Skocz do zawartości
kondzixd

Czego potrzeba aby postawić stronę www.

Polecane posty

Witam.

 

Mam własne forum. Nawet się kręci, ostatnio nawet lepiej. Chcę je przenieść ze zwykłego hostingu www na własny VPS. Jako że jestem laikiem w tych sprawach chcę zapytać co trzeba po kolei robić aby wszystko ładnie działało. Gdyby ktoś pokrótce w punktach mógł podać jakie apki po kolei instalować byłoby super. Poradników poszukam sam. System operacyjny do Debian. Forum jest oparte o silnik IP.Board.

 

Firma w której chcę postawić vps to hosteam.pl Czytałem że mają niezłą opcję anty ddos, a raz już moja strona została zablokowana bo jakiś dzieciak się bawił.

 

PS. Gdzie najlepiej kupić licencję DirectAdmin?

 

Pozdrawiam :)

Edytowano przez kondzixd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz to, co jest potrzebne do działania samego skryptu, czyli pewnie nginx, php-fpm i mysql. Potem robisz dump bazy, kopiujesz i importujesz na nowym serwerze. Wreszcie przenosisz pliki.

 

Zmieniasz konfigurację (dane do bazy, etc), odpalasz. Sprawdzasz błędy i po kolei poprawiasz, aż będzie działało.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam własne forum. Nawet się kręci, ostatnio nawet lepiej. Chcę je przenieść ze zwykłego hostingu www na własny VPS. Jako że jestem laikiem w tych sprawach chcę zapytać co trzeba po kolei robić aby wszystko ładnie działało. Gdyby ktoś pokrótce w punktach mógł podać jakie apki po kolei instalować byłoby super. Poradników poszukam sam. System operacyjny do Debian. Forum jest oparte o silnik IP.Board.

 

Firma w której chcę postawić vps to hosteam.pl Czytałem że mają niezłą opcję anty ddos, a raz już moja strona została zablokowana bo jakiś dzieciak się bawił.

 

PS. Gdzie najlepiej kupić licencję DirectAdmin?

 

Pozdrawiam :)

 

Z czystej ciekawości dlaczego akurat Debian i dlaczego DA?

Można w prosty sposób rozwiązać cały proces instalacyjny i również posiadanie panelu do zarządzania usługą za kilkoma kliknięciami o ile odstąpisz do tego systemu operacyjnego, który nie twierdze że jest zły ale istniej wiele innych możliwości które maja wpływ na cenę samego panelu co automatycznie przekłada się na cenę końcowa usługi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Z czystej ciekawości dlaczego akurat Debian i dlaczego DA?

Można w prosty sposób rozwiązać cały proces instalacyjny i również posiadanie panelu do zarządzania usługą za kilkoma kliknięciami o ile odstąpisz do tego systemu operacyjnego, który nie twierdze że jest zły ale istniej wiele innych możliwości które maja wpływ na cenę samego panelu co automatycznie przekłada się na cenę końcowa usługi.

 

 

Jeżeli masz inne propozycje niż Debian napisz, rozważe je. Dlaczego DirectAdmin? Czytałem że jest prosty (prostszy od Cpanel) bynajmniej w użytkowaniu, nie wiem jak z konfiguracją. Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozważ VPS'a z Ubuntu i ZPanel :)

Ubuntu, tu zawsze panel graficzny zabiera niepotrzebne zasoby, a o ZPanel nie słyszałem, poczytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli masz inne propozycje niż Debian napisz, rozważe je. Dlaczego DirectAdmin? Czytałem że jest prosty (prostszy od Cpanel) bynajmniej w użytkowaniu, nie wiem jak z konfiguracją. Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

 

Wszystko zależy od tego ile chcesz na to przeznaczyć. Nie znam poziomu usług jakie oferuje hosteam.pl więc w tej kwestii wypowiadać się nie będę.

Odnośnie połączenia systemu operacyjnego + panel według mojej skromnej opinii opierał bym go o centos + http://vestacp.com/lub centos + Plesk ale jego cena do dodatkowe 4 dolary miesięcznie dla 10 domen internetowych. W obu przypadkach bazujesz na dobrym systemie operacyjnym i dobrym panelu zarządzania ,którego proces instalacyjny jest magicznie prosty i otrzymujesz gotowe rozwiązanie bez specjalnej znajomości linuxa lub znajomości na poziomie jakie daje google. Oczywiście to ostatnie jest jak najbardziej wskazane w bardziej rozszerzonej formie w chwili kiedy chcesz się przenieść na usługę VPS.

