Skocz do zawartości

Polecane posty

Czy polecilibyście tę firmę pod forum z ponad 2000 userów? Boję się, żeby nie wysłali tej bazy, jak to było w kilku przypadkach :P

 

O jakiej wysyłce Ty piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był tu wątek o tym jak pewna firma hostingowa za marne pieniądze sprzedała bazę danych swojego klienta. Pewnie o to mu chodzi.

 

Nie bój się takie rzeczy napewno nie mają miejsca w linuxpl.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie kiedyś coś takiego miało miejsce, o ile pamiętam to lubią trzymać backupy baz danych...

Ja używam w1gb na vbulletin 3k userów - zero problemu.

 

o tu np.:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/66-opinia-linuxplcom/page__st__10__p__98319entry98319

http://www.webhostingtalk.pl/topic/66-opinia-linuxplcom/page__st__10__p__98181entry98181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy polecilibyście tę firmę pod forum z ponad 2000 userów? Boję się, żeby nie wysłali tej bazy, jak to było w kilku przypadkach ;)

 

Ja posiadam dwa fora phpbb3 : jedno 5 tyś userów drugie ok 2.tyś userów plus inne strony www i mogę powiedzieć, że na 100% Tobie wystarczy nawet pakiet 1gb. Ja niestety trochę zaniedbałem sprawę ponieważ serwer wygasał mi 23.12.09, a kasę wysłałem dopiero 21 grudnia, z kolei przelew doszedł gdzieś ok 27 i nie było problemów z zablokowaniem konta - napisałem do administratora powiedział ze nie ma sprawy i odblokował mi konto do czasu aż przelew dojdzie. Co do supportu - jeżeli coś jest z winy serwera to naprawiane jest od ręki. Jeżeli zrobiłeś jakiś głupi błąd w bazie danych i nie wiesz jak to naprawić to wiadome, że administratora mało to obchodzi. Tak nawiasem możesz go poprosić o przywrócenie kopi bazy z każdego dnia :) codziennie backupy są robione więc polecam

 

10/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czytając ten temat postanowiłem opisać sytuację jaka miała miejsca około 1-1.5 roku temu jak korzystałem z usług wyzej wymienionej firmy.

 

Korzystałem z usług jakies poł roku prowadziłem na serwerze forum na vbulletin około 40k userow zarejestrowanych jakies 200-300 srednio online.

Placilem za serwer co miesiac ( na szczescie nie zaplacilem za rok z gory)

Pewnego dnia ujrzalem ze zliza sie termin platnosci wiec jak co miesiac zaplacilem ( bodajze 120zl ) byl to najdrozszy pakiet po około 4 dniach admin bez żadnego uprzedzenia wyłączył konto złapałem za telefon ale oczywiscie brak oddzewu więc zaczełem walić drzwiami i oknami na gg udało mi sie uzyskac oddzew od jednego z adminów który cała sytuacje wytlumaczyl tym ze serwer ma za duze obciazenie przez moja strona i zostala odlaczona, prosilem o wlaczenie tlumaczac sie iz zoptymalizuje lepiej skrypy by nie generowal duzych obciazen lecz na nic sie to nie zdalo backupa oczywiscie po kilkunastu probach proszenia wydzwaniania itd nie dostałem nie wspominajac juz o pieniadzach ktore chcialem odzyskac chodzby polowy bo uzywalem serwera jakies 4-5 dni ! Po kilku dniach dalem sobie juz spokoj az rozsmieszyla mnie pewna wstawka w regulaminie

 

Serweradmin.pl S.C. zastrzega sobie prawo do odmówienia świadczenia ,bądz świadczonej usługi klientowi podając konkretny powód odmowy. Bez zwrotu pięniedzy. (Od początku działalności Serweradmin.pl S.C. przypadek taki nigdy nie miał miejsca).

 

Do tej pory to info widnieje a juz takich przypadkow znam kilka jak moj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serweradmin.pl S.C. zastrzega sobie prawo do odmówienia świadczenia ,bądz świadczonej usługi klientowi podając konkretny powód odmowy. Bez zwrotu pięniedzy. (Od początku działalności Serweradmin.pl S.C. przypadek taki nigdy nie miał miejsca).

 

Do tej pory to info widnieje a juz takich przypadkow znam kilka jak moj

 

Bo to pewnie chodzi o czas od początku działalności do chwili napisania regulaminu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pioklo

Witajcie czytając ten temat postanowiłem opisać sytuację jaka miała miejsca około 1-1.5 roku temu jak korzystałem z usług wyzej wymienionej firmy.

 

 

Do tej pory to info widnieje a juz takich przypadkow znam kilka jak moj

 

 

Nie przypominam sobie zebysmy mieli hosting wspoldzielony w cenie 120 zl miesiecznie..

 

Napisz na admin@linuxpl.com to wyjasnimy sprawe bo nikogo oszukiwac nie chcemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnego dnia ujrzalem ze zliza sie termin platnosci wiec jak co miesiac zaplacilem ( bodajze 120zl )...

