Skocz do zawartości
noodly

Hosteurope.de - Vps - Opinia

Polecane posty

Jeśli chodzi o Plesk, to jest tam również Angielski.

 

A ja jeszcze mam pytanko o Virtuozzo. W traffic log pokazuje mi transfer tylko z ostatnich 8 dni. Czyli wraz z postępem miesiąca pokazuje mi tylko z ostatnich 8 dni, reszta jest zakreskowana i nie zlicza się do sumarycznego transferu. Też tak macie ? Może to jest spowodowane tym, że zamówiłem vps w połowie miesiąca i wszystko będzie OK od następnego ?

 

Pozdrawiam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mi aktualnie cały czas pokazuje zużyty transfer:

 

24 0.25 0.92 
25 0.10 0.10 
26 0.88 2.21 
27 12.56 1.76 
28 3.05 5.78 
29 1.99 3.40 
30 1.37 3.10 
31 0.16 0.18 
Total 20.38 (Mb) 17.46 (Mb)

 

dużo nie ? :P

 

P.S.

 

akurat mam go od 24 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaki tam plesk jest? Chodzi mi o język innym niż niemiecki w nim.

XXL-WEB udostępniał polską lokalizację, obecnie już tego nie robi. Lokalizacja ze strony Pleska (do niższej wersji) nie działa z 8.2.1. Angielski oczywiście jest.

 

A ja jeszcze mam pytanko o Virtuozzo. W traffic log pokazuje mi transfer tylko z ostatnich 8 dni.

Potwierdzam, 8 ostatnich dni...

 

Polecam zainstalować vnstat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób posiadających VPSa w hosteurope.de - czy w ciągu ostatnich dni nie zauważyliście jakiegoś "spowolnienia" serwerów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naszlo mnie zgola inne pytanie, ktorego sie tutaj nie doczytalem..

Przy wzieciu lojalki na 12miesiecy, jak sprawa wyglada po minieciu tego okresu..? Umowa przechodzi na czas nieoznaczony, czy tez sie kopiuje..? tzn jest przedluzana o kolejne 12 miesiecy..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po prostu możesz zrezygnować i nie przedłużać umowy na kolejne 12 miesięcy..

 

a tu taka ciekawostka:

 

Dzisiaj pisałem do supportu hosteurope a tam w podpisie:

"kind regards /

pozdrawiam /

Mit freundlichen Grüßen"

 

Normalnie polaków full chyba juz tam jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda procedura zamawiania? Złożyłem zamówienie ok 14 i nawet żadnego majla nie było. Kiedy będą ściągać pieniądze z karty? Co z cvv bo nawet tego numeru się nie podaje? Czy serwer jest aktywny dopiero po tym jak otrzymam ten list pocztą i zrobię aktywację? Czy ewentualnie gdyby mi się znudziło można teraz zrezygnować bez konsekwencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ewentualnie gdyby mi się znudziło można teraz zrezygnować bez konsekwencji?

Litości. Jak Niemcy mają nas szanować jako klientów?

 

Wszystko można odpalić po aktywacji listownej dopiero :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Litości. Jak Niemcy mają nas szanować jako klientów?

Normalnie wykazuję większą cierpliwość ale ponieważ wczoraj udało mi się zakończyć przed czasem umowę z cheapvps (a support jak zawsze błyskawiczny i 5 minut później straciłem konto, nawet nie zdążyłem baz aktualnych zgrać ;) ) i nie mam gdzie stron wrzucić, takie czekanie na list wydaje się mało pociągające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie wykazuję większą cierpliwość ale ponieważ wczoraj udało mi się zakończyć przed czasem umowę z cheapvps (a support jak zawsze błyskawiczny i 5 minut później straciłem konto, nawet nie zdążyłem baz aktualnych zgrać :P ) i nie mam gdzie stron wrzucić, takie czekanie na list wydaje się mało pociągające.

 

do mnie list przyszedl po 3 dniach..A dokladnie to, w poniedizalek złożyłem zamówienie, a w czwartek miałem juz list u Siebie.. Co dziwne bo list z Gdyni do Sopotu szedł do mnie 10 dni ;) Ach ta nasza poczta..porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie czekanie na list wydaje się mało pociągające.

Listy wysyłają bardzo szybko, ja swój kod otrzymałem po 2 dniach roboczych. Serwer już był przygotowany do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do all używających vpsów ich...

 

Czy wam ostatnio też jakoś tak czasem laguje? hmm... u mnie nawet przy 'czystym' vpsie wpisywanie dłuższych komend odbywa się z opóźnieniem ok 1-2 sek... a żadnych strat nie mam na łączu...