Jako że nie trawie DA a wręcz powoduje u mnie odruchy wymiotne zwłaszcza po ostatnich migracjach klientów nie będę czegoś polecał co jest mało funkcjonalne i niepraktyczne.

Jak wspomniałem jest to jedynie moja skromna opinia z której korzystają nasi klienci i na obecną chwilę szanują nasze wskazówki i cieszą się ze wskazanych rozwiązań na serwerach dedykowanych i VPS-ach pomimo że korzystali kiedyś z DA.

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubuntu, tu zawsze panel graficzny zabiera niepotrzebne zasoby

Nie zawsze ;) W tym przypadku miałem na myśli wersję Server, która ma niewiele wspólnego ze środowiskiem graficznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Która dystrybucja linuxa nadaje się pod taki hosting www na VPS? najbardziej zależy mi na łatwości obsługi i bezpieczeństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza będzie dystrybucja, którą znasz najlepiej a nie taka, której nie znasz, ale ktoś polecił na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Directadmin musisz kupić w firmie gdzie zakupujesz serwer, chyba, że stać ciebie na licencję External. Zainstaluj sobie jakiś bezpłatny panel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jako że nie trawie DA a wręcz powoduje u mnie odruchy wymiotne zwłaszcza po ostatnich migracjach klientów nie będę czegoś polecał co jest mało funkcjonalne i niepraktyczne.

 

 

Bzdury piszesz... DirectAdmin ma wszystko co jest potrzebne w 99% zastosowań hostingowych, a jak brakuje jakiejś funkcjonalności lub wymagana jest bardziej zaawansowana konfiguracja to można w dowolny sposób rozszerzyć albo pisząc plugin albo używając skryptów wywoływanych po operacjach.

 

Jeżeli Ci się nie podoba jakieś rozwiązanie to należy albo podać rzetelne argumenty (tutaj argumenty braku funkcjonalności) albo nie pisać nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie trawie DA a wręcz powoduje u mnie odruchy wymiotne zwłaszcza po ostatnich migracjach klientów nie będę czegoś polecał co jest mało funkcjonalne i niepraktyczne.

 

Rozumiem że podasz rzetelne przykłady i braki, skoro przechodzisz takie męki kiedy musisz pracować na tym panelu. To już nie pierwszy temat w którym strasznie krytycznie odnosisz się do DA wychwalając inne rozwiązania, w sumie to jedno i to samo podajesz w kółko. Wygląda to jak by Ci ktoś ekstra groszem rzucił za czarny marketing, albo za bardzo nie radzisz sobie z konfiguracją i użytkowaniem DA i dlatego po nim jedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nie ma lepszego panelu niż Directadmin, bije na głowę konkurencję prostotą, funkcjonalnością i ceną. W UK jednak nie jest aż tak popularny jak np WHM / cpanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tu masz po Polsku vestacp panel od ludzi którzy zajmują się tym tematem na poważnie: http://vestacp.pl/

 

 

No bardzo poważnie gdzie połowa forum to spam botów i odnośniki do wiagry...

 

 

 

Jako że nie trawie DA a wręcz powoduje u mnie odruchy wymiotne zwłaszcza po ostatnich migracjach klientów nie będę czegoś polecał co jest mało funkcjonalne i niepraktyczne.

 

Dyskusja na temat czy DA jest idealny czy też nie, co mu brakuje a co nie toczyła się w tym temacie http://www.webhostingtalk.pl/topic/50874-o-wyzszosci-panelu-plesk-nad-da/

 

Jednak bardzo szybko jakoś temat się skończył i nie było żadnych konkretów czego brakuje temu DA vs inne panele prócz przestarzałego wyglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Bzdury piszesz... DirectAdmin ma wszystko co jest potrzebne w 99% zastosowań hostingowych, a jak brakuje jakiejś funkcjonalności lub wymagana jest bardziej zaawansowana konfiguracja to można w dowolny sposób rozszerzyć albo pisząc plugin albo używając skryptów wywoływanych po operacjach.

