Skocz do zawartości
Saint

Komedia Absurdu W Home.pl

Polecane posty

Osobiście określiłbym Cię jako człowieka typu "'KRZYKACZ" tzn. robisz z igły widły , samo stwierdzenie ze Ci ubliżam etc... wywołał u mnie wręcz śmiech ..:)

 

Cytat z filmu "MIŚ "

" Cóż co robić "

inaczej nie mogę skomentować twojej wypowiedzi

jak również widzę że nie trafia do Ciebie , więc chyba wyłożę jak chłopu na roli ..

 

pyt.

w jaki sposób chcesz jak to nazwałeś "" wyegzekwować kwotę "" jak nie sądownie ?

naślesz Ruskich na home.pl ? będziesz ich straszył ze wycofasz swoje konta z ich serwerów ?

 

możesz tylko oddać sprawę do sądu ?

Lecz aby kogoś pozwać , należy mieć jakieś podstawy

 

1)poniosłeś straty materialne na suma przekraczającą pewnie próg ... jeśli suma nie przekracza tego progu pozew zostaje oddelegowany do sądu Grodzkiego , lub w ogóle oddalony ze względu na małą szkodliwość czynu ..

2 ) Ucierpiało dobre imię twoje lub twojej Firmy , lecz tego nie jesteś w stanie udowodnić ...

jeśli będziesz argumentował swój pozew w sposób jaki tego chcesz czyli

 

" bezprawne umieszczenie materiałów reklamowych i przekierowania domen na okres 1 godz."

 

sąd zapyta się Ciebie ....

A jakie pan poniósł szkody wynikające z tego tytułu ....

i co odpowiesz ?

MORALNE ? FINANSOWE ? jakie ?

w najlepszym wypadku sąd może nakazać zmianę konfiguracji serwerów nic wiecej ...

 

pisze to setny raz :

nie masz żadnych podstwa aby żądać odszkodowania ponieważ nie jestes w stanie wykazac poniesonych szkód ..

 

Co innego gdyby zaistniała sytuacja powtarzała sie wielokrotnie ... wtedy jak najbradziej możesz dochodzić swoich praw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Saint: czy naprawdę musisz odnieść porażkę by zrozumieć ?

Bo narazie to cały czas "szarpiesz" opinie o firmie i jak to napisał Kaziuk możesz za to odpowiedzieć.

Po drugie od kiedy sprawy sądowe się rozgrywa na forum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z drugiej jednak strony nie mam zielonego pojęcia , a zajmuje się ""trochę""prawem jak można by argumentować przed sądem tą sprawę, musiał bys ty lub inne osoby udowodnić że poniosłeś straty wynikłe na skutek owej ( 1-godzinnej ) przerwy .

To że pokazywały się reklamy "home.p" przez godzine nie przekona sądu o twojej racji . ponieważ jak już wspominałem nie wynikły z tego tytułu żadne straty które byś mógł wykazać .

 

Jesli masz swoj wlasny dom, i ktos Ci przybije, bez twego pozwolenia, na jednej ze scian wielki bilboard reklamujacy... cokolwiek, lokalna siec internetowa, piwo bezalkoholowe etc to masz pawo do wynagrodzenia za uzywanie twej "powierzchni" do reklamowania czy nie? Szczegolnie ze ktos inny na tej reklamie zarabia.

Moim zdaniem masz, mimo ze nie tylko ta reklama Ci nie szkodzi ale i mozna dowodzic ze pomaga (chroni przed wiatrem, deszczem etc).

 

IMHO Saint ma racje. Pytanie czy polskie sady zrozumieja o co tu chodzi. W kazdym razie wykorzystywanie czyjejs wlasnosci w celach zarobkowych, bez zgody wlasciciela, jest imho niezgodne z prawem.

 

W opisywanym tu przypadku powinna sie pojawic informacja o bledzie strony czy awarii hostingu. Innymi slowy zamiast reklamy powinien byc text w stylu: "przepraszamy, nastapila awaria systemu, lub trafiles na nieistniejaca strone. Skontaktuj sie z administratorem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMHO Saint ma racje. Pytanie czy polskie sady zrozumieja o co tu chodzi. W kazdym razie wykorzystywanie czyjejs wlasnosci w celach zarobkowych, bez zgody wlasciciela, jest imho niezgodne z prawem.

 

W opisywanym tu przypadku powinna sie pojawic informacja o bledzie strony czy awarii hostingu. Innymi slowy zamiast reklamy powinien byc text w stylu: "przepraszamy, nastapila awaria systemu, lub trafiles na nieistniejaca strone. Skontaktuj sie z administratorem".

