolny okres rozliczeniowy. Jeśli wolisz pełną wirtualizację to na stronie znajdziesz także KVM'y. Ten sam kod pozwoli Ci uzyskać dodatkowy rabat. Lokalizacja w PL, więc sieciowo powinno to spełnić Twoje oczekiwania z dobrymi parametrami szybkości sieci.
 8. [SZUKAM] Serwer dedykowany XEON

  Witam, Bardzo fajną ofertę znajdziesz na: https://www.hekko.pl/serwery_dedykowane.html (środkowy model) Za niecałe 299,- brutto / mc proponuję serwer na E-3, z pamięcią 16 GB. Łącze 100 mbps bez limitu danych. Dostęp do kvm. HDD 2x1 TB. 1 IP w cenie. 3 x IP trzeba by było dołożyć - po 10 zł / szt miesięcznie... a teraz dobra wiadomość: za Hekko przemawia świetna obsługa 7 dni w tygodniu, liczne promocje, czytelne ceny "bez haczyków", no i ponad 700 pozytywnych opinii tutaj, na WHT. Ten konkretny serwer możesz mieć z rabatem 50% w pierwszym miesiącu. Bez umowy terminowej. Wystarczy, że powołasz się na ten wpis na WHT w BOK'u Hekko.
 9. To krótko: Ten Klient został mailowo przeproszony. Pracownik mylnie zinterpretował kod rabatowy. Po prostu - ludzki błąd. Rabat w tym wypadku, zgodnie z odpowiedzią udzieloną w tickecie, będzie utrzymany pod warunkiem spełniania wymogów promocji, tj. posiadania statusu ucznia/studenta. Dodatkowo Klientowi została zaproponowana drobna rekompensata za powstałe zamieszanie.
 10. Server VPS z Windows - gdzie tanio

  VPS z Windows w ofercie Mintshosta są IMHO całkiem niezłe. Widziałeś kiedyś cennik SPLA Microsoftu? W kontekście tego, ile kosztuje licencja typu Datacenter, MH po prostu przestało dopłacać do VPS'ów z Windowsami, ale to wciąż całkiem uczciwa oferta... a nawet bardziej uczciwa, niż do tej pory. Przy okazji - najmniejszy pakiet w tej marce to 390 zł brutto za 12 miesięcy. To daje nieco ponad 32 zł BRUTTO miesięcznie. Dodatkowo - zgodnie z informacją z FB - wkrótce będą kody rabatowe na VPS, zatem tę cenę będzie można jeszcze nieco zrabatować. Warto szukając ofert brać pod uwagę, że jeśli usługa ma działać - firma w długim terminie nie może do niej dopłacać.
 11. [Opinie] Mintshost.pl

  Wprawdzie nie ma tego na samej proformie, ale ta informacja jest w panelu > faktury nieopłacone i przy fakturze jest okres za jaki się płaci.
 12. NetDC faktycznie - godne polecenia. Sam niektóre projekty tam wstawiam. Korzystam z VPS Z DA i jest ok i stabilnie. Można też zawrzeć umowę powierzenia danych osobowych, a serwery w PL, a dokładnie w Poznaniu. Na pewno ekipa z NetDC pomoże wybrać odpowiednią maszynę. Dobra oferta jest też w Blink.pl ale tam opcja managed oznacza autorski panel Ogicom, w którym nie ma dostępu SSH. Jeśli z tego wymagania możesz zrezygnować, co też warto byłoby rozważyć - to Klienci są zadowoleni z oferty serwerów kasetowych, z redundancją zasilania i KVM, w cenach rzędu 249 zł / mv netto.
 13. Ogicom przejmuje hekko & superhost

  Ekipa supportu jest ta sama + w Hekko nowa osoba została zatrudniona. Panel ten sam. DC to samo... ale pewne zmiany są. Należą do nich: nowa oferta serwerów dedykowanych - bez opłat za instalację, znacznie lepsze ceny. https://www.hekko.pl/serwery_dedykowane.html ostatnie promocyjne akcje dla Klientów - domena za ankietę, domena z rabatem w Czarny Piątek wdrożenie badań wg metodyki NPS po obsłudze Klienta aktywacja bloga - sporo nowych treści ostatnio na blog.hekko.pl, trochę o GIODO i więcej o WordPressie. aktywniejsze prowadzenie profilu na FB - lepszy kontakt z Klientami, więcej informacji "z rynku". Właśnie to pogrubione, może być ciekawe dla tych, którzy obawiali się jakiś strasznych wydarzeń - że w wyniku konsolidacji ceny niektórych usług zostały obniżone
 14. Jaki hosting dla kilkunastu tys. odsłon?

  Tymczasem ustawa o ochronie danych osobowych wciąż wymaga formy pisemnej... Zostałbym przy Hekko - zwłaszcza, że w razie czego też możesz przejść na wyższe pakiety lub VPS'a, firma jest polska, masz możliwość zawarcia umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych na piśmie, co ułatwi Ci uregulowanie spraw związanych z przetwarzaniem danych osobowych.
 15. [dyskusje] Logout.pl / biznes-host.pl

  H88 to po prostu nazwa spółki, która w swoim portfelu ma kilka marek hostingowych, natomiast usługi będą oferowane pod innymi markami, które są dobrze znane na rynku - np. Hekko, Biznes-Host. Co do samej nazwy H88... powiedziałbym o co chodzi, ale nie chcę psuć przyjemności samodzielnego wykombinowania tym, których ta nazwa frapuje, bo zdaje się, że takie osoby na forum są - a to jest do wykombinowania, zapewniam
×