 

Jeżeli Ci się nie podoba jakieś rozwiązanie to należy albo podać rzetelne argumenty (tutaj argumenty braku funkcjonalności) albo nie pisać nic.

 

 

 

Rozumiem że podasz rzetelne przykłady i braki, skoro przechodzisz takie męki kiedy musisz pracować na tym panelu. To już nie pierwszy temat w którym strasznie krytycznie odnosisz się do DA wychwalając inne rozwiązania, w sumie to jedno i to samo podajesz w kółko. Wygląda to jak by Ci ktoś ekstra groszem rzucił za czarny marketing, albo za bardzo nie radzisz sobie z konfiguracją i użytkowaniem DA i dlatego po nim jedziesz.

 

Pierwszy z brzegu brak funkcjonalności w DA - przeniesienie zawartości użytkownika z hostingu na inny hosting z poziomu panelu + częściowe odzyskanie danych z podziałem na strony www / pocztę. Czas trwania operacji 10 min. Bez dostępu do SSH i importowania baz danych. Wszystko wykonane bezpośrednio w panelu Plesk.

Drugi brak funkcjonalności - tworzenie uprawnień do konkretnej domeny lub skrzynki pocztowej z podziałem na role tz mikro reseller. Idealna sprawa kiedy ktoś chce dać dostęp do konta np w sytuacji kiedy prowadzi witrynę firmową / serwis internetowy.

Trzeci brak funkcjonalności - dostęp i konfiguracja usługi opartej na każdej domenie lub subdomenie jako wydzielone środowisko bezpośrednio w panelu co pozwala na konfiguracje wszystkich ustawień w obrębie tej domeny lub subdomeny nie naruszając ustawień pozostałych usług opartych na innych domenach lub subdomenach.

 

Poniżej przedstawiam zrzut dotyczący zamkniętego niezależnego środowiska w odniesieniu do domeny internetowej.

 

screenshot---120315---000905_5500d98c1fb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie "braki" funkcjonalności możesz uzyskać w DA. Problem w tym, że wygląda, że masz małe doświadczenie w tym panelu i nie do końca się orientujesz jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z brzegu brak funkcjonalności w DA - przeniesienie zawartości użytkownika z hostingu na inny hosting z poziomu panelu + częściowe odzyskanie danych z podziałem na strony www / pocztę. Czas trwania operacji 10 min. Bez dostępu do SSH i importowania baz danych. Wszystko wykonane bezpośrednio w panelu Plesk.

Drugi brak funkcjonalności - tworzenie uprawnień do konkretnej domeny lub skrzynki pocztowej z podziałem na role tz mikro reseller. Idealna sprawa kiedy ktoś chce dać dostęp do konta np w sytuacji kiedy prowadzi witrynę firmową / serwis internetowy.

Trzeci brak funkcjonalności - dostęp i konfiguracja usługi opartej na każdej domenie lub subdomenie jako wydzielone środowisko bezpośrednio w panelu co pozwala na konfiguracje wszystkich ustawień w obrębie tej domeny lub subdomeny nie naruszając ustawień pozostałych usług opartych na innych domenach lub subdomenach.

 

Rozumiem że Plesk dla Ciebie jest łatwiejszy w obsłudze, a tym postem potwierdziłeś że w ogóle nie potrafisz się odnaleźć w DA, stąd Twoje negatywne wypowiedzi. Tak jak napisał TGX wszystko jest do wyklikania w panelu bez zaglądania do ssh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem że Plesk dla Ciebie jest łatwiejszy w obsłudze, a tym postem potwierdziłeś że w ogóle nie potrafisz się odnaleźć w DA, stąd Twoje negatywne wypowiedzi. Tak jak napisał TGX wszystko jest do wyklikania w panelu bez zaglądania do ssh.

 

Siedzę na DA od samego początku jego istnienia, na dziś obsługujemy 97 serwerów i doskonale wiem na co pozwala ten panel i na ile jest elastyczny o ile można to tak nazwać. Twierdzę że jest po prostu biedny i nie posiada wymienionych funkcji.

Wracając jednak do tematu wspomniane walory panelu Plesk są dostępne w cenie 4 dolarów miesięcznie przy licencji dla 10 domen i jednocześnie sprawia że jakiekolwiek przenoszenie danych z serwera na serwer może zostać wykonane bez kompletnej wiedzy w tym temacie. Dosłownie w kilka minut. Licencja dla 10 domen w zupełności wystarcza w 99% dla użytkowników posiadających VPS czy własny serwer dedykowany.

