Skocz do zawartości
KoNN

[opinia] Efuturo.pl

Polecane posty

Livenet nie pokazał do dzisiaj zdjęć swojej serwerowni i nikt nie narzeka:P

 

Głównym powodem dla których nie ma zdjęć, z naszej serwerowni jest fakt, że stosujemy różnego rodzaju własne rozwiązania, których nie chcielibyśmy udostępniać ogółowi. Na przykład, aby dobrać odpowiednią obudowę do zastosowań serwerowych dla deskoptów potrzebowaliśmy przetestować ich w granicach 10-15 sztuk. I dopiero trafiliśmy na taką, która zapewnia odpowiednie chłodzenie, oraz zajmuje odpowiednią ilość miejsca. W przypadku rozwiązań rackowych, ich większość jest powielana w różnych serwerowniach. W przypadku deskoptów, rozwiązania są już o wiele bardziej indywidualne. Aby zapewnić dobrą jakość zwykłych PC'tów, trzeba trochę się wyrobić pewne standardy. Nie widzę powodu, bym za darmo udostępniał swoje rozwiązania publicznie.

 

Efuturo, oficjalnie działa od marca 2006 roku. Początki myśli o własnej infrastrukturze ruszyły w maju 2007 roku. Od przenosin do BRE(wrzesień 2008), jesteśmy w stanie świadczyć usługi w przyzwoitej jakości na szerszą skalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat na livenet wielu narzeka.

Odnośnie zdjęć, to bardzo dobrze, że macie swoje rozwiązania, ale zdjęcia nie muszą być aż tak szczegółowe - po prostu warto by zobaczyć, czy całość wygląda profesjonaknie, czy jest to plątanina maszyn i kabli, bez klimatyzacji i odpowiednich warunków. Myślę, że jak zrobilibyście parę zdjęć, to przyciągnęlibyście klientów - w tym mnie :).

Na chwilę obecną, znając trochę ceny sprzętu i łącz Wasza oferta wydaje mi się po prostu dziwna, stąd prośba o zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zdjęć wyraziłem już swoje zdanie i go na chwile obecną nie zmienię.

 

Jeśli chodzi o ceny, cóż są one dość atrakcyjne, po to by zachęcić ludzi do zapoznania się z naszą ofertą i przetestowania jakości usług efuturo. Inna sprawa jest taka, że na WHT zawsze będzie można liczyć na lepszą ofertę niż ta, która będzie dostępna na naszej stronie.

 

Natomiast odnośnie tego jak "wygląda całość", wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem było by stworzenie tematu z opiniami o serwerowni efuturo lub podobnego. Dość dużo osób z WHT testuje/korzysta z naszych usług, więc Ci którzy mieliby ochotę wystawią nam obiektywną ocenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o zwykłe przedstawienie zdjęć z wyglądu samego pomieszczenia gdzie serwery się znajdują, oby tynk nie leciał ze ścian, zabezpieczenia, zasilanie awaryjne, budynek, gdzie co i jak, etc

 

W takiej sytuacji nie ma możliwości kolokacji własnego sprzętu i mieć wejście do serwerowni do swojej maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej chodzi o zwykłe przedstawienie zdjęć z wyglądu samego pomieszczenia gdzie serwery się znajdują, oby tynk nie leciał ze ścian, zabezpieczenia, zasilanie awaryjne, budynek, gdzie co i jak, etc

 

W takiej sytuacji nie ma możliwości kolokacji własnego sprzętu i mieć wejście do serwerowni do swojej maszyny?

No i żeby pokazać czy np. maszyny nie stoją na biurkach :)

A tak powaznie, moze np. polityka bezpieczeństwa nie pozwala na pokazanie fotek - różnie bywa.

Skoro maszyny działają ludziom prawidłowo to moim zdnaiem fotki nie są nikomu do szczęścia potrzebne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takiej sytuacji nie ma możliwości kolokacji własnego sprzętu i mieć wejście do serwerowni do swojej maszyny?

