Skocz do zawartości

brontozaur

Firma
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Normalna

1 obserwujący

O brontozaur

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

1923 wyświetleń profilu
 1. Porównanie cen rejestratorów domen w Polsce

  Fajnie ze ranking aktualizujesz, może znajdziesz czas na sugerowane przeze mnie zmiany Ps. Samo zestawienie masz nieaktualne. Cena odnowienia .pl w home wynosi 120 zł netto.
 2. Wordpress brak pamięci

  Jest to błąd wynikający z parametru MEMORY_LIMIT na Twoim hostingu. Polecam abyś porozmawiał z firmą hostingową, gdyż wg komunikatu MEMORY_LIMIT masz ustawiony na 2 MB, co jest "rażąco" małą wartością przy wymaganiu współczesnych skryptów, a juz na pewno przy wymogach jakie stawia Wordpress. Dobre hostingi oferują MEMORY_LIMIT ustawiony na 1024 MB ....
 3. Porównanie cen rejestratorów domen w Polsce

  Pewnie, że fajnie by było żeby ktoś przygotował takie porównanie. Ja tego nie zrobię, bo mi to jest niepotrzebne, a "czas to piniondz" jak to się mówi. Ale skoro ktoś taki jak Ty robi zestawienie cen, to warto byłoby oprócz tego wpisać: - czy dany rejestr daje edycję strefy DNS, - czy daje coś ekstra do domeny - jakie wsparcie ma użytkownik domeny, czy musi za nie płacić - czy ma wdrożony DNSSEC lub jeszcze lepiej DNS over TLS/HTTPS (DNSSEC jest na www.dns.pl ale nie ma tam już DNS over TLS) Są zewnętrzne firmy (poza rejestratorami) które dają obsługę DNSów, które też dadzą ci np. DNS over TLS, ale nie każdy użytkownik będzie umiał z nich skorzystać, w niektorych przypadkach będzie to bardzo dużo płatne. Jak już wspomniałem, jedna firma z góry Twojego rankingu za edycję strefy DNS od mojego klienta chciała wziąć 200 zł netto za pomoc premium czy coś takiego (albo pomoc business). Klient później płaci za usługi dodatkowe, np. za serwer bo może go dostać z domeną albo za certyfikat albo za coś jeszcze. Moim zdaniem ceny z czegoś wynikają, nie chcę się wdawać w dyskusje niepotrzebne, bo widziałem wcześniejszy "atak" i każdy wpis tutaj widzę że jest na cenzurowanym, ale moim zdaniem dopiero takie pełne porównanie będzie wartościowe. Jakiś chłopak miesiąc czy 2 miesiące temu zrobił tytaniczną pracę na temat tego jak wybrać hosting, dobrze byłoby jakby ktoś zrobił taki almanach wiedzy jak wybrać dostawcę domeny. To będzie coś. A ceny samego odnowienia - dzisiaj są takie, jutro będą, poza tym, nie samą domeną człowiek żyje. Może i fajne, ale czy realnie coś wnosi?
 4. Porównanie cen rejestratorów domen w Polsce

  Jak już pisałem, podanie samej ceny jest to mało miarodajne. Domena to w dużej części także jakieś usługi dodatkowe, które niby są gratis ale i tak się za to płaci. Nie każda firma oferuje np. zarzadzanie strefą DNS przez panel. Niektóre firmy oferują serwery bezpłatne, certyfikaty ssl i inne. Jak ktoś rejestruje domenę tylko po to żeby ją transferować do innej firmy to najnowsza aktualizacja tabelki jest ok. W przypadku "normalnego" użytkownika szykującego się do zakupu usługi to za mało danych. No i ważne jest też wsparcie użytkownika - jeden z moich klientów, chciał aby w jednej z firm ( powiedzmy z górnej części tabelki) pomogli mu wprowadzić prostą konfigurację w DNSach (bo ten rejestrator akurat daje dostęp do edycji strefy dns) i przesłali mu info (po weekendzie) żeby wykupił sobie pomoc premium za 200....
 5. Porównanie cen rejestratorów domen w Polsce

  A gdzie informacja o obsłudze związanej z domeną, wszystkich panelach, usługach dodatkowych jakie razem z domeną są udostępniane (serwery, certyfikaty itp)? Same "suche ceny" nie są miarodajne, trzeba się odnieść do usługi jako całości. Z czegoś te ceny wynikają. Chyba że ktoś handluje domenami to potrzebuje tylko rejestracji, ale wtedy lepiej jest podpisać umowę z naskiem, jeżeli nie chce się korzystać z aktywnych giełd domen.
 6. [KUPIĘ] Kupię firmę hostingową

