Skocz do zawartości
gb

Poszukuę pilnie 25-50 serwerów VPS High-CPU

Polecane posty

Witam,

 

Poszukuję pilnie 25-50 serwerów VPS z możliwością instalacji/podłączenia własnego dysku w formacie VHD/VHDX jako dysk z którego startuje. System operacyjny na dostarczonym dysku to MS Windows Server.

 

Minimalna konfiguracja sprzętowa w całości dedykowana do VPS to 16 vCPU (@2GHz), 30GB RAM, 80-100GB SSD dysk.

 

Jak na forum przystało oferta musi być mocno ekonomicznie uzasadniona :-)

 

Co możecie polecić ?

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takich wymaganiach warto podać budżet...
Skontaktuj się z tiktalik.com - chłopaki są bardzo elastyczni jeśli chodzi o takie wymagania ;)
Jednak co z licencją windows? Chcesz uruchomić wiele serwerów z tego samego obrazu? (czyli ta sama licencja)?
Pozdrawiam
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takich wymaganiach warto podać budżet...

Skontaktuj się z tiktalik.com - chłopaki są bardzo elastyczni jeśli chodzi o takie wymagania ;)

Jednak co z licencją windows? Chcesz uruchomić wiele serwerów z tego samego obrazu? (czyli ta sama licencja)?

 

Budżet został podany czyli mocno ekonomicznie uzasadniony :-)

 

Kwestia licencji nie leży po stronie dostawcy, informacja została podana ze względów technicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Lepiej było by zestawić klaster maszyn na np. proxmox pod to ;)

 

Z ofert krajowych jedynie podoła pewnie Octawave, bo e24cloud nie ma nic przypominającego szybkością SSD.

Może warto wyrzucić zapytanie ofertowe na wht.com ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej było by zestawić klaster maszyn na np. proxmox pod to ;)

 

Forma techniczna realizacji po stronie dostawcy, do czasu kiedy poziom hypervisora nie zabiera zbytnio z wydajnosci CPU/RAM/IO to nie gra roli co tam jest. Cos chcialbys zaoferowac ? ;-)

 

 

Z ofert krajowych jedynie podoła pewnie Octawave, bo e24cloud nie ma nic przypominającego szybkością SSD.

Może warto wyrzucić zapytanie ofertowe na wht.com ?

 

W ostatecznosci (musi to miec znaczacy wplyw na cene) dyski moga byc SATA ale niezbyt obciazone przez innych.

 

Indywidualna oferte Octawave oraz e24cloud znam pod ten projekt i szukam alternatyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu będzie to utrzymywane?

 

2-3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie dedyki z jakiejs firmy, tydzien ci pojdzie na instalacje ale zaplacisz polowe tego i zasoby bedziesz mial pewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie dedyki z jakiejs firmy, tydzien ci pojdzie na instalacje ale zaplacisz polowe tego i zasoby bedziesz mial pewne

 

Nie ma tygodnia, musi dzialac dzis/jutro. Moze masz jakas propozycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jedna VM powinna posiadac 16vCPU (dedykowanych core fizycznych).

 

W ostateczności może być 12vCPU ale wtedy >2GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jedna VM powinna posiadac 16vCPU (dedykowanych core fizycznych).

 

W ostateczności może być 12vCPU ale wtedy >2GHz.

 

To trochę tego dużo się robi!! Nikt tobie nie da maszyn na 2-3 tygodnie z dopiskiem tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To trochę tego dużo się robi!! Nikt tobie nie da maszyn na 2-3 tygodnie z dopiskiem tanio.

 

Dużo ? hmmm to już końcówka projektu i potrzeba tylko trochę dołożyć, całość projektu to skala więcej.

 

Nie szukamy najtaniszej oferty jedynie ekonomicznie uzasadnionej (co już wcześniej pisałem). Jestem świadom że dostawca nie posiadający obecnie wolnego sprzętu nie jest w stanie zaoferować takiej usługi. Jednak jeśli posiadasz wolny sprzęt i możesz z niego uzyskać przychód przez 2-3 tygodnie to myślę że byłbyś zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dużo ? hmmm to już końcówka projektu i potrzeba tylko trochę dołożyć, całość projektu to skala więcej.

