Skocz do zawartości
bartek24m

Szukam Dedyka Do 350 Zł ! (webtropia.com)

Polecane posty

bartel24m: jak to pisał gb - tania i dobra jest tylko kapusta kiszona, a ja dodam, że kto oszczędza na adminie to potem ma problemy :). SUSE może działać dobrze, tak samo jak Debian, Slack, CentOS czy Gentoo. Wszystko to kwestia konfiguracji serwera (nawet podstawy typu my.cnf, httpd.conf i jakieś proste zmiany ustawień kernela potrafia czynić cuda) i dodatków typu APC, eAccelerator, Zend Optimizer etc, etc. Serwer nie zawieszaja się same z siebie, od tego, żeby sprawdzić dlaczego tak się dzieje masz logi i rescue mode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
operon 1210 z 2 gb ram
spokojnie powinien uciągnąc Twoje forum.

Ale skoro jak sam piszesz, że masz wszystkie konfigi jako default to się nie dziw, że masz co masz.

Sama edycja httpd.conf może zmniejszyć load o kilkadziesiąt, nie mówiąc już o my.cnf, etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze to wina tak duzej bazy danych gdybym wyskasował połowe postow i userów to by szybciej to działało

Według mnie to też jest przyczyna "mulenia serwera". Dla przykładu dam forum phpBB by Przemo :) Po wyczyszczeniu niektórych tabel dzięki czemu zmniejsza się objętość bazy danych forum dostaje że tak się wyrażę "kopa" ;D

 

A na konfiguracji jak i zabezpieczeniu serwera jasne że nie ma sensu oszczędzać :) Z uwagi na bezpieczeństwo, przynajmniej można spać spokojnie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bartek24m, jak te configi masz tak bardzo defaultowe, to ci moge zainstalowac eacceleratora i sprobowac dopasowac config apache do wymagan forum. Za free, bo robie to dla przyjemnosci a nie zysku :)

Jak jestes zainteresowany to napisz PM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odinstalowałem suse i instaluje debuiana

znalazł sie ktos kto zrobi mi to wsyztko za darmo fajnie ze jeszcze tacy ludzie są

mam nadzieje ze teraz wsyztko będzie chodzić jak powinno

 

teraz mam webmina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć co jest wymagane przy zamówieniu ? słyszałem że skan dowodu osobistego i skan karty visa lub mastercard ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to też nie zawsze :lol: mi nawet skanowanie nie pomogło ;/ i siedzę już od jakiegoś czasu w hetzner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niebierzcie w webtropi

 

mają mało systemów debian 4.0 etch

oraz suse z pleskiem

o dupe potłuc mozna sobie te systemy

direct adminin niesupportuje zandego bez panela sobie neidacie rady

 

:lol: pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie ma żadnego problemu - przetestowane na dystrybucji Debiana 4.0 z Webtropii, Webperoni i kilku innych DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moj admin niestety nie dał rady sobie z instalacją

 

pozatym z tego co wiem 9 na 10 DA na debianie 4.0 mają błedy potem

 

wiec wole nieryzykowac napisalem do DA kiedy bedzie na debiana 4.0 legalnie a nie przerabiane i powiedzili mi ze do kilku tygodni wiec niepozostaje mi nic innego jak poczekać ... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych błedów bo DirectAdmin nie ma właściwie żadnego bezpośredniego związku z systemem. Z odrobiną zaparcia można zainstalować go na Gentoo czy SUSE - jedyne co to kwestia odpowiednio dostosowanych do DA pakietów z Exmimem czy Apache'em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coż, może powinnieś skontaktować się z innym administratorem w takim razie :lol:. Ew. sprawdzić czy masz rzeczywiście aktywną licencję na DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj administratror probował nie raz nawet neichciało mu pobrac tej paczki pomimo ze zmienił wersje release

 

Zmień admina bo skoro z tym sobie nie daje rady to co będzie w przypadku poważniejszych problemów. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma żadnych błedów bo DirectAdmin nie ma właściwie żadnego bezpośredniego związku z systemem. Z odrobiną zaparcia można zainstalować go na Gentoo czy SUSE - jedyne co to kwestia odpowiednio dostosowanych do DA pakietów z Exmimem czy Apache'em.

Dokładnie. :lol:

Exim, Proftpd, Apache... wszystko się ładnie instaluje ze źródeł ( ja tak robiłem przynajmniej ),

sam panel to binarka, zaś plik directadmin.conf zawiera wklepane ścieżki do plików konfiguracyjnych.

Jak by się tak uprzeć, to na praktycznie każdym systemie uruchomisz ten panel i to bez ichniego instalatora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mimo, iż mam administratora(sam nim nie jestem) bez problemu zainstalowałem na swoim testowym serwerze DA na Debianie 4.0... Więc mogę tylko powiedzieć, że to bardzo źle świadczy o Twoim administratorze i powinieneś go zmienić. Jeśli ktoś nie umie podstaw, to co będzie z bardziej zaawansowanymi problemami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Webtropii - czy ktoś rezygnował z ich usług przed terminem? Mam tam trzy identycznie skonfigurowane serwery, dwa jeszcze znośnie chodzą, ale ten trzeci to tragedia... Od jakichś dwóch tygodni wygląda, jakby chodził na 10Mb/s, mimo że w panelu pokazuje 100Mb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tragedia... Od jakichś dwóch tygodni wygląda, jakby chodził na 10Mb/s

Co za kraj, co za ludzie.... 10 mbps tragedia? Czlowieku dla kogos rozsadnego, ktory umie zarabiac na tego typu uslugach 10mbps to spora przeplywnosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, do jakiego typu usług. Może jeszcze powiesz, że max 200kB/s transferu na FTP między dwoma serwerami w webtropii też powinno mi wystarczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od tego, do jakiego typu usług. Może jeszcze powiesz, że max 200kB/s transferu na FTP między dwoma serwerami w webtropii też powinno mi wystarczyć?

 

200kB/s to sporo ponizej 10mbps wiec pomysl, czy masz 10 mbps, czy moze niecale 2mbps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może przeczytaj jeszcze raz... 200kB/s miałem wczoraj ok. 12 na FTP, a cały serwer chodzi, jak na 10Mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×