Skocz do zawartości

Polecane posty

Jak myślicie da się zarobić na domenie z taką końcówką? Kiedyś czytałem jakiś artykuł w którym jakiś chłopak kupił domeny jakiś znanych marek/firm i sprzedał je o kilkaset procent drożej. Ale nie wiem czy to nie ściema. Bo czytam różne artykuły na ten temat i wszędzie piszę, że jest to zarobione i traktowane jako cybersquatting. Pisałem z jednym prawnikiem który zajmuje się tymi sprawami i twierdzi, ze jeżeli jakiś firma nie kupiła tej domeny w okresie sunrise gdy miała pierwszeństwo to jeżeli kupimy taką domenę to i tak będzie to traktowane jako cybersquatting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Jeżeli kupisz domenę, przykładowo intel.xxx a nazwa tej domeny jest zastrzeżona prawnie przez inną firmę jesteś zmuszony tę domenę oddać + możesz także zapłacić kaucję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena, która nie posiada odwiedzin jest warta tyle co sama rejestracja.

 

Nawet firmy która jest bardzo dobrze znana i obraca milionami? Nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet firmy która jest bardzo dobrze znana i obraca milionami? Nie sądzę.

 

Wtedy taka firma nie pozwoli sobie, aby ktoś używał ich nazwy i zastrzega sobie ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na temat domen i jej wartości idąc dalej nazwy przypomina mi się sprawa gmail.pl , która trawa dość długo opierając się o wymianę żargonu prawniczego. I jednak dopięli swojego. Mimo że nazwa wtedy nie była zastrzeżona a domena kupiona znacznie wcześniej bo coś chyba w 2004 czy 2005. Jakoś tak. I używana do zupełnie innych celów. To była jakaś grupa artystów. Ale niestety jak to mówią duży może więcej. A jak ktoś jest duży to nie ma znaczenia czy to jakiś papierek czy inne poświadczenie prawne. Znajda 100 sposobów by ja odebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W tym przypadku - gmail.pl jako grupa młodych artystów coś tam coś tam - możemy mówić o kradzieży domeny w imieniu "prawa". Ale tak jak napisał Tomek duży może więcej. Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po Googla stronie.

 

Rejestrowanie domen z nowymi końcówkami gdzie nazwa jest zastrzeżona to szukanie na siłę problemów. Jak się trafi na większego i bardziej kasiastego gracza to z miejsca pościągają z burdeli wszystkich swoich prawników i będą walczyć o swoje. intel.xxx? Żeby potem im odsprzedać? Dostaniesz propo nie do odrzucenia - oddajesz domenę w podskokach albo na chatę wpada ci FBI i masz kłopoty. Nawet jeżeli mieszkasz w PL i FBI nie ma specjalnie u nas nic do gadania. Zagrożone było bespieczeństfo stanów zjednoczonych a duży może więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na temat domen i jej wartości idąc dalej nazwy przypomina mi się sprawa gmail.pl , która trawa dość długo opierając się o wymianę żargonu prawniczego. I jednak dopięli swojego. Mimo że nazwa wtedy nie była zastrzeżona a domena kupiona znacznie wcześniej bo coś chyba w 2004 czy 2005. Jakoś tak. I używana do zupełnie innych celów. To była jakaś grupa artystów. Ale niestety jak to mówią duży może więcej. A jak ktoś jest duży to nie ma znaczenia czy to jakiś papierek czy inne poświadczenie prawne. Znajda 100 sposobów by ja odebrać.

 

No raczej domena gmail.pl nie była zarejestrowana przed gmail.com która była już w 95 roku zarejestrowana, więc nie ma co się dziwić że odebrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę bo liczyłem na szybką i sporą kasę. Są dwie opcje jakie by mnie mogły spotkać. Zaoferowaliby mi odkupieni domeny albo ja im odsprzedaż (to by było najlepsze rozwiązanie) albo złożyliby pozew w sądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

I już w 1995 roku google planowało odpalić swoją super pocztę gmail.com :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No raczej domena gmail.pl nie była zarejestrowana przed gmail.com która była już w 95 roku zarejestrowana, więc nie ma co się dziwić że odebrali.

 

No to chyba nie było do końca tak. W chwili kiedy domena gmail.pl była zarejestrowana pomimo że istniała gmail.com nie była w formie zastrzeżonej. Znak możesz zastrzec w odniesieniu do terytorium danego kraju i go rozszerzać o kolejne. Dopiero jak poczta powstała do pewnych rozmiarów wszczęto proces który właśnie miał wpływ na gmail.pl. Ale to co napisałem to jest z pamięci więc nie łapać mnie za słowa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ochrona znaku dotyczy również pola eksploatacji. Dlatego Grupa Młodych Artystów I Literatów może współistnieć z Google Mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Domeny .xxx nie zarejestrujesz tak łatwo.

Jeśli nie spełniasz warunków (nie jesteś w Sponsored Community), to co najwyżej możesz ją płatnie zarezerwować

(za domenę płacisz normalnie, ale root-servery zwracać będą i tak NXDOMAIN).

 

2) Użycie domeny do celów innych, niż to XXX raczej odpada, gdyż jest niezgodne z zasadami i taka domena może zostać zablokowana przez registry.

 

A jeśli chodzi o inne nowe tld i próbę rejestracji takowych nazw, to polecam zapoznać się z tym, co to takiego jest i jak działa TMCH.

( http://newgtlds.icann.org/en/about/trademark-clearinghouse )

 

 

Wniosek z powyższych trzech punktów jest taki, że dla nowych końcówek próby zarabiania na rejestracji trademarków i późniejszej odsprzedaży są średnio opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ovh.pl przy rejestracji jest tylko taki komunikat.

"- Osoby/firmy spoza branży erotycznej mogą rejestrować domeny i zlecać ich blokadę. Celem jest ochrona własności intelektualnej, na przykład nazw prywatnych, nazw firm, nazw produktów, itp. Rejestracja ta nie będzie wymagać dostarczenia żadnych dokumentów."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest innymi słowami napisane to, co napisałem wcześniej.

 

Jeśli jesteś w branży erotycznej (i ichszym [registrara] klubie czy jakoś tak), to możesz wstawić sobie tam branżową stronę.

Jeśli nie - to jedyne, co możesz zrobić, to chomikować ją (owa blokada) po to, aby ochronić się przed tym,

żeby jakiś inny podmiot z branży erotycznej nie umieścił pod tym adresem swojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×