Skocz do zawartości

cloudman

Użytkownicy
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O cloudman

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje osobiste

 • Firma
  nazwa.pl sp. z o.o.
 • Imię
  Tomasz

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  SysOps/DevOps, technologia cloud,
 1. redirect 301 bez hostingu na home.pl

  To co można zrobić w strefie DNS domeny, o ile usługodawca oferuje możliwość edycji strefy DNS, to ustawienie rekordu CNAME w postaci: www.domena.com. IN CNAME www.inna-domena.com. Nie jest to jednak redirect tylko alias. Redirect można zrobić tylko na poziomie virtualhosta w konfiguracji serwera, lub na poziomie .htaccess.
 2. Cześć, Jeżeli potrzebujesz 10 skrzynek e-mail, o pojemności min. 20 GB każda, zaproponuję Tobie Hosting Cloud Biznes 500 GB od nazwa.pl. Jest to rozwiązanie, w którym co prawda określamy wielkość konta e-mail, ale.... minimalną Otóż minimalnie konto email może mieć 1 GB, a maksymalnie - tyle ile potrzebujesz, w ramach dostępnej przestrzeni dyskowej na założenie takich skrzynek. Na serwerze Hosting Cloud Biznes masz aż 250 GB do wykorzystania tylko na pocztę, w dowolnej konfiguracji (rozmiar/skrzynka/ilość skrzynek). Koszt serwera to 400 zł netto. Szczegóły są na stronie: https://www.nazwa.pl/hosting/ Jeżeli masz serwer w innej firmie, możemy wykonać migrację zarówno strony www, jak i poczty. Szczegóły w tym temacie ustalasz z naszym technikiem, który skontaktuje się z Tobą, jeżeli wyrazisz chęć, aby to nasza firma wykonała takie przeniesienie danych. Tomek [nazwa.pl]
 3. konto DA , rekord A + dns IP wlasne