Sam panel zaraz po instalacji jest gotowy do użycia a proces instalacyjny wynosi do 15minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając jednak do tematu wspomniane walory panelu Plesk są dostępne w cenie 4 dolarów miesięcznie przy licencji dla 10 domen i jednocześnie sprawia że jakiekolwiek przenoszenie danych z serwera na serwer może zostać wykonane bez kompletnej wiedzy w tym temacie.

 

Tomasz, z całym szacunkiem, ale jak czytam niektóre Twoje posty to się załamuje normalnie.

 

Sztuka administracji polega właśnie znajomości ogromnej ilości komend Linux i wiedzy ich zastosowania poprzez SSH. Tym właśnie ten zawód się specyfikuje, że z biegiem lat nabierasz doświadczenia i masz większą wiedzę od innych (zwykłych użytkowników). Ludzie uczą się tego zawodu latami, tu nie pomoże sama teoria, manual Plesk, Directadmin lub innego panelu, tu musisz mieć znajomość komend Linux w małym palcu i ich zrozumienie, inaczej nie masz czego szukać w tym zawodzie. Nie wyobrażam sobie firmy hostingowej z administratorem, który nie wie jak się zalogować na SSH ba, nawet nie zna podstawowych komend Linuxa bo wszystko to robi poprzez panel. Taki administrator u nas nie miałby czego szukać, bo administrację z panelu to może robić nasza Beatka z biura, a nie administrator.

Panel Directadmin można dowolnie dostosować, jeśli się wie, jak to zrobić, zobacz sobie chociażby panel Linuxpl dostosowali sobie panel całkiem nieźle.

 

Twierdzę że jest po prostu biedny i nie posiada wymienionych funkcji.

 

Jakich konkretnie funkcji Ci tam brakuje?

 

Każdy panel jest dobry, każdy zawiera inne funkcje, nie za bardzo rozumiem rozczulania się nad tym który jest lepszy.

 

Wszystkie nowe technologie są upraszczane do bólu, pierwsza instalacja Windows`a była trudna, dzisiaj zainstalować Windows potrafi co drugi gimnazjalista, ale nie wszyscy wiedzą jak wejść do rejestru, są pewne etapy wiedzy, które dochodzą poprzez doświadczenie i naukę, nie zrozumiesz działania komend bez zaglądania do SSH.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o wyborze panelu a nie o dopisywaniu funkcji czy używaniu SSH by uzupełnić ewentualne braki. Dopisanie dowiązań do funkcji jest pójściem w zaawansowaną stronę a chodzi by uprościć zarządzanie dla klienta końcowego który może to zrobić samodzielnie. Zważywszy na fakt że DA ma zastosowanie w firmach nie jest wynikiem jego elastyczności tylko ekonomicznym podejściem do całej sytuacji. Określenie ekonomiczny kojarzy się z wybraniem rozwiązania pośredniego co w tym przypadku oznacza według mojej opinii gorszego. Dlatego jak mam się zalogować do panelu DA i widzę stronę logowania nachodzi mnie jedna przewodnia myśl: witamy w trzecim świecie! Dla mnie osobiście posiadając 20 letnie doświadczenie nie stanowi to najmniejszego problemu oprzeć usługę o DA czy w 100% zmienić jego formę by była bardziej przyjazna ale nie widzę sensu robienia tego kiedy stosując inne dostępne rozwiązania mam wszystko gotowe od razu po instalacji.

Na dziś ważne jest dla mnie by panel był przyjazny i bez problemu klient mógł samodzielnie migrować pomiędzy hostingiem = VPS = serwerem dedykowanym bez naszego udziału i każda taka operacja nie powoduje zagrożeń. Podobnie jak import zawartości na kilka serwerów z wykorzystaniem wspólnych baz danych również jest możliwy w przypadku stron których ruch powoduje znaczne obciążenie.

Prostota związana z obsługa poczty ma również w przypadku panelu o którym wspomniałem wielki plus ponieważ ta funkcja jest rozwinięta w 100% i daje pełny dostęp do całego wachlarza możliwości bez szukania zakładek i przedzierania się przez kolejne podstrony w samym panelu.