  W imieniu firmy w której pracuję - ogłoszenie: Kupimy firmę hostingową, zrealizowaliśmy już wiele przejęść. Firma najchętniej z obsługą serwerów przez cPanel. Wstępne oferty obejmujące informacje: 1. ilość sprzedanych abonamentów rocznych 2. ilość sprzedanych domen w abonamencie roczny, 3. ilość klientów aktywnych 4. czas funkcjonowania 5. proponowaną cenę proszę wysyłać na PM. Rozumiemy konieczność zachowania poufności więc w/w pierwsza wiadomość nie musi zawierać żadnych innych szczegółów. Można podać email "bezpłatny" typu wp.pl czy o2,pl, skontaktujemy się , przedstawimy i wówczas będziemy mogli dalej prowadzić ustalenia. Przy kolejnym kontakcie będziemy już wymagali podania nazwy strony WWW, zastrzegając, że jeżeli okaże się iż firma posiada negatywne opinie w internecie (poważne opinie a nie pisane przez konkurencję i frustratów co jest do odróżnienia) - możemy zrezygnować z dalszych etapów negocjacji. Mamy doświadczenie w przejęciach - załatwiamy wszelkie umowy itp, a na podpisanie umowy przyjeżdżamy do miasta w którym jest siedziba firmy. Płatność gotówką.
 7. Szantaż?

  @kafi - nikt nikomu krzywdy wyrządzić nie musi aby to co robi było uznane za niezgodne z prawem. o ile się nazwa nie wyprze i nie poda jakiś rozsądnych informacji, nie będzie podstawy aby uważać ten mail za dowcip. śmiesznie jest kiedy śmieją się z dowcipu obydwie strony rozmowy, w tym przypadku to szantaż tak jak jest to napisane w temacie.
 8. Szantaż?

  Moim zdaniem zlekceważenie takiego maila jest bardzo złym pomysłem. Każde nadużycie prawa musi zostać zgłoszone, bo nie tylko ma to funkcję karną ale i prewencyjną. Brak reakcji jest także reakcją. Firma w której pracuję przygotowuje już wszelkie dokumenty i będzie to zgłaszać do KWP, ze skierowaniem do podjęcia działań przez CBŚ. Zrozumcie - ten mail to akt terroryzmu.
 9. Szantaż?

  Sprawa delikatna, ale jak nikt nic nie zrobi, będzie tylko gorzej. Pozostanie nam tylko budować samemu botnety i szantażować, bo z hostingu ani nazwa.pl ani home.pl dłużej się nie utrzymają... Więc trzeba działać. Dział WHT PRO nie jest znany wśród wszystkich, rozdrobnienie rynku hostingowego w polsce jest ogromne, i potencjalnych ofiar tych terorystów może być bardzo dużo, nie kazda firma korzysta z WHT. Dlatego jeżeli już pojawiła się tu taka informacja , WHT mogłoby wyjść na przeciw tym wszystkim problemom jakie mogą powstać jeżeli ten gimnazjalista znajdzie więcej kolegów, i połaczyć firmy w celu wspólnej walki. Jeżeli nazwa.pl faktycznie miała atak ze względu na działanie tych gimnazjalistów, trzeba działać już teraz.
 10. Szantaż?

  Wiesz coś więcej na temat komunikatu jaki planuje wygłosić nazwa.pl w tej sprawie? Zastanawiam się nad zgłoszeniem tej wiadomości do CBS, sprawa jest do namierzenia, chociaż będzie wymagała trochę pracy. Uważam jednak że szantarz firm hostingowych, które budują społeczność internetową jest całkowicie niedozwolony, nie chcę porównywać tego do ataku na WTC, ale skala problemu może sugerować że mamy do czynienia z czymś z czym trzeba walczyć w zalążku. Nawet jeżeli jest to jakiś dzieciak, gimnazjalista (cyt: "bitch, please") to trzeba go oduczyć takich zabaw już teraz, bo później może być tylko gorzej. Zatem jeszcze raz postulowałbym do ekipy WHT aby stworzyła subforum z dostępem tylko dla firm hostingowych, weryfikowanych mailem, aby można było zastanowić się co z tym fantem zrobić. Na pewno nie płacić , bo znajdzie się zaraz 100 takich naśladowców i można zamknąć wszystkie firmy hostingowe na świecie...
 11. Szantaż?

  Sprawa jest bardzo poważna, bo grozi kolejnymi tego typu "biznesmenami" którzy w nielegalny sposób, haraczem, będą chcieli wyłudzić pieniądze od firm. Pytanie w tym momencie jest takie - czy faktycznie nazwa.pl dostała taką propozycję i czy położyli nazwę swoim atakiem tak jak piszą. Zrozumiałe będzie że nazwa.pl jako dostawca nie będzie chciała się oficjalnie wypowiedzieć, dlatego uważam, że powinno zostać założone jakieś subforum z dostępem tylko dla firm hostingowych np. potwierdzających swoje konto oficjalnym adresem email jaki podają do kontaktu, i tam będzie można zastanowić się jak walczyć z takimi wiadomościami. Czy inne firmy też to dostały? Planujecie kupuć abonament czy ignorujecie to?
×