Skocz do zawartości
Marcin007

Szukam Dobrego, Taniego Dedyka

Polecane posty

Hej,

 

szukam do swojego serwisu dobrego i zarazem taniego serwera dedykowanego, ktory wytrzyma miesieczny transfer na poziomie 500 GB. Myslalem o ofertach z Polski, jednakze nic ciekawego nie znalazlem, może Germany bedzie lepszym rozwiazaniem, a moze jednak PL?

 

Jeszcze mam pytanie do specjalistow :P Jak na serwerze dedykowanym obliczyc jaki jest limit transferu? I jakie są optymalne procesory i pamięci RAM do takich rozwiazan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis z ruchem 15000 uniq/doba. Wszystko podpiete pod CMS. Nie ma zbednych plikow multimedialnych, kazdy oczywiscie laczy sie z serwerem MySql

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CMS pisany na zamowienie, teraz cala strona wraz z forum generuje około 1 miliona zapytań do sql. udzet: 2000 zł/całość na rok. Na tyle zysk z reklam mi pozwala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli twoj budzet to 160-170zł troszke mało :P

 

 

ZObacz na DS 3000 w hetzner.de miesięcznie zapalcisz okolo 196zł, instalacja Cię może odstraszyć ale to chyba jedyna rozsądna oferta w tak niskim budżecie :) Chyba zgodzicie się ze mna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2000/12 = 166... No nie za dużo... Ze znanych mi ofert: https://www.serverbasar.de/rootserver_1119.html za ok 140 zl.

(jeśli w ciągu miesiąca nie zrezygnujesz automatycznie przechodzisz na umowę 12 miesięczną).

 

Jeśli chodzi o HETZNER, wspomniane przez @muchakk'a to mogę polecić, pomimo że troche bezprawnie podwyższyli mi ostatnio abonament ;-) Ogólnie jestem już tam trochę czasu i jestem bardziej zadowolony niż z NetDIRECT w którym koszty miałem sporo większe. No ale - koszt miesięczny przekracza Twój budżet, do tego znając życie odstraszy Cię instalacja...

 

ps. masz błąd w nazwie tematu

Szukam Dobrego, Taniego Dedyka

te dwa użyte pojęcią (tani/dobry) się wzajemnie nie lubią ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

doopy tak hetzner to bardzo dobra oferta( no oprócz instalacji która jest strasznie wysoka) tez tam mam serwerek i wszystko bardzo ładnie działa. Wszystkim polecam ich usługi :P Jeżeli chodzi o DS 3000 to serwer jest bardzo dobry jak na swoją cene :) A i ping bardzo ładny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o ofercie webtropia.com? Te 24,00 EUR za miesiąc to jakaś promocja? Czy cena oficjalna to 39.00 EUR?

 

Albo polska oferta OVH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o ofercie webtropia.com? Te 24,00 EUR za miesiąc to jakaś promocja? Czy cena oficjalna to 39.00 EUR?

 

Albo polska oferta OVH?

 

 

24 euro placisz przez 3 miesiące pozniej placisz 39 :P

 

 

CO do ovh to nie wiem ale słyszałem że ich dedyki cosik nie sa wydajne przez to że daja zbyt duzo kontrolerów dysków czy cosik takiego co do tego ovh musi sie wypowiedziec jakas inna osoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 euro placisz przez 3 miesiące pozniej placisz 39 :P

 

..48 (przez 3 miechy jest 50% znizki)

 

..ostatnio webtropia zrobila straszne restrykcje dla polakow co do zamowien.. chyba ktos nabroił z naszych rodakow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużym plusem webtropi są bardzo niskie pingi + stabilne połączenie. Minusem umowa 12 mc + słaby support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnio odpowiedz przychodzi po 24 h, natomiast na jedne pytanie nie dostałem w ogóle odpowiedzi.

 

Oczywiście pracują tylko do 18, cały weekend nikt nie odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Średnio odpowiedz przychodzi po 24 h, natomiast na jedne pytanie nie dostałem w ogóle odpowiedzi.

 

Ciekawe.. u mnie srednio odpowiedz po 10-20 minutach, w nocy czesto po kilku godzinach.. w sumie bez roznicy czy daje wysoki czy najnizszy poziom.. Jeszcze zawsze zostaje telefon :P kilka razy juz dzwonilem i sprawe od reki zalatwiaja.. Dzwonie ze skype, wiec koszta prawie zerowe..

 

W sumie w panelu mam serwery z webtropii i myloc.de, lecz watpie by to mialo roznice, bo to wszyscy z fastit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje pytania szły przez tickety z panelu administracyjnego(który jest bardzo przejrzysty). Moje pytania miały priorytet normalny i nie potrzebowałem uzyskać szybkiej odpowiedzi tak by dzwonić.

 

Serwery chodzą stabilnie, awarii prądu jeszcze nie zaobserwowałem, natomiast w ciągu 2 mc zdarzyła się 1 krótka awaria łącza trwająca max 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie moje pytania szły przez tickety z panelu administracyjnego(który jest bardzo przejrzysty). Moje pytania miały priorytet normalny i nie potrzebowałem uzyskać szybkiej odpowiedzi tak by dzwonić.

 

Serwery chodzą stabilnie, awarii prądu jeszcze nie zaobserwowałem, natomiast w ciągu 2 mc zdarzyła się 1 krótka awaria łącza trwająca max 5 minut.

 

przerw było więcej, ale tamte trwaly do 10-20sek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o takich które odnotował mój system monitoringu (sprawdzanie co 1 min) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że na serwer w Webtropii czekam już 12 dni, biją swój rekord :P. Oczywiście brak ETA co do jego oddania, jeśli do czwartku go nie zrobią anuluję im autoryzację na karcie, bo już nie mam cierpliwości.. OVH jeśli tylko ma na stanie serwery (a zawsze jest co najmniej kilkanaście) oddaje je do użytku w mgieniu oka, obojętnie czy jest to Kimsufi czy Dual Xeon. Podobnie 1paket. Hetzner i ServerBasar/Webtropia to ich przeciwieństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dodam, że na serwer w Webtropii czekam już 12 dni, biją swój rekord :P . Oczywiście brak ETA co do jego oddania, jeśli do czwartku go nie zrobią anuluję im autoryzację na karcie, bo już nie mam cierpliwości.. OVH jeśli tylko ma na stanie serwery (a zawsze jest co najmniej kilkanaście) oddaje je do użytku w mgieniu oka, obojętnie czy jest to Kimsufi czy Dual Xeon. Podobnie 1paket. Hetzner i ServerBasar/Webtropia to ich przeciwieństwo.

 

na jaki czekasz serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Majkel: aktualnie na Root-Professional. Mam już tam kilka maszyn, to zamówienie złożyłem 30 marca, potwierdzili, że w ciągu tygodnia będzie (czyli jak zwykle) a teraz czekam i czekam... Cytując ich łamaną angielszczyznę: "I cannot tell you a current date when your server is ready for use". Bleh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkel: aktualnie na Root-Professional. Mam już tam kilka maszyn, to zamówienie złożyłem 30 marca, potwierdzili, że w ciągu tygodnia będzie (czyli jak zwykle) a teraz czekam i czekam... Cytując ich łamaną angielszczyznę: "I cannot tell you a current date when your server is ready for use". Bleh.

 

Dobrze ze nie rozmawiales z nimi przez telefon.. Juz na prawde lepiej sie niemieckiego nauczyć niż z nimi po ang. rozmawiac.

 

Podobno im łącze się kończy powoli, przynajmiej takie info dostalem od myloc.de i czekaja na nowe 2Gbit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×