 

Nie pamietam dokladnie bylo to dosyc dawno temu jak mowie ponad rok temu cena wynosila plus minus okolo 100zl

 

Ta, ładnie koleś przewalasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna firma, mam już tam 3 pakiety wykupione :)

Pamiętam ją jeszcze ze starych lat kiedy to się było młodziakiem, dlatego też mam do nich jako takie zaufanie :)

 

Ceny , parametry , obsługa powalają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też długo byłem ich klientem, wszystko ładnie bez większych wpadek, do ostatniej rozmowy z supportem, mam u bich konto pro, po tym jak wpis z mojego bloga poleciał na pierwszą wykopu, zablokowali mi domenę, Loża Szyderców. Moim zdaniem firma krzak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Nie mam u nich konta tego typu, ale uważam ich reakcję za słuszną - większość firm blokuje konto, jeżeli nagle dają bardzo mocno w kość serwerowi. Można co prawda mówić: "zapłaciłem za usługi", ale inni klienci na tym serwerze wirtualnym również i również powinno się im zapewnić dobre warunki. Lepiej zablokować 1 konto obciążające, niż pozwolić, aby kilkadziesiąt innych z tej racji traciło. Jeżeli ktoś chce tego uniknąć, to bierze VPS lub serwer dedykowany i tam sam martwi się o swoje zasoby.

 

Poza tym, wchodzę na wpis i w stopce: 66 mySQL queries in 0,892 seconds.

W kodzie strony info o cachowaniu nie ma (a wtyczki od tego je dodają).

Prowadzenie bloga to nie tylko pisanie, ale i dbanie o takie sprawy, a tu chyba o tym zapomniano.

 

Ale to tam nawiasem [], bo ja nic do zarzucenia nie mam linuxpl.com ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też długo byłem ich klientem, wszystko ładnie bez większych wpadek, do ostatniej rozmowy z supportem, mam u bich konto pro, po tym jak wpis z mojego bloga poleciał na pierwszą wykopu, zablokowali mi domenę, Loża Szyderców. Moim zdaniem firma krzak.

 

Zwiedzisz sporo serwerów a ze wszystkich po kolei Cię wyrzucą.. i nadal będziesz twierdził, że to wina firm hostingowych a nie Twoja ? Ilość zapytań jest ogromna.

Kilkanaście dni temu byliśmy w podobnej sytuacji kiedy to strona jednego z klientów trafiła na Joemonster.. jednakże dzięki dobrej optymalizacji skryptu nie stało się nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można co prawda mówić: "zapłaciłem za usługi", ale inni klienci na tym serwerze wirtualnym również i również powinno się im zapewnić dobre warunki. Lepiej zablokować 1 konto obciążające, niż pozwolić, aby kilkadziesiąt innych z tej racji traciło.

Bardzo dobrze to ująłeś ;) Podpisuję się pod tym obiema rękami!! :P

 

SzyderczyCyc z jednym postem faktycznie zna się na temacie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak, a czemu serwer na którym teraz jest Loża hostowana nie ma problemów? Nie miał nawet wtedy gdy Loża była na pierwszej i 2 wykopu, odwiedzin było, wg GA 2x więcej niż na serwerze linuxpl.com, no cóż pewnie się nie znam i dla tego. Faktycznie Panie Programista, z tym jednym postem jestem 100 razu głupszy od Ciebie bo ty ich masz całe mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Większe limity CPU? Obecnie nie ma już "wykop efekt"?

 

De facto linuxpl.com nie ma limitów stałych - po prostu, gdy konto zaczyna nadmiernie obciążać serwer (a tak musiało to wyglądać), to jest blokowane, aby nie szkodzić innym. W tym wypadku nie można jednak zrzucać winy na hosting - wordpress to wolny silnik, który najczęściej nie jest w stanie przetrzymać "wykop efektu" bez wtyczek od cachowania. O ich zainstalowanie powinien natomiast zadbać klient, który stawia na nim swoje witryny. Z rozmowy zawartej na blogu wynika natomiast, że po prostu rzuciłeś się na support, choć on Bogu ducha winny... zrobili wszystko zgodnie z regulaminem po tym, jak go złamałeś nadmiernie obciążając konto.

 

Nie wiem, co w tym trudnego do zrozumienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<div><div>Witam ponownie</div><div>Zaczelismy dodatkowo analizowac ruch na Pana stronie wynika ze strona jest rowniez pod ciaglym atakiem z adresow:</div><div>91.121.80.208</div><div>188.40.106.73 (revDNS: s55.linuxpl.com)</div><div>Po wyblokowaniu tych 2 adresow IP, obciazenie na stronie znacznie spadlo, takze wyglada to juz duzo lepiej. </div><div><br></div><div>no to są już jaja </div></div>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło ze strony linuxpl.com ;] zajęli się, chcieli zbadać sytuację, itp. Duży plus dla nich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, ze ten ruch został wywołany przez jakieś 2 adresy, a wykop effect nie miał nic do tego?

 

Ostatnio zastanawiam się nad założeniem bloga na WP na linuxpl.com i chociaż nie mam dużego ruchu na stronie, to martwi mnie ewentualny wykop effect ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co gdybać za wczasu ;) najpierw załóż blog, a jak strona nie będzie działać przez kilka godzin to nie stracisz żony z dziećmi i domem ;)

 

Trafić na wykop efekt jest trudno :) tym bardziej jak się nawet nie ma jeszcze bloga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pioklo

Czyli mam rozumieć, ze ten ruch został wywołany przez jakieś 2 adresy, a wykop effect nie miał nic do tego?

 

Ostatnio zastanawiam się nad założeniem bloga na WP na linuxpl.com i chociaż nie mam dużego ruchu na stronie, to martwi mnie ewentualny wykop effect ;)

 

Witam

Jezeli uzywa sie oprogramowania dobrze zoptymalizowanego i ustawionego to wykop effect nic nie zaszkodzi.

Wiadomo ,ze przekierowanie dosc duzego ruchu nagle w jednym momencie na serwer moze powodowac jego obciazenie

ale jezeli wszystko dziala w miare ok i nie przeszkadza to w dzialaniu uslug innym uzytkownikom to my niczego blokowac nie bedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×