 

Nie świadczymy usług kolokacji, więc nie widzę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie działa edytuj.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...3%B3d%C5%BA.jpg

 

Jak kogoś interesuje, tak wygląda budynek w którym mieści się serwerownia. Mało opłacalne jest wynajmowanie powierzchni, tak by trzymać komputery na "biurkach", jak żartował najdmen :) Z racji tego, że w budynku jest bank, zabezpieczenia są na dość wysokim poziomie. To samo tyczy się wymagań odnośnie temperatury, jak i odpadającego tynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro w takim budynku jest serwerownia, to na szafy już może Cię nie było stać ;-)

A tak poważnie fotki budynku, są jak zdjecia psa w budzie - nie wiesz czy oglądasz kundla, czy rasowego labladora.

Zdziwilo mnie, że w ogóle żadnych zdjęć nie chcesz dać. Ogólnie pomieszczenia w PRL-owskich budynkach z lat 60-tych (ach moja młodość :) ) mają swój niepowtarzalny klimat i z tego co zdąrzyłem się zorientować, to pomieszczenia na ostatnim piętrze, nie przechodziły nadal remontu. Ten wierzowiec ma dobrą lokalizacje w łodzi, więc sporo małych informatycznych firemek ma tam wykupione parę matrów.

Jeżeli jednak boisz się że GTS bezczelnie wykradnie Twoje rozwiązania, to nie drąże już tematu :)

 

Dzięki temu budynkowi mam gdzie mieszkać smile.gif więc serwer można brać w ciemno.

Jesteś tam portierem?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zabrać głos jako że od kilku miesięcy korzystam z usług eFuturo.pl :)

 

Jeżeli chodzi o chłodzenie to wydaje mi się ze jest ono bardzo dobre, na czym opieram te twierdzenia, a no na tym że w LiveNecie :) miałem straszne temperatury na dyskach twardych(czasami zbliżające się do wartości krytycznej :) ) natomiast w eFuturo jest innaczej, temperaturki o około 10 stopni mniejsze. O czymś musi to przecież świadczyć. Sam serwer działa wyśmienicie, a jeżeli chodzi o łącze i BOK to tutaj jest bardzo podobnie czyli bardzo fajnie :) Chce więcej ramu, a może następny dysk twardy? Nie ma sprawy dzwonie i za 10 minut ktoś zajmuje się już moją maszyną. Bardzo fajne jest to że można samemu dobierać sobie konfigurację sprzętową, ja tak zrobiłem z pomocą Sebastiana i mam b. wydajny serwer :) który codziennie obsługuje spory ruch bez najmniejszego problemu.

 

 

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również mogę polecić efuturo, mamy tam 2 serwery od 1,5 miesiąca.

Wszystko śmiga, BOK jest ok napewno lepszy niż w livenecie, sebastian jest praktycznie non stop.

Nie raz zdarzają się malutkie pady łącza, ale za tą cene uważam że jest to naprawde jedna z lepszych opcji.

Tak jak muchakk, chłodzenie jest dobre.

Chciałem też zdjęcia serwerowni żeby wrzucić na strone ale niestety nie udało się ich dostać.

 

 

------------

 

 

Za tą cene nic innego (lepszego) nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie raz zdarzają się malutkie pady łącza, ale za tą cene uważam że jest to naprawde jedna z lepszych decyzji.

 

 

Zapewne nie zgłosiłeś tego Sebastianowi? Ja takich problemów nie mam :)

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszałem, ale nie będe się tutaj kłócił czy pad łącza czy reload apache, tak jak mówiłem nie żałuje wyboru.

Były małe problemy z routerem :) sebastian kupił nowy a się okazało, że chodzi gorzej niż stary (strony strasznie muliły), nie wiem na którym teraz chodzi ale jest jak najbardziej OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My również jesteśmy u Sebaka od paru dni i nie ma najmniejszego problemu, czego nie można powiedzieć o livenecie - Zupełny brak kontaktu i olewanie klienta, jednym słowem w 100% Polecam Efuturo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Webr widzę, że idziesz za śladem konkurencji :)

 

Powiem szczerze, że gorszej się spodziewałem jakości myślałem że drugi livenet, tymbardziej że kilka osób mnie przestrzegało aby nie brać tam serwera, jest zdecydowanie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze dodać że nowe technologie jak ssd nie są im straszne. Dysk po zamówieniu miałem na 2 dzień. Sam dysk sprawuje się wyśmienicie :) polecam wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro w takim budynku jest serwerownia, to na szafy już może Cię nie było stać ;-)

A tak poważnie fotki budynku, są jak zdjecia psa w budzie - nie wiesz czy oglądasz kundla, czy rasowego labladora.

