Skocz do zawartości
michalpc

Szykujcie Kasy Pancerne

Polecane posty

"Każdy, kto prowadzi obsługę kont poczty elektronicznej, będzie musiał kupić kasę pancerną i założyć tajną kancelarię, by w niej przechowywać informacje o wysłanych i otrzymanych e-mailach."

 

"Wprowadzenie tej z pozoru drobnej zmiany w prawie spowoduje, że firmy i osoby, które mają serwery pocztowe, będą musiały przechowywać dane o e-mailach przez 24 miesiące. Jeśli rząd i Sejm przystaną na wspieraną przez resorty siłowe koncepcję Ministerstwa Sprawiedliwości, okres ten zostanie wydłużony nawet do pięciu lat "

 

"Gros z tego pochłonie budowa tajnej kancelarii i wydawane przez ABW certyfikaty dla pracowników. Więksi dostawcy będą musieli dodatkowo kupić urządzenia do przechowywania danych. "

 

"Dostawca będzie musiał także całą dobę utrzymać w gotowości pracowników z certyfikatami oraz zbudować specjalne systemy bezpiecznego dostępu do danych. "

 

 

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,9911,wid,8303002,wiadomosc.html

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_06...onomia_a_2.html

jeszcze extra link

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_06...nomia_a_11.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Auć moje logi ... no to sobie wymyślili... jezu parodia ;) to teraz support będzie musial byc 24/7 :P Barany w rządzie Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

taki sobie wybraliscie rzad to macie ... czego mozna bylo sie spodziewac po PIS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki sobie wybraliscie rzad to macie ... czego mozna bylo sie spodziewac po PIS ?

 

Polska ? PIS ? chyba niezbyt uwaznie czytacie forum wht.pl, juz jakis czas temu pisalem o tym i nie jest to wymysl Polski, obecnego rzadu lub cioci Krysi, a naszej kochanej Uni Europejskiej. Odpowiednie dyrektywy zostaly juz przyjete teraz polskie prawo jedynie sie do nich przystosowuje.

 

Proponuje nie utyskiwac, a dyskutowac nad tym jak zgodnie z prawem sprostac wymaganiom nowej ustawy lub w jaki sposob projekt powinnien zostac zmieniony i z odpowiednimi zmianami udac sie do przedstawicieli narodu ktorzy beda nad taka ustawa glosowali w sejmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy do tych zmian w prawie będzie musiał dostosować się każdy dostawca? Nie wyobrażam sobie na tym etapie rozwoju firmy możliwości sprostania wymaganiom nowego prawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki sobie wybraliscie rzad to macie ... czego mozna bylo sie spodziewac po PIS ?

Hehe, nie prowokuj ... :P to dyskusja na inny watek lub na spotkanie przy piwie :)

juz jakis czas temu pisalem o tym i nie jest to wymysl Polski, obecnego rzadu lub cioci Krysi, a naszej kochanej Uni Europejskiej. Odpowiednie dyrektywy zostaly juz przyjete teraz polskie prawo jedynie sie do nich przystosowuje.

dokladnie tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to teraz jak to obejsc ? ;)

 

przeciez nikt nie bedzie budowal jakichs glupot - btw. ile kosztuje ten certyfikat abw?

 

//edit

tak sie zastanawialem a co jakby wydzielic poprostu serwer pocztowy w usa i nie oferowac kont email bezposrednio w pakiecie tylko napisac nie oferujemy kont pocztowych - konta pocztowe sa dostepne przez naszego partnera w usa (dla naszych klientow zadarmo) :P

 

prawnie sprawa zalatwiona mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ale musialoby bysiało by być na firme w usa a nie wiem czy tamtejsze przepisy sa/będą łagodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie ale musialoby bysiało by być na firme w usa a nie wiem czy tamtejsze przepisy sa/będą łagodniejsze.