 

P.S. coś mi się zdaje, że ostatnio dają debiana 64bit. bo przy instalacji DA mam taki komunikat:

 

serv:~# ./setup.sh
*** 64-bit OS ***
*** that being said, this should be a CentOS system. ***
*** We do not support any other OS in 64-bit.		***
*** If this is not CentOS, install a 32-bit OS (i386)***

 

serv:~# uptime
14:44:24 up 22:06,  1 user,  load average: 0.00, 0.01, 0.00
serv:~#

 

jak widać obciążenie jest zerowe ;) Poczytam logi może coś pisze :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy my zamowieniu windows vps to musze zaplacic za setup 19euro jezeli chce na mies tylko kupic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie czy my zamowieniu windows vps to musze zaplacic za setup 19euro jezeli chce na mies tylko kupic??

 

tak..... jak weźmiesz na umowę na 12 miesięcy to nie musisz płacić..

 

.... a i termin wypowiedzenia vpsa przy umowie miesięcznej = 4 tygodnie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda przejście na wyższy plan w przypadku VPSa?

Czy takie przejście jest płatne?

Jak długo to trwa?

Czy konieczna jest ponowna instalacja systemu itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda przejście na wyższy plan w przypadku VPSa?

Zgłoszenie / prośbę wysyłasz z panelu KIS - Administration - Paketname - Aufträge - Kostenpflichtige Aufträge - Produkt- oder Betriebssystemwechsel, Neuinstallation.

 

Czy takie przejście jest płatne?

Z tego co wiem (migrowałem niestety 2-krotnie :) ), przejście na wyższy plan jest bezpłatne.

 

Jak długo to trwa?

Od momentu otworzenia zgłoszenia przez pracownika HE, ~ dwie, trzy godziny. Czas oczekiwania na otwarcie zgłoszenia? - bardzo różnie. Od pół godziny do kilku, kilkunastu.

 

Czy konieczna jest ponowna instalacja systemu itp.?

Migracja na wyższy plan przebiega w trybie równoległym. Otrzymujesz nowy serwer VPS (oczywiście z nowym IP, co dla niektórych jest już kłopotem). Na przeniesienie danych ze starego na nowy masz 7 dni roboczych. Po tym czasie stary VPS jest automatycznie wyłączany. Co ważne, nie zaobserwowałem potrącania różnicy kosztów między pakietami serwerów VPS wykupionych w środku miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak. Nowe ip i 7 dni na przenosiny dotyczy przenosin na nową platformę (np. ze starych pakietów na nowowprowadzone). Jeśli masz plan na obecnej platformie, przenosiny idą z automatu, że praktycznie nawet tego nie odczujesz (dane są przenoszone przez he, ip zachowane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie do końca tak. Nowe ip i 7 dni na przenosiny dotyczy przenosin na nową platformę (np. ze starych pakietów na nowowprowadzone). Jeśli masz plan na obecnej platformie, przenosiny idą z automatu, że praktycznie nawet tego nie odczujesz (dane są przenoszone przez he, ip zachowane).

Nie do końca tak :) (chyba, że dotyczy to niższych "planów taryfowych" :) ).

 

Moja pierwsza migracja dotyczyła przenosin ze starszego VPS Linux 2.0 na nową platformę VPS Linux 3.0, natomiast druga już tylko z bieżącej platformy o jeden pakiet wyżej (z XL na XXL) i mimo wszystko przebiegło to w trybie równoległym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zdaje mi się, że stary był lepszy :)

Teraz jest zdecydowanie bardziej profesjonalnie.

 

a po 2. nie działa w tym momencie mi kis.... :f

Sprawdziłem, na razie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz jest zdecydowanie bardziej profesjonalnie.

 

TAk :) ale teraz bardziej się jakoś w tym gubię :)

 

 

Sprawdziłem, na razie działa.

 

już działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej tekstu małym druczkiem :) Szkoda że wreszcie strony nie zrobili po angielsku - w końcu hosteurope a europe to nie deutschland. Jakoś dziwnie ram dobrali w server 5.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

mogli by zrobic tansze pakiety serwerow ded... w innej conf sprzetowej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogli by zrobic tansze pakiety serwerow ded... w innej conf sprzetowej :/

Lepiej nie. Jak chcesz tanio i na badziewnym sprzecie to przecież jest wiele innych niemieckich firm np. serverbasar.de. Ja bym nie chciał zeby w salonie Lexusa zaczeli oferować fiaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×