Skocz do zawartości
Saint

Komedia Absurdu W Home.pl

Polecane posty

W związku z awarią serwerów home.pl w dniu 25 października na moich domenach przez ponad godzinę (chodz home.pl twierdzi, że było to 25 min.) wyświetlały się informacje, które w zasadzie mogły być reklamą po czym po kilku sekundach domeny zostały przekierowane do strony głównej home.pl. Stwierdziłem, że jest to naruszenie moich praw i umieszczenie tego typu „reklam” oraz przekierowania było bezprawne w związku z czym wystawiłem rachunek firmie home.pl za dzierżawę powierzchni reklamowej po 200 złotych za każdą domenę jaką obłożyli bezprawnie swoimi „reklamami” jako że domen mam 30 łatwo wykalkulować, że rachunek opiewał na łączną kwotę 6000 złotych. W odpowiedzi przysłano mi lakoniczny tekst jakoby moje roszczenia nie miały podstaw. W rozmowie na czasie z pracownikiem home.pl otrzymałem informacje, że rzeczywiście sytuacja opisana wyżej miała miejsce, ale była ona spowodowana awaria serwerów. Rozumiejąc to w sposób logiczny powodem wstawienia reklam home.pl i przekierowania moich domen (jestem pewny, że nie tylko moich) była awaria serwerów co jest kompletnym absurdem. Jako, że dostałem zwrot rachunku, a i zarówno treść pisma jak i z rozmowy z konsultantem na czacie wynikało, że sytuacja miała miejsce wysłałem kolejne pismo wyprowadzając z błędu Pana Krystiana Stypułę dyrektora działu obsługi klienta gdyż w moim żądaniu zapłaty nie było mowy o zadośćuczynieniu za awarie jaka miała miejsce, ale za opłatę za bezprawne wstawienie „reklam” i przekierowaniu moich domen na stronę home.pl. Napisałam także że w regulaminie świadczenia usług przez firmę home.pl nie doszukałem się punktów których home.pl rezerwowało by sobie prawo do publikowania reklam i przekierowywania domen swoich klientów do swoich stron w trakcie trwania awarii. Zamierzam nie odpuszczać dochodzenia swoich praw gdyż ignorancja i poczucie bezkarności tej firmy przekroczyło wszelkie granice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie jestem prawnikiem, ale w takim razie wypadało by pozwać praktycznie wszystkie firmy hostingowe. Każda z nich wyświetla swoje logo tam, gdzie np. nie umieszczono jeszcze żadnej strony, na stronach błędów itp itd.

 

Z przekierowaniem trochę przesadzili, ale może bez przesady z tymi roszczeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś im padło na DNS najprawdopodobniej czy w tym całym magicznym autorskim systemie vhostów i po prostu domeny przekierowywały na stronę domyślna "404" home'a. Awaria jak każda inna - przy tym co robi ostatnio nazwa.pl to wręcz nic*, a z tego co pamiętam Twoje wypowiedzi Saint - to home już dawno nadepnęło Ci na odcisk - po co się z nimi w takim razie męczysz, dla sportu?

 

*choć cieszę sie, ze wreszcie "walka na ceny" przyniosła skutek - globalne problemy dwóch największych polskich hosterów, którzy zyskali rozsądek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shive: strony sie tam znajdowaly co nie znaczy do czasu awarii co nie znaczy, ze w trakcie jej trwania mogli umieszczac takie rzeczy na nie swoich stronach.