  Jeżeli chcesz tylko przekierować tylko wybrane rekordy DNS domeny na określony IP - nie potrzebujesz konta reseller czy konta hostingowego. Wystarczy utrzymanie domeny w firmie, która zapewnia Tobie możliwość konfiguracji strefy DNS domeny w oparciu o udostępniane swoje serwery DNS. nazwa.pl oferuje w ramach utrzymania domeny usługę edycji strefy DNS domeny (utrzymanie DNSów). Jeżeli potrzebujesz przestrzeni dyskowej, aby na takim serwerze uruchomić sobie prywatną chmurę i serwer WWW, i dlatego potrzebujesz Direct Admin - to najlepszym rozwiązaniem byłby VPS. Najtańszy VPS w nazwa.pl to koszt 10 zł netto / m-c. Do tego dochodzi koszt licencji Direct Admin też 10 zł netto / m-c. Gdybyś był zainteresowany, daj znać przez PW, prześlę Tobie kod obniżający koszt usługi w pierwszym okresie abonamentowym o dodatkowe 20%.
 4. Jakich funkcji brakuje Tobie w panelu administracyjnym serwera? Zawsze liczymy na tego typu sugestie od użytkowników, bo sami jesteśmy wydawcą naszego panelu administracyjnego, dzięki czemu mamy możliwość dodawania wszystkich niezbędnych dla użytkowników funkcji. Zaznaczę też, że nieco ponad miesiąc temu wprowadziliśmy nową aplikację Cloud Mail do obsługi poczty. Oprócz klienta webowego, jest także dedykowany program na urządzenia z systemem Android (np. smartfony). Co do wydawania kodów authinfo, ciężko mi się odnieść do opisanej przez Ciebie sytuacji. Na pewno kody są wydawane niezwłocznie po otrzymaniu przez nas prawidłowo wypełnionego wniosku. Można go wysłać pocztą lub po zeskanowaniu (w PDF, z podpisem kwalifikowanym) e-mailem. Jeżeli kiedykolwiek miałbyś problem z uzyskaniem kodu - daj znać, np. przez PW na forum, sprawdzę tę sprawę dla Ciebie. Co do wsparcia technicznego, być może natrafiłeś na jakiegoś nowego pracownika. Powinien Cię przełączyć do kogoś bardziej kompetentnego, chociaż mam nadzieję, że ostatecznie pomógł Tobie w rozwiązaniu problemu. Zaznaczę też, że od pewnego czasu dużo większy nacisk kładziemy na wewnętrzne szkolenia pracowników. Wielu naszych użytkowników pozytywnie ocenia wsparcie techniczne. I kończąc na kwestii pojemności serwera - to nie bajeczka, zapytaj w dowolnej z firm, które wymieniłeś, ile będzie Cię kosztował serwer, na którym będziesz miał pocztę w łącznym rozmiarze np. 125 GB (czyli takim, na jaki pozwala serwer za 200 zł netto w nazwa.pl). Zobaczysz o czym piszę, że małe firmy, które nie dysponują odpowiednią infrastrukturą, nie są w stanie w rozsądnej cenie zapewnić Tobie dużej możliwości rozwoju. Pozostaje jeszcze kwestia szybkości działania tej poczty - w firmach, o jakich piszesz wszystko masz na jednym serwerze. I współdzielisz to z setkami innych użytkowników. W nazwa.pl masz usługę w technologii cloud. Zapraszam, abyś przetestował usługę jaką oferuje nazwa.pl. Standardowo masz 30 dni na testy. W tym czasie serwer aktywny jest za darmo. Jeżeli nie będzie Tobie odpowiadał, możesz z niego nie korzystać. Jakbyś chciał - skontaktuj się ze mną przez PW - udostępnię Tobie voucher na 3 miesiące takiego okresu testowego. Daj znać!
 5. Jeżeli potrzebujesz miejsce głównie na pocztę e-mail, wnioskuję, że pewnie tej poczty będzie raczej przybywało, a nie ubywało. Warto jest rozglądnąć się za dostawcą, który zapewni Tobie spokój, jeżeli chodzi o limit przestrzeni dyskowej, i to na długie lata. Wszystkie z firm, jakie wymieniłeś, mają w swojej ofercie usługi o limicie dyskowym pow. 30 GB, przy czym ceny tych usług zawsze będą bardzo wysokie. Dlaczego? Bo żadna z tych firm nie świadczy usług w ramach cloud hostingu, zatem stajesz się niejako niewolnikiem rezydowania na pojedynczym serwerze, na którym obok Ciebie "wsadzone są" setki innych użytkowników. Rozwiązaniem, jakie chciałbym Tobie zaproponować, jest usługa Hosting Cloud od nazwa.pl. To usługa świadczona w chmurze, i dzięki temu zapewniająca Tobie bardzo duże limity przestrzeni dyskowej. Najmniejszy serwer w nazwa.pl to Hosting Cloud Basic o pojemności 100 GB. Jest on najtańszym rozwiązaniem w ofercie nazwa.pl, i jednocześnie dużo tańszym od ofert wszystkich wymienionych przez Ciebie firm. Kosztuje w pierwszym roku 100 zł netto (szczegółowy cennik dostępny jest na stronie https://www.nazwa.pl/cennik/cennik-serwerow/). Kolejnym pakietem, jest serwer Hosting Cloud Start, z limitem dyskowym 250 GB, a jego cena w pierwszym roku to 200 zł netto. Polecałbym Tobie wybór między tymi dwoma serwerami, przy czym kryterium decyzji moim zdaniem powinna być tutaj ilość kont e-mail, jakie fizycznie założysz na jednym i drugim serwerze (na pierwszym będzie to 50, na drugim 125). Piszę o ilości kont, bo zarówno jeden, jak i drugi serwer spełnia kryterium limitu przestrzeni dyskowej, jaki przedstawiłeś. Co do pomocy technicznej, jako dodatkowego aspektu, który jest dla Ciebie istotny. Nazwa.pl oferuje całodobową pomoc techniczną dla swoich klientów, świadczoną przez e-mail oraz infolinię. Bez względu na porę dnia czy nocy, telefon odbieramy w ciągu średnio kilkudziesięciu sekund, a na e-maile odpowiadamy w ciągu kilkunastu minut. Zadaj nam pytanie, zadzwoń, a przekonasz się, że tak właśnie działamy! Na koniec dość istotna informacja. Kupując usługę w nazwa.pl możesz liczyć na darmową migrację z serwerów innych firm do nas. Nasi technicy przeniosą Twoją stronę, pocztę i co najważniejsze, zweryfikują, czy wszystko działa po przeniesieniu tak jak powinno. Migrację możesz zaplanować już w trakcie składania zamówienia na usługę. Mam dla Ciebie specjalną ofertę. Skorzystaj z kodu rabatowego pe63-2792-2945 podczas składania zamówienia. Dzięki niemu, koszt aktywacji dowolnej usługi zmniejszy się o 20%!
 6. Napisz, jakie elementy są dla Ciebie istotne, jeżeli chodzi o wybór firmy hostingowej?
×