Dla porównania! nie chciał bym mieć samochodu który miał by miejsce na stacyjkę w bagażniku by go odpalić. Funkcja jest! ale jej umiejscowienie i sposób praktyczny korzystania z niej co najmniej dziwny. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na dziś ważne jest dla mnie by panel był przyjazny i bez problemu klient mógł samodzielnie migrować pomiędzy hostingiem = VPS = serwerem dedykowanym bez naszego udziału i każda taka operacja nie powoduje zagrożeń.
jakiekolwiek przenoszenie danych z serwera na serwer może zostać wykonane bez kompletnej wiedzy w tym temacie. Dosłownie w kilka minut

 

 

W DirectAdmin jest taka opcja jak "Utwórz/przywróć backup" gdzie klikasz, robi ci kopie, kopiujesz jedno archiwum na nowy serwer i przywracasz - nie wiem co ty w tym widzisz skomplikowanego.

 

Z poziomu administratora jest jeszcze prościej bo podajesz dane do nowego serwera i po utworzeniu kopii ci ją przenosi.

 

Wracając jednak do tematu wspomniane walory panelu Plesk są dostępne w cenie 4 dolarów miesięcznie przy licencji dla 10 domen............. Licencja dla 10 domen w zupełności wystarcza w 99% dla użytkowników posiadających VPS czy własny serwer dedykowany.

 

Zważywszy na fakt że DA ma zastosowanie w firmach nie jest wynikiem jego elastyczności tylko ekonomicznym podejściem do całej sytuacji. Określenie ekonomiczny kojarzy się z wybraniem rozwiązania pośredniego co w tym przypadku oznacza według mojej opinii gorszego.

 

 

Taniej jest kupić pleska bo kosztuje 4 dolary na miesiąc, a directadmin 5$ więc kolejny nietrafiony argument.

 

Odnośnie funkcji to wszystko idzie dopisać/dodać i nie jest to droga przez mękę a jak pisał Irek praca administratora - zrobisz raz to później bez problemu to powielasz

 

Dlatego jak mam się zalogować do panelu DA i widzę stronę logowania nachodzi mnie jedna przewodnia myśl: witamy w trzecim świecie!

 

 

Jak szukasz informacji w google na temat jakiegoś zagadnienia i wchodzisz na witrynę która ma brzydki/standardowy theme to też wyłączasz?

Bo ja nie, dla mnie ważniejsze jest to co sobą reprezentuje a nie wygląd.

Domyślny wordpress też nie jest piękny a jednak używają go miliony.

Inny przykład - elektroda.pl/rtvforum/ - zero udziwnień i wodotrysków i jakoś nikomu to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedzę na DA od samego początku jego istnienia, na dziś obsługujemy 97 serwerów i doskonale wiem na co pozwala ten panel i na ile jest elastyczny o ile można to tak nazwać. Twierdzę że jest po prostu biedny i nie posiada wymienionych funkcji.

Wracając jednak do tematu wspomniane walory panelu Plesk są dostępne w cenie 4 dolarów miesięcznie przy licencji dla 10 domen i jednocześnie sprawia że jakiekolwiek przenoszenie danych z serwera na serwer może zostać wykonane bez kompletnej wiedzy w tym temacie. Dosłownie w kilka minut. Licencja dla 10 domen w zupełności wystarcza w 99% dla użytkowników posiadających VPS czy własny serwer dedykowany.

Sam panel zaraz po instalacji jest gotowy do użycia a proces instalacyjny wynosi do 15minut.

 

Jako administrator powinieneś być otwarty na każde rozwiązanie nawet na te, które są mało popularne tak by każdy klient korzystający z twoich usług wiedział że ma do czynienia z profesjonalistą. Piszesz że siedzisz na DA od początku a prostego backupu nie potrafisz zrobić, nie wspominając o reszcie ustawień. Jestem ciekaw czy jak klient zapyta o pomoc w ustawieniach to pomagasz mu w konfiguracji czy próbujesz narzucić swój punkt myślenia, bo rozwiązanie, które wybrał klient tylko według twojej opinii jest rodem z trzeciego świata. Jednocześnie zmuszając klienta do migracji na np. panel który jemu w ogóle nie będzie leżał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×