Skocz do zawartości
Marcin007

Szukam Dobrego, Taniego Dedyka

Polecane posty

Odnośnie Hetzner... w święta złożyłem zamówienie,

dziś o 13 potwierdzili jego odebranie i umieszczenie w kolejce oczekujących na realizację,

a o 20 zawitałem do Rechnenzentrum 6. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopakom z FastIT po 14 dniach udało się zmontować machinę i serwer działa, a już miałem rezygnować i brać szrota z 1paket kolejnego.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłopakom z FastIT po 14 dniach udało się zmontować machinę i serwer działa, a już miałem rezygnować i brać szrota z 1paket kolejnego.. ;)

 

patryk sprawdzisz czy Traffic poprawnie Ci dziala z panelu? U mnie sporo zaniza.. o jakies 7x..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim miesiącu mieli kłopoty z liczeniem traficu, dlatego też był on nie liczony. W tym wszystko powinno wrócić do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Majkel: tak, już wcześniej zauważyłem, że coś się nie zgadza, kiedy maszyna z serwisem 5,000 UU dziennie miała po tygodniu 5 GB nabitego trafficu. W tym miesiącu ma już 50 GB więc chyba coś tam poprawili ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczyli, ale nie cały ruch, tylko niektóre pakiety. Ja miałem maszynę która wygenerowała 200 GB ruchu, a w ich statystykach było 0,6 GB ;) Ale tak było tylko w poprzednim miesiącu (a szkoda...:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas ;) Według moich statystyk robie około 30-50GB dziennie.. maksymalnie któregoś dnia wyliczyło mi 8GB..

 

w sumie nie ma na co narzekać :) Podobna sytuacje miałem kiedys w strato, tylko tam liczylo * 5 i dziennie robiłem nawet 200GB, a nie przekraczalem 4mbit w szczycie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Co o podstawowego pytania: W mojej opinii przy takim budżecie mozna co najwyzej myśleć o VPS w Polsce, bo na dedyka nie ma co liczyć. Nawet poczciwy IBMx330, który nowością już nie jest, ani demonem wydajności, kosztuje ok. 400 zł netto miesięcznie.

Proponuję jeszcze zapoznać się z VPs'ami: http://www.sisco.com.pl/hosting-vps.html

Co do dedyków natomiast: z doświadczenia klientów mogę powiedzieć, że przy intensywnej ekspoatacji baz (serwisy ogłoszeniowe i portale o duzej popularności) trzeba mieć co najmniej 2 GB RAM oraz procesor(y) Xeon ok. 3 Ghz. Taka konfiguracja jest jednak dość kosztowna. Przy mniejszym "oraniu" po bazach, powinien wystarczyć 0,5-1 GB RAM, jeden procesor i nie musi być bardzo szybki. Warto natomiast zainwetsować w dyski SCSI - znacznie mniej zawodne niz SATA. Nasze serwery proponujemy tylko z dyskami SCSI, chyba, że bardzo się ktoś przy SATA upiera, ale zdecydowanie odradzamy.

 

Serwer w Polsce to, poza dobrymi pingami, często także dobre czasy reakcji na zgłoszenia serwisowe. W Niemczech zdarzało mi się czekać po 2-3 godziny na głupi reset serwera (choć zależy od serwerowni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Co o podstawowego pytania: W mojej opinii przy takim budżecie mozna co najwyzej myśleć o VPS w Polsce, bo na dedyka nie ma co liczyć. Nawet poczciwy IBMx330, który nowością już nie jest, ani demonem wydajności, kosztuje ok. 400 zł netto miesięcznie.

Proponuję jeszcze zapoznać się z VPs'ami: http://www.sisco.com.pl/hosting-vps.html

Co do dedyków natomiast: z doświadczenia klientów mogę powiedzieć, że przy intensywnej ekspoatacji baz (serwisy ogłoszeniowe i portale o duzej popularności) trzeba mieć co najmniej 2 GB RAM oraz procesor(y) Xeon ok. 3 Ghz. Taka konfiguracja jest jednak dość kosztowna. Przy mniejszym "oraniu" po bazach, powinien wystarczyć 0,5-1 GB RAM, jeden procesor i nie musi być bardzo szybki. Warto natomiast zainwetsować w dyski SCSI - znacznie mniej zawodne niz SATA. Nasze serwery proponujemy tylko z dyskami SCSI, chyba, że bardzo się ktoś przy SATA upiera, ale zdecydowanie odradzamy.

 

Serwer w Polsce to, poza dobrymi pingami, często także dobre czasy reakcji na zgłoszenia serwisowe. W Niemczech zdarzało mi się czekać po 2-3 godziny na głupi reset serwera (choć zależy od serwerowni).

 

w sumie moze zawsze wziac serverbasar.de i zmiesci sie z cenie, albo doplaci troche i bedzie mial celeronka nowego z Serwerydedykowane.pl mozliwosci jest wiele, a tak na serio to nie ta grupa docelowa chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w szczegolnosci ze on chcial transfer na poziomie 500GB pozatym wydaje mi sie ze to raczej nie ta ten poziom...

(no chyba ze SISCO zacznie brac przyklad z SD pod wzgledem ceny i jakosci ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×