Skocz do zawartości
Saint

Komedia Absurdu W Home.pl

Polecane posty

Gość

Panowie spokojnie.. to jest Polska.. tutaj się nie wygrywa spraw.. tutaj najpierw jest rząd, potem są firmy, które dają największą kasę z podatku, potem jeszcze parę ogniw, a szary człowiek i jego firemka są na końcu... to nie USA, gdzie za byle pierdołę dobrze przedstawioną dostaje się milion dolarów odszkodowania...

 

Także powodzenia, ale to nic nie da najprawdopodobniej... dlaczego? nasze sądy, nasi sędziowie po prostu są tępi... tępi i nie umieją czytać prawa, nie znają prawa i dziwnie go interpretują (w imię w/w przeze mnie hierarchii)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje, ze to nie bylo zadne celowe wyswietlanie reklam, tylko tak jak juz napisal patryk, awaria ich systemu, przez co laczac sie z serwerem przerzucalo wszystkich na strone glowna / 404 home.pl, a nie na strone klienta. Nawet jezeli sie myle, to mysle, ze bedziesz mial powazne problemy, zeby udowodnic, ze bylo inaczej.

 

Natomiast co do utraty mozliwosci zarobku przez awarie, to chyba wszystkie firmy hostingowe (a juz napewno home.pl) maja zapisek w regulaminie o tym, ze nie ponosza zadnej odpowiedzialnosci za straty wynikle z awarii, wiec o to nawet nie masz sie co sadzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

p: moglbys przeczytac diokladnie to co napisalem tu nie chodzi o awarie tylko umieszczenie reklam i przekierowania domen tego zas w regulaminie tez nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

hmm ale oc rozumiesz pod przekierowaniem domen ?

Założenie: Nawalił im system virtualhostow domeny podpięte do serwera dns poszły na glówny server i ty w przeglądarce zobaczyłeś ekran "home.pl".

Czy ty sam jesteś nie omylny i nie zdarzył Ci się błąd ?

Po drugie pomyśl po co im reklama na twoich serwisach ... z tego co się orientuję to budżet na reklamę oni maja spory i zasłania największe portale.

 

Ogólnie sprawy masz minimalne szanse (bo szanse zawsze są) na wygranie sporu na drodze sądowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrick: widze gdyz domeny naleza do mnie, a nie do nich i to moja sprawa jak chce je wykorztac, a oni nie mają zadnego prawa wykorzystywac ich wg. wlasnego uznania i nie powinno to miec miejsca czyli porprzez takie dzialanie promowanie na nich firmy ani przekierowywywania domen do ich strony. Skoro twierdzisz, ze mam minimalne szanse na to to uzasadnij to moim zdaniem sprawa jest ocywista moga tylko ja wiklac i sie wykrecac co nie zmienia faktu, ze blad ktos popelnil i teraz musi za to odpowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p: moglbys przeczytac diokladnie to co napisalem tu nie chodzi o awarie tylko umieszczenie reklam i przekierowania domen tego zas w regulaminie tez nie ma.
Przeczytalem dokladnie o co Ci chodzi, ale widocznie nie zrozumiales mojej odpowiedzi. patrick przedstawil sytuacje podobna do tej o ktorej pisalem (tylko awarie innego punktu ich serwerow) - mam nadzieje, ze go zrozumiales, bo przeslanie to samo co moje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

p: to ty chyba nie rozumiesz o co mnie chodzi. Skoro odkryles juz opcje cytowania to moze skoro chcesz sie powolac na konkretna wypowiedz to ja zacytuj.

 

Co do ich buzsetow i pomylek to bardzo niewiele mnie one interesuja, natomiast interesuje mnie to ze wykorzystono moje domeny w niewlasciwy sposob, bez mojego zezwolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na początku to wyglądało OK, ale powoli zaczynasz udawać furiata. Nikt ci nie życzy niepowodzenia, ale było już wiele argumentów, a nie ustosunkowałeś się do nich, tylko idziesz w zaparte. Spuść trochę powietrza i spokojnie wytłumacz wszystkim ciekawym JAK zamierzasz udowadniać coś przed sądem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shive: Bredzisz... wszystko co mialem do powiedzenia powiedzialem. Nie zamierzam opowiadac jakie konkretnie kroki podejme publicznie bo to by nie mialo sensu ze wzgledu na to ze nieodpowiednie soby mogly by to przeczytac. Narzie jestem na etapie wymiany korespondecji z firma home.pl do sadzenia jest jeszcze dluga droga. Mam dowody na to wszystko i zamierzam je wykorzystac w odpowiednim momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niegrzeczny jesteś :] Chceliśmy się dowiedzieć kulturalnie, nie to nie. Tylko żebyś sobie czegoś nie złamał w tej furii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shive: alez nie... ale dla dobra sprawy nie moge narazic wszystkiego na przeczytanie przez elokwetnych pracownikow home.pl :P. Lubie robic niespodzianki. Napwewno napisze cos jak to cos zostanie zrealizowane, a nie przed tym :). Mysle, ze rozumiemy sie dobrze mam w tym wlasny interes, aby nie byc zbytnio wylewnym :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysle ze wystarczy ze Home.pl stwierdzi ze pokazywanie reklam bylo wynikiem awarii i nie bylo to dzialanie zamierzone.

