Skocz do zawartości
TheBlood

Hosting Z Mail()

Polecane posty

Witam,

 

Czy znacie jakiś polski hosting, na którym nie nie wyłączono funkcji mail()? Takowy hosting jest mi potrzebny do testów prostego skryptu. Nie musi być ani super szybki, ani mieć uptime 99,9%.

 

Z góry dziękuję za "namiary".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIGDY NIE UŻYWAJ FUNKCJI MAIL() DO WYSYŁANIA POCZTY! To jest totalna głupota, charakterystyczna dla początkujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy normalny hosting ma mail().

Większość skryptów używa jej do wysyłania poczty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o to, aby używać jej z opcją autoryzacji, a nie domyślne:

mail("...");

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Większość skryptów używa jej do wysyłania poczty.

 

Nie należy używać wbudowanej funkcji mail() w ŻADNYM WYPADKU. Do wysyłania poczty są odpowiednie klasy z obsługą autoryzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie,

 

Nie, nie zamierzałem i nie zamierzam rozsyłać żadnego spamu. Brzydzę się nim i sam mam dość reklam viagry etc... Trudno więc, bym powielał te haniebne postępki.

 

Testowalem pewien skrypt umozliwiający przesylanie plikow z serwera www/ftp na skrzynkę mailową i na zaledwie kilku serwerach skrypt w pełni działał, na reszcie wyświetlany był błąd związany z funkcją mail().

 

Shive mam jeszcze pytanie. Czy pisząc o "głupotach" masz również na mysłi formularze kontaktowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Też nie rozumiem dlaczego mail() to głupota?

phpmailer: function MailSend($header, $body){...@mail($to, $this->EncodeHeader($this->Subject), $body, $header);}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z prostego powodu: nie należy dawać ludziom do zabawy czegoś, czym nie potrafią się bawić. Funkcja mail nigdzie nie powinna być jawnie dostępna, bo 90% łonabi-webmasterów zaraz zrobi sto dziurawych skryptów które przez następne tygodnie będą rozsyłały spam nie wiadomo gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO to nie wlasciciel hostingu jest od tego, zeby decydowac czym uzytkownik ma sie bawic, a czym nie. Wiele skryptow (nawet czysty phpBB) korzysta bezposrednio z mail(), wylaczanie tego uwazam wiec za powazne ograniczanie funkcjonalnosci serwera.

 

Co za roznica, czy klient umie korzystac czy nie? Jego sprawa. A spam moze wysylac tak samo po zautoryzowaniu sie, prawda? Kwestia podejscia, mozna weryfikowac kto wysyla poprzez funkcje mail() i dokladnie zastepuje nam to mechanizm autoryzacji. Wyjdzie w praktyce na to samo.

 

Jesli ktos bedzie mial dziurawy skrypt to poprzez SMTP tez mu ktos spam zacznie rozsylac.

 

Oczywiscie zgadzam sie, ze jesli ktos swiadomie chce cos wysylac to lepiej zestawic polaczenie SMTP. Ale to nie znaczy, zeby od razu przycinac mail() ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pokazały ostatnie wydarzenia w USA, to nie jest "jego sprawa" jak ktoś używa ogólnodostępnych narzędzi.

 

Jeśli webmaster posiada minimum inteligencji to poradzi sobie bez mail() i bardzo dobrze. Przeciwdziałanie powstawaniu stron-zombie do wysyłania spamu jest ważniejsze niż to, że jakiś ziomal nie umie sobie podpiąć klasy SMTP. Jeśli ktoś ma takie problemy, jak nieumiejętność skorzystania z czegoś lepszego, niż mail() to niech się weźmie za hodowlę królików, a nie za pisanie kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to zaden argument. Mozna monitorowac co kto wysyla przez mail(), mozna wreszcie to odpowiednio przycinac w razie naduzyc. Co wiec wiecej zyskujesz zmuszajac do korzystania z SMTP jako administrator? (nie mowie tu o zaletach od strony uzytkownika).

 

Powtorze, ze spam mozna wysylac tak samo przez dziurawy skrypt korzystajacy z SMTP.

 

Zgodze sie, ze mail() nie jest najszczesliwszym rozwiazaniem, ale jestem zdania, ze administrator powinien starac sie o zapewnienie w tym przypadku jego bezpieczenstwa (tak przeciez popularnego rozwiazania), a nie w prosty sposob go zabraniac.

 

Powtorze raz jeszcze, ze np. phpBB korzysta z funkcji mail(). Czyli przycinajac, powodujesz bledy w dzialaniu tego popularnego forum (co mozna oczywiscie przerobic, ale uznajmy prawo osoby, ktora kupuje hosting do tego, aby chciala w spokoju zainstalowac forum i nie bawic sie na dzien dobry w przerobki - bo predzej do konkurencji ucieknie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Hm...

 

Installation

 

Copy class.phpmailer.php into your php.ini include_path. If you are using the SMTP mailer then place class.smtp.php in your path as well. If you do not have control of the include directory and you are running PHP 4.0 or higher you can use this function to set it to the correct directory:

 

ini_set("include_path", ".:/path/to/phpmailer/dir");

 

Or this:

 

$mail->PluginDir = "/path/to/phpmailer/dir";

 

Czy to jest konieczne? Nie ma czegos, co nie zmuszaloby do ingerowania w config serwera?

 

UPDATE: Nie doczytalem - nie trzeba koniecznie modyfikowac php.ini jak widac... Heh, problem w tym, że za dobry to ja w php nie jestem... Trudno mnie rowniez nazwac webmasterem, gdyz nie zajmuje się bezposrednio tworzeniem stron ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Alienem...

Jest tyle zabawek monitorujących ruch dla niemal każdego MTA,

że osobiście nie widzę potrzeby wyłączać komukolwiek funkcję mail(),

a tym samym zwiększać sobie liczę ticketów do obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy oczekujecie od userów, że będą sobie ustawiać autentykację dla mail() skoro nie potrafią sobie poradzić z podstawowymi problemami. 90% z nich nie wie w ogóle co to uwierzytelnianie SMTP. Utopia... jedyna metoda na takich to blokada mail().

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez mozna to rozwiazac na poziomie systemowym, uzytkownik nawet tego nie zauwazy. Kwestia odpowiedniej (nie mowie prostej) konfiguracji serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy czy przez mail czy przez smtp - jeśli skrypt jest źle napisany to i tak wyśle spam. Lepiej monitorować niż blokować mail.

Raczej dobrym rozwiązaniem jest zablokowanie możliwości bezpośredniego łączenia się skryptów z zewnętrznymi serwerami mailowymi - dużo spamu tak idzie i normalny skrypt nie ma żadnego interesu aby bezpośrednio wysyłać maile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawic sie w podchody wywalilem formularz i dalem po prostu adres email jako link :) A jak boty zaczna slac mi na skrzynkę, to zabrudzę im bazy mailingowe odpadami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast bawic sie w podchody wywalilem formularz i dalem po prostu adres email jako link :) A jak boty zaczna slac mi na skrzynkę, to zabrudzę im bazy mailingowe odpadami ;)

 

Daj swoj adres e-mail jako obrazek i nie linkuj bezposrednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×