Skocz do zawartości
robson345

Dedyk czy VPS KVM?

Polecane posty

Potrzebuje maszyny z minimum 4 giga ramu i zastanawiam się obecnie nad tym czy lepiej wziąć dedyk czy może VPS opartego o KVM.

 

Na razie na oku mam oferty od minta:

 

VPS KVM

Procesor: 2x2,8

Ram: 4giga

Dysk : 50 giga

Cena: niecałe 600 złotych/rok

 

Dedyk:

Procesor: 2x 3.0

Ram 4giga

Dysk: 1 tera

Cena: 801 złotych/rok

 

Oczywiście bardziej racjonalnym wyborem jest dedyk bo i cenowo tak bardzo nie odstaje i do tego ma ciekawe opcje rozbudowy ale... zastanawiam się czy mi dedyk aż tak bardzo potrzebny. Z drugiej strony obiło mi się o uszy że KVM-y tak trochę kuleją wydajnościowo w mincie.

 

Zaznaczam że tylko lokalizacja Polska mnie interesuje w innym przypadku już bym kebaba brał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie mogę zaproponować Ci dobry VPS na maszynie która ma 128GB RAM-u więc masz spore możliwości rozbudowy. Maszyna zlokalizowana jest w Polsce, konkretnie Olsztyn. Wirtualizacja OpenVZ, dysk SATA lub mniejsza przestrzeń na dysku SSD. Darmowy backup do zewnętrznej lokalizacji. Parametry do uzgodnienia. Płatność może być po kilkudniowym okresie testowym. Na życzenie mogę wystawić fakturę. Jeżeli jesteś zainteresowany to napisz do mnie na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy na co potrzebujesz..

Najważniejszy jest dla ram i własne jajo, procesor i dysk nie są aż tak ważne.

 

W podobnej cenie mogę zaproponować Ci dobry VPS na maszynie która ma 128GB RAM-u więc masz spore możliwości rozbudowy. Maszyna zlokalizowana jest w Polsce, konkretnie Olsztyn. Wirtualizacja OpenVZ, dysk SATA lub mniejsza przestrzeń na dysku SSD. Darmowy backup do zewnętrznej lokalizacji. Parametry do uzgodnienia. Płatność może być po kilkudniowym okresie testowym. Na życzenie mogę wystawić fakturę. Jeżeli jesteś zainteresowany to napisz do mnie na PW.

 

Dzięki ale potrzebuje mieć własne jojko więc OpenVZ odpada.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź dedyka. O wiele większa wydajność, nikt Ci nie wejdzie na ram, nie zdestabilizuje pracy Twojego systemu. Nie będziesz miał też problemów z wysyceniem łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może przetestuj VPS u nas?

Mamy XENa, nasz block store ma ssd cache, lokalizacja Warszawa, mamy gwarantowane parametry, wiec na twoje zasoby tez nikt nie wchodzi:)

http://tiktalik.com/

 

Musisz pamietac, zeby po instalacji nowego kernela edytowac config gruba, ale nie instalowac go do mbr:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Od zawsze mówię że dedyk jest dużo lepszy od VPS. Jesteś sam na maszynie, wszystko jest dla Ciebie, nie musisz się martwić że ktoś zaora łącze, procek, ram czy cokolwiek innego - oczywiście są jakieś ograniczenia per user, ale jednak dedyk to dedyk. No i nie martwisz się o ewentualny overselling (nad sprzedaż komponentów np. pamięci, procka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze mówię że dedyk jest dużo lepszy od VPS. Jesteś sam na maszynie, wszystko jest dla Ciebie, nie musisz się martwić że ktoś zaora łącze, procek, ram czy cokolwiek innego - oczywiście są jakieś ograniczenia per user, ale jednak dedyk to dedyk. No i nie martwisz się o ewentualny overselling (nad sprzedaż komponentów np. pamięci, procka).

 

Kusisz Kamikadze kusisz ;) ale patrząc obiektywnie płacąc jednorazowo 50złotych mogę mieć 8 giga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry dostawca VPS nie robi oversellingu, a storage w maszynach pod VPS jest u dobrych dostawców lepszy niż storage nawet w średniej klasy dedykach. Dobry VPS będzie miał szybszy dysk niż niezbyt drogi dedyk, a jak dobrze są izolowane zasoby, to pod KVM nikt Ci Twoich dedykowanych zasobów nie zabierze.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry dostawca VPS nie robi oversellingu

Wcale nie podoba mi się to epatowanie marnowaniem zasobów. Nadsprzedaż zdecydowanie powinno się stosować do zasobów, które łatwo dzielić i które nie są wykorzystywane równomiernie, jak na przykład procesor.

 

To trochę tak, jak zrezygnować z parków, bo przecież każdy powinien mieć własny ogródek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, może zbytni skrót myślowy.

 

Dobry dostawca da możliwość kupienia VPSa z dedykowanymi zasobami lub będzie miał sensowne ratio oversellingu. Są dostawcy VPS, którzy sprzedają storage RAID1 na 20+ VPSów, albo 1 CPU z 4 core na 30 ....

 

I wtedy powstają takie opinie, że VPS to słabizna, bo jak matka jest przeciążona to nic nie działa (jak ktoś przegina z oversellingiem to zawsze będzie przeciążona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry dostawca VPS nie robi oversellingu, a storage w maszynach pod VPS jest u dobrych dostawców lepszy niż storage nawet w średniej klasy dedykach.

Lepszy wolniejszy dysk który mieli tylko dla Ciebie, niż szybszy który mieli dla kilkunastu osób ;)

 

Dobry VPS będzie miał szybszy dysk niż niezbyt drogi dedyk, a jak dobrze są izolowane zasoby, to pod KVM nikt Ci Twoich dedykowanych zasobów nie zabierze.

To jak dobrze izolowane są zasoby dyktuje cena, im taniej tym większe prawdopodobieństwo że jest duży overselling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już każdy we własnym zakresie musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy woli niestabilne 20-200 MB/s czy stabilne 91.7 MB/s.

 

Jeśli chodzi o mnie to tylko dedyk, masz pełną kontrolę nad tym co się dzieje i o wiele lepiej jest polegać na czymś zaufanym i stabilnym, i być pewnym że nagle pan marian nie odpali minecrafta, niż mieć ładne szybkości w danej chwili, a w godzinach szczytu nie wyrabiać z userami.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za serwerem VPS przemawia zapewne system kopii zapasowych i to, że dyski są wpięte w raid. W przypadku tego serwera dedykowanego kopię zapasową musisz wykonywać sam, a w przypadku gdy padnie CI dysk masz problem bo nie ma tam przecież żadnego raidu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za serwerem VPS przemawia zapewne system kopii zapasowych

 

Nie ma to żadnego znaczenia bo i tak żaden usługodawca nie bierze odpowiedzialności za brak kopii więc taki system bez gwarancji zapisanych w umowie można sobie - klient powinien zawsze robić sobie kopie niezależnie od tego czy jest wykonywana przez usługodawcę czy nie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kopią zapasową nie ma problemu bo wykonuje ją sam i trzymam w dwóch niezależnych miejscach. Co do dysku to nie będę go zajeżdżał więc raczej powinien trochę pożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tgx zgodzę się z Tobą, jednak w przypadku pojedynczego dysku twardego w serwerze dedykowanym masz większe prawdopodobieństwo utraty danych niż na VPSie który postawiony jest na matce z RAID-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×