 

Sytuacja hipotetyczna:

teraz na pomorzu sa wichury i pod jej wplywem np szyld reklamowy firmy X przesunie sie na budynek firmy Y. Czy firma X bedzie muslala placic firmie Y kase za uzycie jej miejsca? Raczej nie.

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ednet:ale jak reklama firmy x byla umieszcona na szynie ktora prowadzila przed reklame firmy y , a firma x miala swiadomosc tego, ze jej reklama w czasie wiatru przesunie sie przed reklame firmy y? Wczesniej ktos stwierdzil, ze programy dzialaja logicznie nic nie moze byc wina przypadku jesli chodzi o oprogramowanie w 99% przypadkow zawinil czlowiek, a nie komputer czy program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOSS: nie chce mi sie powtarzac tego, ze nic na ten temat tam nie ma napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

A mi się wydaje, że miałem już z tym do czynienia. To nie jest tak, że pokazuje się strona home.pl.

 

To jest ewidentnie reklama (2-5 sekund) i przekierowanie na strona główna home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim razie analogicznie mógłbym wystawić fakturę kei za wyświetlanie reklamy na moich subdomenach. Każda niezarejestrowana w panelu prowadzi do strony informacyjnej "Strona umieszczona na serwerach Kei.pl. link->Zobacz jak założyć własną stronę www link->Rejestracja domen - Hosting - Platformy e-Biznes" a teoretycznie nie mają prawa wykorzystywać domeny do której nie mają żadnych praw do własnych reklam. Tylko zgadnij czy bym wygrał? Jest to działanie trochę nieuczciwe ze strony firm ponieważ powinny w takim wypadku nie kierować nigdzie ale z drugiej strony zgadzasz się na wykorzystywanie oprogramowanie i syst. inf. firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vikingpl: nie rozumiem co napisales, ale w kazdym razie ja osobiscie na nic takiego sie nie zgadzalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przeczytac regulamin home.pl

 

nie mozesz sie sadzic o jaka chcesz kwote - maksymalne roszczenia nie moga przekraczac abonamentu jaki zaplaciles za usluge.

 

nie sadze ze zaplaciles im 6000 za rok za konta ktore u nich masz.

 

a na regulamin sie zgodziles wiec wszystko chyba jasne jest. nie wiem ile tam im zaplaciles za konto ale sie sadzic pewnie nie oplaca.

 

nie twierdze ze home jest w tej sprawie ok ale sa zabezpieczeni na takie okazje regulaminem. kazdy uslugodawca sie tak zabezpiecza - ale swiadome wyswietlanie reklam to chamstwo poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja wiem jedno - tu jest Polska, a w Polsce się rzadko wygrywa.. bardzo rzadko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, widze, ze jednak nie rozumiesz co ludzie do Ciebie pisza...

 

Ogolnie chodzi o to, ze w hostingach komercyjnych wiele(setki?) strony jest hostowanych na jednej fizycznej maszynie (przewaznie z 1 IP), przez co wszystkie zapytania o konkretne strony (np. alamakota.pl, blabla.pl, foo.pl, itd) sa kierowane do tej samej maszyny. Dodatkowo w takim zapytaniu jest przesylane pole HOST: z odpowiednim wpisem, przez co serwer moze zidentyfikowac o strone z jakiego 'wirtualnego serwera' klientowi chodzilo. Jezeli takiego 'wirtualnego serwera' nie ma w bazie/ustawieniach/pliku konfiguracyjnym to wyswietlana jest strona glowna (czyli home.pl), ewentualnie strona z bledem. Mozliwe tez, ze strona z bledem + przekierowanie na strone glowna.

Wyobraz sobie teraz, ze cos w ich autorskim serwerze padlo i baza 'wirtualnych hostow' na chwile wyparowala. Wtedy wszystkie odwolania do stron klientow trafia na strone glowna / strone z bledem / strone z bledem z przekierowaniem.

 

Mam nadzieje, ze to rozjasni troche sprawe i uswiadomi Ci dlaczego nie masz za bardzo co knuc tutaj teorii spiskowych o home.pl wykorzystujacym popularnosc Twojego serwisu do wlasnych celow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strony jest hostowanych na jednej fizycznej maszynie (przewaznie z 1 IP), przez co wszystkie zapytania o konkretne strony (np. alamakota.pl, blabla.pl, foo.pl, itd) sa kierowane do tej samej maszyny

 

sa kierowane na strone 404 i to JEST normalne. Natomiast nienormalne jest po wyswietleniu strony 404 przekierowanie na strone glowna providera.

 

Powodzenia zycze :P przyda sie Polskie prawo rox!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×