Skocz do zawartości
KeeX

Co z darmowymi hostingami?

Polecane posty

Cześć,

 

 

Nie zdradzam jeszcze szczegółów mojego projektu, ale mam do Was - drodzy forumowicze - pytanie. Jak wiadomo, znany wszystkim zapewne hosting CT8.pl zakończył swoją działalność. Była to chyba jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) propozycji darmowego hostingu, nieprawdaż?

 

 

Pytanie brzmi: Co Waszym zdaniem powoduje upadek rynku darmowych hostingów (tych sensownych, bez reklam) i czego oczekiwalibyście od takiego hostingu.

 

 

 

 

--

Pozdrawiam,

Mateusz :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie brzmi: Co Waszym zdaniem powoduje upadek rynku darmowych hostingów (tych sensownych, bez reklam)

 

 

 

 

To że nikt nie płaci więc po co utrzymywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi: Co Waszym zdaniem powoduje upadek rynku darmowych hostingów (tych sensownych, bez reklam) i czego oczekiwalibyście od takiego hostingu.

 

 

 

Coraz mniej filantropów, którzy dają coś za darmo a obrywają od dzieciaków równo :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to że ludzie za darmo za dużo wymagają
darmowy hosting to z reguły kurs dla przyszlego administratora

co sądzicie o takiej strategii darmowego hostingu:

witaj kliencie na darmowym hostingu przez pierwszy miesiąc będzie włączony pakiet premium
po miesiącu nic nie musisz płacić, nie zmieni się twoja pojemność, żadnych danych nie utracisz

jednak zostaną wprowadzone ograniczenia, między innymi:

darmowy hosting nie oferuje baz danych, strony wczytają się wolniej
zaś kopie bezpieczeństwa musisz zapewnić we własnym zakresie
(baza danych zostanie zarchiwizowana i umieszczona w skompresowanym pliku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak juz niektorzy sprzedają profesjonalny hosting za 5 zł/rok to po co pchać się w darmowy? Płacisz i wymagasz ! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko jak za te 5zł sikscośtam, dostajesz przycinający się badziew i wielce obrażający się i bezradny suport...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

darmowy hosting to z reguły kurs dla przyszlego administratora

 

Jak taka osobę nie stać na 5 zł/m-c to żaden z niego admnistrator. Z drugiej strony nie rozumiem jak nauczyć się administrowania (bo tak to rozumiem) na darmowym hostingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło o to, że jest to zapoznanie się z tajnikami zarządzania hostingiem. Trening na darmowym, aby nie mieć wtop na płatnym hostingu, który w przyszłości taki "administrant" miałby oferować, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło o to, że jest to zapoznanie się z tajnikami zarządzania hostingiem. Trening na darmowym, aby nie mieć wtop na płatnym hostingu, który w przyszłości taki "administrant" miałby oferować, tak?

 

Tyko jak ma się nauczyć zarzadzać hostingiem na koncie shared? I to nie tylko na darmowym.

Reseller jedynie pozwala na proste zarządzanie kontami użytkowników i nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tyko jak ma się nauczyć zarzadzać hostingiem na koncie shared? I to nie tylko na darmowym.

....

 

czemu się droczysz/spamujesz, to totalnie nielogiczne co piszesz

administrator hostingu ma dostęp do całego serwera

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Kori, to Ty chyba czegoś nie rozumiesz ;) Reseller tylko odsprzedaje zasoby należące do maszyny na hoście X. Administrator hostu X ma oczywiście dostęp do wszystkich plików, reseller tylko do swoich użytkowników.

Darmowy hosting, który prawdopodobnie chcesz założyć drogi Mateuszu to bardzo ciężka sprawa. Sam prowadząc 1free.eu wiem ile czasu trzeba poświęcic na rozwój a i tak mam go za mało choć nie powiem - wkładam w niego cala swoją siłę. Polecam nie iść tą drogą bo na prawdę jest tylko dla wytrwałych a wierz mi, że ciężko się teraz wybić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Kori, ale nie rozumiesz, że to zależy gdzie dany darmowy hosting leży? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko jak za te 5zł sikscośtam, dostajesz przycinający się badziew i wielce obrażający się i bezradny suport...

