Skocz do zawartości

Polecane posty

Na współdzielonym środowisku produkcyjnym debugger?

Takie coś w postach osoby, dla której wysłanie hasła prawowitemu userowi na maila to big-security-hole, to na prawdę dziwnie wygląda...

 

Nie wiem jak było w przypadku linuxpl.com, ale tak - na produkcji włącza się czasami debuggery i nie jest to nic złego. W dzisiejszych czasach gdy większość procesów PHP działa na zasadzie CGI/FastCGI można danemu użytkownikowi spokojnie włączyć na chwilę dowolny moduł bez konieczności udostępniania go komukolwiek innemu (php.ini nie jest współdzielone).

 

Gdy pojawia się problem z userem a admin ma ochotę mu pomóc zamiast od razu banować, odpina jego konto od świata zewnętrznego, podłącza debugger i odpala plik PHP który wg logów miał najwięcej problemów (czasami wystarczy to zrobić np z poziomu konsoli a nie WWW). Po zebraniu logów wyłącza debugger i decyduje co dalej z kontem: przywrócić światu, czy pozostawić zablokowane.

 

Ja osobiście nie bawię się w takie rzeczy (bo szkoda na to czasu). Gdy widzę że jakiś proces/user gości na stałe w "top" serwera, używam po prostu polecenia "strace -p <pid>" i prawie online (nie sposób czytać tylu informacji na sekundę) patrzę w logu co się dzieje w środku procesu, ale na o wiele niższym poziomie (wywołań systemowych). To zazwyczaj wystarcza, i doskonale sprawdza się na produkcji:)

 

Proszę więc nie mówić w tym przypadku o security hole lub spowalnianiu serwera debuggerami, one są używane z rozmysłem tylko per konto, które i tak zajeżdza już serwer wystarczająco mocno;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z linuxpl.com, przez cały rok 2009, na potrzeby niewielkiego projektu . Wykupiłem serwer z domeną. Całość to zwykła wrzutka HTML z kilkoma zdjęciami i plikami mp3. Jak dobrze pamiętam raz na początku przytrafił się godzinny pad, ale to byłoby na tyle. Ogólnie strona działała cały czas kiedy tylko jej potrzebowałem. Problemów z obsługą nie miałem, support działał szybko i wystarczająco na moje potrzeby. Zrezygnowałem ponieważ jak z czasem się okazało projekt w sieci nie był potrzebny. Na tyle na ile przyszło mi współpracować z linuxpl.com, na tyle wystawiam ocenę pozytywną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam konto hostingowe w linuxpl.com wprawdzie od niedawna, ale jak do tej pory jestem zadowolony z ich hostingu. Serwery działają szybko i bezawaryjnie. Support równie szybki (i dostępny zarówno przez email, chat, GG). Opcje, które klient dostaje za taką cenę są naprawdę niezłe. Gdyby jeszcze transferu miesięcznego było więcej, to już całkiem byłoby fajnie. Ogólnie, jak do tej pory, z mojej strony opinia pozytywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od grudnia 2010 pakiet W5GB. Zostałem ulokowany na najnowszej maszynie.

Posadziłem na serwerze php- fusion + phpBB by Przemo. Ruch na poziomie 300uu dziennie.

Do tego stoi na tym parę stronek w html bez ruchu.

 

Plusy:

(+) rozbudowana możliwość konfiguracji przez DA, mnogość opcji.

(+) dobry kontakt z supportem - kontaktowałem się przez tickety i meila- odpisali nawet w Wigilię wieczorem oraz niedziele.

(+) bardzo wyrozumiali Administratorzy, można się w wielu sprawach dogadać na GG ( dodatki do PHP itp. )

 

Minusy:

(-) przynajmniej dwa razy w tygodniu mam przerwę w działaniu strony, jak napiszę do supportu to strona zaczyna od razu działać.

Przestoje tłumaczą kłopotami z łączami operatorskimi, łączę się przez Pirxneta i z innymi stronami takich problemów nie mam.

Twierdzą że po stronie serwera wszystko OK.

 

 

Póki co to tyle. Ogólnie to jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez LWC (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Okazało się, że LinuxPL rejestrując domeny na siebie, nie zawsze potwierdza transfer domeny. Przez to trzeba procedurę powtórzyć i wtedy raczej klikają w ten link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam serwer w linuxpl od 5 miesięcy i nie miałem z nim żadnego problemu. Bardzo szybki kontakt z administracją co ułatwia pracę. Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nawiązując do wypowiedzi LWC, jestem z nimi od września

z plusami się zgadzam, dodam iż ciężko o tani hosting z ssh

 

z minusami także

w przypadku problemów częste jest tłumaczenie że serwer OK ale problemy z łączami

 

 

dość często wprowadzam poprawki: 1. edytuję na kompie, 2. kopiuję na ftp, 3. sprawdzam jak wygląda

 

czasami robię tak nawet i 10x w ciagu paru minut, po 3-4 takich próbach,

hosting staje na kilka sekund, ftp też się zatnie

Edytowano przez zlotowinfo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Tłumaczenie się, że z łączami coś jest nie tak, nie musi być (i w większości przypadków wg mnie nie jest) od razu kłamstwem. Nie testowałem usług linuxpl więc nie powiem dokładnie. Na pewno opisane problemy mogą mieć jak najbardziej przyczynę leżącą po stronie serwera a nie łącz.

 

Tak właściwie, jeśli serwery są zagranicą, to problemy na łączach się zdarzają i to dość często, a usługodawcy nic nie mogą zrobić.

Użytkownicy jak widać od razu piszą to w minusy, a tak naprawdę ciężko zapewnić dobre łącza, jeśli nie ma się na nie wpływu. ;)

Nie uważam problemów z łączami na minus, jeśli ktoś wybiera hosting zagraniczny to po prostu musi się z tym liczyć.