 

 

nie zgodzę się z tobą .. w tym momencie nie mam czasu aby się rozwodzić w tej materii , jednak twoje porównanie, ma się nijak do zaistniałej sytuacji ,gdyż niema tu podstawowego czynnika jakim jest działanie umyślne , a to ze serwery były tak a nie inaczej skonfigurowane . może wynikać z przyczyn technicznych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie... czy Wy macie w ogólę podstawową wiedzę na temat funkcjonowania serwerów WWW (od strony administracyjnej) ?

Przecież błędy typu 403, 404, etc mogą występować tylko w przypadku nie odnalezienia danego pliku na koncie www (w tym przypadku na home.pl) którego nie ma np. gdy wpiszemy: mojadomena.pl/plik.php, a problem przecież dotyczył (jak przypuszczam) "awarii" plików konfiguracyjnych (VirtualHost) odpowiedzialnych za istnienie danego konta www.

Po wpisaniu pewnej domeny, serwer nie mógł odnaleźć vhost'a przypisanego do tej domeny, więc powędrowało do wildcard'a gdzie lądują wszystkie nowo rejestrowane domeny.

Wszystkie firmy tak mają, łącznie z liderami i nie tylko w Polsce...

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

 

nie wszystkie. a nawet wiekszosc ktora uzywa cpanela pokazuje wtedy nie ma takiej domeny na tym servie czy cos takiego. to sobie mozna ustawiac ale zwykle to pierwszy wpis vhostow sie liczy w takim przypadku - a na konfigu cpanela pierwszym wpisem zawsze jest standardowa strona apacha ale zmodyfikowana z brandingiem cpanela. plesk chyba tez tak ma z tego co pamietam. no ale jak sie nie umie skonfigurowac apacha to sie ma lipe - no chyba ze home sobie umialo i zrobilo to specjalnie - tak czy inaczej lamkowo to wyglada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...

 

Pytałem osobe, ktora studiuje prawo, powiedziała ze wszystko zależy od argumentacji, musi byc dobra żeby sąd mogl uznać twoj pozew. Musisz albo udowodnic swoją strate, ale najlepiej chyba ich korzysc tylko ze jest to ogolnie bardzo trudne :/.

 

Ale ja Cie popieram, jesli jestes zdeterminowany to walcz, moze nie wygrasz ale home moze zmienic polityke w takich sytuacjach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic nie tlumaczy tego ze byla reklama home. To jest dzialanie jak najbardziej swiadome i umyslne. Jesli nie chcieliby tego robic to mogliby przeciez dac strone z napisem 'Awaria. Sprobuj pozniej' i tyle. Wedlug mnie dzialanie zenujace... Dlatego sie przenioslem na dedyka, wedlug mnie w polsce nie ma sensownych firm hostingowych.W kazdym razie zycze powodzenia w procesie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic nie tlumaczy tego ze byla reklama home. To jest dzialanie jak najbardziej swiadome i umyslne. Jesli nie chcieliby tego robic to mogliby przeciez dac strone z napisem 'Awaria. Sprobuj pozniej' i tyle. Wedlug mnie dzialanie zenujace... Dlatego sie przenioslem na dedyka, wedlug mnie w polsce nie ma sensownych firm hostingowych.W kazdym razie zycze powodzenia w procesie.

To mógł być ich wewnętrzny komunikat błędu, który wyswietlił się przypadkiem z powodu awarii. Nie wiem jak ich httpd, ale apache zasadniczo zawsze próbuje coś wyświetlić, nawet gdy nie ma zdefiniowanego virtualhosta, więc taka sytuacja jest jak najbardziej możliwa. Chociaż z drugiej strony... http://home.pl/plum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psz

Popieram zamierzenie Saint'a.

 

Spójrzcie na stronę http://212.85.96.95/. Jest to strona, która się domyślnie wyświetla świeżo po zarejestrowaniu domeny w home.pl.

 

Pewien czas temu można było przeczytać tekst mniej więcej o takiej treści: "Domena xxxx.pl została zarejestrowana w sieci home.pl i jej właściciel nie wykupił usługi serwera wirtualnego."

Po czym, mniej więcej po 30 sek następowało przekierowanie na home.pl.

 

Obecnie jest tak:

 

"Obsługę techniczną domeny xxx.pl zapewnia home.pl - największy w Polsce

rejestrator domen i dostawca profesjonalnych rozwiązań hostingowych."

Przekierowanie na home.pl następuje po 8 sek.

 

O ile samego przekierowania po jakiejkolwiek ilości sekund absolutnie nie popieram, to treść komunikatu pierwszego była dla mnie do zaakceptowania, informowała o tym, co naprawdę dzieje się z daną domeną.

 

Natomiast obecne rozwiązanie jest zwykłą bezczelną reklamą home.pl. Nie dość, że nie mówi nic na temat domeny, poza faktem, że ma tam jakikolwiek związek z firmą (równie dobrze mogę zrobić we własnej domenie wpis na ten ip, i też nagle mi home.pl cudownie zapewni obsługę techniczną dla tej domeny ;), to jeszcze przekierowuje po tak krótkim czasie (wspominałem, że nie powinien robić tego wogóle?), przez co mniej kumaci użytkownicy internetu wręcz przegapią całą tę stronę, ujrzą wyłącznie kolorową stronę firmy, której się nie spodziewali.