 

Skoro zostałem wywołany do odpowiedzi postaram się napisać tobie w kilku zdaniach , które mam nadzieje tym razem zrozumiesz. Wbij sobie kolego do głowy z naciskiem na wbij że xxxxxx klientów jest zadowolonych i chwali nasze usługi. Twoja wiedza w tym zakresie jest cienka jak pierwsza struna w gitarze więc proponuję przeanalizować ten fakt w stosunku 1 do xxxxxx. Jak nie umiesz korzystać z usługi dostałeś kopniaka i tyle ,z czego osobiście jestem dumny. Wracając jednak do darmowych usług w odniesieniu do specyficznej grupy klientów o podobnej świadomości wiedzy w temacie hosting w stosunku kori X 1000 nie dziwie się że usługodawcy je zamykają bo ile razy można tłumaczyć to samo. Dla lepszego zobrazowania problemu jakakolwiek próba wyjaśnienia kończy się podobnie jak w tym temacie: http://nostatic.pl/dziwaczny-wyglad-forum-na-laptopie,1922.html Jedynym sposobem jak zwykle było zablokowanie tematu.

 

Zupełnie prywatnie po godzinach i bez pozdrowień

Tomek

 

  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darmowy hosting nigdy nie może dorównywać tym płatnym, jest to dość logiczne bo musi mieć gorszą infrastrukturę, mniej ludzi i zasobów. No chyba, że faktycznie jakiś filantrop się rzuci do pomocy biednym ludzikom :)

 

Sposobów zarabiania na stricte darmowym też za dużo nie widzę bo większość stron stawianych na takich hostingach nie generuje ruchu więc nawet z reklam grosza nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Celem darmowego hostingu może być testowanie struktury lub rozwiązań hostingowych. Darmowy ma to do siebie że skala samowolki jest potężna a gwarancja działania jest niewymagana żadna bo usługa za darmo więc takie źródło wiedzy zupełnie za darmo jest bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kori, ale nie rozumiesz, że to zależy gdzie dany darmowy hosting leży? :)

 

zacznijmy od tego że to temat o darmowych hostingach

@strefapc zamotał ludzi wplątując w to konta na darmowych hostingach

@KeeX próbował go sprostować, ale @strefapc on brnął dalej...

@Marek607 wspomniał o tanich kontach

ja wtrąciłem ze swojego doświadczenia w tej cenie słabego siksa

 

@leszcz, ciebie niestety nie rozumiem chyba sugerujesz że

admin serwera nie wiedział gdzie kupił dedyka/vpsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@leszcz, ciebie niestety nie rozumiem chyba sugerujesz że

admin serwera nie wiedział gdzie kupił dedyka/vpsa

 

Chyba chodzi o to, że dana osoba/firma ma dość pieniędzy na dobrą infrastrukturę, w końcu to projekt nie zarabia na siebie, więc ktoś to musi sponsorować. Jeśli dana firma oferuje tanie konta (czy nawet bezpłatny hosting) i są one dosyć dobre (powiedzmy bez padów co 5 minut), to takie konta są wliczone w ekonomie firmy, krótko mówiąc firma zarabia dość dużo na innych produktach i utrzymanie kilku serwerów gdzie konta są za grosze może być takim dodatkiem, gdzie to nie musi zarabiać na siebie. W takim przypadku dana firma ma dobrą infrastrukturę, dobre serwery, support i wszystko co najlepsze w komercyjnej ofercie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

@leszcz, ciebie niestety nie rozumiem chyba sugerujesz że

admin serwera nie wiedział gdzie kupił dedyka/vpsa

Sugeruję, że się nie znasz.

Wyjaśniłem Ci dobrze różnicę między adminem a resellerem a Ty jak uparty osioł ciągniesz swoje dyrdymały.

Jeżeli masz serwer dedykowany i zakładasz SAM na nim hosting WWW - jesteś administratorem CAŁOŚCI plików. Jeżeli wykupujesz tylko daną przestrzeń serwera WWW czyli reseller masz dostęp tylko do plików TWOICH użytkowników.

 

Darmowe hostingi nie zawsze muszą mieć gorszą infrastrukturę - to tylko mit. Jeżeli ktoś na prawdę robi coś od siebie dla ludzi to w Polsce i tak będą sądzić, że jego darmowy hosting leży na słabej maszynie, padnie po kilku miesiącach etc.

Edytowano przez l3szcz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję, że się nie znasz.