Zdziwilo mnie, że w ogóle żadnych zdjęć nie chcesz dać. Ogólnie pomieszczenia w PRL-owskich budynkach z lat 60-tych (ach moja młodość smile.gif ) mają swój niepowtarzalny klimat i z tego co zdąrzyłem się zorientować, to pomieszczenia na ostatnim piętrze, nie przechodziły nadal remontu. Ten wierzowiec ma dobrą lokalizacje w łodzi, więc sporo małych informatycznych firemek ma tam wykupione parę matrów.

Jeżeli jednak boisz się że GTS bezczelnie wykradnie Twoje rozwiązania, to nie drąże już tematu smile.gif

 

1. Nie mówiłem na jakim piętrze jesteśmy.

2. Parę "matrów" mają wykupione takie firemki jak CROWLEY (poniżej 10m2), ATMAN (poniżej 5m2), TELBANK/EXATEL (poniżej 10m2), ORANGE(poniżej 10m2).

3. Zastanawiam się, czemu tak interesujesz się efuturo, jak podobno tak dobrze Ci w ncgroup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam tam serwer w livenecie i jest tak jak napisano brak kontaktu

 

a ja też mam w livenecie jedną sztukę i jest ok :)

pewnie nikt mi nie uwierzy ale dziś uptime przekroczył 100 dni - to nie żart, piszę poważnie

 

aby nie było off,

też się zgłoszę po serwery po nowym roku ale nie pod hosting

Sebak musisz uważać, wiesz co będzie jak coś zgrzytnie mając taki skład na pokładzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenia techniczne byly zawsze na ostatnim pietrze stąd ten pomysl, chyba ze przerobileś sobie pomieszczenie biurowe na serwerownie (oczywiście nie neguję takiego rozwiązania).

Atman, Orange i reszta maja tam anteny, dlatego maja male pomieszczenia, ale nie mają tam datacenter :).

Co do NC, to aktualnie nie mam tam nic wykupionego.

Forum chyba jest po to aby sie dowiedziec wszystkiego. Widze ze coraz bardziej przeszkadzaja ci moje pytania. Widocznie jest w tym jakis powod. W takim razie juz nie mecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BRE serwerownie są na różnych piętrach, począwszy od podziemi, po piętra normalne, skończywszy na piętrze "technicznym".

 

Sebak musisz uważać, wiesz co będzie jak coś zgrzytnie mając taki skład na pokładzie ?

Jak coś zgrzytnie, to na pewno na WHT pozostanie jakiś ślad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@hostcener, skąd informacje o pomieszczeniach technicznych na ostatnim piętrze? Wiele serwerowni ma piwice bądź od 2giego piętra w góre. Nie wypowiadaj się skoro nie masz większej wiedzy na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam dosyć dobrze kilka budynków z łodzi w których są liczne firmy informatyczne, gdyż kiedyś kolokowałem kilka maszyn tu i tam, więc wiem o czym mówię :)

Tak, czy inaczej kończę temat efuturo - chciałem się czegoś dowiedzieć, nie dowiedziałem się trudno. Każdy ma inną politykę, tak czy inaczej życzę powodzenia.

 

Ps: Z wykształcenia jestem architektem i może na wht objawia się moje zboczenie zawodowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, czy inaczej kończę temat efuturo - chciałem się czegoś dowiedzieć, nie dowiedziałem się trudno. Każdy ma inną politykę, tak czy inaczej życzę powodzenia.

Jedyne co nie zostało powiedziane, a raczej pokazane to zdjęcia.

 

Odnośnie serwerowni na piętrze technicznym, to z tego co rozmawiałem z administracją budynku to obecnie żadnej tam nie ma. W planach jest jedna i to wszystko. Na chwile obecną znajdują się tam operatorzy telekomunikacyjni oraz Policja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam dosyć dobrze kilka budynków z łodzi

[OT]

I nawet pisales kiedys posty z klasy adresowej z takiej jednej konkurencji Efuturo w Lodzi...

[/OT]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

odnosnie serwerowni i bre, bre ma rowniez druga serwerownie obok red tower :) a dokladnie obok stacji paliw :) glowny znakiem rozpoznawczym jest potezny spalinowy agregat pradotworczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×