 

Podsumowując, w pełni popieram dążenia Saint'a do wyegzekwowania swoich praw, natomiast wątpię co do kwoty, jaka ewentualnie zostanie zasądzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Runda 2 sie rozpoczela dostalem kolejny list z home.pl gdzie kolejny raz Pan dyrektor nie widzi nic zlego w tym postepowaniu. Ogolnie chodzi o to chyba zeby mnie zniechecic do dalszej korespondencjii dalszych dzialan, ale obawiam sie ze jednak im sie to nie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Popieram zamierzenie Saint'a.

 

Spójrzcie na stronę http://212.85.96.95/. Jest to strona, która się domyślnie wyświetla świeżo po zarejestrowaniu domeny w home.pl.

 

W takim razie Sainta należałoby również napuścić na Netart. A dlaczego?

 

http://85.128.128.99/

 

Brakuje jedynie tekstu o tym, jacy to jesteśmy wspaniali. Rozumiem, że to tylko dlatego, iż Netart nie czuje się największą firmą hostingową/registrarem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Saint proponuję wparować do siedziby home w takim przebraniu, jakie masz w awatarze.. od razu zgodzą się na wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i nazwa i home maja swoje za uszami

home zamiast sie klocic powinno ladnie przeprosic i dolozyc do interesu - dac pol roku za darmo lub cos podobnego.

za bledy/awarie itp sie placi.

a tak moga sobie tylko zszargac opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sg- to nie te firmy które "ot tak sobie" dają pół roku gratis abonamentu za awarie...

Są od tego odpowiednie zapisy w regulaminach, gdzie jest pokazane, że np. w ciągu miesiąca konto może nie działać (czy mogą występować problemy) przez X czasu.

 

PS. duże firmy typu home.pl, nazwa.pl tak szybko nie zszargają sobie opini przez tego typu awarie.

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tytoos: Nie jestem morderaca do wynajecia dbam o wlasne interesy i poniekad o interesy innych. Polityka innych firm jest nieco mniej interesujaca dla mnie chodz ogolny sposob ich dzialania jest podobny, ale nie taki sam.

 

Sponsi: bez watpienia ;)

 

sq- i Adrian: mnie wcale nie chodzi o dawanie mi czegos, a chodzi o wskazanie kardynalnych bledow i wymuszenie zaprzestania tego typu praktyk. Danie pol roku czy iles serwera sprawy wg. mnie nie zalatwia w tym wypadku.

 

Moje stanowisko jest takie, ze:

1. Firma home.pl powinna sie przyznac oficjalnie do popelnionego bledu.

2. Powinna zaprzestac takich i podobnych praktyk.

3. Wyplacic to czego zadam chodz rownie satysfakcjonujace mnie byloby przeznaczenie tej kwoty na cele charytatywne, ktore z radoscia im wskaze.

4. Wlasciele firmy w jej imieniu powinnli mnie pisemnie przeprosic listownie oraz na lamach gazety o zasiegu ogolnopolskim, a najlepiej w prasie zwiazanej z komputerami.

 

Oczywiscie zawsze jest mozliwosc ugody polubownej, ale Pan dyrektor dzialu obslugi klienta nie widzi zadnego problemu w tym co sie stalo, a co wiecej takie praktyki sa kontynlowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4. Wlasciele firmy w jej imieniu powinnli mnie pisemnie przeprosic listownie oraz na lamach gazety o zasiegu ogolnopolskim, a najlepiej w prasie zwiazanej z komputerami.

 

... do tego Maybacha Veyrona i jakiś jaht by nie zaszkodził.

 

Sorry, ale trochę przeginasz. Home to nie święty Mikołaj. Nawet jakbyś jakimś cudem wygrał, to dostałbyś jakieś skromne odszkodowanie i tyle. I to wtedy, gdybyś trafił na sędziego który wiedziałby o co ci chodzi, by wątpie by taka sędzina w wieku 60+ znała się hostingach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prawde jest wiele roznych rozwiazan nikt nie powiedial, a napewno ja, ze sad jest jedynym rozwiazaniem, ktore w pierwszej kolejnosci biore pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Na prawde jest wiele roznych rozwiazan nikt nie powiedial, a napewno ja, ze sad jest jedynym rozwiazaniem, ktore w pierwszej kolejnosci biore pod uwage.