Wyjaśniłem Ci dobrze różnicę między adminem a resellerem a Ty jak uparty osioł ciągniesz swoje dyrdymały.

Jeżeli masz serwer dedykowany i zakładasz SAM na nim hosting WWW - jesteś administratorem CAŁOŚCI plików. Jeżeli wykupujesz tylko daną przestrzeń serwera WWW czyli reseller masz dostęp tylko do plików TWOICH użytkowników.

ja nic nie pisałem o reselerach, nie pytałem o nie i nie pisałem co o nich wiem

przecież to @strefapc chciał uczyć się administrowania hostingiem, zakładając konto na darmowym hostingu

 

 

Darmowe hostingi nie zawsze muszą mieć gorszą infrastrukturę - to tylko mit. Jeżeli ktoś na prawdę robi coś od siebie dla ludzi to w Polsce i tak będą sądzić, że jego darmowy hosting leży na słabej maszynie, padnie po kilku miesiącach etc.

 

to akurat normalne że nikt dobrego sprzętu nie będzie brał na darmowy hosting

by płacić kilka tysięcy zł rocznie i nic z tego nie mieć... raczej kimsufi

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

1.

Typowe myślenie Polaka - darmowe musi być na słabej maszynie bo przecież z tego nie ma pieniędzy!
Typowe myślenie sysadmina - darmowe musi być na dobrej maszynie by zapewnić przynajmniej 99% SLA i dobrą jakość.
Moje myślenie - Darmowe nie znaczy gorsze. Dla mnie hosting to hosting, trzeba zapewnić odpowiednią konfigurację aby wszystko utrzymało dobrą jakość nawet przy 1000 userów. To, że nie mam z tego ani złamanego grosza nie znaczy, że nie jestem w stanie tego utrzymać. Tak samo było z ct8.pl - "Diabełki" się utrzymywały z płatnego hostingu a darmowy robili z pasji (albo dla pozyskania bazy klientów - nie wiem).

2.
Ty nie widzisz zależności chyba pomiędzy tym co piszą inni a tym co Ty piszesz. Za każdym razem - w każdym temacie - tłumaczymy Ci tysiące razy a Ty dalej twardo uważasz, że trzeba inaczej. StrefaPC ironizował w stosunku do Twoich wypowiedzi bo każdy wie, że jesteś trollem i jedynie trollem pozostaniesz. Nie wiem czy robisz to po to aby nas zdenerwować czy rzeczywiście masz z tego bekę. Z drugiej strony - Klient nasz pan i czasem wolałbym przemilczeć co myślę o Twoim zachowaniu wobec całego grona sysadminów, żeby nie obrazić Ciebie jak i podobnych Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

przecież to @strefapc chciał uczyć się administrowania hostingiem, zakładając konto na darmowym hostingu

 

 

 

@kori ty może się najpierw sam naucz to może zaczniesz coś mądrego pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@strefapc zamiast wylewać żale dodaj do ignorowanych

załóż sobie konto na: 1free.eu i administruj serwerem, skoro udowadniasz że to potrafisz

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu normalny post - mam na myśli oczywiście wypowiedź Samu. Niektórzy powinni wrócić do nauki języka polskiego (materiał ze szkoły podstawowej się kłania), zacząć używać znaków interpunkcyjnych, i jeżeli nie ma kropek to warto chociaż z dużych liter korzystać, żeby można było łatwo odgadnąć gdzie jest początek kolejnego zdania. O interpretacji wypowiedzi przez aktywnych użytkowników w tym temacie nie będę wspominał, bo to porażające.

 

Poprawka do tego co zostało napisane.

Może faktycznie lepiej kierować to do jednej osoby.

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu normalny post - mam na myśli oczywiście wypowiedź Samu. Pozostała część (większa część, nie wszyscy) powinna wrócić do nauki języka polskiego (materiał ze szkoły podstawowej się kłania). Zacznijcie używać znaków interpunkcyjnych, i jeżeli nie dajecie kropek to korzystajcie chociaż z dużych liter, żeby można było łatwo odgadnąć gdzie jest początek kolejnego zdania. O interpretacji wypowiedzi przez aktywnych w tym temacie nie będę wspominał, bo to porażające.

 

Liczy się treść, bo nawet pięknie napisany tekst po polsku może być gówniany w porównaniu z gównianie napisanym tekstem po polsku, ale wnoszącym ogromną treść. Ale to drobny szczegół ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×