 

Ostatnio sobie rozmyślałem o łączach, jak próbowałem się zalogować na facebooka, a tu problemy na łączu. Raczej była to ciągła utrata pakietów, która czasami ustępowała i dało radę wejść. Najczęściej problemy zdarzają się na następnej "hopie" po opentransit we Frankfurcie.

Jeśli coś źle napisałem to poprawcie.

Edytowano przez Astron (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety użytkownik który zakłada tam konto nie jest świadomy w co się pakuje

ogólnie znoszę to jakoś ale już myśle o logout

 

###

 

dobra co do logouta pamięć zawodzi, znów poczytałem opinie i mi się odechciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam problemów z łączami na minus, jeśli ktoś wybiera hosting zagraniczny to po prostu musi się z tym liczyć.

 

Witam, a to ciekawe Panie Astron, jak ja zakładałem hosting to serwery były w PL, i niekt mi nie powiedział, że za 2 miesiące serwery będą przenoszone, a musieli wiedzieć, że będą bo takich rzeczy nie planuje się z tygodnia na tydzień. Więc trochę Pan mędrkujesz się. A dobra firma hostingowa nawet jak już ma serwery za granicą to powinna o tym uświadomić.

 

Ja na szczęście się rozstałem z nimi.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez elem (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam serwer od sierpnia roku 2010 i mogę śmiało polecić.

Oprócz kilku małych padów które trwały góra 15 minut nie miałem żadnej awarii, a gdy pisałem do supportu natychmiast dostawałem odpowiedź ;).

I to jest właśnie bardzo duży plus linuxpl, dobra i b.szybka obsługa.

Jeszcze w żadnej firmie takiej nie miałem ;) a w kilku firmach serwery juz miałem ;).

Śmiało polecam linuxpl :).

Pozdrawiam,

MichałK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

popytałem logouta, vihost/vipower z podobnymi cenowo ofertami co linuxpl.com

żaden nie chce dać dostępu SSH, więc chcąc nie chcąc muszę zostać w linuxpl.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Bo SSH zwiększa ryzyko, że ktoś problemów narobi. :P

A swoją drogą nie przypominam sobie, kiedy linuxpl oferował serwery w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to niech zrobią w DA aliasowanie plików i folderów, bo do niczego innego nie używam SSH

 

jakoś linuxpl.com sobie radzi z SSH więc czy inni nie potrafią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Wiekszosc innych firm to jedno-dwu osobowe, a w ServerAdmin.pl SC jest duzo wiecej, wiec kazdy ma swoja robote i moga sobie pozwolic na to ze jeden kontroluje to, drugi tamto, trzeci i czwarty ksiegowosc, tamten gada z DC itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam od dwóch lat i bardzo sobie chwalę ich usługę hostingową. Nie mniej - wykupiłem drugie konto na współdzielonym - strona wylądowała na ich chyba najnowszych maszynach i o dziwo dosyć często pojawiają się lagi. Support wzorowy, dobre ceny i jakość obsługi. Mam nadzieję, że nowe konto niebawem nie będzie miało przestojów w pracy jak moje pierwsze. Polecam.

 

[Edit] Literówka.

Edytowano przez Paq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pioklo

Korzystam od dwóch lat i bardzo sobie chwalę ich usługę hostingową. Nie mniej - wykupiłem drugie konto na współdzielonym - strona wylądowała na ich chyba najnowszych maszynach i o dziwo dosyć często pojawiają się lagi. Support wzorowy, dobre ceny i jakość obsługi. Mam nadzieję, że nowe konto niebawem nie będzie miało przestojów w pracy jak moje pierwsze. Polecam.

 

[Edit] Literówka.

 

Witam

Akurat z najnowszym serwerem mamy drobny problem z wolno dzialajaca macierza dyskowa raid1

bedzie wymieniony jeden dysk z niej poniewaz przy zapisie danych kontroler czeka na ten dysk powodujac duzy load IO

tak wiec jeszcze dzien dwa i problem bedzie rozwiazany

 

Tak to bywa ze sprzetem ,ze przyjdzie od producenta wadliwy albo ze starym firmware i potem to wychodzi w praniu mimo ,ze testy maszyny przed uruchomieniem nie pokazywaly zadnych problemow

 

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie jest to przypadkiem problem z roznymi wersjami oprogramowania na dyskach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako klient odnoszę wrażenie, że przepływ informacji w firmie leży.

 

Dodatkowo, jakiś czas temu jedno z moich kont zostało wydelegowane z serwera, ponieważ za bardzo go przeciążało. Nie wiem ile osób dostaje konto na jednej maszynie, ale 10k odsłon dziennie chyba nie powinno powodować przeciążeń? Zwłaszcza, że mieści się w transferze początkowym, tj 25gb.

 

Mam mieszane uczucia co do tej firmy.

 

Jechałeś im bardzo serwer dlatego tak zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwłaszcza, że mieści się w transferze początkowym, tj 25gb.

 

A co ma transfer do obciążenia generowanego ze skryptu?

 

ale 10k odsłon dziennie chyba nie powinno powodować przeciążeń?

 

Może przeciążać, zależnie od pakietu, maszyny "matki", zastosowanego skryptu. Na to wpływ może mieć wiele czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podkreśla, że nie był zbyt zasobożerny i nie pchał miliarda danych na wyjście.

Do obciążenia serwera ne trzeba zużywać transferu, wystarczy zwykły WP i multum wtyczek. Więc nie jest to za miarodajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

freecast, mzone, po co dyskutujecie z opinią? Skoro ma być niezależna to nie wpływajcie na nie.

Ogólnie to moim zdaniem firmy nie powinny pisać w wąkach innych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×