 

O, widzisz. Już zaczynasz normalnie gadać ;P

Możesz np. napisać do któregoś z czasopism traktującego o tematyce. Albo odpalić bloga (rzecz jasna na maszynie w home.pl aby nikt nie pomyślał że się boisz) i pokazać całemu światu, jaka ta firma jest zła. Poważnie mówię... Sam zamierzam ogłosić Rodakom, jak to pewna firma sprzedała mi gres włoski, który okazał się być chińskim (po drodze nazywano go nawet hiszpańskim) popełniając tym samym próbę oszustwa.

I powiem Ci jeszcze, dlaczego sąd jest nie-teges. Bo będziesz się bujał z tym przynajmniej 2 lata. Co nie oznacza, że masz zaprzestać prób doprowadzenia sytuacji do tej oczekiwanej przez Ciebie. Home.pl świętą krową nie jest. Jestem jednak pewien, że zmiana trybu "ja żądam" na "czy nie wydaje wam się, że w największej polskiej firmie hostingowej powinno to wyglądać trochę inaczej a będąc waszym klientem od lat... itd. itp." prędzej coś da niż sztywne upieranie się przy swoim? Przecież podobno interesuje Cię dobro także _innych_ klientów Home...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tytoos: Jak inni uzytkownicy tego forum w duzym stopniu nadinterpretujesz to co pisze. Nepewno nie sprowadze sie do poziomu "proszenia" o cos co slusznie sie mi nalezy. Napewno tez nie bede tego robil ww formie o jakiej piszesz, a ta firma tez straszna mi nie jest i jestem pewien, ze jestem w stanie duzo bardziej uprzykrzyc jej zycie nie tylko w sadzie. Poza tym nigdy "mi sie nie wydawalo" tylko bylem tego pewny :), ze firma postepuje niewlasciwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@sg- to nie te firmy które "ot tak sobie" dają pół roku gratis abonamentu za awarie... [...]

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

 

Mam rozumieć, że pochwalasz takie myślenie i Twoja firma "Ponad dwa lata na rynku hostingowym => Firma Hostingowa z tradycjami" też tak działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam rozumieć, że pochwalasz takie myślenie i Twoja firma "Ponad dwa lata na rynku hostingowym => Firma Hostingowa z tradycjami" też tak działa ?

Przecież ma rację. Wizja rezygnacji z półrocznych przychodów z powodu godzinnej awarii brzmi jak mało śmieszny żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
tytoos: Jak inni uzytkownicy tego forum w duzym stopniu nadinterpretujesz to co pisze. Nepewno nie sprowadze sie do poziomu "proszenia" o cos co slusznie sie mi nalezy.

 

Wiem po sobie, że czasami (pozorne dla przeciwnika) zniżenie się pozwala zachować godność... Zresztą nie o honor tu idzie, ehhh...

 

Napewno tez nie bede tego robil ww formie o jakiej piszesz, a ta firma tez straszna mi nie jest i jestem pewien, ze jestem w stanie duzo bardziej uprzykrzyc jej zycie nie tylko w sadzie. Poza tym nigdy "mi sie nie wydawalo" tylko bylem tego pewny :), ze firma postepuje niewlasciwie.

 

Hmm... Tak już na koniec, bo straciłem ochotę na dyskusję - zastanawiałeś się, czemu nikt z ekipy Home nie zabrał głosu w tym wątku, biorąc pod uwagę _fakt_ że przynajmniej jedna osoba z kierownictwa Home długo i namiętnie czytała ten wątek...?

 

???

 

Od teraz będę już tylko czytał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... Tak już na koniec, bo straciłem ochotę na dyskusję - zastanawiałeś się, czemu nikt z ekipy Home nie zabrał głosu w tym wątku, biorąc pod uwagę _fakt_ że przynajmniej jedna osoba z kierownictwa Home długo i namiętnie czytała ten wątek...?

Ponieważ nie mają takiego obowiązku?

Gdyby się ktoś z home.pl wypowiedział na ten temat to tylko i wyłącznie zostałaby wywołana nowa zbędna "kłótnia".

Przecież jest to sprawa między klientem a firmą.

Nie wiem czemu ale ludzie myślą, że na forum gdzie znajdują się opinia klientów o danej firmie muszą znajdować się wszystkie prawdy i wypowiedzi osób z firmy w sprawach które tego nie wymagają (nie mają do tego żadnej podstawy prawnej, a nawet wręcz lepiej aby "dowody i wypowiedzi" nie usłyszały światła dziennego ze względu na dobro prowadzonej sprawy/postępowania).

Ostatnio na jednym z forum... "goście" żądali od firmy ukazania faktur (jako dowód) które powinny zostać wystawione klientowi... nie mówiąc już, że "goście" nie mieli do tego żadnego prawa, nie mówiąc już o firmie która tego nie miała obowiązku robić).

Ludzie... czy Wy nie za dużo wymagacie ?

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adrian: obawiam sie, ze na niektorych forach pewni pracownicy home.pl wypowiadaja sie dosc obszernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×