Skocz do zawartości
vundo

To co zwykle: vps pod www i do testów za 50 zł/msc

Polecane posty

Cześć, jestem niezadowolony z OpenVZ w Mintshosts, szukam czegoś z nieco większymi możliwościami za 50 zł/msc. Aktualnie mam tylko WWW i pocztę, ale chciałbym dodać sobie w przyszłości więcej usług, np. ownCloud, może jakieś repozytorium git. Przy okazji uczę się i testuję.

 

Wymagania nie są duże, ot z 1.5 GB RAM, uczciwy procesor w tej cenie, dysk wystarczy 10 GB. Transfer też nie musi być wygórowany. Zależy mi na dostępnych dodatkach, typu automatyczny backup itp.

 

Budżet to 50 zł /msc.

KVM musowo.

 

Może spróbować złapać Kimsufi?

 

Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własne zasoby to własne zasoby , więc pójście w Kimsufi będzie trafnym wyborem i tym samym rozsądnym posunięciem zwłaszcza kiedy wspomniałeś o ownCloud i repozytorium git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tiktalik za tą kwotę na pewno będzie dużo szybciej działał + możesz sobie rozbić na mniejsze vps. Korzystałem kiedyś z gitlaba + Ci i dawało radę na którymś standard.

 

Kimsufi lub online.net też jest bardzo dobrym wyborem pod względem dysku pod gita czy chmurę.

Edytowano przez Viperoo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemęcz się jeszcze na tym co masz, i weź Kimsufi, nie będziesz żałował.

Śmiem twierdzić, że jak poczujesz Kimsufi, to dojdą jeszcze kolejne zastosowania serwera ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kimsufi to lepiej z SSD , mniejsze szanse iż coś padnie.

Ale jak nie potrzebujesz jeszcze masz tyle firm polskich co sprzedaje vpsy , hekko , mzone , trochę zapomniane ionic , vipower i hitme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jak zawsze polecę OVH przy tych wymaganiach to dostaniesz VPS KVM 2GB RAM i 10GB SSD za 12zł netto/mc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawda jest taka, że posiadanie VPSa z KVM wcale nie do końca daje Ci jakiekolwiek gwarantowane zasoby ;-)

 

OpenVZ'y w webh / ultimahost chodzą na przykład bardzo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, w przypadku obecnej oferty vpsów OVH nawet to ich niegwarantowane daje sporo ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Łukasz, w przypadku obecnej oferty vpsów OVH nawet to ich niegwarantowane daje sporo ; )

 

To zależy jak na to patrzysz, w takim webh za 5zł więcej masz 20GB przestrzeni zamiast 10GB i siedzisz w polskiej firmie zamiast u francuzów, poza tym parametry podobne i automatyczny dzienny backup w cenie do którego zawsze masz dostęp, czego OVH z tego co wiem w ogóle w ofercie nie ma, tylko snapshoty ręczne za dodatkową opłatą :-)

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kimsufi bardzo stabilne. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 50 PLN to max cena którą jesteś w stanie zapłacić?

 

Moglibyśmy ci zaoferować bardzo dobry serwer, darmowy monitoring, backup za tyćkę więcej.

 

Pierwszy miesiąc 50% taniej dla testów.

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak orientacyjnie podałem Kazika jako budżet. Jak będzie coś fajnego za nieco więcej, to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może wypróbuj VPS-XEN np. Plan OPTI

Na naszym profilu znajdziesz kody rabatowe (-50%) ...

... a jeśli się spodoba to później na pewno się dogadamy :)

Staramy się być elastyczni :D

Pytania na PW.

Edytowano przez xvps (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS jaki ci potrzebny u nas kosztuje 16 zł netto (czyli około 19,60 brutto) miesięcznie. Niestety nie mamy automatycznych backupów ani backupów live.
Nie ma KVM, ale jest XEN z naprawdę gwarantowanymi zasobami ;) (brak możliwości oversellingu ramu, CPU jest proporcjonalne do ilości ramu).
w tej cenie masz 2gb ram, cały rdzeń z L5639/E5645 i 20gb przestrzeni.

Niestety nie posiadamy automatycznych backupów. Można wykonywać backupy samodzielnie z panelu (zatrzymać instancję, utworzyć backup, uruchomić instancję), ewentualnie można dokupić malutką instancję za 8 zł netto miesięcznie i tam trzymać backupy robione przez rsync, albo wrzucać backupy na Tiktalik Files. Przechowywanie tam danych to około 10gr brutto za każdy 1gb + koszty zapytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak orientacyjnie podałem Kazika jako budżet. Jak będzie coś fajnego za nieco więcej, to czemu nie.

 

Pójście do mzone to bardzo dobre posunięcie. Powodów jest kilka ale główny to nie upychanie klientów jak śledzie = dbanie o wolne zasoby. Miłego dnia

 

Tomek

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w czym tkwi problem z Mintshost? Bo jeśli chodzi o ten poziom cenowy to nie znalazłem serwera w PL, który działałby sensownie. No ale też nie mam wielkiego doświadczenia. Usługa raczej stabilna, pingi w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A w czym tkwi problem z Mintshost? Bo jeśli chodzi o ten poziom cenowy to nie znalazłem serwera w PL, który działałby sensownie. No ale też nie mam wielkiego doświadczenia. Usługa raczej stabilna, pingi w porządku.

 

A przejrzyj opinie.

Prócz tego rozpieszczanie dobrymi parametrami, ale niższą jakością.

Koledze kiedyś na hostingu MH nawet nie śmigał AMXBANS (prawie czysty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Koledze kiedyś na hostingu MH nawet nie śmigał AMXBANS (prawie czysty).

 

A jaką kolega miał przyczynę, że prawie czysty AMXBANS nie działał na wspomnianym hostingu? Tak może pisać zwykły klient próbujący testować skrypty, ale pracownik innej firmy hostingowej warto by się powstrzymał od pisania w takim stylu.

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

A jaką kolega miał przyczynę, że prawie czysty AMXBANS nie działał na wspomnianym hostingu? Tak może pisać zwykły klient próbujący testować skrypty, ale pracownik innej firmy hostingowej warto by się powstrzymał od pisania w takim stylu.

 

 

Tego nie wiem. Ja tylko przekazuję to co 2 lata temu było. Obecnej sytuacji nie znam dokładnie a jedynie co mi przekazał. Podobno zbyt mocno obciążał mysql.

Mam usługi w MH i jak dla mnie dają radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tego nie wiem. Ja tylko przekazuję to co 2 lata temu było. Obecnej sytuacji nie znam dokładnie a jedynie co mi przekazał. Podobno zbyt mocno obciążał mysql.

 

 

To opierajmy się na własnych spostrzeżeniach bez plotkowania

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×