 

Nie szukamy najtaniszej oferty jedynie ekonomicznie uzasadnionej (co już wcześniej pisałem). Jestem świadom że dostawca nie posiadający obecnie wolnego sprzętu nie jest w stanie zaoferować takiej usługi. Jednak jeśli posiadasz wolny sprzęt i możesz z niego uzyskać przychód przez 2-3 tygodnie to myślę że byłbyś zainteresowany.

Osobiście za cienki jestem pomimo że dysponuje fizycznym DC ale skala mnie przerasta chodź patrząc na twój profil z Londynu do Londynu łatwiej no ale niestety za wysokie progi dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze na digitalocean pozwola ci uzyc swoich obrazow. ale na lokalizacje amsterdam nie licz - raczej usa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze na digitalocean pozwola ci uzyc swoich obrazow. ale na lokalizacje amsterdam nie licz - raczej usa.

 

Co ty... pytałem już o to bo chciałem użyć swojego obrazu. Stwierdzili że nie ma takiej możliwości, można tylko i wyłącznie korzystać z ich obrazów, które są udostępnione.

 

Pozdrawiam

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze na digitalocean pozwola ci uzyc swoich obrazow. ale na lokalizacje amsterdam nie licz - raczej usa.

 

Ze względu na technologię jaką stosują brak możliwości startu z własnego dysku, a tym bardziej MS Windows. Nie mają nawet w planach wsparcia dla MS Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jaka lokalizacja?

 

Ile transferu bedzie generowanego?

 

W przypadku dedykowanych rdzeni mozna zejsc z ilosci?

 

Pozdarwiam,

Dino Strzeminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka lokalizacja?

 

Ile transferu bedzie generowanego?

 

W przypadku dedykowanych rdzeni mozna zejsc z ilosci?

 

Lokalizacja nie gra roli jesli latency jest niskie.

 

Stały ruch ok. 200-400Mbps dla wszystkich VM.

 

To muszę być dedykowane rdzenie (o czym wcześniej pisałem). Liczone było dla procesorów AMD Opteron 6000 @ 2Ghz, zatem wydajnościowo jeśli pozostanie podobnie to mogą być procesory Intel'a. Wymagać to będzie uruchomienia benchmarków na jednej instancji wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosze napisac na info@dediserv.eu

 

Dino Strzeminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysycenie dosyć wysokie... Mam takie urządzenie jedno złożone by było nieskie DPD na prockach E5-2650L oraz ponad 200 ram... dyski SSD nie probelm.. tylko takt owanie bodajże 1,6Ghz.. . Mam również e5-2640 ale tam 6/12 i tylko jeden procek ...

ale problem z całą resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysycenie dosyć wysokie... Mam takie urządzenie jedno złożone by było nieskie DPD na prockach E5-2650L oraz ponad

 

Potrzebujemy jak w temacie 25-50 takich VPS'ów zatem jedna maszyna fizyczna tego nie rozwiąże :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

moze na digitalocean pozwola ci uzyc swoich obrazow. ale na lokalizacje amsterdam nie licz - raczej usa.

nie żartuj, digitalocean i high-cpu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Potrzebujemy jak w temacie 25-50 takich VPS'ów zatem jedna maszyna fizyczna tego nie rozwiąże :-)

To wiem...

 

Klaster taki skleić na 3 tygodnie jeszcze mam z czego ale reszta to probelm..

Żeby było to z półtora miesiąca temu może bym się skusił, choć ciekawi mnie jak i innych ile masz na to kasy.. bo bez tego ani rusz..

A co do SLA jest jakieś ostre wymaganie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klaster taki skleić na 3 tygodnie jeszcze mam z czego ale reszta to probelm..

 

Klaster ? hmm.... choć nie wnikam jak dostawca dostarczy do czasu kiedy poziom hypervisora nie będzie zjadał za dużo wydajności CPU/RAM/IO

 

Żeby było to z półtora miesiąca temu może bym się skusił, choć ciekawi mnie jak i innych ile masz na to kasy.. bo bez tego ani rusz..

 

2-3 tygodnie i budżet ekonomicznie uzasadniony.

 

A co do SLA jest jakieś ostre wymaganie?

 

Rozsądek, ma działać bez licznych, częstych przerw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×