 

nie ma wymogow aby kazdy majacy serwer mailowy w usa mial firme - moze to byc nawet prywatny serwer - ja nie place nikomu jako firma tylko referuje moich klientow do prywatnego servera mailowego

 

i sprawa rozwiazana - pozatym powodzenia w sprawdzaniu do kogo taki server nalezy - polskie urzedy zajmujace sie tym nie maja mozliwosci zrobienia tego w stanach przeciez - tylko urzedy w stanach moga zmusic serverownie do wydania dokumentacji

 

nie jest tez pewne jak to bedzie wygladalo bo servery w usa podlegaja prawu usa nie polskiemu - wiec czy mozna stosowac do nich prawo polskie? do czego to prawo sie bedzie stosowac dokladnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Proponuje dokladnie zapoznac sie z dyrektywa unijna. Dla mnie jest prosciej zrozumiec plany komisji UE bo dyrektywa istnieje w jezyku niemieckim ;)

 

Link do akcji protestacyjnej: http://www.dataretentionisnosolution.com/index.php?lang=pl

 

Czytajac podane linki do artykulow w gazetach i na portal, dochodze do jednego wniosku, autorzy nie maja zielonego pojecia o czym pisza. Zamiast wytlumaczyc w czym jest problem powoduja tylko panike - patrz to forum :)

 

Dla wyjasnienia, zaden dostawca hostingu nie musi przystosowac sie do dyrektywy, chyba ze polski rzad za przeproszeniem wejdzie w d.. komisji UE i zinterpretuje dyrektywe tak jak autorzy podanych artykulow.

 

Dane przekazu poczty powinien zapisywac i przechowywac tylko dostawca laczy internetowych i telefonicznych !! W tym jednak jest maly haczyk, rowniez dostawca posredniczacy umozliwiajacy bezposrednio na odczytanie poczty powinien dostosowac sie do planowanej ustawy. Jak to zrozumiec ? lub inaczej kto nie zalicza sie do dostawcow posredniczacych np. dostawca hostingu, ktory nie oferuje dostepu do poczty przez przegladarke, znany pod wyrazeniem "webmail".

 

Z pozdrowieniami

Tomasz Benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

oja, a ja się zastanawiałem nad hostingiem tylko mejlowym ;)

heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie ale musialoby bysiało by być na firme w usa a nie wiem czy tamtejsze przepisy sa/będą łagodniejsze.

 

Z pewnośćią są łagodniejsze - co prawda USA nie jest Oazą podatkową ale z kilku powodów warto również tam załazyć firmę. Oczywiście zabawa w zakłądnie firmy za granicą to niemałe koszty, ale wystarczy że koszt durnych derektyw przekroczoczą koszty prowadzenia firmy w USA, Belize czy na Wyspach Owczych i po kłopocie Państwu równiez zabraknie PODATKÓW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli rzeczywiscie wprowadzona zostanie nowelizacja nakazujaca prowadzenie tajnej kancelarii i uzyskiwanie licencji od ABW dla kazdego pracownika, to mozemy sie spodziewac: 1. wzrostu cen uslug, 2. likwidacji mniejszych uslugodawcow, 3. rzeczywiscie wyprowadzenie sie kilku firm za granice. Wielcy operatorzy jakos sobie z tym poradza, ale boje sie pomyslec, jaki bedzie to mialo wplyw na nieduzych providerow. Przeciez wydatek 200 tys. to suma niebagatelna. Zawsze mozna zrezygnowac z oferowania poczty elektronicznej... wrocimy do czasow golebi pocztowych ;) Ale je pewnie tez niedlugo zaczna kontrolowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No do operatorzy internetowi nas chcą podciągnąć

 

To ciekawe ... ale jeszcze ciekawszy bedzie final. Czy ktos natknal sie na jakies opracowania prawne tego tematu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeech, jak to dobrze że mam własny serwer.

Pytanie tylko co z komórką zrobić, kupić prepaida i nie rejestrować go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z właścicieli firm hostingowych które działają np. z cPanelem albo PLESKiem zastanawiał się już jak wprowadzić gromadzenie takich logów? I czy jeżeli serwery są za granicą, np. w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii to też obowiązuje polskie prawo? Być może rozwiązaniem będzie założenie firmy w którymś z normalniejszych krajów unii?? Zapraszam do dyskusji! Ja jako właściciel VPSa nie wiem czy mnie to też będzie dotyczyło czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to unia uchwaliła to, więc to chyba żadna różnica niemcy / francja / Angli :D tylko Kaczory chcą nas bardziej kontrolować bo tylko my będziemy mieć najdłuższy obowiązek przechowywania tych danych :) , co jest u nich wsumie normalne, mają kompleks władzy (myśle że to ten wzrost :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się to, jezeli takie coś wejdzie w życie to zmiejszy się konkurencja na rynku serwerów dedykowanych i wirtualnych a co za tym idzie cenny u innych dostawców usług wzrosną i to nawet o kilkanascie procent ;/ Po co nam była ta unia europejska, oj po co.

 

mam pytanie czy to też dotyczy darmowego hostingu?

 

 

Pozdrawiam

Kozak Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×