 

patryk: co to bylo to nie moja braszka, a ich pproblem. Co do twojego pytania to powiem tak ze wkoncu powinien sie ktos im dobrac do dupy i mysle, ze to wlasnie bede ja zwlaszcza, ze klient wszedl na moja strone firmowa po czym napisal mi ze takiej strony nie znalazl i wynikly dla mnie z tego powodu nie tylko nie male klopoty, ale stracilem mozliwosc zarobienia pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shive: zdecydownie znalazlem metode skuteczniejsza niz wysylanie korespondecji poleconej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shive: to proste chce aby mi zaplacili za to, ze bezprawnie wykorzystali moje domeny do promowania swojej strony firmowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale oni będą dowodzić, że działanie nie było w żadnym wypadku celowe, a stanowiło jedynie skutek zdarzenia losowego, na które nie mieli wpływu. Później stwierdzą, żebyś udowodnił stratę finansową z tego tytułu itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shive: bardzo chetnie udowodnie im to w sadzie :P. Jesli chodzi o przypadek losowy tooni zarzadzaja serwerami i to ich oprogramowanie (z tego co wiem autorskie) jest na nich zainstalowane, a skoro tak jest powinnli brac za nie odpowiedzialnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.. i że problem leżał tak naprawdę po stronie home.pl, a nie jakiegoś providera po drodze, awarii zewnętrznych dns, albo np. Twojego komputera? To jest naprawdę trudne do udowodnienia, a raczej prokurator nie zajmie serwerów home.pl żeby to sprawdzić :P..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W programach nie ma "przypadków losowych" jeżeli wyświetlała się reklama home + przekierowanie na home.pl tzn. ,że ktoś taką funkcję zaprogramował ... samo się nie zrobiło. To, że awarii nie zrobili specjalnie nie ma nic do rzeczy bo wyświetlanie reklam nie jest skutkiem przypadku losowego tylko reakcji na niego. Życze powodzenia i czekam na updaty bo chociaż roszzczenie odważne to faktycznie sensowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saint: Podoba mi się twoje podejście. Walcz, może pomoże ci UOKiK. To nie jest w porządku, że płacisz swoimi pieniędzmi za to, ze ktoś robi sobie reklame na stronach za które płacisz. Myśle, że jesli udowodnisz szkodę z pewnoscia zwrócą ci kase...a wówczas się zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie ludzie ktorzy maja tam hosting pwoinnli wejsc w spor zbiorowy wtedy by byla burda prawdziwa. W chwili obecnej czekam na wyplate za wystawiony rachunek. Tak na prawde mimo wszystko sprawa nie powinna byc taka trudna do udowodnienia ujmujac wszystko bardzo logicznie. Home.pl mi straszne nie jest nie tak dawno bo pare lat temu wygralem proces z Nakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ma nadzieje że nazwa.pl wyciągnie wnioski, chociaż moja domyślna 404 nie zawiera do nazwa.pl kierunku to nie wiem jak jest ze stroną 404 nazwa.pl ale chyba podobnie, albo nawet gorzej jak w home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamiętam Twoje wypowiedzi Saint - to home już dawno nadepnęło Ci na odcisk - po co się z nimi w takim razie męczysz, dla sportu?

Dokładnie nad tym samym się zastanawiam :P "Nienawidzę was, jesteście najgorsi, dlatego będę u was trzymał swoje bardzo ważne domeny/serwisy." To jakiś rodzaj masochizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... nie jestem prawnikiem, ale w takim razie wypadało by pozwać praktycznie wszystkie firmy hostingowe. Każda z nich wyświetla swoje logo tam, gdzie np. nie umieszczono jeszcze żadnej strony, na stronach błędów itp itd.

Oj, nie wiem czy każda i czy w każdym przypadku. Poza tym zwyczaj nie musi być zgodny z prawem.

 

Z przekierowaniem trochę przesadzili, ale może bez przesady z tymi roszczeniami?

A dlaczego bez przesady? Odpuszczanie kończy się tym, że firmy zaczynają mieć maluczkich w poważaniu, najczęściej głębokim. Skoro w tym wypadku Home przekierowało z domen klienta na stronę główną, to można to rozumieć jako wynajęcie domeny do promocji swojego serwisu, a za to się płaci.

Na logikę i chłopski rozum żądanie słuszne, natomiast jak to będzie wyglądało w sądzie... nie mam pojęcia. Ale życzę szczęścia, bo IMHO takie zachowanie firmy hostingowej jest działaniem nie fair.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shive: zwlaszcza, ze w naszym kraju jest duza rozbieznosc pomiedzy prawda, a sprawiedliwoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×